חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכמים במשפחה

הסכמים במשפחה

 

במסגרת מערכת היחסים המשפחתית, עולה לעיתים הצורך לחתום על הסכם משפטי. במאמר זה נסקור את שלושת ההסכמים הנפוצים ביותר: הסכם ממון, הסכם גירושין והסכם ירושה. בניגוד לחוזה רגיל הדורש את חתימת הצדדים בלבד, הסכמים במשפחה דורשים את אישורו של בית המשפט על מנת שיהיו ברי תוקף משפטי מחייב.

 

 מדוע צריך הסכם במשפחה?

חוזקו של התא המשפחתי, מבוסס על יחסי אהבה ואמון ולכן עולה השאלה מדוע יש צורך לעשות שימוש בכלים משפטיים אשר בבסיסם נועדו להתמודד עם סיכונים עסקיים, יחסי מסחר ועבודה. אז מדוע ליצור בין בני זוג / בני משפחה מסמך כתוב בו מפורטים תנאים שהצדדים חתומים עליהם ומתחייבים לקיימם בהתאם לדיני החוזים?

 

החשיבות של הסכמים במשפחה

ההתקשרות בחוזה היא פעילות יום יומית, המתבצעת על ידי כל אחד מאתנו כדי להבטיח את זכויותינו, כאשר ההסכמים נערכים בין בני משפחה הם מגנים עלינו מפני חוסר וודאות של שינוי הנסיבות, והנטייה להימנע להסדיר עניינים פיננסיים ורכושיים בצורה מתועדת בגלל חוסר הרצון לפגוע ביחסים הקרובים שיש לנו עם בן זוג או בן משפחה קרוב. ההסכם מאפשר לבני משפחה לשים את הרגשות בצד ולהתייחס לפרטים החשובים שיש להסדיר באופן חד משמעי ומתועד.

 

הסכם ממון
על פי חוק יחסי ממון, בעת פרידתם של בני זוג נשואים, תתבצע חלוקה שווה של הרכוש המשותף שלהם. זה יכול גם לכלול רכוש שנקנה לפני הנישואין, אם הוכחה בו כוונת שיתוף. זוגות רבים אינם מעוניינים בהסדר זה ומבקשים לסטות ממנו. על כן, עורכים הם הסכם ממון, במסגרתו הם קובעים בהסכמה את אופן חלוקת הרכוש ביניהם היה ובהמשך הדרך ייפרדו.

 

הסכם ממון מהו?

הסכם ממון טוב יכול לספק לבני הזוג הגנה קניינית טובה, להגן עליהם מפני נושים ולחסוך את היווצרותו של סכסוך כלכלי ביניהם בעת גירושין. ניתן לחתום הסכם ממון לפני או אחרי הנישואין והוא מתאים וחשוב מאוד גם לזוגות ידועים בציבור. עליהם תחול הלכת השיתוף בעת פרידה וכדי להגן על הרכוש שלהם, עליהם לערוך הסכם ממון שיקבע חלוקה הוגנת אשר מתאימה להם באופן אישי.

הסכם גירושין
זהו הסכם עליו חותמים בני זוג בהליך גירושין, במסגרתו הם מגבשים הסכמות בסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק עקב הפרידה. מדובר בדרך כלל בשלושה נושאים: חלוקת הרכוש בין בני הזוג, זמני השהות עם הילדים וכן תשלום דמי המזונות. גירושין בהסכמה הם הדרך הטובה ביותר לסיים את קשר הנישואין הן בפן הרגשי והן בפן הכלכלי. ראשית, ניהול משא ומתן לפשרה משיב לבני הזוג את היכולת לתקשר בצורה טובה וממוקדת, כך שיוכלו להמשיך ולתפקד כהורים לילדיהם.

 

מהו הסכם גירושין?

שנית, בדרך של הידברות יש כדי להרגיע ולו במעט את הכעסים ההדדיים וכך לאפשר לבני הזוג עצמם להתמודד טוב יותר עם הפרידה. בפן הכלכלי, יכולים בני הזוג לחסוך בעלויות רבות ולכן גם מן ההיבט הזה זוהי הבחירה העדיפה. בעוד שגיבוש הסכם גירושין מצריך בדרך כלל כמה פגישות עם עורך דין מגשר, הרי שניהול ההליך המשפטי בערכאות מלווה בהוצאות שכר טרחה של עורך הדין לצורך הכנת תביעות ובקשות, הופעות בדיונים ועוד.

הסכם ירושה
דוגמא נוספת להסכם בתוך המשפחה היא הסכם ירושה או בשמו הנוסף הסכם חלוקת עזבון. במסגרתו, סוטים היורשים מאופן חלוקת הרכוש על פי צוואה או על פי דין וקובעים בהסכמה חלוקה שונה של הרכוש. הצורך בהסכם זה עולה בסיטואציות שונות: למשל, כאשר החלוקה הקיימת של העזבון אינה יעילה כלכלית ותגרום להפסד כגון תשלום מס.

מצב אחר הוא כאשר יש שני יורשים שאינם מסתדרים ירשו נכס במשותף ויש לפרק את השותפות הזו, כאשר מי מהיורשים רוצה לקבל נכס מסוים בשל קשר סנטימנטלי אליו וכיו"ב. כמו כן, לעיתים הסכם ירושה הוא הפתרון לסכסוכי ירושה. אז, במקום לפנות לבית המשפט אשר יכריע בעניין, מגיעים הצדדים להסכמה הדדית ועורכים את ההסכם.

 

הסכם הורות משותפת

זוגות רבים בוחרים להביא ילד לעולם שלא במסגרת נישואים, הורות משותפת היא מערכת יחסים בין  הורים לילד משותף, שאינם מנהלים משק בית משותף ולמעשה אינם חיים כבני זוג מלבד היותם הורים לילד משותף. אחד הצעדים החשובים ביותר כאשר מחליטים לחלוק ילד משותף ללא זוגיות רשמית, הוא חתימה על הסכם הורות משותפת.
 

מהו הסכם הורות משותפת?


ההסכם מעגן את החובות והזכויות של ההורים אחד כלפי השני וכלפי הילד ומסדיר את כל הקשור בגידולו וטובתו. הסכם הורות משותפת מאפשר להורים להסדיר מראש את כל המורכבויות המשפטיות והמעשיות הכרוכות בהליך הבאת ילד משותף לעולם ומפחית באופן משמעותי את הסיכוי להיווצרותן של מחלוקות עתידיות ביניהם.

 

 

 

 פנייה לעורך דין למשפחה
כל ההסכמים שסקרנו לעיל הנם כמובן הסכמים משפטיים והם טומנים בחובם משמעות כלכלית ורגשית ענפה עבור הצדדים. לכן, ישנה חשיבות רבה לפנייה לעורך דין למשפחה לצורך עריכתו של כל אחד מן ההסכמים הללו. עורך הדין הבקיא בתחום, יבנה עבור הצדדים הסכם מקצועי המותאם לנסיבותיהם ואשר יענה על המטרות שלשמו זקוקים הם להסכם.

כמו כן, כפי שהזכרנו בפתח הדברים, הסכמים במשפחה טעונים את אישורה של ערכאה משפטית על מנת שיהיו ברי תוקף משפטי. עורך הדין יטפל גם בהליך האישור ובכל ההיבטים האחרים הנוגעים להסכם, למשל רישום זכויות.

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד