חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הליך גירושין ללא ילדים זה יותר קל?

 

 

כאשר אנו חושבים על הליך גירושין, עולה בדרך כלל תמונה של בני זוג אשר נשואים זמן רב והקימו משפחה עם ילדים. אולם למעשה, לא מעט מן הזוגות המתגרשים כיום, עושים זאת לאחר תקופת נישואין קצרה, טרם הביאו יחד ילדים לעולם. האם בעת גירושין ללא ילדים, יש צורך בעריכת הסכם גירושין?

 

גירושין ללא ילדים זה קל יותר?

ההחלטה להתגרש היא החלטה כואבת ולא פשוטה, שהרי כל זוג אשר עמד מתחת לחופה והחזיק ידיים באהבה, סבר כי יחיה יחד לעד. כאשר בני הזוג הקימו משפחה, הליך הגירושין מורכב מאוד הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. ראשית, גירושין עם ילדים משמעותם כי לא רק הקשר הזוגי מסתיים, אלא מדובר בפירוק התא המשפחתי המוכר והיציב של הילדים. שנית, ההליך המשפטי דורש מבני הזוג להתמודד עם סוגיית המשמורת הילדים ודמי המזונות ואלו מעוררים במקרים רבים מחלוקת עמוקה בין הצדדים, המובילה לעיתים למאבק משפטי חריף.  

 

ככלל, גירושין ללא ילדים הם קלים יותר.אמנם, כל התחושות המלוות את סיום הקשר הזוגי נוכחות גם הן ובני הזוג יכולים לחוש כמובן אכזבה וכאב על אובדן הנישואין אולם, הצדדים אינם נדרשים להתמודד עם נושא המשמורת והמזונות, המהווים בדרך כלל את לב המחלוקת במסגרת הגירושין. יחד עם זאת, שימו לב, אין פירוש הדבר כי בני הזוג אינם זקוקים להסכם גירושין, שהרי עליהם להסדיר את מתן הגט וחלוקת הרכוש. אלו נושאים אשר יכולים בהחלט לסבך ולעכב את הליך הגירושין ועל כן חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין גירושין/ענייני משפחה אשר ינסח הסכם גירושין מתאים.

 

סידור הגט  

כאמור מעלה, כאשר מדובר על גירושין ללא ילדים, נחסכת מבני הזוג ההתמודדות עם סוגיית משמורת הילדים ודמי המזונות. יחד עם זאת, אין המדובר בהכרח בגירושין ללא מחלוקת, היות שבני הזוג עדיין נדרשים לטפל בסידור הגט ולקבל החלטה באשר לחלוקת הרכוש ביניהם. סידור הגט הוא עניין המצוי בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני וככלל, היה ושני הצדדים מעוניינים להיפרד, יינתן פסק דין לגט וסוגיה זו תוסדר ללא כל בעיה. אולם, כידוע, ישנה תופעה של סרבנות גט, אשר במסגרתה האישה מעוניינת בגט והבעל מסרב, או להפך. במצב שכזה, סידור הגט הופך למורכב מאוד משעל פי כללי ההלכה, גט חייב להינתן בהסכמת שני בני הזוג. אמנם, בית הדין הרבני מוסמך להטיל סנקציות על סרבני גט ולכפות את קבלת או מתן הגט, אך הוא אינו ממהר להשתמש בסמכויות הללו וכל אחד מן הצדדים זקוק לייצוג משפטי מקצועי אשר ישמור על זכויותיו בהקשר זה.  

 

חלוקת הרכוש 

מטבע הדברים, בני זוג אשר מתגרשים ללא ילדים, לאחר תקופת נישואין קצרה יחסית, לא מספיקים בדרך כלל לצבור רכוש רב. על כן, הנחת המוצא היא כי סוגיה זו של חלוקת הרכוש אינה מהווה קושי עבור זוגות אלו בהליך הגירושין. אולם, בפועל, התמונה היא שונה. מדוע? משום שגם רכוש אשר נצבר טרם הנישואין, יכול להיכלל באיזון המשאבים בין בני הזוג. זאת לאור הלכת השיתוף, המכירה ברכוש אישי אשר נרכש טרם החתונה, על ידי אחד מבני הזוג, כרכוש משותף, אם הוכחה בו כוונת שיתוף.בעידן של ימינו בו זוגות רבים נישאים בגיל מאוחר יחסית, הם מגיעים לעיתים קרובות לקשר הנישואין כאשר הספיקו לצבור רכוש משלהם, למשל דירה. לכן, בהעדר הסכם ממון, אשר הסדיר מראש את חלוקת הרכוש בגירושין ולאורה של הלכת השיתוף, נוצרת לא פעם  מחלוקת משמעותית בין הצדדים בסוגיה זו  והדבר יכול לעכב מאוד את הליך הגירושין, למרות שמדובר כאמור על גירושין ללא ילדים.  

 

הסכמה על הגירושין

מן האמור לעיל אנו למדים כי גירושין ללא ילדים טומנים בחובם לא מעט סוגיות שיש להסדיר. אמנם, בני הזוג אינם נדרשים לענייני המשמורת והמזונות, אולם, יש לטפל בסידור הגט וחלוקת הרכוש. נושאים אלו, כפי שראינו, אינם נטולי מחלוקת בין בני זוג והדבר יכול להוביל למאבקים משפטים ארוכים ויקרים. משכך, גם כאשר מדובר על גירושין ללא ילדים, יש צורך ברור בעריכת הסכם גירושין, במסגרתו יגבשו בני הזוג הסכמות הוגנות לגבי הסוגיות השונות וימנעו מניהול ההליך המשפטי בערכאות, הכרוך בעלויות כספיות גבוהות ובזמן רב. לשם עריכת הסכם גירושין טוב ומקיף, יש לפנות אל עורך דין משפחה, מומחה ומקצועי, מומלץ שיהיה מגשר גירושין מוסמך! אשר יבנה הסכם מותאם אישית לבני הזוג וידאג להעברת ההסכם לאישורו של בית המשפט, אשר יעניק לו תוקף של פסק דין מחייב. 

 

 

גירושין בהסכמה ללא ילדים

 

גירושין בהסכמה ללא ילדים וללא רכוש

 

גירושין ללא ילדים וללא רכוש משותף

 

גירושין ללא ילדים ורכוש

 

גירושין ללא ילדים כתובה

 

הליך גירושין ללא ילדים 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד