חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
ייפוי כוח מתמשךדלג על ייפוי כוח מתמשך
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ייפוי כוח מתמשך מסמכים

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות יצר את הכלי המשפטי "ייפוי כוח מתמשך" , זהו מסמך מאפשר לכל אדם מעל גיל 18  להסמיך מראש אדם אחר כאפוטרופוס לגופו או לרכושו במידה  ויגיע למצב בו לא יהיה כשיר משפטית  לקבל החלטות עבור עצמו, עקב טיפול רפואי או התדרדרות ביכולת מנטלית.

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

איך עושים ייפוי כוח מתמשך ולמה זה כדאי?
עד לפני מספר שנים הדרך לטיפול בחסרי ישע הייתה רק באמצעות פנייה לבית משפט בבקשה למינוי אפוטרופוס.


 

בשנת 2016 תוקן חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ולראשונה ניתנה אפשרות לכל אדם בגיר ובריא בנפשו ושכלו לבחור מבעוד מועד בידי מי תופקד האחריות עליו במקרה שלא יוכל לדאוג לענייניו בעצמו.

הבחירה נעשית באמצעות חתימה על ייפוי כוח מתמשך שהוא מסמך משפטי שמאפשר למנות אדם (או מספר אנשים) שיהיו אחראיים על הטיפול במייפה הכוח, ולקבוע בו הוראות ביצוע ספציפיות, וגם עקרונות מנחים לעתיד בענייני גוף או רכוש.

ייפוי כוח רכושי או רפואי?

ישנם שני סוגים עיקריים של ייפוי כוח מתמשך: ייפוי כוח מתמשך רפואי ויפוי כוח מתמשך רכושי. לפני שפונים לעורך דין מוסמך לביצוע החתימה על ייפוי כוח מתמשך, מיפה הכוח - הממנה, נדרש להגיע להחלטה מה היקף ייפוי הכוח שהוא מעוניין לחתום עליו.

 

חתימה על ייפוי כוח רכושי - ייפוי כוח מתמשך המתייחס לענייני רכוש בלבד:  חתימה על מסמך זה מסמיכה את מיופה הכוח להיות מקבל ההחלטות  ולבצע פעולות הקשורות  לרכוש: כספים, נכסים והתחייבויות בלבד.

 

חתימה על יפוי כוח רפואי - ייפוי כוח מתמשך המתייחס לעניינים רפואיים בלבד: חתימה על מסמך זה מסמיכה את מיופה הכוח לנושאים הנוגעים להחלטות הקשורות לנושאים רפואיים, מתן הסכמה לטיפולים רפואיים כאשר הממנה אינו כשיר להביע את הסכמתו או לקבל החלטה בדבר טיפול רפואי כגון ניתוח מורכב.

הסמכה בעניינים האישיים – כאן מדובר בהסדרת נושאים לרווחת הממנה כאשר אינו כשיר לקבל החלטות , טיפולי שיקום,  סיפוק צרכים יומיומיים וכד'.

 

איך התהליך מתבצע?
אני מעוניינת לחתום על ייפוי כוח מתמשך. לאיזה נושאים חשוב להתייחס ואיזה הוראות כדאי לציין במסמך?


מרגע שהחלטנו על היקף ייפוי הכוח, עלינו להחליט על המקרים הייחודיים אותם נרצה להחריג מתוך ייפוי הכוח הכללי, ולציין זאת בפני עורך הדין. לדוגמא: ניתן לתת ייפויי כוח רפואי בלבד ולהגבילו רק לנושא טיפול ואישפוז פסיכיאטרי.

 

האם ניתן לשנות מסמך ייפוי כוח מתמשך לאחר הפקדתו באפוטרופוס הכללי?

שינוי בייפוי כוח מתמשך ניתן לעשות על ידי שליחת טופס עדכון פרטים לאפוטרופוס הכללי 

 

מה ההבדל בין אפוטרופסות לבין ייפוי כוח מתמשך?
עם זאת, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם מעל גיל 18 לתכנן את העתיד ולמנות כבר היום מיופה כוח, בקלות יחסית, למקרה שלא יוכל לקבל החלטות או לנהל את ענייניו הרכושיים.


 

האם ניתן לקבוע כמה מיופי כוח לביצוע הוראות הייפוי כוח מתמשך?
אין מגבלה כמותית על בחירת מספר מיופי כוח, ניתן לקבוע מספר מיופי כוח, אך ייפוי כוח מתמשך חייב לקבוע לפחות אדם מיופה כוח אחד  לפחות.

האדם "הממנה" יכול לקבוע מיופה כוח יחיד שיהיה אחראי לכל ענייניו או להגביל אותו לעניינים ספציפיים כגון: טיפול ברכוש בלבד או טיפול בענייניו הרפואיים.

הממנה יכול לקבוע מספר מיופי כוח, ולהגדיר את אופן שיתוף הפעולה בניהם כאשר לכל אחד אחריות שונה, ניתן לקבוע כמה מיופי כוח לאותו עניין ולקבוע סדרי עדיפויות ותרחישים.

 

המבקש הנו כבן 75 שנים חתם המבקש על ייפוי כוח מתמשך לפיו מינה את בנו - המשיב כמיופה כוחו לטפל בענייניו הרכושיים והאישיים והרפואיים הופקד מסמך ייפוי הכוח המתמשך הנ"ל, על ידי עורך דין במרשם האפוטרופוס הכללי.

המבקש טען כי לא נאמר לו על מה חתם ולא הוסברו לו ההשלכות של ייפוי הכוח המתמשך עליו חתם מנוע מביטול ייפוי הכוח המתמשך וזאת נוכח הסעיף הכובל הכלול בייפוי הכוח ובהתאם לסעיף כ"ג (ד) לחוק הואיל וקיימת במסמך ייפוי הכוח המתמשך פיסקה המגבילה את יכולתו של הממנה - המבקש לבטל את המסמך.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה בקשה לביטול ייפוי כוח מתמשך אשר ניתן לו תוקף בהתאם לסעיף 32 יט' לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופוסות | תמ"ש 8182-02-18: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
This form is to be filled and completed by persons wishing to give advance directives1
as to their
future medical care ―
(1) requesting that medical procedures commonly performed in Israel not be performed on
him/her , or
(2) requesting that life-prolonging medical procedures be performed, even if unjustified in the
given circumstances

download: power of attorney for issuing directives as to the medical care of a terminally-ill patient
This form is to be completed by persons wishing to give another person their power of attorney to decide on their behalf as what medical care shall be or be not given them, should they become terminally ill and incompetent, or terminally ill (death imminent) and incompetent.
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה Advanced Directives as to Future Medical Care Of a Dying Patient  טופס הוראות מתקדמות לעניין הטיפול העתידי של חולה הנוטה למות: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
דרג את הכתבהדירוג כתבה ייפוי כוח - תאגיד: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
  1. לעמוד הבא
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד