En

צור קשר

checked

מסמכי גירושין

מסמכי גירושין

 

 

על מנת לנהל הליך גירושין, אנו זקוקים לשני סוגים עיקריים של מסמכים: האחד, טפסים המוגשים לערכאות המשפטיות, על מנת לפתוח בפרוצדורה המשפטית, כגון בקשה ליישוב סכסוך או אישור הסכם גירושין. הסוג השני הוא מסמכים שונים אשר יוכיחו את טענות בני הזוג בגירושין, כדוגמת תדפיסי חשבון בנק, הנדרשים להוכחת המצב הכלכלי.

 

טופס בקשה ליישוב סכסוך
כל הליך גירושין נפתח כיום בבקשה ליישוב סכסוך, המוגשת לאחת מהערכאות האלו: בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני. נדגיש כי טופס הבקשה אינו כולל את טענות בני הזוג זה כלפי זו, אלא הוא למעשה טכני במהותו.

 

טופס בקשה ליישוב סכסוך להורדה

 

 

במסמך בקשה ליישוב סכסוך מופיעים פרטיהם של בני הזוג והצהרה על כך כי נתגלה ביניהם סכסוך והם מבקשים הפנייה ליחידת הסיוע של בית המשפט/בית הדין. זאת במטרה לנסות ולפתור את סכסוך הגירושין ביניהם בדרכי שלום. לאחר הגשת הבקשה, בני הזוג יקבלו זימון לפגישות מהו"ת ביחידת הסיוע, המהוות מעין הליך גישור שמטרתו להביא את הצדדים לכדי הסכם גירושין.

 

לקריאה על תהליך הגירושין המעודכן: הליך הגירושין 

 

בקשה לסעד זמני
בתקופת הליך הגישור ביחידת הסיוע כאמור מעלה, בני הזוג מנועים מלפנות לערכאות המשפטיות ולהגיש תביעות גירושין זה כנגד זו. זאת על מנת שייתנו הזדמנות אמיתית לגירושין בהסכמה. אולם, לכלל זה יש חריג: הצדדים רשאים להגיש בקשה לסעד זמני לשמירת המצב הקיים או לעיכוב יציאה מן הארץ. מדוע? כדי למנוע מבן/בת הזוג לבצע פעולות שונות אשר יפגעו בזכויות האחר בגירושין, למשל: הסתרה של נכסים כדי לקבל יתרון כלכלי על פני בן הזוג בחלוקת הרכוש, או בריחה מהארץ כדי לחמוק ממתן גט או תשלום מזונות ילדים.

 

בקשה לסעד זמני לשמירת מצב קיים או לעיכוב יציאה מהארץ

 

תביעות הגירושין
ישנם לא מעט מקרים בהם בקשה ליישוב סכסוך מובילה להסכם גירושין. אולם, כאשר הליך הגישור ביחידת הסיוע לא צלח, הצד אשר הגיש את הבקשה מקבל יתרון דיוני למשך 15 יום.

 

במהלך 15 הימים, מגיש הבקשה יכול להגיש את תביעות הגירושין בערכאה על פי בחירתו: בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. מדובר בכל הנושאים העומדים על הפרק בעקבות פרידת בני הזוג: חלוקת הרכוש ביניהם, משמורת הילדים ודמי המזונות, כאשר רשאי הוא לבחור לגבי כל תביעה, היכן להגישה.אם אותו צד לא מימש את זכותו זו, יוכל הצד השני להגיש את תביעות הגירושין לערכאה על פי בחירתו.

 

מדריך: פתיחת תיק גירושין ברבנות

 

בקשה לסידור גט
על מנת שניתן יהיה לבטל את קשר הנישואין בין בני הזוג, יש לקיים טקס גט בבית הדין הרבני. לצורך קבלת הגט, על מי מבני הזוג להגיש בקשה לבית הדין הרבני לסידור הגט. נבהיר כי עניין זה נמצא בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני ולכן לא ניתן להגיש את הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה. זאת בשונה מיתר המסמכים והטפסים שהוזכרו לעיל, אז יש לבני הזוג בחירה לאיזו מהערכאות לפנות. בקשה לסידור גט יכול שתוגש על ידי אחד מהצדדים או על ידי בני הזוג בהסכמה.

 

אישור הסכם גירושין
כאשר בין בני הזוג הושגה הסכמה לגבי ענייני הגירושין והם חתמו על הסכם, זה צריך לקבל את אישורה של אחת מן הערכאות. זו תעניק להסכם תוקף של פסק דין וזה יביא לסיומו של הליך הגירושין. גיבוש הסכם גירושין מתרחש בדרך כלל לאחר הליך של גישור, אם ביחידת הסיוע, לאחר שהוגשה בקשה ליישוב סכסוך כאמור מעלה ואם במסגרת גישור פרטי אצל עו"ד מגשר המתמחה בדיני משפחה.

 

מסמכים כלכליים
עד כה עסקנו בפן הטכני יותר של מסמכי גירושין והצגנו את הטפסים השונים שעלינו להגיש לצורך פתיחת ההליך וניהולו בערכאות. עתה נפנה לפן המהותי והוא המסמכים הנדרשים לבני הזוג, כדי להוכיח את טענותיהם בהליך המשפטי.

 

כך למשל, על מנת להוכיח מהו המצב הכלכלי של בני הזוג, לצורך חלוקת הרכוש וקביעת המזונות, יש צורך במסמכים הבאים: תדפיסי חשבון בנק, תלושי שכר, דוחות של קרנות הפנסיה, רשימת מטלטלין, נסח טאבו על דירת המגורים וכיו"ב.

 

 

עורך דין גירושין

עורכת דין ומגשרת גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג, בעלת נסיון רב שנים בתחום דיני המשפחה והגירושין בישראל. גם אם את/ה מתכוון להגיש מסמכי גירושין בעצמך, מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בגירושין. משרד עורכי דין מאיה רוטנברג נחשב למוביל בתחום דיני המשפחה בישראל וילווה אותך בהתאם להליך גירושין נכון.

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

 
*
*
טען קובץ

 

גירושים/גירושים -  המדריך המלא לגירושין

 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד