חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןעו"ד גירושין הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון לפני נישואין - האם זה הכרחי?

עומדים להתחתן? בשעה טובה! לצד כל סידורי החתונה, כדאי גם למצוא את הזמן לעריכת הסכם ממון לפני נישואין. הסכם זה יאפשר לכם להתחיל את דרככם החדשה יחד בראש שקט, יגן על זכויותיכם הקנייניות וימנע מאבק משפטי אם חלילה תיפרדו בעתיד.

הסכם ממון לזוגיות בריאה
אנשים רבים חוששים להעלות את הנושא של הסכם ממון בפני בן/בת הזוג, היות שהדעה הרווחת בציבור היא כי הסכם זה משמעותו הבעת אי אמון בפרטנר שלנו. זאת כאשר למעשה ההפך הוא הנכון. הסכם ממון לא נועד לשמור על זכויותיו של צד אחד ולקפח את האחר, הוא מעניק הגנה וודאות כלכלית לשני הצדדים. על כן, חתימה על הסכם ממון משמעה כי אכפת לבני הזוג זה מזו וכי הם רוצים להעניק לצד השני את הביטחון המשפטי והכלכלי בדבר עתידו. כמו כן, היות שהסכם ממון קובע מראש מה תהיה חלוקת הרכוש במקרה של גירושין,הוא מנקה כל אינטרס כלכלי של בני הזוג. משכך, הם יכולים לנהל זוגיות אוהבת ובריאה, ללא חשש כי למי מהם יש אג'נדה בתוך מערכת היחסים.

הגנה קניינית
הסכם ממון לפני נישואין מעניק לבני הזוג הגנה קניינית בעת פרידה ולמה אנו מתכוונים? כל רכוש שנקנה לאחר שבני הזוג נישאו, הנו רכוש משותף אשר יתחלק בין הצדדים שווה בשווה במקרה של פרידה. אולם מה בדבר נכסים שנקנו על ידי אחד מבני הזוג לפני הנישואין? לעיתים אף לפני שבני הזוג נפגשו. מן ההיגיון כי רכוש זה ישוב לבעליו במקרה של  גירושין. אולם, החוק קובע כי אם הוכחה כוונה שיתוף בנכס, יוכל הצד השני לטעון לזכויות בו. הסכם ממון מאפשר למנוע את תחולתו של הסדר זה, קרי, לשמור על זכותו הקניינית של כל צד ברכוש ובנכסים שנקנו טרם הנישואין. לדבר יש חשיבות רבה ככל שמדובר בנכסים יקרי ערך כגון דירה, רכוש שניתן בירושה וכיו"ב.

מניעת סכסוך כלכלי
מטבע הדברים, אף זוג לפני חתונתו, אינו חושב על האפשרות של גירושין. בני הזוג מאוהבים ורוצים לחיות יחד, ללא כל מחשבה שיכול להיות אחרת. אולם המציאות מלמדת כי חלק ניכר מן הזוגות נפרדים ואם כך יהיה, אזי עריכת הסכם ממון תקל מאוד על הליך הגירושין. מדוע? משום שסוגיית חלוקת הרכוש כבר הוכרעה במסגרת ההסכם ועל כן בני הזוג לא ייקלעו לסכסוך כלכלי במקרה של גירושין. הדבר יאפשר להם להתמודד עם יתר הסוגיות שעל הפרק ולסיים את ההליך המשפטי בצורה מכבדת, יעילה ועם מינימום קשיים.


הסכם ממון לפני נישואין: מתי זה נכון?
מהי משמעות מועד החתימה של הסכם הממון? ניתן לערוך הסכם ממון בכל שלב של הקשר הזוגי, לפני או אחרי החתונה והוא אף מתאים ומומלץ לידועים בציבור אשר אינם נישאים כלל. עתה נשאלת השאלה מהי המשמעות של חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין. ובכן, ראשית, זוגות רבים מעדיפים להסדיר את יחסיהם הכלכליים לפני החתונה ולוודא כי הם רואים עין בעין בנושא זה. שנית, כל הסכם ממון טעון אישור רשמי על מנת שיהיה בר תוקף ואין די בחתימת הצדדים עליו. היכן מאפשרים את ההסכם? אצל נוטריון או בבית משפט. הסכם ממון לפני נישואין ניתן לאשר אצל נוטריון, אולם כאשר בני הזוג חתמו על ההסכם לאחר שנישאו, אז הסמכות לאישור ההסכם נתונה לבית המשפט בלבד.

 

הסכם ממון – אצל עורך דין בלבד
מן האמור לעיל אנו מבינים את משמעותו הרבה של הסכם ממון. ראשית, בתרומתו לזוגיות בריאה ושקטה, שנית, בהגנה הקניינית שהוא מקנה לבני הזוג ושלישית, במניעת סכסוך כלכלי במקרה של גירושין. לאור זאת, חשוב מאוד כי את ההסכם ינסח עורך דין המומחה בדיני משפחה, אשר יבנה עבור בני הזוג הסכם המותאם להם באופן אישי, על פי הרצונות שלהם, על פי הצרכים שלהם ואשר יוכל לשמש אותם בעתיד, אם יעלה הצורך בכך. לאחר ניסוח ההסכם וחתימת הצדדים עליו, עורך הדין גם יטפל באישור הסכם ממון לפני נישואין, כך שלהסכם יהיה תוקף משפטי מחייב.

 

 

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג מתמחה בתחום הסכמי הממון, משרדנו מהמובילים בתחום דיני המשפחה בישראל - המשרד בעל ותק של כ- 20 שנה. הניסיון הרב שנצבר במשרד בתחום הסכמי ממון בין בני זוג מבטיח ייצוג מקצועי וחתימה על הסכם שיגן על האינטרסים שלכם שנים קדימה.

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile: +972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

 

 

 

הסכם טרום נישואין: מהו הסכם ממון לפני נישואין?

צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
אודות מקוצר רוחביעו"ד גירושין אודות מקוצר רוחבי
רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של מעל 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין, מזונות, הסכמי ממון וגירושין, צוואות וירושות ובענייני משפחה נוספים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
  

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בבתי המשפט, גישור גירושין וגירושין בהסכמה, הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין מוביל בתחומו בישראל.

 

סניפי המשרד במיקומים נוחים בתל אבי וברחבי הארץ, צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין ומתמחים, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט ובבתי הדין השונים ובגישור. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.

 

  

 עורכת דין מאיה רוטנברג

 

תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג , עו"ד מובילה בעלת הישגים חסרי תקדים בחשיבותם ומדורגת במדריכי הדירוג הרשמיים, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים.

 

 

יצירת קשר עם עורך דין גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :     03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park,   Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :         +972-3-6161535

 

Fax:     +972-3-6161913


Mobile :  
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

*
*

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד