En

צור קשר

checked

מדוע חשוב לשכור עורך דין מנוסה המתמחה בדיני משפחה

 

אם חשבתם על הגשת תביעה לגירושין או אם בן /בת זוגכם יזמ/ה את תהליך הגירושין, אתם עלולים למצוא את עצמכם המומים מהתהליך. יהיה עליכם לאסוף רשומות פיננסיות ומסמכים אחרים, לקבוע משמורת ולוח זמנים לשהייה עם הילדים (אם יש לכם ילדים, כמובן) ולפנות זמן לבקר בבית המשפט לענייני משפחה. גם אם יש לכם הבנה טובה של תהליך הגירושין, זה יכול לגבות מחיר רגשי של כל המשפחה.

 

להליך הגירושין בהסכם או ללא הסכמה השלכות כלכליות מרחיקות לכת על בני הזוג, נדרש מומחה לדיני משפחה בין היתר בשל חלוקת הרכוש בין הצדדים וקביעת דמי מזונות הילדים. שמירה על זכויותיהם של בני הזוג בגירושין, מחייבת ייצוג של עורך דין מקצועי המתמחה בדיני גירושין. פנייה לגופים או בעלי מקצוע שאינם עורכי דין, עלולה להוביל להפסדים כלכליים משמעותיים, שניתן היה למנוע, באמצעות ייצוג משפטי הולם.

 

 עורך דין לענייני משפחה מומלץ

 

עורך הדין יסייע לך להבין את המשמעויות הכלכליות

אנשים רבים אינם מודעים להשלכות הכלכליות הרבות של הליך הגירושין. משום כך, הם אינם ערים לחשיבות הרבה שבקבלת ייצוג משפטי של עורך דין בלבד, המתמחה בהליכי גירושין, אשר יגן על זכויותיהם בהקשר זה. בעת פרידתם של בני הזוג, יש לבצע חלוקת רכוש ומטבע הדברים, יש לדבר השפעה רבה מאוד על עתידם הכלכלי של הצדדים, כמו גם על אורח ורמת חייהם בהווה.

 

בגירושין ללא עורך דין, ללא ייצוג משפטי מקצועי, יכול מי מהצדדים להיות מקופח בכל הנוגע לזכויותיו הכספיות, לדוגמא בשל הסתרת נכסים שלא נכללו בחלוקת הרכוש, חובות אישיים שצבר אחד מבני הזוג ופרעונם הוטל גם על הצד השני וכיו"ב.

 

סוגיה נוספת בעלת משמעות כספית רבה היא דמי מזונות הילדים. לא פעם, העדר ייצוג משפטי מקצועי, ימנע מן האם למצות את זכויותיה ובהליך הגירושין לקבל את דמי המזונות המשקפים נכונה את צרכי הילדים ומנגד, ייתכנו מקרים בהם האב יידרש לשלם מזונות גבוהים מדי, שאינם תואמים את רמת הכנסתו.

 

ניסיון בעבודה עם עורכי דין אחרים

עורך דין משפחה מנוסה יכול להתמודד באופן יעיל ומהיר ביותר עם עורך הדין של הצד השני בחילופי המידע המוקדמים, גילויי מסמכים והסכמות ראשוניות ולייצג אותך במהלך משא ומתן בלתי פורמלי ראשוני, בהליך יישוב סכסוכים , ובדיונים מקדמיים של בית משפט למשפחה או בית הדין הרבני.

 

ייצוג עו"ד במשא ומתן על תנאי הגירושין

כשמדובר במשא ומתן על תנאי הגירושין, הצדדים מפעילים לעתים קרובות לחץ זה כנגד זה כדי להשיג תוצאה חיובית יותר. 

 

הסתה של  הילדים, מניעת גישה לילדים,  לחץ כלכלי, תלונות שווא, ושימוש במכרים ובני משפחה הם רק חלק מהדוגמאות לפעולות שיכולות לגרום לצד אחד לרצות לסיים את המשא ומתן כמה שיותר מהר ולהתפשר על זכויות.

 

מכיוון שעורכי דין לענייני משפחה מנוסים בטיפול במקרי גירושין, הם יכולים לייעץ לך בתחילת התהליך מה יהיה הדבר הטוב ביותר עבורך בהליך הגירושין, וגם איך לנקוט בצעדים הנכונים כדי להבטיח שהזכויות שלך נשמרות והמטרות שלך מושגות.

 

 

 divorce attorney, lawyer

 

 

עו"ד משפחה ימנע ממך טעויות נפוצות בהסכמי גירושין

הסכם הגירושין נועד לעגן את הסכמותיהם של בני הזוג בענייני הגירושין. אולם על מנת שהוא יוכל גם להגן על זכויותיהם, לספק להם וודאות משפטית וכלכלית ולמנוע סכסוכים ומחלוקות בעתיד, הצדדים חייבים להיות מיוצגים על ידי עורך דין לגירושין.

 

לא פעם בני הזוג מתפתים לפנות לארגונים שונים המעניקים ייעוץ משפטי בחינם וזאת כדי לחסוך בעלויות, אך במהרה הם מגלים כי האמרה המוכרת: מה שזול עולה ביוקר, מקבלת משנה תוקף משזכויותיהם בהסכם הגירושין קופחו והם נאלצים להתמודד עם הפסדים כלכליים משמעותיים.

 

כך למשל, כאשר הסכם הגירושין אינו מתייחס לנכסי קריירה ומוניטין במסגרת חלוקת רכוש. הדבר יכול לגרום להפסד כלכלי אדיר לבן/ בת הזוג, הפסד אשר היה נמנע לו היו מיוצגים על ידי עורך דין גירושין בעל ניסיון המכיר היטב את הפסיקה בסוגיה זו ויודע כיצד לממש את זכויות הלקוח/ה בהקשר זה.

 

טעות נוספת נפוצה בעת עריכת הסכם גירושין היא כאשר אין פירוט מספק בדבר תשלום דמי המזונות הילדים ומה הוא כולל. במצב זה, יכול ותיווצר מחלוקת בין הצדדים למשל באשר למי נושא בתשלום החוגים או המטפלת.

 

בהעדר הסכמה, יגיע הסכסוך לפתחו של בית המשפט והצדדים יידרשו לפנות זמן ולשלם כסף עבור הליך משפטי, אשר ניתן היה למנוע אותו מלכתחילה עם ייצוג משפטי מקצועי בעת עריכת הסכם הגירושין.

 

אובייקטיביות

בתור יועץ חיצוני לגירושין שלך, עורך הדין שלך יכול להיות אובייקטיבי יותר לגבי ההתנהלות בתקופת הגירושין שלך, במיוחד כאשר מתגלעות מחלוקות עם בן/בת הזוג ויש נטייה לפעול מתוך רגש ולבטא זעם באופן לא פרופורציונלי. 

 

 עורכי דין לענייני משפחה מנוסים, מאומנים לגשת לאירועים באופן אובייקטיבי, ולכן נוטים פחות לאפשר החלטות פזיזות בעת טיפול בתיק שלך. לדוגמה, ייתכן שצד לא מיוצג יתפתה  לעבור למהלך מהיר של חלוקת נכסים ולחתום על  הסכם גירושין.

 

עורך דין משפחה מנוסה יבחן את ההצעה לפי הידע שלו בחוקי דיני המשפחה והפסיקה ויכול לייעץ לך שזה לטובתך להמתין להצעה המגלמת חלוקה הוגנת ושוויונית יותר.

 

טיפול במסמכי הגירושין

תיק גירושין מתנהל בבית משפט או בבית הדין דתי, אך סדרי הדין דומים בכל תיק אזרחי המתנהל בבית המשפט. להוכחת הטיעונים שלך, יש להציג ראיות ומסמכים רשמיים,  יש ניירת רבה שצריך למיין ולבחון בעין מקצועית. עורך דין מנוסה יכול להתמצא במהירות במבוך של ניירת שיכולה להיות מכריעה בניהול תיק הגירושים שלך, כך יתפנה לך הזמן להתמודד עם נושאים יותר חשובים.

 

יישוב סכסוכים וגישור

עורך דין לענייני משפחה ידע על פי ניסיונו אם במקרה שלך ניתן לפתור את סכסוך הגירושין באמצעות תהליכים חלופיים לפתרון סכסוכים כמו גישור. אם עורך הדין הוא גם מגשר, יוכל בהליך מהר להוביל להסכמה וחתימה על הסכם גירושין ובכך לחסוך זמן, כסף, ואנרגיה רגשית.

 

 

מומחים ויועצים מקצועיים

כאשר עורכי דין מטפלים בגירושין, במיוחד במקרים מורכבים בהם לבני הזוג המתגרשים יש נכסים וממון רב. עורכי דין לענייני גירושין מנוסים עובדים לעתים קרובות בשיתוף פעולה עם צוות של מומחים ויועצים שיש להם ניסיון בתחומים שדורשים התמחות.  הייעוץ המקצועי שתקבל יתמוך בטיעונים על ההיבטים הפיננסיים של התיק גירושין שלך ועשוי להכריע את הכף לכאן או לכאן במבחן המשפטי.

 

בחירת עורך הדין

אנו מבינים אפוא כי לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין יש חשיבות עליונה, על מנת לשמור על זכויותיהם הכלכליות של בני הזוג בגירושין. למותר לציין כי ייצוג משפטי הולם, דואג גם ליתר הזכויות של הצדדים, לרבות בענייני המשמורת.

 

חשוב מאוד שלא להתפתות לפנייה לבעלי מקצוע אשר אינם עורכי דין, משום שחיסכון בעלות שכר הטרחה של עורך דין, יעלה ביוקר כאשר הסכם הגירושין אינו מגן על בני הזוג ומקפח את זכויותיהם.

 

כיצד בוחרים את עורך הדין? ראשית, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה, אשר לו ניסיון מקצועי רב בייצוג בהליכי גירושין. שנית, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין עמו יש לכם כימיה טובה שכן כנות ופתיחות הם הכרחיים לייצוג משפטי מוצלח. שלישית, יש לוודא כי הצעת שכר הטרחה היא הוגנת וכמקובל בתחום.

 

עורכת דין מאיה רוטנברג בעלת ותק של מעל 15 שנים בתחום דיני משפחה וגירושין, משרדיה של עו"ד מאיה רוטנברג ממוקם בתל אביב והיא נחשבת למובילה בתחומה כיום . לאחרונה קבעה תקדים היסטורי וחשוב בתחום הגירושין- מזונות ילדים במשמורת משותפת תיק: בע"מ 919/15 אשר נבחר על ידי שופטי בית המשפט העליון לחשוב מכל פסקי הדין בדיני משפחה לשנת 2017.

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*

 

עו"ד מומלץ גירושין
The Bar Association Act, 5721-1961
Private Law & Economics – Regulation of Occupation – Lawyers
Authorities & Administrative Law – Regulation of Occupation – Lawyers
download pdf, docקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה The Bar Association Act, 5721-1961: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
טעם איסור ההקלטה בין כותלי בית הדין מובן מאוד – בתחום דיני משפחה וגירושים נאמרים דברים רגישים מאוד ואינטימיים, וכל תיעוד של הדברים, אם אינו נעשה במסגרת בית הדין, פרוטוקול הדיון, המערכת הממוחשבת של בית הדין, עלול לצאת מכלל שליטה ולהביא נזק לצדדים המתדיינים בבית הדין. לכן נקבע בחוק בתי דין דתיים שהדיונים בבית הדין יתקיימו בדלתיים סגורות.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה עו"ד הגירושין הקליט דיון ללא היתר - התוצאה: חיוב בא־כוח בהוצאות משפט | תיק ‏ 1087086/1 בבית הדין הרבני האזורי ירושלים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד