חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איך פותחים תיק גירושין - מדריך עדכני

כיצד לפתוח תיק גירושין לאחר השינוי בחוק

 

איך פותחים תיק גירושין?

כל הליך גירושין מתחיל בפתיחת תיק בית הדין הרבני למעט זוגות לא יהודים בבית משפט אזרחי, אליו יפנו בני הזוג לשם פתיחת תיק גירושין סידור הגט. אם קיימת הסכמה באשר ליתר הסוגיות, יוגש הסכם גירושין לאישורה של אחת הערכאות ובזאת בא לסיומו הליך הגירושין. בהעדר הסכמה, יידרשו בני הזוג להגיש בקשה ליישוב סכסוך.

 

תחנה ראשונה: בית הדין הרבני

בשונה מיתר ענייני הגירושין, הנמצאים בסמכות מקבילה של בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה, סידור הגט היא סוגיה המצויה בסמכות ייחודית ובלעדית של בית הדין הרבני. לכן, כאשר אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, יפנה הוא קודם כל אל הרבנות לצורך פתיחת תיק גירושין, קרי, תביעת גט.

 

שני בני הזוג מעוניינים בפרידה? טוב יעשו אם יגישו את הבקשה במשותף וכך הליך סידור הגט יהיה קצר ויעיל יותר. בישראל יש כמה בתי דין רבניים והבקשה לגט תוגש לבית הדין הרבני אשר באזור סמכותו נמצא מקום מגוריהם האחרון של בני הזוג. ומה באשר ליתר סוגיות הגירושין? כאן הדרך נחלקת לשתיים: הסכם גירושין ובקשה ליישוב סכסוך.

 

הסכם גירושין

כאשר קיימת הסכמה בין בני הזוג באשר לסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק בשל פרידתם, יערכו הצדדים הסכם גירושין אשר יתייחס לכל הנושאים הרלוונטיים: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות. הסכם הגירושין יוגש לאישורו של בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה במקביל לסידור הגט, ההסכם יקבל תוקף של פסק דין ובזאת יבוא לסיומו הליך הגירושין.

 

לעניין זה נציין כי הסכם גירושין חייב להיות מקיף, ברור מאוד ולהתייחס לכל פרט ופרט בסוגיות השונות. זאת על מנת לצמצם עד כמה שניתן את הסיכוי להיווצרות מחלוקת בין הצדדים בעתיד. כך למשל, בכל הנוגע לחלוקת הרכוש, יש לערוך פירוט מסודר של כלל הרכוש ואופן חלוקתו. בנוגע למשמורת הילדים, למשל, יש להתייחס בהסכם הגירושין לחלוקת חופשות וחגים בין ההורים.

 

בקשה ליישוב סכסוך

במקרים בהם קיימת מחלוקת בין בני הזוג באחד או יותר מענייני הגירושין, עליהם יהיה להגיש בקשה ליישוב סכסוך. רבים מכם בוודאי שמעתם על מונח זה, אשר מקורו בחוק החדש יחסית שנכנס לתוקפו ביולי 2016. זהו החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, תשע"ה – 2014, אשר קובע כי בני זוג אשר מעוניינים להתגרש, אינם יכולים להגיש תביעה זה כנגד זה בענייני הגירושין, אלא לאחר שמי מהצדדים הגיש בקשה ליישוב סכסוך, במסגרתה מופנים בני הזוג להליך של גישור.

 

מטרתו של הליך זה היא כמובן לנסות ולהביא את הצדדים לכדי גיבוש הסכם גירושין כאמור מעלה. רק כאשר לא צלח הליך הגישור, הצדדים יהיו רשאים לפנות אל הערכאות המשפטיות.

 

חשיבותו של הייצוג המשפטי

מן האמור מעלה אנו מבינים כי הליך הגירושין יכול להתנהל בדרכים שונות והדבר תלוי בעיקר בבני הזוג וביכולת שלהם להגיע לעמק השווה בסוגיות הגירושין. בין אם קיימת הסכמה בין הצדדים ובין אם ישנה מחלוקת עמוקה, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין עורך דין המתמחה בניהול תיקי גירושין עו"ד בעל ידע עדכני  וניסיון בדני המשפחה. זאת על מנת שכל אחד מן הצדדים יוכל לשמור על זכויותיו והאינטרסים שלו בהליך המשפטי, בין אם מדובר על חלוקת רכוש הוגנת ובין אם על הסדר משמורת הילדים.

 

עורך הדין יהיה שם מן השלב הראשון ועד לסיומו של הליך הגירושין, כאשר המטרה תמיד תהיה לבחור בדרך של הידברות וגיבוש הסכם גירושין בהסכמה. אם הדבר איננו מתאפשר, עורך הדין ייצג את בן/בת הזוג בכל הערכאות ויפעל להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

   שלח הודעת ווטצאפ                  שתף דף זה בווצטאפ

       
 
 ..
*
*
טען קובץ

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד