En

צור קשר

checked

איך לבחור עורך דין גירושין

עורך דין לענייני משפחה וגירושין

כיצד בוחרים עורך דין לגירושין? מה חשוב לדעת בבחירת עורך דין למשפחה? בחירה נכונה בשירותיו איש מקצוע בעל יכולות גבוהות הכרחית בתחומים רבים ומגוונים. עליו להיות בעל ידע רב בחלוקת הרכוש, משמורת ילדים, חלוקת זמני שהות, מזונות, סידור הגט, ניסוח הסכם גירושין ועוד. 

 

כאשר נדרשים לשירותיו של עורך דין לייצוג משפטי בהליכי גירושין, על אחת כמה וכמה, חשוב לדעת לבחור נכון. קיימת חשיבות מכרעת בבחירה נכונה ומושכלת של של עורך הדין שילווה אותך עוד בשלבים הראשונים.

 

החשיבות בבחירה נכונה של עו"ד גירושין

בחירת עורך דין גירושין היא החלטה חשובה ומשמעותית מאוד להצלחתו של הליך גירושין. מדובר בהליך משפטי מורכב, בו סוגיות רבות אשר יש להביא לפתרונן ועל כן, בחירה נכונה של עורך הדין הטוב ביותר עבורך היא זו אשר תשמור על זכויות הלקוח בהליך זה.

 

במאמר שלפניכם, ריכזנו חמישה כללים לבחירת עורך דין גירושין: בקיאות משפטית, חדות מחשבה, גישור גירושין, כימיה אישית ועלות הטיפול. איך למצוא עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ.

 

עורך דין גירושין מומלץ

כיצד בוחרים עורך דין לגירושין בשנת 2022? אפשר לקבל מידע וביקורות ממליצים ברשתות החברתיות, לקרא מאמרים מקצועיים שלו, פסקי דין בהם ייצג וספרים שכתב, להתרשם מהישגים משפטיים. מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ולהתרשם באופן אישי.

 

ייתכן שעורך הדין שהתאים ביותר עבור שכנתך, אחותך או עמיתך לעבודה אינו מתאים לך.

 

עורך דין גירושין שסגר תיק לחבר שלך בהסכם טוב לא בהכרח יתאים למקרה שלך אם הוא מורכב משפטית והצד השני מתעקש על כל פרט : כל גירושין ייחודיים כמו שהצדדים לסכסוך שונים אחד מן השני.

 

גירושין יכולים להסתיים בהסכם ובהליך מהיר או להמשך על גבי שנים. התאמת עורך דין עם ניסיון שמתאים למקרה שלך - בין אם מדובר במשמורת ילדים, רכוש או אלימות במשפחה - היא המפתח לסיום פרק זה של חייך בצורה שתתאים ליעדים שלך בצורה הטובה ביותר.


בקיאות משפטית

הכלל הראשון בבחירת עורך הדין, עורך דין מומחה לגירושין נבחן לפי המומחיות והבקיאות המשפטית. עורך הדין מוכרח להיות מומחה בדיני משפחה בכלל ובתחום הגירושין בפרט. כמו כן רצוי כי עורך הדין יהיה מגשר מומלץ בעד גישור גירושין ובעל ניסיון לא מועט, מן הטעם כי הליך הגישור יכול לסייע מאוד בניהול יעיל של הליך הגירושין.

 

עורך דין לענייני משפחה מומלץ


טיפ!

אז איך מחפשים עורך דין משפחה טוב: לחפש עורך דין גירושין חינם? הניסיון מלמד שהכי נכון לבקש המלצה מלקוח שייתן חוות דעת אובייקטיבית על עו ד, גם אם עורך דין גירושין מומחה בתחום מסוים בדיני המשפחה הוא לא בהכרח מתאים למקרה שלך.

 

אם התיק שלך כולל סוגיות מורכבות בתחום מזונות ילדים, משמורת וזמני שהות. ברר עם הממליץ האם התיק שלו כלל את הנושאים הללו ומה רמת הבקיאות של עורך הדין בהתפתחויות הפסיקה בנושא.

 

מיקום עורך הדין

המיקום של עורך הדין, גם כן מהווה שיקול חשוב בחיפוש, עורך דין גירושין בתל אביב גם אם הוא "עורך הדין הכי טוב" או "האחד", יהיה רחוק ויצריך נסיעה עבור מתגרש או מתגרשת שגר/ה בבאר שבע, יהיה יותר פרקטי במקרה זה לחפש עורך דין מומלץ בבאר שבע.


בבחירת עורך דין גירושין, חשוב להקפיד ולבדוק שעורך הדין אינו עוסק בתחום הגירושין ודיני משפחה כתחום אחד מני רבים אלא שהעיסוק העיקרי שלו וניסיונו המקצועי סובב סביב דיני המשפחה. עורך דין גירושין מומלץ הוא עורך דין אשר מייצג על בסיס כמעט יומיומי בבתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים.

 

עו"ד גירושין המלצות

ומלץ עם זאת, כי עו"ד הגירושין יכיר גם תחומים משפטיים נוספים המשיקים לדיני הגירושין, עורך דין לענייני משפחה מומלץ שיהיה בקיא גם בדיני חוזים ודיני מקרקעין. זאת משום שבמסגרת הליך גירושין, יש צורך במקרים רבים, ללוות את הלקוח במכירת דירת המגורים המשותפת או נכסי נדל"ן אחרים. לפיכך, יש לבחור במשרד עורכי דין וותיק, המתמחה בדיני משפחה ועוסק בתחום מזה שנים רבות.


עורך דין גירושין טיפים לבחירה נכונה


חדות מחשבה לצד רגישות והבנה

עורך דין גירושין טוב, הוא חד מחשבה ויודע לזהות בשלב מוקדם, את סלעי המחלוקת בין הצדדים. לאור זאת, עורך דין לענייני משפחה וגירושין בונה את האסטרטגיה לניהול התיק בתחילת הדרך (למשל גישור גירושין) ומביא לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור הלקוח. האם די בראש חד ומבריק כדי לנהל הליך גירושין? התשובה היא לא.


בד בבד, מומלץ כי עורך דין לענייני משפחה ידע לגלות רגישות והבנה כלפי הלקוח, שהרי לפני היותו צעד משפטי, הליך הגירושין הוא פרידת בני הזוג וסיומה של המערכת הזוגית.

 

עורך הדין צריך להיות מודע לכך ולהעניק ללקוח את האמפתיה לה הוא זקוק, לצד הטיפול המשפטי המקצועי הטוב ביותר.

חשוב לדבר עם עורך הדין על נושאי המשפחה ולהבין מה האסטרטגיה שלו בתיק. עורך דין מנוסה ישים דגש על שמירת שלום הילדים וינסה למנוע התפרקות מוחלטת של המשפחה בהליך הגירושין.

 

אסטרטגיה משפטית אגרסיבית מדי יכולה אולי להביא להישגים זמניים אך יכולה לפגוע בילדים, ודא/י בשיחה עם עורך הדין כי הוא מודע להשלכות כל פעולה משפטית שהוא נוקט בנוגע לילדים.


עו"ד גירושין טוב, מלבד היותו מומחה בדיני המשפחה, ידע להפגין דאגה אמיתית ללקוח ללוות אותו באופן אישי וידע לשים את טובת הילדים במקום הראשון תוך קידום ניסיונות להליכי גישור הסכמים ברי קיימא ופשרה מצד שני הצדדים.


גישור גירושין

עורכי דין המתמחים בדיני משפחה, אשר עברו הכשרה כמגשרים, הם בעלי ערך מוסף. עורכי דין אלו יודעים כיצד לנהל משא ומתן בצורה נכונה ואפקטיבית, הם בעלי ראש יצירתי וחושבים מחוץ לקופסא – תכונה חשובה ביותר בטיפול בהליך גירושין בצורה הטובה ביותר. עורך דין מגשר פועל לשמירה על האינטרסים של הלקוח, תוך בחינה האם גישור גירושין יכול להתאים במקרה הנדון. זאת מתוך ההבנה כי גישור גירושין יכול להביא לחתימה על הסכם גירושין. כך הצדדים מגבשים באופן עצמאי הסכמות לגבי הנושאים השונים ואינם מגיעים להתכתשויות בבית המשפט.


כימיה אישית

כלל חשוב מאוד בבחירת עורך דין גירושין טוב, הוא הכימיה האישית שבין הלקוח לעורך דינו.מומלץ כי בין הצדדים תשרור תחושת אמון והלקוח צריך להרגיש ביטחון ונוחות כאשר הוא משוחח עם עורך הדין בענייני גירושין. הלקוח צריך להיות סמוך ובטוח כי הוא בידיים טובות וכי זכויותיו המשפטיות יישמרו. יתרה מזאת, תחושה של אמון בעורך הדין תביא גם לשקט נפשי ותאפשר ללקוח לעבור את הליך הגירושין בצורה קלה יותר והטובה ביותר.


המלצה על עו ד

המלצתנו היא כי הלקוח צריך להרגיש בנוח לא רק עם אופיו האישי של עורך דין גירושין, אלא גם עם הפתרונות המשפטיים אשר עורך הדין מציע לו. למשל, היה והלקוח מעוניין בהליך גישור גירושיןועורך הדין אינו מוכן לנסות, הרי שהלקוח צריך לפנות לעורך דין אחר.


תקציב ועלות הטיפול

בין מכלול השיקולים בבחירת עורך דין גירושין: מומחיות משפטית, גישור גירושין וכיו"ב, ישנו כמובן גם עלות הטיפול והתקציב העומד לרשותך. באספקט זה יש להיות זהירים במיוחד ולשקול את המקצועיות והניסיון של עורך הדין, אל מול שכר הטרחה להליך גירושין. בנושא זה, כדאי לבצע מחקר מקיף לפני קבלת ההחלטה, מומלץ לקבל אינדיקציה לגבי שכר הטרחה המקובל ולוודא כי העלות המבוקשת איננה מופרזת, אך בד בבד יש להיזהר מאוד מהצעות שכר טרחה זולות, אשר מעידות למרבה הצער גם על טיבו של הטיפול המשפטי שיקבל הלקוח.

 

אז כיצד למצוא עורך דין גירושין מומלץ?

קיבלת המלצות על עורכי דין, אך איזה עורך דין הוא המומלץ בשבילך לגירושין? כדי להגיע להחלטה נכונה התחל/י על ידי עריכת רשימה של עורכי דין גירושין מומלצים ובמקביל רשימה של מה שאת/ה מחפש/ת בעורך דין גירושין. ישנם ארבעה היבטים שיש לקחת בחשבון:


ראשית, כדאי ליצור רשימה של הנושאים שמאפיינים את הגירושין שלך. למשל: יש לך ילדים? תצטרך מישהו מיומן בנושאי משמורת ומזונות ילדים.

נושאים שתרצה לבחון בעורך הדין:

 

1. הגדרה הורית שווה
מומלץ להורים מתגרשים לתת את הדעת לעדכניות עורך הדין בכל הקשור בהסדרה משפטית של נושא הילדים. עד לאחרונה פסיקת משמורת משותפת בבתי המשפט למשפחה נתקבלו בהסכמת האם בלבד. דיני המשפחה עברו שינוי פסיקתי, רבות לזכות פסק דין תקדימי שיוצג על ידי משרדנו - בע"מ 919/15. 

 

בדיקה מומלצת: מקובל כיום להסדיר את נושא משומרת הילדים במתכונת של הגדרה הורית שווה, המושג הורה משמורן עדיין קיים אך בתי המשפט מקפידים לאמץ טרמינולוגיה חדשה שבה  – מושגים כגון זמני שהות החליפו את המושג הסדרי ראייה, הורות שווה,משמורת משותפת, אחריות הורית משותפת הפכו למקובלים יותר כיום (שנת 2020).


 

אם עורך הדין שהומלץ לך אינו מתמצא במושגים אלו, ייתכן ואינו מתאים לטיפול בתיק שלך וכדאי לבדוק יותר לעומק.

 

במידה ויש לך ילדים, מוטב לבדוק מה מידת הנסיון של עורך דין הגירושין שלך בתחום משמורת ילדים, מזונות ילדים,  היכרותו עם פסקי הדין העדכניים בנושא משמורת משותפת ,זכויות וחובות האב בהורות, זכויות וחובות האם בהורות, אחריות הורית משותפת, מעורבות במסגרות הילדים, חלוקת זמני שהות וחלוקת הוצאות שוויונית.  ישנם עורכי דין גירושין שנסיונם רב בייצוג אבות  ומצד שני עורכי דין שנסיונם יותר נוטה לייצוג אם בגירושין, בדיקה של פסקי דין והחלטות בהם ייצג עורך הדין ייתנו לך אינדיקציה טובה. 

 

בבעלותך עסק עם בן / בת הזוג שלך? חפש מישהו שיש לו ניסיון בתיקי גירושין עם נכסים רבים וידע בהערכת שווי עסקית. אם יש נושא של אלימות במשפחה מומלץ לבדוק שלעו"ד יש ניסיון בייצוג במקרי אלימות במשפחה. הכנת רשימה של כל הנושאים הספציפיים למקרה שלך, תעזור לך להיות ממוקד במטרה ולבחור ב"אחד" שמתאים לך ולא ללכת שבי אחר המלצות לא רלוונטיות.


שנית, לקחת בחשבון את סוג קשרי העבודה עם עורך הדין שלך. בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי, ובמיוחד בתיקי גירושין, נוצר קשר מיוחד עם הלקוח. דברים שקורים בתקופה רגישה זו דורשים לעיתים ייעוץ אישי מיידי וביצוע פעולות משפטיות  מהירות כגון צווים וסעדים זמניים. פעמים רבות עורך הדין נותן תמיכה רגשית ללקוח, לעיתים זה כולל שיחות טלפוניות גם מחוץ לשעות העבודה. 

 

כן, רוב עורכי הדין יעשו את מה שצריך כדי לטפל בתיק שלכם, אך התהליך יעבור בצורה חלקה הרבה יותר אם תבחרו מישהו שמוכן לפתח איתכם קשר על סמך האופן בו תרצו לתקשר איתם. למשל, האם אתה רוצה עורך דין שנהל את התיק וייעץ אתך לפי הצורך, או שאתה רוצה יותר מעורבות?

 

לא כל עורכי הדין בנויים או מעוניינים ביצירת קשר אישי, תמיכה והקניית ביטחון ללקוח, ישנם עורכי דין, לא פחות טובים שמציבים גבולות ללקוח ומתמקדים בצד המקצועי.

 

שלישית, עליכם לקחת בחשבון מה בדיוק אתם רוצים שהעורך דין יעשה עבורכם. האם אתה צופה שהדברים יתנהלו בצורה חלקה יחסית, ופשוט זקוקים להכוונה בזמן שתגיש ניירת? האם אתה מעוניין במדיטציה או סוג אחר של פתרון סכסוכים, או שאתה מצפה להתדיינות מלאה?


לבסוף, שקלו עלויות. האם שכירת עורך דין תהיה אתגר פיננסי משמעותי, או שמא העלויות פחות משמעותיות? הכרת המשאבים שלך להתייעצות ראשונית תעזור לך לחדד את בחירת עורך הדין המתאים לך.


משרד עורכי דין רוטנברג הוקם לפני מעל 20 שנה ומעניק ייעוץ וטיפול משפטי בתחום דיני המשפחה ותחומי משפט משיקים. אנו מאמינים כי מתן טיפול מקצועי, איכותי ואישי ללקוח, אינו כולל רק את הידע המשפטי הנרחב, אלא גם דורש אמפתיה והבנה למצבים האינטימיים והרגישים איתם מתמודדים לקוחות המשרד. על כן, כל לקוח המגיע אל משרדנו, מקבל את הטיפול המשפטי הטוב ביותר וכן את היחס האישי הטוב ביותר, המאפשר ללקוח לחוש ביטחון לאורך כל הדרך.

משרדנו מונה כארבעה עורכי דין מובילים, מתמחים וצוות אדמיניסטרטיבי:

עו"ד מאיה רוטנברג

מנהלת את תחום דיני המשפחה במשרד ובעלת ניסיון מקצועי שלמעל 15 שנה בתחום.עו"ד מאיה רוטנברג ראתה, מראשית דרכה המקצועית, את תחום דיני המשפחה כתחום מעניין וחשוב וראתה בתחום זה כשליחות לסייע לאנשים בצמתים הרגישים בחייהם, ועל כן בחרה להתמחות בתחום זה.

עו"ד מאיה רוטנברג עבדה במשרדים המובילים בתחום המעמד האישי (עו"ד זרח רוזנבלום, עו"ד אהרון טירר ועו"ד ציון סמוכה) וצברה ידע ומיומנות ייחודית לה בתחום המעמד האישי. כל תיק העוסק בדיני משפחה המגיע אל המשרד, מטופל באופן אישי על ידי עו"ד מאיה רוטנברג, בשיתוף עם עורכי דין מומחים בתחומים ספציפיים, במידת הצורך.


עו"ד מאיה רוטנברג מטפלת במגוון רחב של תיקים בתחום דיני המשפחה, לרבות, תיקי גירושין, ענייני צוואות וירושות והסכמי ממון.עו"ד מאיה רוטנברג מופיעה בכל הערכאות המשפטיות, לרבות בבתי הדין הרבניים ובנוסף לזאת, היא גם מגשרת מוסמכת, בעלת ניסיון רב בגישור סכסוכים בתחום דיני המשפחה.


עורך דין לענייני משפחה וגירושין

משרד עורכי הדין מאיה רוטנברג מבינים שכל מקרה בתחום דיני המשפחה שונה וכל לקוח מקבל יחס אישי ושירות על פי הצרכים שלו.


על מנת שתוכלו להתרשם,אספנו ביקורות והתרשמות של לקוחות המשרד.

קראו מה כמה מהלקוחות הקודמים שלנו אומרים עלינו:

המלצות לקוחות

פעילויות נוספות: עו"ד מאיה רוטנברג עסקה בפעילות התנדבותית ענפה במסגרת מרכז גליקמן – מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, אותו מפעיל ארגון נעמ"ת; שימשה כמרצה באוניברסיטה בקורסים העוסקים בדיני המשפחה והירושה.

עורך דין גירושי מומלץ 2022

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל

מיקוד: 6971915

טלפון: 03-6161535

פקס: 03-6161913

נייד: 0544-705733

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

Zip Code: 6971915

Tel: +972-3-6161535

Fax: +972-3-6161913


Mobile: +972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

*
*
טען קובץ
checked

נבחרנו למשרד עורך דין לענייני משפחה מומלץ 2022 במדריכי הדירוג המובילים

"שמירת סודותיו של אדם, היא בלא ספק אחד מאָשיות ההגנה על הפרטיות. הסוד - הוא דבר שבעליו אינו מעוניין שיתגלה לאחרים, אך יש שהוא מגלה אותו לאיש אמונו, אחר שקיבל ממנו הבטחה במפורש או במשתמע, שלא יגלה את סודו לאחרים".

קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה חסיון עורך דין לקוח - ב"ש 4301/08 ברקו נ' מדינת ישראל: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
לפי כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), התש"ס – 2000

שכ"ט עורך דין גירושיןקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה התעריף המינימלי המומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד