גישור גירושין חינם
חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
גישורעו"ד גירושין גישור
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

כמה עולה גישור גירושין?

העלויות של הליך גישור הגירושין

 

עלות גישור גירושין 

גישור גירושין כמה זה עולה? יותר ויותר זוגות מתגרשים הולכים בדרך הגירושין בהסכמה ומבינים את התועלת שבפנייה להליך של גישור גירושין תחת מאבק משפטי בערכאות.  המחיר של גירושין ללא הסכמה ללא גישור גירושין הוא מחיר לא רק כלכלי, שכן, גירושין ללא גישור יגבה מכם מחיר נפשי של הפרדות מבן זוג שאהבתם בצורה מכוערת ואם יש ילדים המחיר עולה גם בפגיעה בהם. 

 

חיסכון בהוצאות גירושין- אחד היתרונות של הליך גישור הגירושין הוא בחסכון בעלויות הגירושין, מה גם שהחוק כיום (שנת 2019), מחייב פניה למגשר גירושין במסגרת החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, החוק אשר הוביל למהפכה בתחום הגירושין בישראל ומכונה בטעות חוק גישור חובה. אם כך, עולה השאלה כמה עולה גישור גירושין ומהם העלויות של הליך הגישור עד להשגת הסכם גירושין שיקבל תוקף של פסק דין.

 

גישור גירושין – מהו?

בפני בני זוג אשר קיבלו החלטה להתגרש, עומדות שתי אפשרויות: האחת, לנהל את הליך הגירושין בערכאה משפטית, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, אשר תכריע בסוגיות השונות.

 

האפשרות השנייה היא לפנות אל גישור גירושין אשר מטרתו היא להביא את הצדדים לכדי הסכם גירושין. בשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות לכך כי הגישור מהווה את האלטרנטיבה הטובה יותר עבור כל זוג המעוניין להתגרש ועל כך בטרם נדון בנושא כמה עולה גישור גירושין נפרט על נושא זה.

 

במסגרת הליך הגישור, פועל המגשר לקיים בין בני הזוג דיאלוג בדבר ענייני הגירושין, אשר סופו בהגעה להסכם גישור גירושין - להסכמות בכל הנושאים העומדים על הפרק בגירושים: משמורת הילדים, מזונות וחלוקת הרכוש. חשוב לציין, כי גישור גירושין איננו מחייב את הצדדים וכל אחד מבני הזוג רשאי להפסיק את ההליך בכל שלב, כאשר המחויבות נוצרת רק עם חתימה על הסכם הגירושין. הוולונטריות של גישור גירושין פירושה למעשה כי אין לבני הזוג מה להפסיד.

 

במסגרת פגישות הגישור, בני הזוג יכולים לדבר בפתיחות, להבהיר את רצונותיהם ללא חשש ואם לא יגיעו לעמק השווה, יוכלו לחזור ולהתדיין בערכאות, כאשר כל מה שנאמר במסגרת הגישור לא יכול לשמש כנגדם בהליך המשפטי.

 

יתרונותיו של הגישור

העלייה הניכרת בפנייה אל גישור גירושין אינה לחינם, מקורה בהבנת יתרונותיו של הגישור ככלי לפתרון סכסוך הגירושין. ניתן להצביע על שלושה יתרונות מרכזיים: ראשית, הליך הגירושין מתקצר באופן משמעותי מאוד, כך גישור מוריד עלויות של הליך הגירושין היות שבני הזוג אינם נדרשים להמתין למועדי הדיונים בערכאה המשפטית. אין צורך לשלם לעורך דין גירושין, שייצג אתכם בבתי המשפט, גישור גירושין נעשה ללא עורך דין מייצג.

 

תחת זאת, קובעים בני הזוג  פגישות גישור עם המגשר על פי לוח הזמנים שלהם ויכולים להגיע לכדי גיבוש הסכם גישור גירושין תוך זמן קצר. שנית, עלות גישור גירושין נמוכה יותר מזו של ניהול ההליך בבית המשפט, אז נדרש כל אחד מן הצדדים לשכור עורך דין מטעמו ולשלם שכ"ט (שכר טרחה) בנפרד. זה יידרש להכין כתבי טענות, להגיש בקשות שונות, להופיע בדיונים וכל אלו כרוכים בהוצאת שכר טרחה לא קטנה ועלויות של אגרות וכד'. זאת בשונה מהליך הגישור, אז הצדדים פונים אל מגשר מומלץ יחדיו במטרה לגבש הסכם גירושין שינוסח על ידי עורך דין הסכמי גישור בגירושין ועל כן חולקים הם את עלות הליך גישור הגירושין שכפי שנראה, אינה גבוהה כמו ניהול תיק גירושין בבית המשפט.

 

יתרון שלישי שהנו אולי החשוב ביותר, הוא "תופעת לוואי" של הליך הגישור. היות שהמגשר פועל לריכוך המתחים בין בני הזוג, על מנת שניתן יהיה לקים דיאלוג פורה, הצדדים לומדים תוך כדי הליך הגישור לתקשר זה עם זו ולשתף פעולה בצורה טובה, על אף משבר הפרידה. מטבע הדברים יש בכך הקלה רבה עבורם ותועלת אדירה כאשר לבני הזוג יש ילדים.

 

כמה עולה גישור גירושין

עלותו של הליך זה תלויה מטבע הדברים בנסיבות המקרה של בני הזוג, כאשר נתונים כגון משך הנישואין ומספר הנושאים העומדים על הפרק, מהווים פרמטרים מהותיים בקביעת עלות ההליך. עם זאת, לצורך קבלת אינדיקציה, ניתן לחלק את העלות של גישור גירושין לשלוש קטגוריות:

  1. הסכמה מלאה: בני זוג המגיעים אל המגשר עם הסכמה מלאה בכל סוגיות הגירושין, זקוקים בדרך כלל לשעות גישור בודדות. זאת משום שעיקר עבודתו של המגשר במקרה זה היא ניסוח הסכם גירושין. עלות של שעת גישור אחת נעה בין 1,000 ₪ - 700 ₪.  
  2. מחלוקות מתונות: במקרה של הסכמות חלקיות בין בני הזוג, על המגשר לפעול לקירוב הרצונות ומציאת פתרונות לפשרה. כאן מתקיים למעשה הליך גישור משמעותי שעלותו תהיה בממוצע 4,000-6,000 ₪, זאת בהתאם לטיב המחלוקות ומספר הסוגיות הנדונות.
  3. פערים משמעותיים: כאשר הצדדים מגיעים אל המגשר עם חילוקי דעות עמוקים, ללא בסיס של הסכמה, נדרש הליך מלא של גישור גירושין. במסגרתו, המגשר יפעל קודם כל לריכוך המתח בין בני הזוג כדי שניתן יהיה לקיים שיח ביניהם. לאחר מכן, יפנה למיקוד המחלוקות, הגעה לעמק השווה וחתימה על הסכם גירושין.

 

 

עלות גישור גירושין: כמה עולה הסכם גירושין

 

 מחירון גישור - העסקת מגשרים – תעריפי תשלום שכ"ט מגשר

..

 

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, הנחשבת למובילה בתחום הגירושין ודיני משפחה בישראל. קבעה את התקדים החשוב בתחום משמורת משותפת ומזונות בגירושין בבית המשפט העליון.(בע"מ 919/15) . במשרד עו"ד מאיה רוטנברג צוות מגשרים שיסייע לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכם גישור גירושין בהסכמה. הסכם הגירושין שעליו יחתמו בני הזוג ינוסח על ידי עורכת דין מאיה רוטנברג בעלת ניסיון רב שנים בייצוג תיקי גירושין מורכבים בבתי המשפט ובתי הדין.

 

פנו אלינו בכל שאלה

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה ומגשרים

עורכת דין מגשרת גירושין מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*

 

 
 
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד