En

צור קשר

checked

הסכם גירושין – חובות

הסכמה חובות גירושין הסכם הליך גירושין

 

הסדרת חובות בהסכם גירושין

צברתם חובות בתקופת נישואיכם ועתה הנכם בפני פרידה? במסגרת הסכם גירושין, תתבצע חלוקת הרכוש ביניכם והיא תכלול גם את חלוקת החובות. אולם, שימו לב כי המדובר בחובות משותפים בלבד, ועל כן אם בן/בת הזוג צברו חובות אישיים, אינכם חייבים בהם.

 

הסכם חלוקת רכוש בגירושין
ככל שבני זוג לא חתמו על הסכם ממון הקובע אחרת, הרי שבעת גירושין, יתחלק הרכוש המשותף בין הצדדים שווה בשווה. הרכוש המשותף הוא כל נכס שנקנה לאחר הנישואין ומדובר בנכסים בעל ערך כלכלי, כדוגמת דירת המגורים של בני הזוג ונכסי נדל"ן אחרים אם ישנם, חסכונות, המיטלטלין לרבות מכוניות ועוד.

 

בחלוקת הרכוש בגירושין נכללים גם נכסים כגון זכויות סוציאליות של בני הזוג, אופציות ועוד.  נוסיף, כי במקרים בהם ניתן להוכיח כוונת שיתוף, יכללו בחלוקה הזו גם נכסים אישיים שרכש כל אחד מבני הזוג לפני הנישואין. אופן החלוקה יוחלט על ידי בני הזוג במסגרת הסכם גירושין ובהעדר הסכמה, תוגש תביעת רכוש לבית המשפט והוא זה אשר יכריע.

 

מהו דינם של החובות?
כאשר מדברים על חלוקת רכוש בגירושין, הנטייה היא לחשוב רק על הזכויות, על הנכסים שצברו בני הזוג בתקופת הנישואין. אולם, היה ובני הזוג צברו חובות, ייחשבו גם אלה לרכוש משותף וכל אחד מבני הזוג יידרש לשאת בפרעון חצי מכל חוב.

 

לעיתים קרובות בכל הנוגע לזכויות, שוררת הסכמה בין בני הזוג המתגרשים, אולם בעת שדנים על החובות, מתגלה מחלוקת עמוקה. זו יכולה לפגוע בסיכוי לחתום על הסכם גירושין ולהביא את הצדדים לכדי הגשת תביעת רכוש אשר תייקר את הליך הגירושין ותעכב אותו. 

 

זהו המקום לציין כי גם כאשר ישנם חילוקי דעות בסוגיית הרכוש, אל לבני הזוג למהר ולהגיש תביעה. מומלץ להסתייע בעורך דין גירושין שהוא מגשר המתמחה בגישור גירושין, אשר יסייע לצדדים להגיע לעמק השווה, לחתום על הסכם ולמנוע מאבק משפטי יקר ומתיש בערכאות.

 

חובות אישיים
הנקודה החשובה ביותר בכל הנוגע לחלוקת חובות בגירושין, היא השאלה האם מדובר אכן בחובות משותפים, מדוע? היות שאם ניתן להוכיח כי מדובר בחוב אישי, הרי שזה יחול רק על בן הזוג שיצר אותו כדי ליצור הפרדה רכושית בהסכם.  מהו חוב משותף? חוב אשר נובע מניהול החיים המשותפים של בני הזוג: תשלום שכ"ד או משכנתא, חובות חשמל/מים וכיו"ב, חובות הנוגעים להוצאות עבור הילדים וכדומה.

 

הסכם גירושין וחובות אישיים

 

מהם חובות אישיים? כאלו שאין להם קשר למשק הבית המשותף, למשל: חוב שנוצר בשל בגידה,כגון הוצאות על בית מלון ומתנות למאהב/ת, חוב שנוצר כתוצאה מפעילות בלתי חוקית של אחד מבני הזוג ובלבד כי הצד השני לא היה שותף לה ולא נהנה ביודעין מהרווח שלה.

 

ומה בדבר חובות שנוצרו לאחר פרידת בני הזוג, אך טרם סידור הגט? ככל וההוצאה בוצעה ללא הסכמתו של הצד השני ובוודאי ללא ידיעתו, תהיה היא בגדר חוב אישי.

 


התחמקות מתשלום החוב
במקרים רבים של גירושין, אחד מבני הזוג מנסה לעשות מניפולציות שונות על מנת ליהנות מיתרון כלכלי בחלוקת הרכוש. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בהברחת נכסים, כמו גם בניסיון לחמוק מתשלום חובות, משותפים או אישיים.

 

אם יש לכם חשש כזה כי בן הזוג לא ינהג ביושר וינסה לקבל יתרון לא הוגן, חשוב ליידע על כך את עורך הדין אשר יפעל לשמירת האינטרסים הכלכליים שלכם. כך יוכל הוא למשל לנקוט בפעולות מנע, כגון הגשת בקשה לבית המשפט להקפאת הנכסים של בני הזוג, כך שלא תתאפשר למי מהם לבצע פעולות ברכוש באופן חד צדדי.

 

 

פנו לעו"ד גירושין

הסכם גירושין נכון לחלוקת רכוש, זכויות וחובות גם יחד, השפעה מכרעת על חייכם לאחר הגירושין. פנו אל עורכת הדין מאיה רוטנברג, עו"ד ומגשרת גירושין מנוסה,  מומחית בדיני משפחה וגירושין אשר תילחם על זכויותיכם ותשמור מכל משמר על האינטרסים הכלכליים שלכם בגירושין

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..

 

*
*
טען קובץ

 

 

 

 

לקריאה נוספת:

 

חובות בהליך גירושין

 

להתגרש עם חובות

 

הסכמי גירושין מוכנים

 

גירושין חובות וזכויות

 

חיוב האישה בחובות הבעל

 

הסכם פשרה גירושין

 

איך מתגרשים כשיש חובות

 

הפרדת רכוש בהסכם

 

כיצד מחלקים את החובות בין בני הזוג המתגרשים?

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד