En

צור קשר

checked

כיצד לנסח הסכם גירושין נכון?

 
 

 

רוצה לנסח הסכם גירושין בעצמך ללא עו"ד? ראשית עליך להבין כי הסכם גירושין הוא חוזה משפטי, עליו חותמים בני זוג נשואים, אשר קיבלו החלטה להתגרש. מטרתו של ההסכם: להסדיר בהסכמה הדדית את הנושאים השונים העומדים על הפרק, לאור פרידת בני הזוג.

באמצעות הסכם גירושין, ניתן לסיים את הליך הגירושין תוך זמן קצר וכך בני הזוג נמנעים מהתדיינות ארוכה בין כותלי בית המשפט. כיום בני הזוג אף מחויבים לפנות להליך גישור בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014. במאמר זה, נביא בפניכם את הסעיפים המרכזיים המופיעים בדרך כלל בהסכם גירושין ונבהיר מדוע חשוב לפנות אל עורך דין גירושין, כאשר רוצים לערוך חוזה גירושין.

מהו הסכם גירושין?

 

 סעיפים חשובים בהסכם גירושין

 

הסכם גירושין – סעיפים מרכזיים  

 סעיפים אשר חשוב לרשום בהסכם גירושין: בעת עריכת חוזה הגירושין, יש לתת את הדעת לכל נסיבות המקרה, על מנת לנסח הסכם גירושין מוצלח, אשר לא יותיר פתח למחלוקות עתידיות בין הצדדים. למרות כי כל מקרה נבחן לגופו על ידי עורך דין גירושין, ניתן להצביע על שלושה נושאים מרכזיים המופיעים במרבית הסכמי הגירושין ואלו הם: 
 

 1. סעיפים המסדירים את חלוקת הרכוש: במסגרתם, יכלול חוזה הגירושין, את פירוט נכסיהם של בני הזוג ואת אופן חלוקת הנכסים. מדובר בין היתר בנכסי הנדל"ן, כגון דירת המגורים המשותפת, חשבונות הבנק של בני הזוג, הזכויות הסוציאליות וכן נכסי המטלטלין.

  מטבע הדברים, בעת ניהול משא ומתן על חלוקת הרכוש, כל אחד מבני הזוג, מנסה לשמור על רמת החיים אליה הורגל, אולם, על מנת להגיע להסכמה בנושא זה, כמו גם בכל נושא אחר במסגרת הסכם גירושין, יידרש כל אחד מן הצדדים לפשרה מסוימת.

 2. משמורת ילדים: ראשית, יש לקבוע האם לאחד ההורים תינתן משמורת מלאה, או האם מעוניינים בני הזוג בהסדר של הסכם גירושין משמורת משותפת לדוגמא. שנית, יש להתייחס במסגרת הסכם גירושין, לעניינים נוספים הכרוכים בנושא משמורת ילדים, למשל, הוצאת הילדים לחו"ל והיכן ישהו הילדים בחגים ובחופשות. אלו הם נושאים המעוררים במקרים רבים, מחלוקת קשה בין ההורים המובילה לא פעם לתביעה משפטית.

 3. גובה מזונות הילדים: דמי המזונות נועדו להבטיח את רווחתם של הילדים ובמסגרת הסכם גירושין, יוחלט על גובה דמי המזונות, על אופן ומועד התשלום, על אופן החלוקה בין ההורים של הוצאות מיוחדות שאינן בשגרה וכיו"ב. גובה דמי מזונות הילדים נקבע בהתאם לצרכי הילדים ובהתאם לרמות השכר של ההורים, כאשר יש לעשות כל הניתן כדי לשמור על רמת החיים אליה הורגלו הילדים.

  

משנסתיימה מלאכת עריכת חוזה גירושין, עורך דין הגירושין יגיש את ההסכם לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הדתי המוסמך וההסכם יקבל תוקף של פסק דין. על הצדדים לכבד הסכם גירושין והפרתו תקים זכות תביעה לצד הנפגע. 

 •  העתק הסכם גירושין 2021
 • בקשה לאישור הסכם גירושין דוגמא
 • בקשה משותפת לאישור הסכם גירושין
 • הסכם טרום גירושין
 • עותק הסכם גירושין
 • הסכם גירושין ברבנות
 • הסכם גירושין מחיר
 • הסכם פשרה גירושין

חוזה גירושין – מומלץ לערוך בעזרת עורך דין גירושין 

חשוב להבין, כי הסכם הגירושין, הוא בעל השפעה מרחיקת לכת על חייהם של בני הזוג, הן מהפן הכלכלי והן מהפן האישי. על כן, חשוב מאוד כי חוזה גירושין ינוסח על ידי עורך דין מומחה לדיני משפחה וגירושין, הבקיא בסוגיות המשפטיות השונות.

 

עורך הדין אשר מוטב כי יהיה מגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה ירד לעומקם של דברים וינסח חוזה גירושין מקיף, הכולל את כל ענייני הגירושין העומדים על הפרק, תוך התאמה לנסיבות הספציפיות של בני הזוג וגישור המחלוקות המשפטיות הקיימות. למשל, כאשר לבני הזוג יש ילדים, ידאג עורך דין הגירושין לעגן את נושא משמורת הילדים ואת נושא מזונות ילדים באופן ברור ומפורט. זאת בכדי למנוע מחלוקות וריבים, בין בני הזוג בהמשך הדרך.

 

זכרו – מטרתו של הסכם גירושין היא למנוע מבני הזוג להגיע לתביעות משפטיות ולכן, אם ברצונכם לחתום על הסכם גירושין, פנו אל עורך דין גירושין מנוסה ומקצועי ובעל שם בתחומו.

 לצפייה: דגשים להסכם גירושין

  

 

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה במשרד עורכי דין רוטנברג, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דני המשפחה והגירושין מאחוריה ניסיון עתיר של בניית הסכמי גירושין כמו גם ייצוג הסכמים אלו בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים.


 

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

 

*
*
טען קובץ
checked


 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד