חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כיצד לנסח הסכם גירושין נכון?

 
סעיפים חשובים בהסכם גירושין

 

רוצה לנסח הסכם גירושין בעצמך ללא עו"ד? ראשית עליך להבין כי הסכם גירושין הוא חוזה משפטי, עליו חותמים בני זוג נשואים, אשר קיבלו החלטה להתגרש. מטרתו של ההסכם: להסדיר בהסכמה הדדית את הנושאים השונים העומדים על הפרק, לאור פרידת בני הזוג. באמצעות הסכם גירושין, ניתן לסיים את הליך הגירושין תוך זמן קצר וכך בני הזוג נמנעים מהתדיינות ארוכה בין כותלי בית המשפט. כיום בני הזוג אף מחויבים לפנות להליך גישור בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014. במאמר זה, נביא בפניכם את הסעיפים המרכזיים המופיעים בדרך כלל בהסכם גירושין ונבהיר מדוע חשוב לפנות אל עורך דין גירושין, כאשר רוצים לערוך חוזה גירושין.

מהו הסכם גירושין?

 

 

הסכם גירושין – סעיפים מרכזיים  

 סעיפים אשר חשוב לרשום בהסכם גירושין: בעת עריכת חוזה הגירושין, יש לתת את הדעת לכל נסיבות המקרה, על מנת לנסח הסכם גירושין מוצלח, אשר לא יותיר פתח למחלוקות עתידיות בין הצדדים. למרות כי כל מקרה נבחן לגופו על ידי עורך דין גירושין, ניתן להצביע על שלושה נושאים מרכזיים המופיעים במרבית הסכמי הגירושין ואלו הם: 
 

  1. סעיפים המסדירים את חלוקת הרכוש: במסגרתם, יכלול חוזה הגירושין, את פירוט נכסיהם של בני הזוג ואת אופן חלוקת הנכסים. מדובר בין היתר בנכסי הנדל"ן, כגון דירת המגורים המשותפת, חשבונות הבנק של בני הזוג, הזכויות הסוציאליות וכן נכסי המטלטלין. מטבע הדברים, בעת ניהול משא ומתן על חלוקת הרכוש, כל אחד מבני הזוג, מנסה לשמור על רמת החיים אליה הורגל, אולם, על מנת להגיע להסכמה בנושא זה, כמו גם בכל נושא אחר במסגרת הסכם גירושין, יידרש כל אחד מן הצדדים לפשרה מסוימת.

  2. משמורת ילדים: ראשית, יש לקבוע האם לאחד ההורים תינתן משמורת מלאה, או האם מעוניינים בני הזוג בהסדר של הסכם גירושין משמורת משותפת לדוגמא. שנית, יש להתייחס במסגרת הסכם גירושין, לעניינים נוספים הכרוכים בנושא משמורת ילדים, למשל, הוצאת הילדים לחו"ל והיכן ישהו הילדים בחגים ובחופשות. אלו הם נושאים המעוררים במקרים רבים, מחלוקת קשה בין ההורים המובילה לא פעם לתביעה משפטית.

  3. גובה מזונות הילדים: דמי המזונות נועדו להבטיח את רווחתם של הילדים ובמסגרת הסכם גירושין, יוחלט על גובה דמי המזונות, על אופן ומועד התשלום, על אופן החלוקה בין ההורים של הוצאות מיוחדות שאינן בשגרה וכיו"ב. גובה דמי מזונות הילדים נקבע בהתאם לצרכי הילדים ובהתאם לרמות השכר של ההורים, כאשר יש לעשות כל הניתן כדי לשמור על רמת החיים אליה הורגלו הילדים.

 

 

משנסתיימה מלאכת עריכת חוזה גירושין, עורך דין הגירושין יגיש את ההסכם לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הדתי המוסמך וההסכם יקבל תוקף של פסק דין. על הצדדים לכבד הסכם גירושין והפרתו תקים זכות תביעה לצד הנפגע. 

 

חוזה גירושין – מומלץ לערוך בעזרת עורך דין גירושין 

חשוב להבין, כי הסכם הגירושין, הוא בעל השפעה מרחיקת לכת על חייהם של בני הזוג, הן מהפן הכלכלי והן מהפן האישי. על כן, חשוב מאוד כי חוזה גירושין ינוסח על ידי עורך דין מומחה לדיני משפחה וגירושין, הבקיא בסוגיות המשפטיות השונות.

 

עורך הדין אשר מוטב כי יהיה מגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה ירד לעומקם של דברים וינסח חוזה גירושין מקיף, הכולל את כל ענייני הגירושין העומדים על הפרק, תוך התאמה לנסיבות הספציפיות של בני הזוג וגישור המחלוקות המשפטיות הקיימות. למשל, כאשר לבני הזוג יש ילדים, ידאג עורך דין הגירושין לעגן את נושא משמורת הילדים ואת נושא מזונות ילדים באופן ברור ומפורט. זאת בכדי למנוע מחלוקות וריבים, בין בני הזוג בהמשך הדרך.

זכרו – מטרתו של הסכם גירושין היא למנוע מבני הזוג להגיע לתביעות משפטיות ולכן, אם ברצונכם לחתום על הסכם גירושין, פנו אל עורך דין גירושין מנוסה ומקצועי ובעל שם בתחומו.

 לצפייה: דגשים להסכם גירושין

  

 

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה במשרד עורכי דין רוטנברג, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דני המשפחה והגירושין מאחוריה ניסיון עתיר של בניית הסכמי גירושין כמו גם ייצוג הסכמים אלו בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים.


 

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

 

*
*
טען קובץ
checked


 לחצ/י כאן להתקשרות מנייד

עו"ד מאיה רוטנברג

0544705733

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד