מגשר גירושין טוב - כיצד לבחור?
En

צור קשר

checked

איך לבחור מגשר גירושין?

רוצים להתגרש בטוב ולהימנע ממאבקי כח בבית המשפט? מגשר גירושין יכול לסייע לכם לבאר את המחלוקות ביניכם ולחתום על הסכם גירושין טוב והוגן, אשר יענה על כל הצרכים שלכם ויסלול לכם את הדרך לחיים חדשים. איך תדעו כי בחרתם את המגשר המתאים? להלן שלושת הכללים שיש לבחון: מומחיות וניסיון, תקשורת טובה עם המגשר ועלויות הגישור.

מומחיות וניסיון
מגשר גירושין צריך להיות קודם כל מגשר במקצועו, אשר עבר הכשרה ייעודית לכך והנו בעל תעודת מגשר ממוסד מוכר ומוערך. חשוב לדעת, כי לימודי גישור בישראל פתוחים בפני בעלי מקצועות רבים, החל מעורכי דין  ורואי חשבון וכלה במטפלים ופסיכולוגיים. אולם, כאשר מדובר על הליך גירושין, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מגשר המתמחה בדיני משפחה ונסביר מדוע.

 

לצד כישורי גישור ומשא ומתן, חייב המגשר להכיר היטב את הסוגיות המשפטיות שיש להסדיר בין בני הזוג. ללא הכרות מעמיקה עמן, לא יוכל להציע פתרונות רלוונטיים למחלוקות ביניהם ולהוביל להסכם גירושין. על כן, על המגשר להיות בעל הסמכה כמגשר ועורך דין לדיני משפחה. כמו כן, חשוב לוודא כי מאחוריו ניסיון רב בניהול הליכים של גישור גירושין. לעניין זה, כדאי לבקש דוגמאות למקרים קודמים בהם טיפל המגשר, כיצד התגבר על החיכוכים בין בני הזוג וכיצד הביאם לכדי פתרונות וחתימה על הסכם. 

 

תקשורת טובה עם המגשר
גישור גירושין דורש מבני הזוג לדבר בפתיחות רבה ולשתף בפרטים אישיים מאוד על חייהם. אם לא יוכלו להתנהל באופן טבעי מול המגשר ולהעביר באופן כנה את הרצונות והעמדות שלהם, יהיה קשה מאוד לגבש הסכם גירושין, בוודאי כזה ששני בני הזוג יהיו מרוצים ממנו.

 

על כן, בעת בחירת מגשר גירושין, חשוב מאוד כי הן האישה והן הבעל ירגישו כי הם יכולים לתת אמון במגשר וכי הם חשים עמו בנוח. יש מי שזקוקים לאופי חם וידידותי מאוד כדי לפתח תקשורת טובה ויש מי שיעדיפו לשמור על מסגרת יותר קורקטית בהליך הגישור. 


אופיו של המגשר צריך להתאים לשני בני הזוג והם צריכים להיות שלמים מאוד עם הבחירה בו. למידת הנוחות שלהם מולו ולמידת האמון שיתנו בו תהיה השפעה עצומה על היכולת להגיע לפתרונות טובים בענייני הגירושין ולכן, חשוב מאוד לעמוד על נקודה זו.

 

עלות הגישור
מטרתו העיקרית של הליך הגישור היא להוביל את בני הזוג להסכם גירושין המבוסס על ההסכמות שהושגו ביניהם. בכך, הוא מבקש להותיר בידם את השליטה על חייהם ולמנוע את חוסר הוודאות שבניהול הגירושין בערכאות. 


בד בבד, גישור גירושין אמור להיות חסכוני יותר, הן בזמן והן בכסף ולכן לעלותו של הגישור יש משמעות גדולה. חיפוש פשוט ברשת יגלה כי ישנם עורכי דין רבים לדיני משפחה המשמשים גם כמגשרים ובהתאם, יוכלו בני הזוג לקבל הצעות שכר טרחה שונות.

 

מגשר גירושין שהנו מומחה בתחומו ובעל ניסיון, יגבה בין 1,000 ל1,500 ₪ לפגישת גישור, כאשר עלות בניית הסכם גירושין תעלה בממוצע 12,000 ₪. תעריפים אלו מייצגים את כמות הזמן וההשקעה הנדרשים לצורך ניהול גישור גירושין ולכן, הצעות מחיר נמוכות יותר באופן משמעותי צריכות להדליק נורה אדומה בדבר מקצועיותו של עורך הדין המגשר. 


השאלה איזה מחיר יגבה מגשר גירושין במסגרת טווחי העלויות שצוינו, תלויה בנסיבות העניין. ישנם זוגות אשר גדר המחלוקות ביניהם רחבה מאוד, אז נדרש אפוא הליך גישור ארוך יחסית כדי להביאם להסכמה ולגיבוש הסכם גירושין. מנגד, יש מי שמגיעים למגשר כאשר קיימת הסכמה ביניהם על מרבית הנושאים והם זקוקים לעזרתו כדי ליישב נקודות מסוימות. אז, הליך הגישור צפוי להיות קצר יותר ובהתאם העלות תהיה נמוכה יותר.


עו"ד לענייני גירושין 

מגשרת גירושין מומלצת מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין משפחה מוביל בת"א 

*
*
*


יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד