חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
צוואהדלג על צוואה
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדריך לעריכת צוואה

כתיבת צוואה ללא עו"ד

 

מדוע חשוב לערוך צוואה?

כאשר אדם הולך לעולמו, ללא שכתב צוואה בחייו, רכושו מועבר ליורשיו, כפי שקובע החוק. כלומר, ישנו סדר ירושה בחוק, החל בכל מקרה של העדר צוואה.כתיבה או עריכת צוואה מאפשרת לכל אדם לקבוע בעצמו, על פי רצונו ושיקוליו, מה ייעשה ברכושו לאחר לכתו ואין הוא עוד כפוף להסדר שבחוק. זהו היתרון המרכזי של עריכת צוואה, אולם ניתן למנות יתרון משמעותי נוסף, המבהיר מדוע חשוב כל כך לערוך צוואה: מניעת סכסוכי ירושה. 

 

עורך דין לעריכת צוואה

עריכת צוואה על ידי עורך דין  מקצועי ומנוסה, מבטיחה כי הצוואה תנוסח באופן ברור אשר אינו משתמע לשתי פנים ותשמור על רצון המצווה. כך, כאשר הצוואה ערוכה בצורה הנכונה, ניתן למנוע את מרבית מאבקי הירושה, שהרי לא נותר מקום לספק בדבר רצונותיו של המצווה באשר חלוקת עזבונו לאחר מותו.  

 

סוגי צוואות 

מלאכת כתיבת נסח צוואה היא מלאכת מחשבת, הדורשת מומחיות משפטית, יסודיות והקפדה על פרטים. בין היתר, יש לבחור גם בסוג הצוואה המתאים. החוק מכיר בארבעה סוגים שונים של צוואות: צוואה בעדים, צוואה בכתב יד, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה.

 

בנוסף לצוואות אלו, ישנה גם צוואה הדדית.זוהי צוואה משותפת של בני זוג המורישים את רכושם זה לזו. עריכת צוואה הדדית, מלווה בלא מעט אתגרים משפטיים, למשל, הבטחת הצדדים מפני שינוי עתידי של הצוואה באופן חד צדדי. על כן חשוב מאוד כי זו תנוסח על ידי עורך דין ירושה, אשר ייתן מענה משפטי מתאים לכל בעיה שכזו וידאג לשמירת האינטרסים של כל הצדדים. 

 

 לחצ/י כאן לעבור למדריך מקיף אודות צוואות וירושות

 

עריכת צוואה 

מטרתה של הצוואה הנה להעניק וודאות משפטית למצווה, בדבר חלוקת רכושו לאחר מותו. זו תושג על ידי ניסוח מקצועי, מפורט ומקיף של הצוואה, המבהיר את רצון המצווה ומונע כל מקום למחלוקת פרשנית אודות רצון המצווה וכוונותיו.  

 

עורך דין מומחה לצוואות יתאים את נוסח הצוואה לנסיבות הספציפיות של המצווה וייתן דגש בין היתר על העניינים הבאים: 

 

  1. חלוקה ספציפית של הנכסים: הצוואה תכלול פירוט של כל נכסי המצווה, לרבות נכסי נדל"ן, חשבונות בנק, מכוניות וכיו"ב ותגדיר מראש איזה יורש יקבל איזה נכסים. חלוקת הנכסים באופן ספציפי לכל יורש, לא רק תמנע אי הבנות ומחלוקות בין היורשים, אלא יכולה גם למנוע תשלומי מס ליורשים במקרה של נכסי מקרקעין.
  1. תכנון מס בצוואה: בעת עריכת צוואה, יתייחס עורך דין ירושה גם להיבט המיסויי, על מנת למנוע מן היורשים תשלומי מס שונים. כך למשל, כאשר למצווה מספר נכסי נדל"ן, יש להגדיר מראש איזה נכס יועבר לאיזה יורש, על מנת שפעולות שונות במקרקעין, אשר ייתכן ויבוצעו בעתיד על ידי היורשים, לא יהיו חייבות במס.
  1. כשרות המצווה: במקרים בהם המצווה חולה, יקפיד עורך דין ירושה על קבלת חוות דעת רפואית מתאימה, המעידה על כשירותו של המצווה לערוך צוואה. זאת על מנת שלא ניתן יהיה לטעון לפגם בצוואה מפאת אי כשירות המצווה.

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון עתיר בניהול תיקים של וצואות ירושות ועיזבונות  וצוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ

 

 

 

שאלות ותשובות בנושא עריכת צוואה Q&A

  • האם צריך עו"ד כדי לערוך צוואה?  

מומלץ מאוד לפנות לעורך דין לשם עריכת צוואה, ראשית, על מנת לוודא כי רצונותיו של המצווה יבואו לידי ביטוי באופן ברור בצוואה ולא יהיה מקום למחלוקת פרשנית. שנית, בכדי לוודא כי הצוואה ערוכה כחוק, על פי כל כללי הדין. 

  •  חוק הירושה מכיר בארבע סוגי צוואות, מהן?  

צוואה בפני עדים, צוואה בכתב יד, צוואה בפני רשות (למשל נוטריון) וצוואה בעל פה. 

 

  • האם ניתן לערוך צוואה בפני נוטריון? 

אכן. צוואה זו נקראת צוואה בפני רשות. הנוטריון הוא עו"ד אשר קיבל רישיון מיוחד למתן שירותים נוטריונים והוא מוכר כ'רשות' לעניין עריכת צוואה.  

 

  • עריכת צוואה בווידאו – האם ניתן לעשות זאת? 

ניתן ואף מומלץ היות שתיעוד מעמד עריכת הצוואה מצמצם באופן משמעותי את הסיכוי להתנגדויות לצוואה.  

  •  באיזה גיל מומלץ לערוך צוואה?  

עריכת צוואה נועדה להבטיח את עתידם של הקרובים לנו ועל כן היכן שאדם צבר רכוש, מומלץ כי יערוך צוואה, ללא כל קשר לגילו. חשוב לזכור, כי הצוואה מאפשרת למצווה לקבוע אל מי יעבור רכושו לאחר מותו ובהעדר צוואה, יחולק הרכוש על פי הקבוע בדין ולא על פי רצונו האישי של המנוח.  

 

  • כיצד מנסחים צוואה? 

בשל ההשלכות הכלכליות של הצוואה, רצוי מאוד לפנות לעורך דין אשר יכתוב את הצוואה. עורך הדין ישים דגש על פירוט ברור ומדויק של כל רכושו של המצווה ואופן חלוקתו ליורשים, יציין את פרטי היורשים, את תאריך עריכת הצוואה וכיו"ב.

 

 

צוואה אונליין

עריכת צוואה

כיצד עורכים צוואה? מהם הדגשים שחשוב לדעת בעת עריכת צוואה? עורך דין מומחה בצוואות וירושות מסביר אודות המסמך המשפטי החשוב כל כך הנקרא צוואה.

חוק הירושה

אישור עשיית צוואה

צו קיום צוואה

מהו צו קיום צוואה? מתנגדים לצוואה ? חלוקת עיזבון בהתאם לצוואה, מצריכה קודם לכן קבלת צו קיום צוואה. צו זה מעניק תוקף משפטי מחייב לצוואה ומצהיר על זהות היורשים וחלקם בעיזבון.

צו ירושה

כאשר אדם נפטר ללא צוואה, יש צורך בקבלת צו ירושה כדי לחלק את עזבונו. כיצד מגישים בקשה למתן צו ירושה? מה חשוב לדעת?

צוואה הדדית

צוואה הדדית היא צוואה משותפת של בני זוג, אשר מורישים את רכושם זה לזו. פנו אל עורך דין ירושה לעריכת צוואה הדדית.

נוסח צוואה לדוגמא

נוסח צוואה סטנדרטית דוגמא להורדה Sample Last Will and Testament Israeli Family law Hebrew doc download

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד
עורך דין צוואה וירושה