עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

הליך גירושין בהסכמה

 

גירושים בהסכמה

 

להתגרש בהסכמה

גירושין בהסכמה זהו הליך אלטרנטיבי לגירושין, הליך גירושין בהסכמה מהיר יותר  ועולה הרבה פחות מגירושין בבית משפט למשפחה או בית דין רבני. האם ניתן להתגרש בהסכמה ללא עורכי דין? בהליך גירושין  בעזרת מגשר מגיעים הצדדים - בני הזוג,  להסכמה וחותמים על הסכם גירושין.  

 

מערכת היחסים שלכם כבר לא עובדת והחלטתם להתגרש? כולם רוצים הליך גירושין מהיר וזול ללא עורך דין. זהו הזמן לקבל החלטה והיא גירושין בהסכמה. במקום לנהל מלחמות בבית המשפט בחרו בדרך של הידברות. במסגרתה, תנהלו דיאלוג פתוח וכנה ותגבשו הסכם גירושין הוגן. כך תוכלו לסיים את הליך הגירושים תוך זמן קצר, לחסוך בעלויות ולהקל על עצמכם ועל הילדים.

 

חסכון בעלויות

מה לגבי עלות גירושין בהסכמה? הליך גירושין המתנהל בערכאות משפטיות כרוך בעלויות גבוהות לבני הזוג. הסיבה המרכזית לכך היא שכר הטרחה שיידרש כל אחד מן הצדדים לשלם לעורך דין גירושין המייצג אותו וההוצאות הנלוות כגון אגרות בית משפט. לעומת גירושין בהסכמה, טיפול בתיק גירושין ללא הסכמה כרוך בעבודה רבה עבור עורך הדין: איסוף מידע, פגישות הכנה עם הלקוח, הכנת כתבי הטענות, צווים ובקשות וכמובן הופעה בדיונים בערכאות, מייקרים את הגירושין ומוסיפים לעלויות הליך הגירושין ככל שהוא נמשך. בהתאם לכך, תיקבע עלות שכר הטרחה של עורך הדין. לעומת זאת, כאשר מדובר על גירושים בהסכמה, המתנהלים בדרך כלל במסגרת של גישור גירושין, העלות הכספית נמוכה יותר באופן משמעותי, בין היתר בשל משכו של ההליך, המתקצר באופן ניכר.

 

סיום הליך גירושין תוך זמן קצר

חודשים ארוכים ואף מספר שנים- אלו הם פרקי הזמן שיכולים לעבור עד לסיומו של הליך גירושין בבית המשפט. הדבר נובע הן מהעומס הרב בו שרויה מערכת בתי המשפט בארץ והן בשל טקטיקות שונות שנוקט לא פעם מי מהצדדים על מנת לדחות את מועדי הדיון. אולם, אם בני הזוג בוחרים בדרך של גירושים בהסכמה, אזי ההליך המשפטי יכול להסתיים תוך זמן קצר מאוד. מדוע? משום שכאשר יש נכונות הדדית להידברות ולגיבוש פשרה, מספיקות מספר פגישות גישור בין הצדדים על מנת לגבש הסכמות בנושאים השונים ולחתום על הסכם גירושין. לסיום מהיר של הליך הגירושין יש יתרון ברור: הוא מאפשר לבני הזוג להותיר את משבר הפרידה מאחוריהם ולהמשיך הלאה. כמו כן, כפי שיפורט להלן, יש לדבר חשיבות רבה גם עבור הילדים. 

 

דואגים לטובת הילדים

כאמור מעלה, גירושים בהסכמה חוסכים לבני הזוג בעלויות ומביאים לסיומו של ההליך תוך זמן קצר. מלבד זאת, בני זוג אשר בוחרים בדרך של הידברות על פני מאבק משפטי, גם שומרים על טובת הילדים. זאת משום שבמסגרת התהליך של גירושים בהסכמה, הם למדים כיצד לתקשר זה עם זו באופן פרודוקטיבי ומכבד. את הכלים הללו הם יכולים ליישם אל תוך מערכת היחסים ההורית ולספק לילדים סביבה משפחתית אוהבות ותומכת, למרות הפרידה. לעומת זאת, ניהול הליך הגירושין בערכאות משפטיות מלבה מאוד את הכעסים והמתחים בין הצדדים. הסלמה זו מביאה את בני הזוג לכדי קושי להפריד בין המלחמה שמתנהלת ביניהם בבית המשפט, לבין היותם הורים. במצב זה, הילדים אינם מקבלים את המעטפת החמה לה הם זקוקים בתקופה זו והם חווים קשיי הסתגלות רבים, תחושות חרדה וחוסר ביטחון.

 

וודאות משפטית וכלכלית

יתרון נוסף של גירושים בהסכמה, הוא הוודאות המשפטית והכלכלית של בני הזוג. במה דברים אמורים? במסגרת של הידברות, בני הזוג הם אלו אשר מקבלים החלטה באשר לסוגיות השונות העומדות על הפרק: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות. באפשרותם של הצדדים לנהל משא ומתן פתוח והוגן ולהגיע לעמק השווה בכל עניין ועניין. כך זוכים הם לביטחון משפטי וודאות כלכלית באשר להליך הגירושין. זאת בשונה ממצב שבו מתנהל ההליך המשפטי בערכאות, אז השליטה יוצאת מידם של בני הזוג והם תלויים בהכרעתו של בית המשפט. מטבע הדברים, אז, ישנו צד אחד שיזכה בתביעה ויהיה מרוצה מן התוצאה וצד אחד שיפסיד בה. במקום לקחת סיכון שכזה ולהמתין זמן רב לדיונים בערכאות, על כך המשתמע מכך, יכולים בני הזוג לגבש ביניהם פשרות הוגנות וכך לוודא כי שני הצדדים יוצאים מרוצים.

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג בעלת ניסיון רב בניהול תיקי גירושין מורכבים, בהיותה מגשרת ומומחית בתחום הגירושין, ניסיונה בתחום זה והניסיון המצטבר של צוות משרד עורכי דין משפחה וגירושין מאיה רוטנברג ממצבים אותה כאחד המשרדים המובילים בתחום המשפחה בארץ.

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
 
*
*
טען קובץ

 

עבור לתוכן העמוד