En

צור קשר

checked

כיצד לערוך צוואה באופן מקוון

 
הרבה אנשים נמנעים מתכנון עיזבון כיוון שבכן, זה פשוט לא כיף לחשוב על זה.

אבל אם יש לך נכסים שתרצה להשאיר לילדים שלך, לבן הזוג או לקרובי משפחה אחרים - או לילדים קטינים שיזדקקו לאפוטרופוס - היעדר צוואה יכול לסבך את העניינים.

החדשות הטובות הן כי אלא אם כן אתה מתכנן לבטל את ירושת בן הזוג או הילד, או שיש לך אחוזה גדולה הכוללת נאמנויות, אתה כנראה לא צריך להיפגש עם עורך דין כדי ליצור צוואה . אם הנכסים שלך פשוטים ואתה לא רוצה ייעוץ להחליט מי יירש את הנכסים שלך, תוכל למצוא תבנית או להשתמש בתוכנה מקוונת לעריכת צוואה לגיטימית לחלוטין.

כדי להכיר בתוקף, על הצוואה להיות ברורה וחד משמעית, חתומה ומתוארכת על ידי יוצר הצוואה, ונחתמת על ידי שני עדים לפחות. עליך גם למנות מנהל ביצוע, האחראי לביצוע ההוראות המפורטות בצוואתך.

יש כללים ייחודיים לגבי מה שחייבים לכלול בצוואה, לכן דאגו לבדוק אתכם לפני הכתיבה. אם אתה משתמש בתוכנה או בשירות מקוון, סביר להניח שיינתנו הנחיות עבורך.

להלן היסודות:

כיצד לערוך צוואה ללא עורך דין


1. מצאו דוגמא טובהתבנית מקוונת לצוואה
למרות שהחוק מכיר בצוואות בכתב יד או הולוגרפיות כתקפות, עדיף תמיד להקליד צוואה רשמית במחשב.

ישנן תבניות מקוונות רבות לבחירה שיכולות להדריך אותך בכתיבת צוואתך. אתה יכול גם להשתמש בשירותי משרד עורכי דין רוטנברג כדי להנחות אותך בתהליך.

שים לב שגם אם את/ה ובן זוגך מתכננים לערוך צוואות כמעט זהות, עליכם ליצור מסמכים נפרדים לכל אדם.

2. ערכו רשימה של הנכסים שלכם
על מנת להשאיר רכוש ליורשים שלך, עליך לדעת מה יש לך. ערוך רשימה של כל הנכסים המשמעותיים שלך, כולל נדל"ן וקרקעות, תכשיטים, יצירות אמנות, מכוניות וחשבונות בנק שלא מציינים שם מוטב.

אם אתה הבעלים של נדל"ן עם אדם אחר, יתכן שלא תצטרך לציין שם נהנה מכיוון שחלקך בנכס יעבור אוטומטית לבעלים המשותף או לבן / בת הזוג במותך אם יש זכויות לניצול.

אינך צריך לכתוב מי עומד לקבל הכנסות מביטוח חיים וחשבונות פרישה בצוואתך , מכיוון שאלה זקוקים למוטבים לציין אותם בחשבון.

 

בנוסף, לתושבי חו"ל, אם יש לך חשבון בנק או השקעה עם הוראה בהעברה (TOD) או תשלום לפטירה (POD), אתה יכול למנות את הנהנים ישירות בחשבונות אלה.

 

3. היו ספציפיים לגבי מי מקבל מה
היה ברור ככל האפשר לגבי מי צריך לקבל אילו נכסים וספציפי בתיאור הנכסים. השתמש בשמות מלאים שקול גם לכלול מוטב משני במקרה שהראשון יהיה לא כשיר.

לדוגמא, במקום לכתוב "הבית שלי הולך לבני", רשמו את הכתובת המלאה ושמו החוקי המלא.

4. אם יש לך ילדים קטינים, בחר אפוטרופוס
אם יש לך ילדים קטינים, עליך לפרט את שמותיהם המלאים ותאריך הלידה שלהם בצוואתך.  ציין את האדם שייקח על עצמו אחריות חוקית לכל אחד מהם במקרה של מותך ושל ההורה האחר.

שוב, זה חכם לבחור אפוטרופוס חלופי למקרה שתשנה את בחירתך הראשונה ולא תעדכן את צוואתך.

5. תן הוראות טיפול לחיית המחמד שלך
רלוונטי לתושבי חו"ל: זה לא חוקי במדינות מסוימות לרשום את חיית המחמד שלך כמוטב לירושה, כנראה שתרצה להכין תוכנית לטיפול בהם לאחר מותך. אתה יכול למנות שומר מסוג כלשהו עבור חיית המחמד שלך ולהשאיר כסף לאותו אדם לכיסוי עלויות עתידיות.

6. בחר אדם מבצע לחלוקת הנכסים
קריאה למוציא לפועל לרצונך היא מכרעת. זה האדם שינהל את הנכס, ישלם את החשבונות והחובות שנותרו ויטפל בצוואת (העברת כותרת הנכסים). אתה יכול למנות יותר מאדם אחד כמוציא לפועל.

7. ניתן לציין 'מוטב שאריות'
לאחר סיום חלוקת הנכסים ותשלום חשבונות, חובות ומסים, "המוטב לשאריות" יקבל את מה שנשאר בעיזבון שלך, אם בכלל. אדם זה - או צדקה - יכול להיות מוטב שכבר קיבל חלק רכוש; זה לא חייב להיות מישהו שלא בין היורשים.

8. ציינו את העדפות ההלוויה שלכם
מומחים רבים לתכנון עיזבון ממליצים ליצור מסמך נפרד מכולם המפרט את העדפות הלוויה שלך ומשאלות אחרונות אחרות, כגון  קבורה על פי הדת או בדרך אחרת. אך תוכל גם לכלול מידע זה בצוואתך אם תרצה בכך.

9. הדפיסו את הצוואה והחתמו אותה
גם אם צוואתך נוצרה באמצעות שירות מקוון, עליך להדפיס עותק ולחתום עליו בעצמך ולבקש משני עדים מעל גיל 18 לחתום עליו. עדים אלה אינם יכולים להיות יורשים של עזבונך.

10. שמרו במקום בטוח
שמרו על הצוואה במקום בטוח בביתכם או אצל קרוב משפחה מהימן (ניתן להפקיד במשרדי רשם הירושות או באופן דיגיטאלי). וודאו שמוטב או מוציא לפועל יודע את מיקום הצוואה וכיצד לגשת אליה.

 

 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד