הסכם גירושין, דוגמאות להסכם גירושין להורדה, מדריך לניסוח הסכמי גירושין

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

הסכם גירושין מהו?

 

הסכם גירושין הפך בשנים האחרונות לאמצעי הנפוץ להסדרת סיום חיי הזוגיות בתהליך ה גירושין בהסכמה ואין זה בכדי. חתימה על הסכם גירושין, היא ללא ספק הדרך המשפטית הטובה ביותר לניהול הליך גירושין.

 

כיום אף מחויבים בני הזוג לפנות להליך גישור בטרם פתיחת הליכים משפטיים (בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה- 2014 ). כך, מסדירים הצדדים, תוך הסכמה הדדית, את העניינים השונים העולים מן הפרידה ומסיימים את הליך הגירושין תוך זמן קצר, במינימום זמן ובמינימום עלויות משפטיות.

 

דוגמא להסכם גירושין סטנדרטי

 

ניסוח הסכם גירושין

ניסוח הסכמי גירושים מחייב ידע רב שנצבר אך ורק בייצוג בתיקי גירושין רבים ומגוונים. כל מקרה ככל שיראה פשוט, עלול לחייב אותך לשנים רבות ולהתפרש בבית משפט בצורה שונה מבין אותה גורם שאינו מקצועי ובעל ניסיון רב שנים.

 

אל תתפתו לפנות לגורמים כגון מכוני גישור ו/או עמותות למיניהן שמציעים פתרון נוח להסכם גירושין, כאשר מאחורי ניסוח ההסכם עומד בד"כ משפטן מתחיל או עו"ד חסר ניסיון בתיקי גירושין. התפשרות זו עלולה לעלות לכם ביוקר כאשר תגלו לאחר זמן מה כי ההסכם אינו מגן עליכם ונתון לפרשנות שאינה עולה בקנה אחד עם האינטרסים שלכם.

 

 

מה כולל הסכם גירושין ?

הסכם גירושין סטנדרטי, ככל חוזה משפטי אחר, צריך להיות מותאם באופן ספציפי לנסיבות המקרה. אולם, ניתן להצביע על שלושה פרקים מרכזיים, אשר מופיעים בדרך כלל בהסכמי גירושין ואלו הם:

 

 1. חלוקת הרכוש : פרק זה של הסכם הגירושין עוסק בפן הרכושי של מערכת היחסים בין בני הזוג ובמסגרתו, יוחלט על אופן חלוקת הרכוש אשר צברו בני הזוג במהלך נישואיהם. עורך דין גירושין מקבל מן הצדדים רשימה מסודרת של כל הרכוש שבבעלותם ויש לקבל החלטה באשר לאופן חלוקת הנכסים. אין המדובר רק על נכסי נדל"ן, אלא גם על חשבונות הבנק, הרכבים שבבעלות בני הזוג, זכויות סוציאליו, זכויות עסקיות  וכיו"ב.

 2. משמורת הילדים : במסגרת הפרק הזה של הסכם הגירושין, יוחלט על הסדר משמורת. חלק מן הזוגות בוחרים במשמורת מלאה, אשר פירושה, כי אחד מן ההורים הוא ההורה המשמורן ולהורה השני ייקבעו הסדרי ראיה. זוגות אחרים בוחרים בהסדר של משמורת משותפת  במסגרת הסכם הגירושין, אשר משמעותו, חלוקה שווה של המשמורת בין ההורים.

 3. תשלום מזונות ילדים : בהתאם להסדר המשמורת עליו החליטו בני הזוג, ייקבע גובה תשלום דמי המזונות, הניתן בעבור עלות גידול הילדים. עורך דין משפחה וגירושין מנוסה יקפיד לפרט בהסכם הגירושין, לא רק את סכום התשלום החודשי, אלא גם את מועד התשלום ואופן העברתו.

   למאמר בנושא סעיפים מרכזיים בהסכם גירושין לחץ כאן  

אישור הסכם גירושין

דיני המשפחה בישראל, קובעים כי הסכם גירושין יהיה בעל תוקף משפטי מחייב, רק אם קיבל את אישורו של בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני . קבלת האישור, כרוכה בהגשת בקשה לבית המשפט, כאשר לאחר הגשתה, ייקבע תאריך לדיון.

 

מדובר ככלל בהליך קצר אשר במסגרתו, בית המשפט לענייני משפחה מוודא כי הצדדים מבינים את תוכנו של הסכם הגירושין , את משמעותו המשפטית וכי חתמו על הסכם הגירושין מרצון חופשי ולא מתוך כפייה או לחץ כלשהו.

 

במסגרת הדיון, רשאי בית המשפט לעבור על סעיפי הסכם הגירושין ולהפנות שאלות לבני הזוג. כמו כן, אם סבר כי הדבר נחוץ, רשאי בית המשפט לדרוש עריכת תיקונים בחוזה הגירושים כתנאי למתן אישור. אולם, כאשר הסכם הגירושין מנוסח על ידי עורך דין משפחה וגירושין מקצועי ומנוסה , המלווה את בני הזוג לדיון, לרוב, בית המשפט מאשר את ההסכם ללא כל בעיה.

 

גירושין: עו"ד להסכם גירושין

 

הסכם גירושין מחיר

מחיר הסכם גירושין משתנה על פי המאפיינים של הלקוח והנסיבות. קשה לתמחר עלויות הסכם גירושין מבלי להתייחס למורכבות העבודה והמשא ומתן הנדרשים מעו"ד שעורך את הסכם הגירושין.

ישנם סוגים שונים של הסכמי גירושין לא כל הסכם גירושין הוא סטנדרטי ובכל הסכם מורכבות שונה:

דוגמאות: הסכם גירושין ללא ילדים; הסכם גירושין ללא ילדים וללא רכוש; הסכם גירושין בהסכמה או הסכם ללא הסכמה; הסכם גירושין של הורות משותפת בלבד וכד' 

 

כאמור אין מחירון קבוע להסכם גירושין אך ניתן לומר שעלויות עריכת הסכם הגירושין נגזרות ממורכבות ההסדרה החוזית הנדרשת בהסכם בין הצדדים היוצרת מנגנונים בהתאם לסוגיות בהסכם.

 • סוגיית רכוש בני הזוג בהווה בעבר ולעתיד - ככל שיש יותר רכוש, עורך הדין נדרש לבדוק ולהעריך את שווי הנכסים ולגלם את שווים בהסכם. אם מדובר בדירת מגורים או קרנות פנסיה של בני הזוג. נכסים מורכבים כגון חברות, עסקים ושותפויות,  הערכת שווי אופציות ומניות, נדל"ן בחו"ל וכד'
 •  ילדים, משמורת, הסדרי ראיה וזמני שהות - הסדרת נושא הילדים בגירושין דורש מומחיות רבה. בנושא זה עולות אמוציות רבות ונדרשת יכולת גישור ומשא ומתן כדי להגיע לעמק השווה. 

  ככל שיש לבני הזוג יותר ילדים עולה המורכבות של הסכם הגירושין, לכל ילד יש את הצרכים שלו בין אם הוא קטין או לאו הדינים משתנים בהתאם לגילאים. לכן,  יש לצפות התרחשויות עתידיות ולנסח את ההסכם עם מנגנונים שנותנים מענה בהתאם.
 • סידור הגט: במקרים רבים נוסח ההסכם הסופי הוא תוצאה של מו"מ מורכב בו יש ויתורים ופשרות על חשבון נושאים אחרים. בתוך כך הסדר הגט צריך להיות מיושם ובו מנגנונים המונעים נסיגה מן ההסכמה בעתיד. הניסוח המשפטי צריך להיות מדויק ומעודכן בהתאם לפסיקה האחרונה.

 התעריף המינימלי המומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין

 

 

פתיחת הסכם גירושין

האם יש דרך חזרה לאחר חתימה על הסכם גירושין? הסכם גירושין הוא חוזה לכל דבר, ונערך בכתב. ככלל בית המשפט דוגל בעקרון שהסכמים צריך לכבד ולכן יש להעלות טיעונים משפטיים מוצקים כדי לשכנע את בית המשפט לפתוח הסכם גירושין.

 

הסכם הגירושין הוא הסכם שמאושר בבית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין. בנוסף, הסכם הגירושין הוא בד"כ תוצר של משא ומתן בין הצדדים וכולל בחובו לעיתים פשרות בנושאי רכוש והסדרים נוספים כגון קבלת הגט ועוד. פתיחת הסכם הגירושין עלולה ליצור מצבים של חוסר צדק כלפי אחד מן הצדדים להסכם שהסתמך על עקרון של סופיות ומניעת חזרה מההסכם.

 

הסכמי ממון וגירושין ניתנים כעקרון לביטול, לשם כך יש צורך כי נפל פגם בעת עריכתם, ושההסכם נחתם לא מרצונו החופשי של הצד שמבקש את ביטולו. העילות לביטול הן חוזיות כגון: תרמית, הטעייה עושק וכפייה.

 

כחלק מהליך אישור הסכם הגירושין, בית המשפט בודק את רצונם החופשי של הצדדים ומניח כי הצדדים מבינים את אשר חתמו עליו. טענה של חתימה על ההסכם מרצון בלתי חופשי, כפיה, תרמית או חוסר הבנה של משמעות ההסכם ללא הוכחות מוצקות תדחנה על ידי בית המשפט בדרך כלל. מומלץ להיעזר בשרותיו של עו"ד משפחה מנוסה שמכיר את ייחודם של הסכמי הגירושין והפסיקה המעודכנת בנושא שינוי, ביטול או פתיחה מחדש של הסכמי גירושין.

 

כיצד לבחור עורך דין להסכם גירושין

עריכת הסכם גירושין טוב, דורשת מצד עורך הדין, בקיאות משפטית ענפה ונסיון רב בדיני המשפחה בכלל ובדיני הגירושין בפרט. כמו כן, עורך הדין חייב להיות מומחה בניסוח הסכמים, בעל רגישות רבה ובעל יכולת ניהול משא ומתן. הסמכה וניסיון בגישור גירושין ומשפחה מהווה יתרון משמעותי על מנת להגיע להסכמות עם הצד השני, לשביעות רצון הלקוח וקבילות ההסכם בבית המשפט. האם די בכך כי עורך דין משפחה וגירושין יהיה משפטן מעולה? התשובה היא לא.

 

למאמר בנושא כללים לבחירת עורך דין לגירושין לחצ/י כאן

תקופת הגירושין, היא תקופה מטלטלת עבור הצדדים ועל כן, טיפול משפטי בהליך הגירושין, דורש לצד הפן המקצועי, גם יכולת אמפתית ורגישות, על מנת להבין לעומק את צרכי הלקוח ולהקל עליו, עד כמה שניתן, בתקופה קשה זו. אי לכך, בבואכם לבחור עורך דין גירושין לכתיבת הסכם גירושין, וודאו כי העורך הדין ניחן הן בכישורים המקצועיים כמגשר ועורך דין משפחה וגירושין והן בכישורים האישיים, כדי שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי אתם בידיים טובות.

 

 

לרשותכם מידע נוסף בנושא הסכמי גירושין⇓

 

 

Q&A | שאלות ותשובות בנושא הסכם גירושין.

מה כולל הסכם גירושין?

כל הסכם גירושין צריך להיות מותאם באופן אישי לצדדים, אולם ניתן לומר כי ככלל, ישנם ארבעה נושאים מרכזיים בהסכם גירושין: משמורת ילדים והסדרי ראייה, מזונות ילדים , חלוקת רכוש וסידור הגט.

 

מה כולל הסכם גירושין סטנדרטי?

הסכם גירושין סטנדרטי או הסכמי גירושין מוכנים שניתן להוריד באינטרנט, אינם יכולים להוות תחליף להסכם גירושין מקצועי שנערך ע"י עורך דין בעל וותק וניסיון פרקטי בתחום ומוטב כי יהיה בעל הסמכה בגישור בתחום דיני המשפחה.

עו"ד המתמחה בהסכמי גירושין יבצע את המו"מ בצורה מקצועית הכוללת חיקור של כל הנסיבות עמן יידרשו להתמודד בני הזוג הגרושים גם בהמשך דרכם, ידאג כי בני הזוג יבינו את משמעות ההסכם ויחתמו על פי רצונם החופשי כדי שיהיה קביל ויאושר בבית המשפט ובהתחשב כי יינשאו בנישואין שניים ויהיו להם ילדים מבן זוג אחר ידאג להסדרת התנאים ושיקולים רבים אחר. הסכם גירושין ללא עורך דין חסר את מנגנוני הבדיקה הללו וייתכן ולא יהיה תקף כאשר יעמוד במבחן בית המשפט בהליך גירושין.

 

מהו תוקפו של הסכם גירושין?

הסכם זה דורש את אישורו של בית המשפט או בית דין דתי. על כן, לאחר החתימה על ההסכם, יגיש עורך דין גירושין את ההסכם לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי והוא יעניק להסכם תוקף מחייב של פסק דין.

 

מי מאשר הסכם גירושין?

בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני , דתי. עורך דין גירושין יגיש עבור הלקוח את ההסכם לאישור.

 

האם ניתן לבטל הסכם גירושין?

במידה ונפל פגם בהליך אישור ההסכם בבית המשפט, או שישנו פגם חוזי בהסכם עצמו (למשל בשל הטעייה) ניתן יהיה לבטל את הסכם הגירושין באופן מלא או חלקי, על פי הנסיבות. ביטול הסכם גירושין או שינויו ללא הסכמת הצדדים נעשה בנסיבות מיוחדות ודורש בד"כ ייצוג משפטי ע"י מומחה בדיני משפחה וגירושין.

 

מה כולל הסכם גירושין ללא ילדים ?
תשובה: כאשר בני זוג נשואים מחליטים להתגרש ואין להם ילדים, יתמקד הסכם הגירושין בחלוקת הרכוש ובסידור הגט.

 

פתיחת הסכם גירושין- כיצד מעדכנים הסכם גירושין?
במידה שישנה הסכמה בין הצדדים לגבי שינוי ההסכם, ניתן לעשות לשנות הסכם גירושין בקלות. בכל מקרה, חשוב לפנות לצורך שינוי ההסכם אל עורך דין המתמחה בתחום.

 

האם מומלץ כי עורך דין הסכם גירושין יהיה מוסמך כמגשר?

היה וקיימת מחלוקת בין בני הזוג בענייני הגירושין , למשל, לעניין גובה מזונות ילדים  או חלוקת הרכוש, הליך גישור גירושין   יוכל לסייע לצדדים להגיע להסכמה, מבלי שיידרשו לפנות לערכאות משפטיות ולפנות להליך יישוב סכסוכים במשפחה בהתאם לחוק.

 

הסכם גירושין ומעבר לחו"ל: האם רילוקיישן  - מעבר לחו"ל לצורך עבודה מהווה שינוי נסיבות לפתיחת הסכם גירושין?  כאשר אחד מבני הזוג האב או האם הגרוש/ה עובר לחו"ל המשכורת משתנה והצרכים של הילדים משתנים יש צורך לעדכן את תשלומי המזונות.

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום, מאחוריה עשרות תיקים של גירושין בהסכמה, גישור, ייצוג וניסוח הסכמי גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם. ליצירת קשר, פנו אלינו

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ

 

  

..

 

לקריאה נוספת באתר:

פנו אלינו בשאלה כתובה לייעוץ בנושאים נוספים ותקבלו תשובה על כל מה שצריך לדעת על הסכם גירושין.


האם הסכם גירושין/גירושים מחייב גירושין בהסכמה ?

 

הסכם גירושין משמורת משותפת

 

הסכם גירושין ללא דירה

 

הסכם גירושין תהליך העברת דירה עם משכנתא של בני הזוג

 

היכן מאשרים הסכם גירושין בתל אביב ?

 

היכן מאשרים הסכם גירושין בת"א/ במרכז הארץ ?

 

אילו הליכים וטפסים בבית משפט מחוזי לענייני משפחה

 

רכישת הסכם גירושין

 

הסכמי גירושין מוכנים

 

הסכם גירושין באנגלית דוגמא להורדה 

 

עורך דין גירושין בתל אביב

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו

תקנות חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ו – 2016

 

 

אילו הליכים וטפסים בבית דין רבני.

רבנות תל אביב מרכז

כיצד מעדכנים הסכם גירושין לאחר שנחתם

האם ניתן לבטל הסכם גירושין

הסכם גירושין דוגמאות

הסכם סטנדרטי

מי מאשר הסכם גירושים

הסכם גירושין בהסכמה דוגמא

הסכם גישור גירושין

הסכם גירושין ידועים בציבור

הסכם גירושין ללא עורך דין

 

טופס 1 - בקשה לרישום הערה בדבר פסק דין בהסדר צבירת כספים

טופס 2 - בקשה לרישום הערה בדבר פסק דין בהסדרי צבירת זכויות

טופס 3 – בחירת בן הזוג לשעבר בדבר העברת סכום ממרכיב הפיצויים

 

קישורים:

הסכם גירושין דוגמא להורדה

הליך אישור הסכם גירושין ברבנות

מדריך להגשת בקשה לרישום מכר עפ"י  הסכם גירושין / התרת נישואין

מדריך להגשת בקשה לרישום העברת שכירות עפ"י הסכם גירושין / התרת נישואין

מה צריך לכלול הסכם גירושין

 

גירושין אזרחיים

 

זוגות רבים בוחרים להינשא בטקס אזרחי. מה קורה כאשר הם מחליטים להתגרש? האם עליהם לפנות לרבנות? גירושין אזרחיים בישראל, כל מה שצריך לדעת. Civil divorce Israel

גירושין בהסכמה

 

גירושין בהסכמה כאשר בני הזוג מגבשים הסכמות בנושאים השונים ומגישים הסכם גירושין לאישור בית המשפט באמצעות עורך דין גירושין.

הסכם גירושין אונליין

 

קבל ייעוץ אונליין מעורך דין מומחה בתחום הסכם גירושין, אישור הסכם גירושין בווידאו Get online consultation from Israeli family law expert video conference divorce agreement approval Israel

סעיפים מרכזיים בניסוח הסכם גירושין

 

הסכם גירושין נועד להסדיר את ענייני הגירושין באופן מוסכם ובכך למנוע תביעות משפטיות. לשם עריכת הסכם גירושין, כדאי לפנות אל עורך דין גירושין מקצועי בעל הסמכה בגישור.

 

 

גירושין ברבנות

 

גירושין ברבנות – מה צריך לדעת? מהו ההבדל בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה? כיצד מחליט עורך דין גירושין היכן להגיש את התביעה?

גישור גירושין

 

גישור לגירושין על ידי עו"ד בעל ניסיון של למעלה 15 שנה בדיני משפחה - כי מי שמכיר טוב את פסיקת בתי המשפט ידע לגשר בין הפערים.

 

 

 

 

 ...

פסיקה: בקשה לביטול הסכם גירושין

דרג את הכתבהדירוג כתבה פסיקה: בקשה לביטול הסכם גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

הסכם גירושין ללא ילדים | Divorce without children and with an agreement on all issues

Hebrew sample download divorce agreement without children
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם גירושין ללא ילדים | Divorce without children and with an agreement on all issues: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
13 מדרגים

פתיחת הסכם גירושין: הפחתת/הגדלת מזונות בשל השינוי בהלכה במזונות ילדים לאחר שהמזונות נקבעו בהסכם גירושין | תלה"מ 10726-05-18 א.ק. נ' ע.ק.

פתיחה מחדש של הסכם גירושין?
בני זוג בהליכי גירושין כורתים הסכם ומאשרים אותו 4 ימים לאחר מכן בבית המשפט תוך שנקבעים בו בהסכמה בהסכם גירושין הסדרי שהות כמעט שוויוניים ותשלום מזונות חודשי ומדור מהאב לאם.

טרם עברה שנה מאישור ההסכם ע"י בית המשפט והאב מעוניין לפתוח את הסכם הגירושין ומגיש תביעה לביטול או הקטנת המזונות בהסתמך על הלכת בע"מ 919/15 פלונית נ' פלוני (תיק שבו האב הזוכה יוצג ע"י משרדנו – בייצוגה של עורכת הדין מאיה רוטנברג).

האם ההלכה החדשה בדיני המזונות מהווה שינוי נסיבות המצדיק עיון מחדש בחיוב המזונות (פתיחת הסכם הגירושין) של האב במזונות ילדיו?
דרג את הכתבהדירוג כתבה פתיחת הסכם גירושין: הפחתת/הגדלת מזונות בשל השינוי בהלכה במזונות ילדים לאחר שהמזונות נקבעו בהסכם גירושין | תלה"מ 10726-05-18 א.ק. נ' ע.ק.: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

תביעה לביטול הסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין עמש 42055-01-17

הסכם גירושין בין בעלי דין שקיבל תוקף של פסק דין כולל שני רכיבים. הראשון החלק ההסכמי – החוזה בין הצדדים, והשני החלק השיפוטי, אשר נותן להסכם תוקף של פסק דין.

ההלכה מורה לנו כי כאשר אחד מהצדדים להסכם הגירושין שקיבל תוקף של פסק דין עותר לביטולו בשל העילות הקבועות בפרק ב' לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג – 1973 שעניינן "פגם ברצון", עליו לעמוד בנטל ראיה מוגבר.
זאת בשל אופיו הסופי וההסכמי של הסכם הגירושין בין הצדדים אשר קיבל תוקף של פסק דין, הצורך בהגנה על הציפיות הסבירות של בני הזוג, והקושי להשיב את המצב לקדמותו.
דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעה לביטול הסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין עמש 42055-01-17: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

הפרת הסכם גירושין בנוגע לזכויות בדירה | תמ"ש 3660-01-17

הסכם הגירושין שאושר הוא פסק דין, והתיישנותו רק לאחר 25 שנה. תביעה בדבר הסכם במקרקעין יכול והתיישן על-פי השאלה אם מדובר במקרקעין מוסדרים, אם לאו, לאחר 15 שנה סעיף 5 לחוק ההתיישנות, תשי"ח – 1958.

המשכו של עקרון תום הלב והגינות גם נמצא ב"פרק נוסף" בחוזה המשפחתי, הקובע, כי צד לחוזה שכזה יכול אפילו לחוב ברשלנות או בעילה של הפרת חוזה, אם לא ינהג זהירות ראויה בשותפו לחוזה. במילים אחרות נאמר, כי הנתבעים נהגו בתובע מידת זלזול והתעלמות בשל חולשותיו. די בכך כדי לדחות כל טיעון לשיהוי.
דרג את הכתבהדירוג כתבה הפרת הסכם גירושין בנוגע לזכויות בדירה | תמ"ש 3660-01-17: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

ניסיון לבטל הסכם גירושין בטענה כי נחתם תחת איומי חיסול

דרג את הכתבהדירוג כתבה ניסיון לבטל הסכם גירושין בטענה כי נחתם תחת איומי חיסול: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

פרשנות הסכם גירושין לגבי זכויות בדירה | בית הדין הרבני - תיק ‏994870/7 פלונית נגד פלוני

ההסכם איננו מדוקדק וקשה להסתמך עליו במקרה זה. לגופה של תביעה, בית הדין שמע את טענות הצדדים ועימת אותן עם הנכתב בהסכם הגירושין. במצב זה שבו אין בהסכם מענה לשאלות בסיסיות המתעוררות, האם זכות הקדימה של האישה בדירה מוגבלת בזמן ומהן ההוראות לגבי מצב שיחלוף זמן זה, נוצר מצב שזכות האישה אינה מוגבלת שהוא מצב בלתי סביר, ולפיכך יש לביהמ"ש סמכות להפעיל שקול דעת בשאלה מהו פסק זמן סביר למימוש זכות האישה ושלאחריו מאבדת האישה את זכותה בדירה.
דרג את הכתבהדירוג כתבה פרשנות הסכם גירושין לגבי זכויות בדירה | בית הדין הרבני - תיק ‏994870/7 פלונית נגד פלוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

הסכם הגירושין שאושר בבית דין רבני לא נאכף בנושא מזונות הילדים | רמ"ש 31159-09-17 פלוני נ' פלונית

הצדדים חתמו על הסכם גירושין שאושר על ידי בית הדין הרבני בנתניה במסגרתו נקבעה משמורת משותפת עם חלוקת זמנים שווה, מימון צורכי הקטינים (חלוקה שווה), ולעניין מזונות הקטינים נקבע בהסכם כי מובהר כי הוצאות הכלכלה של הקטינים ומדורם ישולמו על ידי כל הורה בעצמו, בימים בהם הקטינים שוהים עמו.

הקטינים הגישו באמצעות אמם תביעת מזונות ומדור נגד האב, האם הגישה תביעה למזונות ולמדור קטינים. האב טוען כי עניין המזונות הוכרע בבית הדין הרבני כדבר שנכרך כדין יחד עם שאר ענייני בני הזוג בפני בית הדין.

לאחר שעיינתי בנוסח ההסכם הגעתי למסקנה שענייני המזונות כלל לא נדונו בבית הדין הרבני. ההסכם כולל הסדרים רכושיים, הסדרים הנוגעים למשמורת ולהסדרי ראיה והסדרים הנוגעים לצרכי הקטינים ולהוצאותיהם השוטפות אך לא נמצאה כל התייחסות פוזיטיבית למזונות.
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם הגירושין שאושר בבית דין רבני לא נאכף בנושא מזונות הילדים | רמ"ש 31159-09-17 פלוני נ' פלונית: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

תביעה לביטול הסכם גירושין מחמת מודעה ואונס | תיק 1116241/1 פלונית נגד פלוני

ערעור על החלטת בית הדין הרבני לפיה בקשת המערערת לדון בביטול הסכם הגירושין עקב מסירת מודעה לפני החתימה על ההסכם נדחית על הסף ובית הדין לא ידון בכך, ונימוקם "מאחר וניתן תוקף של פסק דין על ההסכמות".
עילת הערעור העיקרית היא, שלא ניתן לנעול את הדלת המשפטית בפני המערערת לקיים דיון לפני שהוצגה המודעה ולפני שבית הדין דן בה כלל וזאת גם אם תביעתה תידחה בסוף.
דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעה לביטול הסכם גירושין מחמת מודעה ואונס | תיק 1116241/1 פלונית נגד פלוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים

הסכם גירושין פיקטיבי | ביטול הסכם גירושין למראית עין | תמ"ש 43723-03-14 פלוני נגד פלונית | תמש 2258-11-11 ואח'

עניינו של פסק דין זה הכרעה בשאלה האם הסכם הגירושין אשר נחתם בין הצדדים הינו הסכם פיקטיבי – למראית עין? ככל שהמענה לשאלה זו הינו חיובי – יש להכריע בשאלה האם יש ליתן סעד הצהרתי בדבר בטלותו של הסכם הגירושין ולקבוע מהן התוצאות הנובעות מבטלותו במערכת היחסים הרכושית בין הצדדים.

האם הסכם הגירושין שיקף את כוונתם האמיתית של הצדדים להתגרש ולהסדיר את הפרדת רכושם, ענייני המזונות והמשמורת על ילדיהם, כפי טענתה של הנתבעת או שמדובר בהסכם גירושין פיקטיבי , אשר כפי טענת תובע נעשה מתוך מטרה להבריח את רכושם של הצדדים מנושיו – ושהצדדים כלל לא התכוונו להיפרד ולבצע שינוי כלשהו במישור היחסים הפנימי ביניהם, בענייני רכושם ובכלל
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם גירושין פיקטיבי | ביטול הסכם גירושין למראית עין | תמ"ש 43723-03-14 פלוני נגד פלונית | תמש 2258-11-11 ואח': 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

תיק 978295/4 פלוני נגד פלונית- סמכות בית הדין הרבני באכיפת הסכם גירושין ומינוי שמאי

בקשה לאכיפת הסכם גירושין, ומנגד טענה לחוסר סמכות ביה"ד

נפסק: יש לביה"ד סמכות לדון בחלוקת הזכויות במגרש הצדדים. סמכות זו כוללת מינוי שמאי אם יהיה צורך בכך וגם, המשך תהליך פירוק השיתוף, כיון שהדבר נשאר "תלוי ועומד לפניו" על פי הסכם הגירושין.
דרג את הכתבהדירוג כתבה תיק 978295/4 פלוני נגד פלונית- סמכות בית הדין הרבני באכיפת הסכם גירושין ומינוי שמאי: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

ביטול הסכם גירושין בהתנהגות: תמ"ש 29180-02-15 פלונית נ' אלמוני

במשך שש שנים התנהלו הצדדים שלא על פי ההסכם. בתוך כך לא קיימו הצדדים את הוראות ההסכם בעניין הגירושין, מזונות הקטינים, משמורתם וחלוקת המטלטלין, עת, כפי שהצהיר בפניה הנתבע, כאמור, לשניהם היה ברור שההסכם איננו תקף. הצדדים שניהם ביטלו בהתנהגותם את הסכם הגירושין, ניהלו חייהם כרגיל, ולראיה העובדה שמאז אושר הסכם הגירושין אף נולד להם בן נוסף.
דרג את הכתבהדירוג כתבה ביטול הסכם גירושין בהתנהגות: תמ"ש 29180-02-15 פלונית נ' אלמוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

תקנות חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו -טיוטה

דרג את הכתבהדירוג כתבה תקנות חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו -טיוטה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
הסכם גירושין - שאלת סמכות בית הדין הרבני
הסכם גירושין - שאלת סמכות בית הדין הרבני

בג"ץ 8638/03 סימה אמיר נ' בית הדין הרבני הגדול בירושלים

הפרת הסכם גירושין - סמכות בית הדין הרבני לפסוק בנושא רכושי בין בני זוג לאחר גירושין
דרג את הכתבהדירוג כתבה בג"ץ 8638/03 סימה אמיר נ' בית הדין הרבני הגדול בירושלים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
הסכם גירושין בהסכמה להורדה עם ילד קטין וחלוקת רכוש
הסכם גירושין בהסכמה להורדה עם ילד קטין וחלוקת רכוש

הסכם גירושין בהסכמה עם ילדה קטינה ורכוש דוגמא להורדה

Hebrew sample divorce agreement download

doc
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם גירושין בהסכמה עם ילדה קטינה ורכוש דוגמא להורדה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים

בקשה לשינוי מצב אישי כתוצאה מנישואין או גירושין

נוהל הטיפול בקבלת בקשה לתיקון / שינוי פרטים אישיים במרשם
בקשה לשינוי מצב אישי (בעקבות נישואין, או גירושין שנערכו בארץ
או פטירת בן / בת הזוג בארץ
דרג את הכתבהדירוג כתבה בקשה לשינוי מצב אישי כתוצאה מנישואין או גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

פס"ד רבני בקשה לביטול הסכם גירושין תיק ‏566721/5

בבית הדין הרבני האזורי חיפה
לפני כבוד הדיינים:
הרב מימון נהרי – אב"ד, הרב יוסף יגודה, הרב יצחק רפפורט
דרג את הכתבהדירוג כתבה פס"ד רבני בקשה לביטול הסכם גירושין תיק ‏566721/5: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
עבור לתוכן העמוד