הסכם גירושין- עלויות גירושין
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כמה עולה הסכם גירושין?

עלות הסכם גירושין

 

 

הסכם גירושין כמה זה עולה?

לפני שנדבר על עלויות הליך גירושין, ונענה על שאלות כגון: כמה עולה הסכם גירושין?  הסכם גירושין בהסכמה מחיר או מה יותר נכון, גירושין בהסכמה או הליך גירושין לא בהסכמה? הסכם גירושין ללא עורך דין האם זה אפשרי? איזה עוד עלויות להסכם גירושין, כשאלות נפוצות כגון: כמה עולה להתגרש ברבנות? כיצד עושים הסכם גירושין בחינם או הליך גישור גירושין בחינם וכד'. לפני שנעסוק בנושא מה מחיר הגירושין ננסה להבין מהו הסכם הגירושין . 

 

לקריאה: מהו הסכם גירושין?

 

כל זוג העומד בפני גירושין חווה אי וודאות רבה רגשית ומשפטית. בפן האישי, בוחר כל צד כיצד להתמודד עם משבר הפרידה ובפן המשפטי, יפעלו נכון בני הזוג אם יבחרו יחד בעריכת הסכם גירושין. באמצעותו, הליך הגירושין הוא יעיל יותר, קצר יותר, זול יותר ומעניק לבני הזוג וודאות משפטית. הסכם גירושין, מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה ולאחר אישורו מקבל תוקף של פסק דין לכל דבר.

 

כל המידע ← גירושין בהסכמה, להתגרש בהסכמה

 

עלות הסכם גירושין

כמה עולה לעשות הסכם גירושין? בדומה לכל שירות משפטי, הדבר תלוי מאוד בנסיבות המקרה ובמורכבות ההסכם. כך למשל, בני זוג אשר מתגרשים לאחר תקופה קצרה, ללא ילדים משותפים ומעט רכוש, זקוקים להסכם גירושין פשוט שעלותו יכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים. לעומת זאת, כאשר מדובר בזוג אשר הקים משפחה אז יש צורך לכלול בהסכם הסדרי משמורת ומזונות. כמו כן, במקרים בהם בני הזוג הנם בעלי רכוש רב, ההסכם דורש עבודה מרובה לצורך קביעת השווי של כל הנכסים וחלוקת הרכוש בין הצדדים. בהתאם לכך, תיקבע עלות ההסכם, אולם יש לזכור כי זו תמיד תהיה נמוכה יותר מאשר ניהול מאבק משפטי בערכאות.

 

הסכם גירושין - יתרונות

בעקבות ההחלטה להיפרד, בני הזוג נדרשים להתמודד עם סוגיות משפטיות לא פשוטות ועלויות של הליך גירושין הן גבוהות, ובהתאם לדרך שבה מתנהל הליך הגירושין. הליך גירושין בהסכמה לאחר הליך גישור, וחתימה על הסכם גירושין יעלה הרבה פחות מהליך גירושין ללא הסכמה.

בפני בני זוג שהחליטו להתגרש עומדות שתי אפשרויות: הגשת תביעות לערכאות או עריכת הסכם גירושין. כיום, יותר ויותר זוגות מבינים את היתרונות שבחתימה על הסכם ובוחרים בדרך זו על פני ניהול מאבק משפטי. ראשית כל, הסכם גירושין מעניק לבני הזוג וודאות משפטית היות שהם אלו המקבלים את ההחלטות בענייני הגירושין ולא בית המשפט. שנית, כך חוסכים בני הזוג זמן רב והוצאות כספיות גבוהות משניהול הליך משפטי בערכאות הוא ארוך ויקר יותר משמעותית מניהול משא ומתן להסכם גירושין. שלישית, המציאות מלמדת כי עריכת הסכם גירושין מקלה על פרידת בני הזוג משהם אינם נאבקים זה בזו בערכאות, אלא מנהלים שיח והידברות במטרה להגיע להסכמות.

 

מה כולל הסכם גירושין?

הסכם זה מסדיר את מכלול הסוגיות הרלוונטיות עבור בני הזוג בעקבות הגירושין ועל כן, עורך הדין יתאים את ההסכם לבני הזוג באופן אישי, על פי נסיבות חייהם. ככלל, מדובר בארבע סוגיות משפטיות: סידור הגט, חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי מזונות. בני הזוג ינהלו באמצעות עורכי דינם, משא ומתן באשר לנושאים השונים ואט אט יגבשו הסכמות הדדיות אשר יעוגנו בהסכם הגירושין. לאחר שבני הזוג חתמו על ההסכם, יש להגישו לאישור אחת מן הערכאות המשפטיות, על מנת שההסכם יקבל תוקף של פסק דין. רק לאחר מכן יהיה ההסכם מחייב באופן מלא ואם מי מהצדדים יפר אותו, יוכל הצד השני לפעול לאכיפתו.

 

עלות הסכם גירושין לידועים בציבור

נהוג לחשוב כי הסכם גירושין רלוונטי רק לזוגות נשואים, אולם הלכה למעשה, גם ידועים בציבור אשר מחליטים להיפרד, זקוקים במקרים רבים לעורך דין מומחה לצורך עריכת הסכם משפטי. אמנם, סוגיית סידור הגט איננה רלוונטית עבור ידועים בציבור, אך נושאים כגון חלוקת רכוש, משמורת ומזונות ילדים בהחלט עומדים על הפרק עבור חלק ניכר מן הזוגות. בדומה לזוגות נשואים, גם ידועים בציבור יכולים להסדיר סוגיות אלו באמצעות הגשת תביעות לבית המשפט, או להותיר את שיקול הדעת בידם, לחסוך זמן וכסף ולערוך הסכם גירושין שהנה כמובן האלטרנטיבה הטובה יותר עבור בני הזוג.

 

הסכם גירושין - פנייה לעורך דין

כמה עולה הסכם גירושין אצל עורך דין? הסכם גירושין הוא חוזה משפטי לכל דבר ועניין ולו השלכות מרחיקות לכת על חיי בני הזוג. על כן לצורך עריכתו יש לפנות לעורך דין לדיני משפחה. ניתן לעשות הסכם גירושין ללא עורך דין על ידי הורדת דוגמא של הסכם גירושין מהאתר, אך הסכם גירושין בחינם לא יהיה שווה ערך להסכם גירושין שניסח עורך דין הסכם גירושין שבדק את כל הסוגיות החשובות ובנה לבני הזוג הסכם שיעמוד בממחן בית המשפט ביום שבו צד אחד ינסה לפתוח את הסכם הגירושין בבית משפט ומקרים אלו נעשים תדירים לאחרונה בעקבות תקדים במזונות בע"מ 919/15 בבית המשפט העליון בהישג משרדנו שייצג את האב (ניתן לקרא חומר רב על כך באתר).

 

כמו כן למותר לציין, כי עורך הדין הסכם הגירושין חייב להיות מומחה בדיני משפחה וגירושין ומומלץ כי יהיה גם מגשר גירושין בהסמכתו. לעורכי דין שהנם גם מגשרים, ישנם, לצדו של הידע המשפטי, גם כישורי ניהול ומשא ומתן טובים, אשר יסייעו מאוד לצדדים לגבש הסכמות בענייני הגירושין ולחתום על הסכם הגירושין תוך זמן קצר וכך לחסוך עלויות גירושין, זמן יקר ודיונים מיותרים. אמנם אין לווי וייעוץ עורך דין בניסוח הסכם הגירושין בחינם, ניתן להוריד הסכם גירושין לדוגמא כדי להבין את מהות ההסכם, אך לא מומלץ לחתום על הסכם גירושין ללא לווי עו"ד מומחה בגירושין. בעת בחירת עו"ד לצורך הסכם גירושין, יש לוודא כי הוא גובה שכר טרחה הוגן בהתאם למחירון ולא מופרז בגין שירותיו.

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד