En

צור קשר

checked

עלויות עו"ד גירושין והליך משפטי

עורך דין גירושין עלויות ושכ

 

 

כמה עולה לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין בישראל? 

להחלטה על גירושין השפעות רבות על חייהם של בני הזוג, כאשר בראש ובראשונה זהו סיומה של מערכת היחסים הזוגית ופירוקו של התא המשפחתי. לצד הפן הרגשי המורכב הזה, ישנו גם הנושא של עלויות הליך הגירושין, אשר חשוב לקחת בחשבון בעת קבלת החלטה על פרידה. כמה עולה עורך דין גירושין? מהו היחס בין עלות שכר הטרחה למקצועיות? וכיצד ניתן להוזיל את עלויות ההליך?  

 

מחירון לגירושין 

העלות המרכזית בהליכי גירושין היא תשלום שכר הטרחה לעורך הדין המייצג אתכם, כאשר הטיפול המשפטי כולל בדרך כלל שלוש תביעות שונות: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות ולכך יש לצרף גם את סידור הגט. לרוב, הצעת שכר הטרחה כוללת סכום גלובאלי לטיפול בכל תביעות הגירושין: הכנה התביעות, ניהולן והופעה במספר מסוים של דיונים. סכום זה נע בטווח רחב של בין 30,000 ₪ + מע"מ ועד 150,000 ₪. פערי המחירים נובעים מגודלו של המשרד ומן המוניטין שלו, שהרי משרדים גדולים ומוכרים בתחום, יכולים לגבות שכר טרחה גבוה יותר עבור שירותיהם. האם זה אומר שהשירות המשפטי שהם מעניקים הוא טוב יותר? לא בהכרח ועל כך נעמוד מיד. ישנה גם אפשרות לתמחור של כל תביעה בנפרד אך לרוב, אם תנהלו בסופו של דבר את הליך הגירושין כולו בערכאות, הרי שאין בכך כדאיות כלכלית.  

 

מספר הדיונים ועלויות נוספות 

דגש חשוב לעניין עלותו של עורך דין גירושין היא כי הסכם שכר הטרחה עליו תחתמו כולל כמות מסוימת של דיונים בבית המשפט. על כן, אם ההליך המשפטי בתביעה מסוימת נמשך מעבר לכך ועורך הדין נדרש להופיע בדיונים נוספים, תהיינה עלות נוספת לכל דיון וזו נעה בין 1,000 ₪ + מע"מ ועד 3,500 ₪, בהתאם למהות הדיון וזמן ההכנה הנדרש לעורך הדין כדי להיערך אליו. כמו כן, עלות הטיפול בתיק הגירושין לא כוללת הליכי ערעור ועל כן אם עולה הצורך להגיש ערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, תתווסף ללקוח עלות נוספת.  

 

מלבד שכר הטרחה של עורך הדין, חשוב לדעת כי הליך הגירושין כולל הוצאות נוספות הכרוכות בניהול הליך משפטי כגון אגרות בית משפט, עלויות חוקר פרטי במידת הצורך, שליחויות משפטיות וכיו"ב. אמנם, אלו אינן מהוות את העלות העיקרית של הליך הגירושין, אולם חשוב שתהיו מודעים להן כדי שתוכלו להיערך בהתאם.  

 

מה בין המחיר לאיכות? 

לימדו אותנו לחשוב שיקר הוא טוב יותר, אולם בכל הנוגע לשירותים משפטיים זוהי אינה נוסחה מדויקת. עלות שכר הטרחה של עורך דין גירושין, צריכה לשקף את רמת הידע, המומחיות והניסיון המקצועי של עורך הדין, אולם בפועל, ישנם פרמטרים נוספים אשר מייקרים את שכר הטרחה הנדרש מהלקוח אך אין בהם כדי להעיד כי תקבלו טיפול משפטי טוב יותר.

 

כך למשל, מטבע הדברים, משרד עורכי דין גדול, המעסיק מספר עורכי דין, מתמחים וצוות אדמיניסטרטיבי, יגבה שכר טרחה גבוה יותר עבור שירותיו כי הוצאותיו גדולות יותר, אולם אין פירוש הדבר כי תקבלו הגנה משפטית טובה יותר. מנגד, שימו לב, כי אם פניתם לעורך דין אשר מציע שכר טרחה נמוך משמעותית מן המקובל, הדבר צריך לעורר בכם חשד.

 

טיפול בהליך גירושין הוא מורכב וכרוך בהשקעה של שעות עבודה רבות. לכן, קשה לראות כיצד ניתן להעניק ללקוח טיפול משפטי טוב ומקצועי, תמורת שכר טרחה נמוך כל כך, דבר המעורר חשד כי לא תזכו להגנה משפטית ראויה.

 

המסקנה אם כן היא כי כדאי לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בהליכי גירושין ובעל ניסיון מקצועי עשיר, אך כזה אשר גובה שכר טרחה המשקף את טיב מומחיותו ואת היקף העבודה הנדרש מחד ומהווה תשלום סביר והוגן  עבור הלקוח מאידך.  

 

רוצים להוזיל את העלויות? פנו לגישור 

העלויות שפורטו לעיל מתייחסות להוצאותיו של צד אחד בלבד, כלומר, כל אחד מבני הזוג יידרש להוצאה כספית לא מבוטלת בהליך הגירושין. רוצים להוזיל את עלויות ההליך? הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פנייה לעו"ד גישור גירושין. פירוש הדבר הוא כי תחת הגשת תביעות וניהול הליך משפטי ארוך ויקר, אתם בוחרים בדרך של הידברות ופשרה ופונים למגשר אשר יסייע לכם ללבן את המחלוקות בענייני הגירושין ולהגיע להסכמות. עלותה של פגישת גישור נעה בין 800 ₪ ל1,200 ₪ בצירוף מע"מ ובמקרים רבים, תוך מספר פגישות, ניתן לגבש הסכם גירושין.

 

ההסכם מובא לאישורו של בית המשפט ובזאת בא לסיומו הליך הגירושין, תוך זמן קצר ובעלות נמוכה משמעותית מניהול הליך גירושין בערכאות. נדגיש כי אם החלטתם לפנות לגישור, חשוב לבחור בעורך דין מגשר המתמחה בדיני גירושין אשר מאחוריו ניסיון מקצועי רב בניהול הליכי גישור גירושין.   

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ
checked

 

|עורך דין גירושין מומלץ בתל-אביב|

 

עורך דין לענייני גירושין מטעם המדינה

 

אגרת השתתפות  - סיוע משפטי

..

כמה עולה עורך דין גירושין? מחירון מומלץ 2024

 

מחירון עורכי דין משפחה

 

מחשבון שכר טרחה עורך דין גירושין

 

מחיר עורך דין לענייני משפחה מומלץ


מחירון 2023 עדכונים

בהשוואת שירותים הניתנים על ידי עורכי דין לענייני משפחה, חשוב לקחת בחשבון הן את ניסיונם והן את סך העלויות של ההליך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להשתמש ביעילות במחירון כדי לבצע השוואות מושכלות:


חפשו שקיפות: עורך דין גירושין בעל מוניטין צריך לספק מחירון ברור ומקיף המפרט את כל העלויות הכרוכות בהליך המשפטי של הליך גירושין. זה יכול לעזור להשוות מול עורכי דין אחרים ולהבטיח הבנה מלאה על מה משלמים.


קחו בחשבון ניסיון: ניסיון הוא גורם מרכזי בקביעת ערך שירותיו של עורך דין לענייני גירושין. הקפידו לעיין בתעודותיו של עורך הדין, לרבות השכלתו, הכשרתו ולשאול כמה שנים של ניסיון יש לעו"ד בדיני משפחה.


שימו לב לעמלות נסתרות: עורכי דין מסוימים עשויים לגבות עמלות נוספות עבור שירותים כגון הכנת מסמכים, הגשות לבית המשפט ומשימות מנהליות אחרות. 


הקפידו לעיין היטב במחירון כדי להבטיח שאתם מודעים לכל העלויות הכרוכות בכך.


השוואת עלויות גירושים כוללות: למרות שזה עשוי להיות יותר פשוט להשוות תעריפים לפי שעה, זה עשוי שלא לספק תמונה מדויקת של הערך הכולל של השירותים. במקום זאת, שקלו את סך העלויות של ההליך, לרבות אגרות (בדקו מחירון מעודכן 2023) כלשהן עבור הגשת מסמכים, הכנת מסמכים ומשימות מנהליות אחרות.


המלצות על עו"ד: שיחה עם אחרים שעברו גירושין, והיו לקוחות של עורכי דין לענייני משפחה יכולה להיות דרך חשובה לקבל תחושה של איכות וערך השירותים שלהם.


ייתכן שתוכלו לקבל המלצות מחברים, מדריכי דירוג של עורכי דין, משפחה או ביקורות מקוונות.


על ידי התחשבות בגורמים אלו, תוכלו לבצע השוואות יעילות בעת בחירת עורך דין לענייני משפחה ולהבטיח שתקבלו את התמורה הטובה ביותר לכספכם.


עו"ד מאיה רוטנברג

גישור גירושין


עורך דין גירושין מומלץ

המשרד בתל אביב

עורך דין לענייני משפחה


עורכי דין דיני משפחה השוואת מחירים

עורך דין גירושין, דיני משפחה וצוואות מומלץ

כמה עולה תביעת גירושין

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

עורך דין לענייני משפחה תותח

הסכם שכר טרחה דיני משפחה

האם אפשר להתגרש ללא עורך דין

השוואת מחירים כמה עולה עורך דין גירושין


הסניגוריה הציבורית
האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים
"עמדת הנגישות לצדק" של האגף לסיוע משפטי בבית-המשפט בבאר-שבע
תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי-הדין
הנהלת בתי-המשפט
שירות ייעוץ לאזרח שי"ל
מערך הקליניקות המשפטיות במוסדות להשכלה גבוהה
ארגונים נוספים
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה ייעוץ סיוע משפטי חינם- הנגשת מערכת המשפט לקבוצות אוכלוסייה מוחלשות: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד