גישור גירושין חינם
En

צור קשר

checked

כמה עולה גישור גירושין?

העלויות של הליך גישור הגירושין

 

עלות גישור גירושין 

גישור גירושין כמה זה עולה? יותר ויותר זוגות מתגרשים הולכים בדרך הגירושין בהסכמה ומבינים את התועלת שבפנייה להליך של גישור גירושין תחת מאבק משפטי בערכאות.  המחיר של גירושין ללא הסכמה ללא גישור גירושין הוא מחיר לא רק כלכלי, שכן, גירושין ללא גישור יגבה מכם מחיר נפשי של הפרדות מבן זוג שאהבתם בצורה מכוערת ואם יש ילדים המחיר עולה גם בפגיעה בהם. 

 

חיסכון בהוצאות גירושין- אחד היתרונות של הליך גישור הגירושין הוא בחסכון בעלויות הגירושין, מה גם שהחוק כיום (שנת 2019), מחייב פניה למגשר גירושין במסגרת החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, החוק אשר הוביל למהפכה בתחום הגירושין בישראל ומכונה בטעות חוק גישור חובה. אם כך, עולה השאלה כמה עולה גישור גירושין ומהם העלויות של הליך הגישור עד להשגת הסכם גירושין שיקבל תוקף של פסק דין.

 

גישור גירושין – מהו?

בפני בני זוג אשר קיבלו החלטה להתגרש, עומדות שתי אפשרויות: האחת, לנהל את הליך הגירושין בערכאה משפטית, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, אשר תכריע בסוגיות השונות.

 

האפשרות השנייה היא לפנות אל גישור גירושין אשר מטרתו היא להביא את הצדדים לכדי הסכם גירושין. בשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות לכך כי הגישור מהווה את האלטרנטיבה הטובה יותר עבור כל זוג המעוניין להתגרש ועל כך בטרם נדון בנושא כמה עולה גישור גירושין נפרט על נושא זה.

 

במסגרת הליך הגישור, פועל המגשר לקיים בין בני הזוג דיאלוג בדבר ענייני הגירושין, אשר סופו בהגעה להסכם גישור גירושין - להסכמות בכל הנושאים העומדים על הפרק בגירושים: משמורת הילדים, מזונות וחלוקת הרכוש.

 

חשוב לציין, כי גישור גירושין איננו מחייב את הצדדים וכל אחד מבני הזוג רשאי להפסיק את ההליך בכל שלב, כאשר המחויבות נוצרת רק עם חתימה על הסכם הגירושין. הוולונטריות של גישור גירושין פירושה למעשה כי אין לבני הזוג מה להפסיד.

 

במסגרת פגישות הגישור, בני הזוג יכולים לדבר בפתיחות, להבהיר את רצונותיהם ללא חשש ואם לא יגיעו לעמק השווה, יוכלו לחזור ולהתדיין בערכאות, כאשר כל מה שנאמר במסגרת הגישור לא יכול לשמש כנגדם בהליך המשפטי.

 

יתרונותיו של הגישור

העלייה הניכרת בפנייה אל גישור גירושין אינה לחינם, מקורה בהבנת יתרונותיו של הגישור ככלי לפתרון סכסוך הגירושין. ניתן להצביע על שלושה יתרונות מרכזיים: ראשית, הליך הגירושין מתקצר באופן משמעותי מאוד, כך גישור מוריד עלויות של הליך הגירושין היות שבני הזוג אינם נדרשים להמתין למועדי הדיונים בערכאה המשפטית. אין צורך לשלם לעורך דין גירושין, שייצג אתכם בבתי המשפט, גישור גירושין נעשה ללא עורך דין מייצג.

 

תחת זאת, קובעים בני הזוג  פגישות גישור עם המגשר על פי לוח הזמנים שלהם ויכולים להגיע לכדי גיבוש הסכם גישור גירושין תוך זמן קצר. שנית, עלות גישור גירושין נמוכה יותר מזו של ניהול ההליך בבית המשפט, אז נדרש כל אחד מן הצדדים לשכור עורך דין מטעמו ולשלם שכ"ט (שכר טרחה) בנפרד. זה יידרש להכין כתבי טענות, להגיש בקשות שונות, להופיע בדיונים וכל אלו כרוכים בהוצאת שכר טרחה לא קטנה ועלויות של אגרות וכד'.

 

 זאת בשונה מהליך הגישור, אז הצדדים פונים אל מגשר מומלץ יחדיו במטרה לגבש הסכם גירושין שינוסח על ידי עורך דין הסכמי גישור בגירושין ועל כן חולקים הם את עלות הליך גישור הגירושין שכפי שנראה, אינה גבוהה כמו ניהול תיק גירושין בבית המשפט.

 

יתרון שלישי שהנו אולי החשוב ביותר, הוא "תופעת לוואי" של הליך הגישור. היות שהמגשר פועל לריכוך המתחים בין בני הזוג, על מנת שניתן יהיה לקים דיאלוג פורה, הצדדים לומדים תוך כדי הליך הגישור לתקשר זה עם זו ולשתף פעולה בצורה טובה, על אף משבר הפרידה. מטבע הדברים יש בכך הקלה רבה עבורם ותועלת אדירה כאשר לבני הזוג יש ילדים.

 

כמה עולה גישור גירושין

עלותו של הליך זה תלויה מטבע הדברים בנסיבות המקרה של בני הזוג, כאשר נתונים כגון משך הנישואין ומספר הנושאים העומדים על הפרק, מהווים פרמטרים מהותיים בקביעת עלות ההליך. עם זאת, לצורך קבלת אינדיקציה, ניתן לחלק את העלות של גישור גירושין לשלוש קטגוריות:

  1. הסכמה מלאה: בני זוג המגיעים אל המגשר עם הסכמה מלאה בכל סוגיות הגירושין, זקוקים בדרך כלל לשעות גישור בודדות. זאת משום שעיקר עבודתו של המגשר במקרה זה היא ניסוח הסכם גירושין. עלות של שעת גישור אחת נעה בין 1,000 ₪ - 700 ₪.  

  2. מחלוקות מתונות: במקרה של הסכמות חלקיות בין בני הזוג, על המגשר לפעול לקירוב הרצונות ומציאת פתרונות לפשרה. כאן מתקיים למעשה הליך גישור משמעותי שעלותו תהיה בממוצע 4,000-6,000 ₪, זאת בהתאם לטיב המחלוקות ומספר הסוגיות הנדונות.

  3. פערים משמעותיים: כאשר הצדדים מגיעים אל המגשר עם חילוקי דעות עמוקים, ללא בסיס של הסכמה, נדרש הליך מלא של גישור גירושין. במסגרתו, המגשר יפעל קודם כל לריכוך המתח בין בני הזוג כדי שניתן יהיה לקיים שיח ביניהם. לאחר מכן, יפנה למיקוד המחלוקות, הגעה לעמק השווה וחתימה על הסכם גירושין.

תהליך גירושין בגישור כמה זמן ומפגשים? 
ברוב המקרים הממוצע להליך גישור גירושין של הורים לילדים הוא 15 שעות גישור  בהן נכלל תהליך החתימה על הסכם גירושין ואישורו בבית משפט למשפחה ע"י עורך דין גירושין
.

 

משך הזמן ומספר המפגשים המתקיימים בתהליך גישור גירושין משתנה ממקרה למקרה ותלוי בצרכים שיש לזוגות או להורים. עצימות הסכסוך משפיעה על היכולת לנסח הסכם הסדרת הגירושין בגישו,  ככל שהמחלוקת בגירושין מערבת יותר אמוציות ואין הסכמות על נושאים פרקטיים כגון הסדרי השהות עם הורים, חופשות וחגים עם ילדים,  כלכלה, רכוש, מי נשאר בדירה, מסגרת חינוכיות וכד', כך יארך הליך הגירושין באמצעות גישור יותר זמן ויותר מפגשים.

 

כמה עולה הליך גירושין בהסכמה באמצעות גישור
כאשר מדובר בגישור גירושין מטעם המדינה, התעריף על פי תמחור ציבורי מסובסד במפגשי מהו"ת נכון לשנת 2021 הוא  400 ₪  בתוספת מע"מ עבור שעת גישור לכל צד. סה"כ 800 ₪ + מע"מ לשני הצדדים. המחירים של מגשר פרטי אינם קבועים במחירון (מחירון גישור גירושין) אלא מחירים מומלצים בלבד. מגשר גירושין מוסמך שהוא עו"ד גירושין ייגבה מחיר של כ 1,000 ש"ח + מע"מ לגישור בסיסי עבור שני הצדדים לשעת גישור.

נושאים קשורים:
 
חובת גישור לפני גירושין
מגשר גירושין בצפון
גישור גירושין חינם
הסכם פרודים
מגשר גירושין בפתח תקווה
עלות גישור לשעה
בקשה לאישור הסכם גירושין דוגמא
הסכם גירושין מה חשוב


 

עלות גישור גירושין: כמה עולה הסכם גירושין

 

מחירון גישור - העסקת מגשרים – תעריפי תשלום שכ"ט מגשר

 

גישור חינם לזוגות בהליכי גירושין במימון המדינה
החוק החדש לגישור חובה
ויישוב סכסוכים במשפחה טרם גירושין, מחייב כי לפני פתיחה בהליך גירושין, בני הזוג יידרשו להשתתף בארבעה מפגשי גישור (ללא תשלום) ב"יחידת סיוע" (מפגשים אלו נקראים מפגשי מהו"ת – מפגשי היכרות ותיאום). יחידת הסיוע מוסמכות וממומנות לפי חוק בית המשפט לענייני משפחה או יחידת סיוע לפי חוק יחידות הסיוע, אלו סמוכים לבית הדין הרבני האזורי או לבית המשפט לענייני משפחה.

 

במדינות מסוימות, תכניות בבתי המשפט מציעים לצדדים פגישת גישור ראשונית בחינם, ולאחריה פגישות מעקב בתשלום מוזל. בנוסף, ארגונים חברתיים ועמותות מציעים גישור בחינם בסכסוכי הורות. לקבלת עזרה בפתרון היבטים פיננסיים או אחרים של גירושין (למשל, תמיכה, חלוקת רכוש וחובות).

 

זוגות יכולים לבקש רשימת הפניות למגשרי גירושין מומלצים שיכולים לגשר בתיקים על בסיס שכר טרחה מוזל או מסובסד. מומלץ לבדוק עם עמותות מקצועיות ליישוב סכסוכים, בני זוג שעומדים בתנאי הזכאות, עשויים לקבל עד ארבע מפגשים של 90 דקות עם מגשרים ללא עלות.

 

במקרים אחרים, זוגות מתגרשים יכולים לחפש מה שמכונה גישור גירושין מבוסס קהילה. אפשרות זו מוצעת בדרך כלל באמצעות סוכנות, ומספקת שירות זה בעלות מופחתת. למרות שאפשרות זו יכולה להוזיל עלויות, היא גם יכולה להיות קצת מלחיצה.

 

ההגדרה של גישור גירושין

גישור גירושין הוא אלטרנטיבה להתדיינות גירושין מסורתית. בפגישת גישור גירושין, מגשר מקל על הדיון בין שני הצדדים על ידי סיוע בתקשורת ומתן מידע והצעות שיעזרו לפתור חילוקי דעות.

 

בתום הליך הגישור, הצדדים הנפרדים ינסחו בדרך כלל הסכם גירושין מותאם אותו ניתן להגיש לבית המשפט. פגישות גישור יכולות לכלול את עורכי הדין של כל אחד מהצדדים, עו"ד ניטרלי או עו"ד-מגשר שיכולים להודיע ​​לשני הצדדים על זכויותיהם החוקיות. עורך הדין במקרה זה, אינו נותן ייעוץ לאף אחד מהצדדים, או יכול לייעץ בתיווך מגשר ללא נוכחות פיזית בפגישות. חברות גישור מסוימות, מצמידות ללקוחות יועצים.

 

מגשר גירושין - מגשרת גירושין

מגשרים לגירושין עשויים להיות עורכי דין בעלי ניסיון בתיקי גירושין, או שהם מגשרים מקצועיים שאינם עורכי דין, אך בעלי הכשרה ספציפית בתחום דיני משפחה וגירושין.

 

גישור גירושין המנוהל על ידי מגשר מומלץ יכול להיות פחות יקר באופן משמעותי, מבחינה כלכלית ופחות קשה רגשית, מאשר התדיינות משפטית. שיעור הציות להסכמים שהושגו בגישור גבוה בהרבה מזה של עמידה בצווי בית המשפט. גירושין באמצעות בגישור הפכו פופולאריים הרבה יותר, לכן, מדינת ישראל הנהיגה חוק חדש שיחייב זוגות גרושים לשקול גישור לפני שהם פונים ל בית משפט.

 

7 טיפים קצרים להליך גישור גירושין בריא וחסכוני

1. היו מוכנים להתפשר ולהגיע להסכמה; לא לנצח.

2. הניחו בצד את הרגשות האישיים שלכם; הכינו את עצמכם לדיון רציונלי.

3. צרו רשימה של כל הנכסים, הרכוש והחובות.

4. גבשו תקציב.

5. החליטו מה סדר העדיפויות שלכם.

6. ערכו רשימה של דברים חשובים ללבכם והיו מוכנים לשתף.

7. מצאו מגשר גירושין מומלץ עם היסטוריה של הצלחה.
 

עצת זהב! הדרך הבטוחה ביותר שגישור הגירושין שלכם יהיה משתלם ככל האפשר, הוא לשכור מגשר מנוסה ומיומן מאוד, מגשר הנותן שירות מקיף ופועל תוך תהליך יסודי.


 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, הנחשבת למובילה בתחום הגירושין ודיני משפחה בישראל. קבעה את התקדים החשוב בתחום משמורת משותפת ומזונות בגירושין בבית המשפט העליון.(בע"מ 919/15). במשרד עו"ד מאיה רוטנברג צוות מגשרים שיסייע לבני הזוג המתגרשים להגיע להסכם גישור גירושין בהסכמה. הסכם הגירושין שעליו יחתמו בני הזוג ינוסח על ידי עורכת דין מאיה רוטנברג בעלת ניסיון רב שנים בייצוג תיקי גירושין מורכבים בבתי המשפט ובתי הדין.

 

פנו אלינו בכל שאלה

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה ומרכז גישור

עורכת דין מגשרת גירושין מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

 

*
*

 

 
 
שאלות ותשובות בנושא עלות גישור גירושין
 
האם עלי לדון בעלות גישור גירושין עם עורך דין?
אם אתם חושבים להתגרש או נמצאים כרגע בתהליך גירושין, עליכם לפנות לעורך דין לגירושין, ולאחר ייעוץ ראשוני לבדוק את עלויות הליך הגישור. זה נכון במיוחד כאשר ילדים מעורבים. גישור גירושין הוא אמנם דרך נהדרת להסדיר את כל הנושאים התלויים ועומדים מחוץ למערכת בתי המשפט, אך עדיין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי. כך, איש מקצוע יכול להדריך אתכם בתהליך, ולהבטיח כי זכויותיכם מוגנות.
 
האם גישור טוב יותר מאשר ללכת לעורך דין?
ברוב המקרים, בחירה בגישור גירושין תעלה פחות ותקח פחות זמן בהשוואה לשכירת שרותי עורך דין על מנת לייצגכם בבית המשפט. חשוב מכך, אם יש  ילדים עם בן/בת זוג לשעבר, תהליך הגישור יכול לעזור לך לשפר את התקשורת כשאתה מגיע להסכם מהיר. כמובן, זה התרחיש הטוב ביותר.
 
עם זאת, אצל חלק מהזוגות גישור אינו אפשרי - אפילו בעזרת מגשר. כל מקרה הוא ייחודי, הנובע ממגוון רחב של בעיות אפשריות, כולל אלימות במשפחה או חוסר נכונות להשתתף בגישור. לכן מומלץ לפנות לסיוע משפטי גם אם תחליט להיכנס להליך הגישור. בדרך זו, תוכלו ליהנות מייעוץ משפטי מקצועי בתקופה קשה זו.
 
מי משלם עבור גישור?
באופן נהוג, עמלות אלה מתחלקות 50/50 בין הצדדים, זה הגיוני, כי זה מגדיל את הסבירות ששני הצדדים יעבדו יחד בשיתוף פעולה כדי להגיע להסדר במהירות האפשרית. בסיום הגישור, לעתים קרובות אחת מנקודות הפשרה היא בקשה מצד אחד לשלם את כל העלויות. לפעמים זה יכול לעזור לפתור את הסכסוך אם אחד הצדדים נמצא קרוב מאוד להתפשרות אך צריך תמריץ נוסף כדי לחתום על הסכם.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד