En

צור קשר

checked

פונדקאות בחו"ל

מדריך משפטי פונדקאות בחו"ל

 

המגבלות שמטיל חוק הפונדקאות הישראלי, מביא לכך כי אנשים רבים אינם יכולים להביא ילד לעולם בדרך זו. על כן, נאלצים הם לעבור פונדקאות בחו"ל, אשר הנה מורכבת יותר מבחינה לוגיסטית ועלותה גבוהה יותר, לפחות פי  1.5 מהליך פונדקאות בארץ.

 

קהל היעד
הליך פונדקאות בארץ אינו פתוח בפני כל מי שחפץ להביא לעולם ילד בדרך זו. חוק הפונדקאות, הנקרא בשמו הפורמלי חוק הסכמים לנשיאת עוברים, קובע כי רק בני זוג שהם גבר ואישה או אישה יחידנית, רשאים להתקשר בהסכם פונדקאות.

 

למעשה, עד לאחרונה הליך הפונדקאות בישראל היה שמור לזוגות בלבד אך החוק הורחב וכולל זה עתה גם נשים יחידניות. אולם, זוגות חד מיניים וכן גברים יחידניים אינם יכולים לעבור הליך פונדקאות בארץ והאלטרנטיבה שלהם אפוא היא פונדקאות בחו"ל.

 

כמו כן, החוק כולל מגבלה נוספת: בישראל מותרת פונדקאות מלאה בלבד, כזו שבה אין לאם הנושאת כל קשר גנטי לעובר. על כן, גם זוגות הטרוסקסואליים המעוניינים בפונדקאות חלקית (בה תורמת הפונדקאית גם ביצית) נאלצים לעבור הליך זה במדינה אחרת, על כל הקשיים הכרוכים בדבר, כפי שנפרט להלן.

 

 

מורכבות ההליך
כל הליך פונדקאות הוא מורכב וארוך ודורש המון אורך רוח מצד ההורה/ ההורים המיועדים. אולם, קל וחומר, כאשר מדובר על פונדקאות בחו"ל. אז מטבע הדברים, הופך ההליך למסובך יותר מבחינה לוגיסטית.

 

ראשית, בחירה במדינה המתאימה, שהרי ישנן כמה אפשרויות ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה.

 

שנית, איתור הפונדקאית המתאימה, משימה שלא פעם יכולה לקחת זמן רב, בוודאי בהשוואה למציאת מועמדת מתאימה בישראל.

 

שלישית, בשל העובדה כי האם הפונדקאית חיה במדינה אחרת, המעורבות של ההורה/ההורים המיועדים, היא מצומצמת יותר וברובה בשלט רחוק, על כל הקושי שבדבר.

 

רביעית, פונדקאות בחו"ל גם מורכבת יותר בשל הכרה בהורות על הילוד הנדרשת לשם התרת כניסתו לישראל. בשונה מהליך פונדקאות בארץ, אז די בהסכם הפונדקאות כדי לקבל צו הורות, במסגרת פונדקאות שבוצעה במדינה זרה, הכרה בהורות דורשת ביצוע בדיקה גנטית להוכחת ההורות.

 

פונדקאות: מדריך מלא, טפסים ומסמכים משפטיים להורדה

 

עלות פונדקאות בחו"ל
לצד כל המורכבות שתוארה לעיל, עומד גם נושא העלויות, המהווה מכשול בפני אנשים רבים המבקשים להקים משפחה באמצעות הליך פונדקאות. עלותה של פונדקאות בחו"ל גבוהה יותר באופן משמעותי לעומת פונדקאות בארץ.

 

באלו עלויות מדובר? בעוד שהליך פונדקאות בישראל, עלותו נעה סביב 200-300 אלף שקלים, פונדקאות בחו"ל יכולה להגיע לחצי מיליון שקלים.

 

 

מדובר ללא ספק בסכומים מאוד גבוהים, אשר למעשה מייחדים את הליך הפונדקאות בחו"ל לבעלי אמצעים בלבד. אולם הלכה למעשה, הכמיהה להקמת משפחה ומניעת האפשרות לעבור פונדקאות בארץ, מובילה אנשים רבים לנטילת סיכונים כלכליים כדי להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות בחו"ל.

 

 

ייעוץ וייצוג משפטי
מן האמור לעיל אנו למדים עד כמה פונדקאות בחו"ל היא הליך מורכב המצריך  סבלנות רבה מצד ההורה/ההורים המיועדים. על מנת להתמודד באופן הטוב והיעיל ביותר עם הליך זה, הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינה רגשית, חשוב מאוד כי ההורה/ההורים המיועדים יקבלו ייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין המתמחה בהליכי פונדקאות בכלל ופונדקאות בחו"ל בפרט.

 

 

עורך הדין ילווה  את ההורה/הורים לאורך כל שלבי התהליך, יסביר את כל המידע הרלוונטי, ייעץ ויכוון וידאג להגשת כל המסמכים הדרושים במדינה הזרה לשם פתיחה בהליך.

 

לאחר שנבחרה פונדקאית מתאימה, ידאג עורך הדין להכנת הסכם הפונדקאות לשמירת זכויות ההורה/הורים המיועדים באופן האופטימאלי וכמובן לאחר לידת הילד, יטפל בהסדרת מעמדו מול משרד הפנים והבאתו לארץ.

 

יצירת קשר עם משרדנו:

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

למידע נוסף:

 

*
*
טען קובץ

 

 

המדריך המלא: פונדקאות בארץ - פונדקאות בישראל 
 

 

מורכבות הליך פונדקאות בחוץ לארץ - מחוץ לישראל

מעבר לדרישות הדין הישראלי בכל הנוגע להליך פונדקאות בחו"ל, יש לקחת בחשבון כי בהליך זה לעיתים נדרש תיאום משפטי עם גורמים במשרד החוץ ולפעול בתאום רשות האוכלוסין וההגירה. 

 

אזרחים הישראלים אשר בכוונתם לבצע הליכי פונדקאות בחו"ל ללא עורך דין מומחה או סיוע משפטי, מוטב כי יקראו את המדריך המלא והמפורט של משרדנו על הליך הפונדקאות, שכן מדובר בתחום מורכב מבחינת השלכותיו המשפטיות והמעשיות, במדינת ישראל ובחו"ל.


פונדקאות בחו"ל: הוצאת קטין יילוד ממדינת הולדתו כדין

טפסים ומסמכים משפטיים שיש להכין לפונדקאות: בטרם פנייה לביצוע הליכי פונדקאות במדינה כלשהי בחו"ל, פנו לייעוץ על מנת לוודא את המסגרת המשפטית המלאה החלה על ביצוע הפונדקאות באותה מדינה ואת מכלול השלכותיה המשפטיות. חשוב מאוד להבטיח את האפשרות המשפטית להוצאת הקטין היילוד ממדינת הולדתו  מחוץ לישראל כדין.

 

האחריות לוודא כי בהליכי הפונדקאות מחוץ לישראל מוסדרים בחוק המתיר ביצועם של הליכים מעין אלה במדינה הזרה בה הם מבצעים את ההליך מוטלת על האזרחים הישראלים אשר נערכים לבצע את הליכי פונדקאות בחו"ל, מדינת ישראל לא מחויבת לסייע לאזרחים שיפעלו בניגוד לחוק במדינה הזרה .


סיכון להפרת חוקי המדינה הזרה

הליך פונדקאות במדינות בהם אין חוק המתיר פונדקאות לזרים: אזרחים ישראלים המבקשים לבצע הליכי פונדקאות בחו"ל במדינה בה אין חוק המסדיר את הפונדקאות לוקחים על עצמם סיכון כי להימצא במצב של בהפרה של חוקי המדינה, כדאי להתייעץ משפטית באלו מדינות מומלץ לבצע הליך פונדקאות ולפעול בשיתוף פעולה עם משרד עו"ד  שיש לו שיתופי פעולה עם מדינות בהם החקיקה אינה מוסדרת.

 

הליך פונדקאות שנעשה באופן פרטי בחו"ל ללא התייעצות, תוך הפרת חוקיה של מדינה זרה, עלול להוביל לכך שאזרחים ישראלים לא יוכלו להוציא את הילדים מהמדינה בה ביצעו את ההליך כדי להביאם לישראל, בגלל חוסר ציות לחוקי אותה מדינה בחו"ל. חשוב לדעת כי מדינת ישראל לא תוכל לסייע במקרים אלו. 


הערכות לשהייה ממושכת בחו"ל

בשל מורכבותם המשפטית של הליכי הפונדקאות בחו"ל, מומלץ לאזרחים ישראלים להיערך לשהייה ממושכת מחוץ לישראל במדינה בה מבקשים לבצע את הפונדקאות, יש לקחת בחשבון כי השהיה בחו"ל עשויה להתארך במידה ויתעוררו קשיים אל מול רשויות אותה מדינה.


חשוב לדעת: אזרחים ישראלים המבקשים לבצע הליכי פונדקאות, במדינות בהן אין למדינת ישראל נציגות דיפלומטית, עלולים להיתקל בקשיים משפטיים סבוכים שעשויים לעכב או למנוע את  אפשרותם להוציא את התינוק שנולד בהליך פונדקאות חו"ל ממקום הולדתו


 פונדקאות בחו"ל: המדריך האמיתי עם מחירים

 

כמה עולה אם פונדקאית

 

עלות כוללת לפונדקאות בעולם

..

התחולה הרטרואקטיבית של צו הורות פסיקתי הניתן – במסגרת הליכי פונדקאות חו"ל, שטרם הוסדרו בחקיקה – מכוח "זיקה לזיקה"קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה התחולה הרטרואקטיבית של צו הורות פסיקתי הניתן – במסגרת הליכי פונדקאות חו"ל: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
פונדקאית, אזרחית גיאורגיה, הוטסה ללדת בישראל לצורך קבלת טיפול רפואי דחוף בעובר העתיד להיוולד.
פס"ד העוסק בנושא ברירת הדין ונפקות מרשם האוכלוסין בפונדקאות חו"ל שהסתיימה בארץ.
האם בעקבות הלידה בישראל בית המשפט יאפשר מתן צו הורות פסיקתי?

בימ"ש משפחה ת"א, שופט שמואל בר יוסף: פס"ד בנושא ברירת הדין ונפקות מרשם האוכלוסין בפונדקאות חו"ל שהסתיימה בארץ
הליך: תמ"ש 51072-12-18
מספר תיק: 51072-12-18
סוג ההליך: משפחה
שופט/ראש הרכב: שמואל בר יוסף
בית משפט: בית המשפט לענייני משפחה
מחוז מחוז תל-אביב
מועד החלטה 13.2.2020
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה פונדקאות בגיאורגיה: הפונדקאית הובהלה ללדת בארץ לשם טיפול רפואי דחוף: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד