עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

פתיחת תיק גירושין- מדריך עדכני

כיצד לפתוח תיק גירושין לאחר השינוי בחוק

 

איך פותחים תיק גירושין?

כל הליך גירושין מתחיל בפתיחת תיק בית הדין הרבני למעט זוגות לא יהודים בבית משפט אזרחי, אליו יפנו בני הזוג לשם פתיחת תיק גירושין סידור הגט. אם קיימת הסכמה באשר ליתר הסוגיות, יוגש הסכם גירושין לאישורה של אחת הערכאות ובזאת בא לסיומו הליך הגירושין. בהעדר הסכמה, יידרשו בני הזוג להגיש בקשה ליישוב סכסוך.

 

תחנה ראשונה: בית הדין הרבני

בשונה מיתר ענייני הגירושין, הנמצאים בסמכות מקבילה של בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה, סידור הגט היא סוגיה המצויה בסמכות ייחודית ובלעדית של בית הדין הרבני. לכן, כאשר אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, יפנה הוא קודם כל אל הרבנות לצורך פתיחת תיק גירושין, קרי, תביעת גט.

 

שני בני הזוג מעוניינים בפרידה? טוב יעשו אם יגישו את הבקשה במשותף וכך הליך סידור הגט יהיה קצר ויעיל יותר. בישראל יש כמה בתי דין רבניים והבקשה לגט תוגש לבית הדין הרבני אשר באזור סמכותו נמצא מקום מגוריהם האחרון של בני הזוג. ומה באשר ליתר סוגיות הגירושין? כאן הדרך נחלקת לשתיים: הסכם גירושין ובקשה ליישוב סכסוך.

 

הסכם גירושין

כאשר קיימת הסכמה בין בני הזוג באשר לסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק בשל פרידתם, יערכו הצדדים הסכם גירושין אשר יתייחס לכל הנושאים הרלוונטיים: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות. הסכם הגירושין יוגש לאישורו של בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה במקביל לסידור הגט, ההסכם יקבל תוקף של פסק דין ובזאת יבוא לסיומו הליך הגירושין.

 

לעניין זה נציין כי הסכם גירושין חייב להיות מקיף, ברור מאוד ולהתייחס לכל פרט ופרט בסוגיות השונות. זאת על מנת לצמצם עד כמה שניתן את הסיכוי להיווצרות מחלוקת בין הצדדים בעתיד. כך למשל, בכל הנוגע לחלוקת הרכוש, יש לערוך פירוט מסודר של כלל הרכוש ואופן חלוקתו. בנוגע למשמורת הילדים, למשל, יש להתייחס בהסכם הגירושין לחלוקת חופשות וחגים בין ההורים.

 

בקשה ליישוב סכסוך

במקרים בהם קיימת מחלוקת בין בני הזוג באחד או יותר מענייני הגירושין, עליהם יהיה להגיש בקשה ליישוב סכסוך. רבים מכם בוודאי שמעתם על מונח זה, אשר מקורו בחוק החדש יחסית שנכנס לתוקפו ביולי 2016. זהו החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, תשע"ה – 2014, אשר קובע כי בני זוג אשר מעוניינים להתגרש, אינם יכולים להגיש תביעה זה כנגד זה בענייני הגירושין, אלא לאחר שמי מהצדדים הגיש בקשה ליישוב סכסוך, במסגרתה מופנים בני הזוג להליך של גישור.

 

מטרתו של הליך זה היא כמובן לנסות ולהביא את הצדדים לכדי גיבוש הסכם גירושין כאמור מעלה. רק כאשר לא צלח הליך הגישור, הצדדים יהיו רשאים לפנות אל הערכאות המשפטיות.

 

חשיבותו של הייצוג המשפטי

מן האמור מעלה אנו מבינים כי הליך הגירושין יכול להתנהל בדרכים שונות והדבר תלוי בעיקר בבני הזוג וביכולת שלהם להגיע לעמק השווה בסוגיות הגירושין. בין אם קיימת הסכמה בין הצדדים ובין אם ישנה מחלוקת עמוקה, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין עורך דין המתמחה בניהול תיקי גירושין עו"ד בעל ידע עדכני  וניסיון בדני המשפחה. זאת על מנת שכל אחד מן הצדדים יוכל לשמור על זכויותיו והאינטרסים שלו בהליך המשפטי, בין אם מדובר על חלוקת רכוש הוגנת ובין אם על הסדר משמורת הילדים.

 

עורך הדין יהיה שם מן השלב הראשון ועד לסיומו של הליך הגירושין, כאשר המטרה תמיד תהיה לבחור בדרך של הידברות וגיבוש הסכם גירושין בהסכמה. אם הדבר איננו מתאפשר, עורך הדין ייצג את בן/בת הזוג בכל הערכאות ויפעל להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

 

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

   שלח הודעת ווטצאפ                  שתף דף זה בווצטאפ

       
 
 ..
*
*
טען קובץ

הליך פתיחת תיק גירושין

דרג את הכתבהדירוג כתבה הליך פתיחת תיק גירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין