En

צור קשר

checked

איך בוחרים עורך דין לענייני משפחה?

גירושין: חשיבות בחירת עורך דין לענייני משפחה המתאים לך

תקופת הגירושין מייצרת הרבה חשש וחוסר וודאות אצל בני הזוג בכל המישורים: האישי, הכלכלי והחברתי. על מנת לעבור את הליך הגירושין בצורה הטובה ביותר, זקוק כל אחד מבני הזוג לליווי משפטי מקצועי של עורך דין לענייני משפחה שניתן לסמוך עליו. עתה נשאלת השאלה, במדינה רווית עורכי דין, כיצד בוחרים עורך דין לגירושין? ריכזנו עבורכם את  הפרמטרים החשובים ביותר לצורך קבלת החלטה.

 

האם עורך הדין מתמחה בדיני גירושין?
נהוג לחשוב כי כל עורך דין לענייני משפחה מתמחה בהליכי גירושין. אולם למעשה, דיני משפחה הוא תחום רחב מאוד, הכולל בין היתר סוגיות כגון: אימוץ, אבהות, צוואות וירושות וכדומה. לכן, יש לוודא כי עורך הדין אליו פונים מייצג לקוחות בהליכי גירושין באופן שוטף ויומיומי.

 

כיצד ניתן לדעת זאת? למשל, באמצעות אתר האינטרנט של המשרד. זה מספק ללקוח הזדמנות מצוינת לקבל מידע על עורך הדין עוד לפני הפגישה עמו. לדוגמא, אם יש באתר מידע משפטי נרחב ומעודכן, פורומים מקצועיים וכיו"ב, זוהי אינדיקציה מצוינת על מומחיותו של עורך הדין בתחום הגירושין.

 

בפגישת הייעוץ ניתן יהיה לעמוד בצורה ברורה אף יותר על פרמטר זה. כך למשל, כמו עורך הדין המתמחה בדיני גירושין יהיה בקיא היטב במינוחים משפטיים כדוגמת אחריות הורית משותפת, זמני שהות, טובת הילד וכדומה.

 

עורך דין לענייני משפחה וגירושין
 

כמו כן, מומלץ כי עורך דין לענייני משפחה יהיה מעודכן בכל שינוי במצב המשפטי, למשל, בהלכה החדשה של בית המשפט העליון משנת 2017, אשר קבעה שוויון בנטל מזונות הילדים, בעקבות בע"מ 919/15, בו עורכת הדין מאיה רוטנברג ייצגה את האב. 

 המלצות

בתחום דיני משפחה, עורך דין לגירושין טוב שמו הולך לפניו. עו"ד גירושין זוכה לכבוד מצד הלקוחות ועורכי הדין בזכות הישגיו בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים. עורכת הדין מאיה רוטנברג ניצחה את התיק הכי חשוב בתחום דיני המשפחה בעשור האחרון (תיק בע"מ 919/15 בו ייצגה את האב בביהמ"ש העליון) ושינתה את ההלכה המשפטית במזונות.

 

אך עורך דין לענייני משפחה נמדד לא פחות בשירות שהוא מספק ללקוחותיו. ולכן חשוב לקרוא המלצות: המלצות מפה לאוזן, המלצות חברים, של פורומים ורשתות חברתיות, אתר האינטרנט של עורך הדין- האם הוא מעודכן? ההישגים שלו וקריאת פסקי דין בהם הוא ייצג.

 

חשוב לקבל מספר חוות דעת על השירות שעורך הדין נותן ללקוחותיו, אם עורך הדין קשוב ללקוחותיו, אם הוא רגיש כלפי הלקוח והמשפחה, ומגיב מהר וביסודיות למהלכים של הצד השני. לא מומלץ להסתפק בהמלצות בסגנון - עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ אלו בדרך כלל ממליצים בעלי עניין. בדקו במדריכי הדירוג הרשמיים והיכנסו לפרטים. זכרו, הבחירה בעו"ד הנכון חשובה ומשפיעה.

 

אתר עורכי דין למשפחה
שימו לב – לאחרונה חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום דיני משפחה. משרדנו אף מתגאה בהיותו מוביל המהפיכה בדיני מזונות כפי שתוכלו לקרא באתר. עם זאת, לא מעטים הם  עורכי הדין לענייני משפחה אשר אינם מתעדכנים בחומר המקצועי ההחרכי להבנת כללי המשחק החדשים בתחום הגירושין. כאשר עורך דין לא דואג לעדכן את האתר שלו בהתאם להלכות החדשות ובמונחים הנכונים, יש להניח כי הוא סומך על נסיונו בלבד.  טענה מגובה בפסיקה מול בית המשפט או בית הדין הרבני, תותיר את עורך הדין ולקוחו מופסדים בגלל חוסר הידע.  אתר עורך הדין הוא חלון הראווה של עורך הדין, ואם הוא טורח לעדכן ולהציג ידע והישגים באתר, כל ינהג גם בערכאות הדיון.

 

 

רגישות וסבלנות
לתוצאותיו של הליך הגירושין תהיינה השלכות מרחיקות לכת על בני הזוג. אין המדובר כאן בסכסוך משפטי בעל אינטרס כלכלי בלבד, בו צד אחד מפסיד והשני מנצח. הליך הגירושין עוסק בדיני נפשות ולכן שירות משפטי טוב משמעו, רגישות לצד מומחיות.

 

בואו ניקח לדוגמא את נושא משמורת הילדים, המעורר מטבע הדברים לא פעם מחלוקת עמוקה בין בני הזוג. אז, עליהם לשים בצד את המשבר הקשה והכואב שנוצר ביניהם ולחשוב על טובת הילד.

 

כאשר עורך הדין מכיר בקושי שחווה הלקוח בסיטואציה זו, הוא יידע להקשיב היטב לרצונותיו להכיל בסבלנות את הקשיים עמם הוא מתמודד ולהתאים לו את הפתרון המשפטי.

 

בייצוג בהליכי גירושין אין מקום לאסטרטגיה משפטית קרה וחד גונית, משכל לקוח הוא עולם ומלואו, לכן, עורך הדין נדרש ליצירתיות וגמישות רבה, כדי להשיג ללקוח את התוצאה הרצויה עבורו.

 

 

עורך דין מגשר
בעת בחירת עורך דין לגירושין, יש יתרון רב לעורך דין לענייני משפחה שהוא גם מגשר, בעל התמחות ספציפית בניהול הליכי גישור בתחום זה ונסביר מדוע. במסגרת ייצוג לקוח בהליך גירושין, יש צורך תמידי לאזן בין הבעת נכונות אמיתית לניהול משא ומתן עם הצד השני, במטרה לחתום על הסכם גירושין, לבין עמידה איתנה ולא מתפשרת על האינטרס של הלקוח.

מצד אחד, כדאי להימנע מהתכתשות ארוכה ויקרה בערכאות, אולם מנגד, אין להסכים לתנאים בלתי הוגנים כלפי הלקוח רק כדי להביא לסיומו של ההליך. עורך דין המשמש גם כמגשר בסכסוכי גירושין, יודע היטב את מלאכת האיזון בין שני צדי המתרס הללו. המשמעות היא כי הליך הגירושין יתקדם באופן יעיל יותר ויניב תוצאות טובות יותר ללקוח.

 

 פגישת הייעוץ - בחירת עורך הדין לגירושין

עמדנו עד כה על כך כי עורך דין לענייני משפחה וגירושין חייב להיות מומחה בתחום, להיות רגיש לקשיים שעובר הלקוח בתקופה זו וכי ישנו יתרון רב לעורך דין שהנו גם מגשר במקצועו.

 

פגישת ייעוץ עם עורך דין למשפחה

שיחת הייעוץ אמנם כרוכה בעלות אך היא חשובה ביותר לצורך גיבוש האסטרטגיה וקבלת ההוראות הראשוניות שהן קריטיות למניעת טעויות. בשיחה זו נוצרת היכרות עם עורך הדין ומבשילה ההחלטה לגבי התאמתו לניהול תיק הגירושין שלך. 

פרמטר נוסף ומרכזי הוא אופן התנהלותו של עורך הדין בפגישת הייעוץ הראשונה. יש לוודא כי עורך הדין והלקוח רואים עין בעין את הגישה בה יתנהל הליך הגירושין וכי עורך הדין מדבר ללקוח בגובה העיניים ומעניק לו תחושת ביטחון.

חשוב מאוד כי התקשורת בין הצדדים תהיה זורמת ונינוחה, היות שבמסגרת ייצוג בהליך הגירושין, הלקוח נדרש לשתף את עורך הדין בפרטים אינטימיים על חייו.

 

בקשו מעורך הדין לספר מניסיונו על תיקים דומים שניהל לאחרונה, כך תוכלו להתרשם עד כמה הוא בקיא בדיני המשפחה ויכולתו לייצג בבית הדין הרבני או בימ"ש למשפחה.

 

בנוסף, על הלקוח לקבל פרטים אודות עלויות הייצוג. זהו נתון אשר יכול להשתנות מתיק לתיק ומעורך דין אחר לאחר, בהתאם למורכבותו של התיק ובהתאם לשנות ניסיונו ולמוניטין של עורך הדין.

 

עורך דין לגירושין

עורכת דין מאיה רוטנברג, עורכת דין לענייני משפחה וגירושין, בעלת הישגים משפטיים ונסיון רב בתחום דיני המשפחה. עו"ד מאיה רוטנברג הינה בעלת משרד עורכי הדין מאיה רוטנברג, משרד מוביל בתחום דיני המשפחה בישראל,  אשר נבחר כמשרד מוביל על ידי מדריכי דירוג עורכי הדין המובילים.

 

עו"ד מאיה רוטנברג קבעה את התקדים המשפיע ביותר בעשור האחרון בתחום הגירושין ודיני המשפחה. פסק הדין של בית המשפט העליון, שקבע את ההלכה החדשה במזונות - בע"מ 919/15.

 

מזונות ילדים
גירושין עם ילדים השתנו בעקבות ההלכה החדשה במזונות שמשרדנו קבע.  אם לפני חודש יולי 2017 בו פורסם פס"ד בע"מ 919/15 מזונות ילדים נקבעו בצורה שנקבעה לפי הדין העברי, בהנחה שהאב נושא בתשלום המזונות באופן אוטומטי, כיום בתי המשפט ובתי הדין מתחשבים בחלוקת המשמורת,  בזמני השהות של ההורים, יחס הכנסות שני ההורים ויכולתם הכלכלית.

 

ההלכה שקבע משרדנו לגבי ילדים מעל גיל 6, משפיעה על פסיקת המזונות ואף מהווה פקטור חשוב בהפחתת מזונות במקרים של חוסר שוויון.

 

בנושא זה אין להתפשר, וודאו שעורך הדין שאתם שוכרים מכיר את הפסיקה המעודכנת בעקבות התקדים בעליון, הדרך בה יציג עורך הדין את טיעוניו בהתאם להלכה החדשה, מול בית המשפט, יכולה להתבטא באפקט כלכלי משמעותי על מצבכם בשנים הבאות.

 

יצירת קשר

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

*
*

 

 

מה עושה עורכי דין לענייני משפחה מסוימים ליותר טובים מאחרים

 

#1 מסירות ללקוח

בדיקה הכי בסיסית בבחירת כל עורך דין לענייני משפחה מקצועי, האם עוה"ד באמת דואג ללקוח שלו ומחויב לתיק של הלקוח שלו. בגירושין תמיד מומלץ לנסות את דרך ההסכמה על פני מאבקים משפטיים, עם זאת עורך דין טוב צריך להיות נחוש להילחם עבור הלקוח שלו ולגשת למשא ומתן מתוך עמדת כוח.

 

כאשר לעורך דין מוכן להתמודד עם כל צעד של הצד השני ולהגיב במהירות, לצווים זמניים, הסדרי משמורת וכד' הוא מראה לצד השני שאכפת לו מזכויות הלקוח והוא יילחם עבור האינטרסים שלו.

 

עורך דין טוב מכין את התיק לניצחון מהרגע הראשון, בונה אסטרטגיה ולוקח בחשבון את  נקודות החוזק ונקודות התורפה של הצד השני ושל הלקוח. במקרה זה גם אם מגיעים לפשרה  בתיק היא תהיה מנקות חוזק ותוכתב  בתנאים שלך. 

 

כשבוחרים עורך דין לענייני משפחה, חפשו המלצות מלקוחות על עורך דין גירושין שמוכן ללכת עד הסוף בשבילך, גם עד בית המשפט העליון כפי שעשתה עו"ד מאיה רוטנברג בתיק בע"מ 919/15. עו"ד המחויב באמת לתיק הגירושים שלך את הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר של עורך דין טוב.

 

#2 ידיעת דיני המשפחה וההלכות העדכניות.

הבסיס לכל תיק גירושין הוא ידיעת החוקים וההלכות בדיני משפחה לפרטי פרטים. אין מדובר בקריאת החוקים וההלכות ולמידתם בלבד,  התנסות פרקטית בבתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים היא חובה.  

 

מומחיות בדיני המשפחה

 עורך דין שמתמחה אך ורק בתחום הגירושין במשך שנים יודע הרבה יותר מעורך דין המנסה לעסוק בתחום כעיסוק נלווה לתיקים בתחומי משפט אחרים.


עורך דין שאינו מנוסה בתחום דיני המשפחה הרלוונטיים לתיק הגירושין של הלקוח שלו, גם ברזי הדין העברי יהיה בעמדת נחיתות לעומת עורך הדין מנוסה. מומלץ לא לוותר ולשאול, חובה לבדוק, בבחירת עורך דין לגירושין כי עורך הדין לענייני משפחה מכיר היטב את החוק וההלכות האחרונות. 

 

#3 אומץ

אחד הדברים שחשוב לבדוק, שעורך הדין אינו חושש להתעמת עם עורכי דין אחרים מעדיף להימנע מלייצג בבית המשפט. יש לוודא שאתה שוכר עו"ד גירושין שהוא חסר פחד ולא מפחד ללכת עד הסוף עם התיק. 

 

 עורך דין נועז מקבל לעתים קרובות תוצאות טובות יותר עבור הלקוח שלהם גם אם התיק מופנה לגישור, הסכם גירושין, או מסתיים בפשרה בבית משפט. כאשר אתה נפגש עם עורך דין למשפחה, מומלץ לוודא שהם בטוחים בתיק שלך ומוכנים להתעמת למען האינטרסים שלך עם עורכי דין מנוסים, חפש עו"ד שמקרין ביטחון.

 

#4 יושרה

לעורך דין לענייני משפחה גירושין טוב יש יושרה ופנימית שמו הולך לפניו. משמעות הדבר היא כי עורך הדין הוא ישר והוגן גם בחיוב שכ"ט, מול בית המשפט והצד השני. מומלץ להקשיב לתחושות הבטן שלך, אם עורך הדין רואה חשיבות בתיק שלך ועובד על התיק כאילו היה שלו, יש בו תשוקה לצדק, ולא מסתכל רק על הרווחים. 

 

כשאתה נפגש עם עורך דין לגירושין בדרך כלל תהיה לך הרגשה טובה בפגישת הייעוץ, תחושה שעו"ד לא ירגיש בנוח להזניח את האינטרסים שלך גם אם יש לו מאה תיקים אחרים, עו"ד טוב מקרין יושרה וקשה לפספס את זה. אם עורך הדין מתנהג באופן חלקלק, סביר שגם עורכי הדין האחרים והשופטים/ דיינים לא יכבדו אותו, מוטב להמשיך הלאה.

 

#5  תקשורת טובה.

עורכי דין לענייני משפחה וגירושין מצוינים מתקשרים באופן ברור ותדיר עם לקוחותיהם. עורכי דין לענייני משפחה הטובים ביותר נוהגים להחזיר שיחות ללקוחות שלהם ועונים על מיילים מיד. תכונה זו קשורה לעיתים קרובות למסירות ללקוח.

 

עורך דין שאוהב את הלקוח שלו ומאמין בתיק שלו נוטה לתקשר היטב עם כל לקוחותיו. כמו כן, בחר עורך דין בעל כישורים מילוליים טובים, המבטא את עצמו בבהירות. זה גם יתבטא בהישגיו בבית המשפט.

 

#6 מוסר עבודה.

אחד הסודות כדי לקבל תוצאות נהדרות עבור לקוחות הוא עבודה מדוקדקת על כל פרט. קבל חוות דעת מלקוחות ועורכי דין אחרים, האם עורך הדין מבלה את זמנו בנופש או עובד קשה עבור הלקוחות? האם הוא עובד בסדר ויעילות מירבית? חפשו עורך דין מתכונן ביסודיות רבה לכל פגישה ולכל דיון.

 

אין תחליף לעורך דין שאינו נרתע מעבודה קשה אם ברצונך לקבל תוצאות נהדרות. מצא עורך דין אשר מוכן להשקיע זמן כדי להכין את התיק שלך היטב, לשלוט בעובדות, ומשקיע זמן בלתכנן אסטרטגיה מנצחת.

 

#7 מכובד בקהילה המשפטית.

זה יהיה יתרון גדול עבורך אם לצידך עורך דין לענייני משפחה ידוע שרוחשים לו כבוד בצד היריב וע"י השופטים והדיינים בתחום המשפחה. מחפש עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ? פנה למדריכי דירוג עורכי הדין הטובים ביותר, עורכי דין פעילים בתחום יודעים מי טוב בתחום ומי פחות ורבים מהם ימליצו לך על עורך הדין גירושין עם המלצות.

 

ברגע שעורך דין מכובד ובעל שם בקהילת עורכי הדין, הצד השני לא ינסה אפילו תרגילים שיפגעו באינטרסים או שמו הטוב של הלקוח. לעורכי הדין הטובים ביותר בתחומם הרבה יותר קל ומהיר להם לקבל את התוצאות הדרושות ללקוח.

 

אם אתה מוצא עורך דין לענייני גירושין שמחזיק בכל התכונות המפורטות להלן, עליך לשכור אותו בהקדם, מאחר שלוח השנה שלו עשוי להתמלא במהירות. משרדנו משתמש בקריטריונים שלעיל בעת העסקת עורכי דין במשרדנו. אני גאה לומר שלעורכי הדין שלנו. יש את כל התכונות הללו.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד