עורך דין להסכם ממון

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

עורך דין הסכם ממון

  • עו"ד לניסוח הסכם ממון

כיצד לבחור עו"ד להסכם ממון?

בחירת עורך דין שייצג אתכם בהליך עריכת הסכם ממון יכולה להיות שיקול קריטי בהמשך מערכת היחסים של בני זוג. עורך הדין חייב לשלוט בדיני המשפחה לעומק ולהיות מעודכן בפסיקה האחרונה בתחום. כמו כן עורך הדין שמנסח את הסכם הממון למעשה מנהל משא ומתן עבורכם מול בן/בת הזוג והוא חייב להיות מקצועי בעל יכולת גישור, רגיש וקשוב לצרכי שני הצדדים. אך הכי חשוב בעל ניסיון רב שנים בדיני המשפחה והסכמי הממון. שכן, חוסר רגישות או חוסר מקצועיות עלולים להוביל לקונפליקטים בין בני הזוג כאשר עורך הדין אינו מספיק מנוסה להסביר את משמעות ההסכם והשלכותיו.

 

עורך דין הסכם ממון
מחפש/ת משרד עורכי דין המתמחה בעריכת הסכמי ממון מקצועיים? להסכם ממון נכון ומקצועי מומלץ לשכור עו"ד עם נסיון רב שנים בניסוח הסכמי ממון שינסח עבורך הסכם העונה על הצרכים של בני הזוג לפני נישואין / ידועים בציבור הסכם ממון חיים משותפים או הסכם לאחר נישואין (הסכם בין בני זוג נשואים). 

 

במשרדנו צוות מנוסה המתמחה בעריכת הסכמי ממון בין בני זוג שיסייע לבני הזוג בהסדרת משפטית של יחסי ממון-רכוש ותנאים נוספים בצורה יסודית שתאושר בידי בית משפט למשפחה או בית הדין הדתי. הסכם הממון שמשרדנו ינסח עבורך יעמוד במבחן הפסיקה והחוקים הרלוונטיים אם יערערו על תוקפו של הסכם הממון בעתיד.

 

הסכמי הממון מנוסחים במבט צופה הווה -עתיד ונדרשים להסדיר רכוש הקיים וגם רכוש עתידי והמשותף של בני הזוג .  רק עורך דין בעל נסיון רב שנים המכיר את תחום דיני המשפחה באופן יסודי וייצג לקוחות בתיקים שבהם תוקפו של הסכם הממון עמד למבחן משפטי, יוכל להקפיד על הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל בין הסכם שמגן על האינטרסים שלך לבין הסכם שבנוי לא נכון ויערערו על תוקפו בבית משפט.

 

הסכם הממון שיוצא את משרדנו מהווה  תעודת ביטוח לבני הזוג, חוזה מסודר המאפשר להתמקד בחיי הזוגיות, האהבה והכבוד ההדדי את הסדרת החלק הפיננסי ותנאים משפטיים במידה והיחסים יתערערו הותירו לעו"ד מקצועי בהסכמי בני זוג כך תוכלו לקבל ודאות ושקט נפשי שבמידת הצורך – יוכלו לעבור תהליך גירושין או  הפרדת החיים המשותפים והזוגיים ללא עורכי דין, תוך הסדרת המחלוקות הכספיות כפי שנקבע בהסכם ללא צורך להגיע לדיונים והוצאות בבתי המשפט.

 

טופס פניה מהירה

*
*
טען קובץ

 

מהו עורך דין הסכם ממון  

מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי כדי לנסח את הסכם הממון. למה? כי עורך דין הסכם ממון חייב להיות בקיא ומנוסה בתחום דיני המשפחה בחוק, בפסקי הדין, בדברים הקטנים שיש לכלול בהסכם ממון כדי שיהיה אפקטיבי.  הסכם הממון שינסח לך עו"ד הסכם הממון, שייחתם תוך הבנה בין בני הזוג עלול להיבחן בבית המשפט בעתיד לפרטי פרטים ופרשנותו כחוזה, לעיתים על חודה של מילה, תקבע משמעותית לכאן או לכאן אם הסכם הממון יגשים את המטרה שנועד לה, להגן על נכסיך וזכויותיך. זאת לדעת, עצם האישור של הסכם הממון על ידי עורך דין בבית המשפט או על ידי נוטריון אינו בהכרח מגן עליך מאובדן נכסים בגלל ניסוח לא נכון ומפורט. 

 

משרדנו עורך הסכמי ממון בכל הארץ, משרד עורכי דין מאיה רוטנברג נחשב לאחד המנוסים בתחום דיני המשפחה ובהסכמים בין אישיים בפרט. עורכי הדין במשרדנו מקפידים לעדכן את הידע בתחום הסכמי הממון בתדירות יומיומית שכן תחום זה נבחן כלל יום בבית ומשפט, ובמיוחד בעקבות תקדים משפטי משמעותי בבית משפט העליון שהושג על ידי משרדנו (ניתן לקרא באתר).

 

משרדנו בעל ותק רב ובמהלך השנים טיפלנו במאות הסכמי ממון סטנדרטיים ומורכבים ביותר,  אנו מספקים שירות מגוון של ניסוח הסכמי ממון: הסכמי ממון בין ידועים בציבור, הסכמי זוגיות ייעוץ וחוות דעת על הסכמי ממון קיימים, הדרכה לעריכת הסכמי ממון לעו"ד, ייצוג בבתי משפט בנושא הסכמי ממון, אישור הסכמי ממון על ידי נוטריון, ובבית המשפט.  מכיוון שאנו מספקים שרותי עריכת הסכמים אונליין, הכנת הסכמי ממון אלקטרונית תוך שימוש במייל ניתן לפנות אלינו מכל מקום בארץ וכן מחו"ל. 

 

עריכת הסכם ממון הפכה לדבר שבשגרה בשנים האחרונות משיותר ויותר זוגות מבינים את חשיבותו הרבה לזוגיות מאושרת ושקט נפשי. הסכם ממון הוא חוזה שנערך בין בני זוג, במסגרתו קובעים הם את אופן חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה או פטירת אחד מבני הזוג. מה כולל הסכם ממון? מי זקוק להסכם זה? כיצד מעלים את הנושא ומדוע חשוב לערוך את ההסכם אצל עו"ד הסכם ממון?

 

מדריך: מהו הסכם ממון? כל מה שצריך לדעת על הסכמי ממון

 

מדוע לשכור עו"ד הסכם ממון?

הסכם הממון חייב לעמוד בקריטריונים מקפידים כדי שיהיה תקף ויעמוד למבחן בית המשפט, עורך הדין שמנסח את הסכם הממון חייב לדעת זאת ולהכיר את הפסיקה הרלוונטית. במקרים מסוימים בית המשפט יכול לבטל את נפקות הסכם הממון ולא לאכוף אותו (כגון בנקרים של כפיה או הטעיה).  בפסיקה קיימים מקרים שבהם גם הסכם שאושר על ידי בית המשפט נפסל ולא נאכף. עורך דין מומחה בהסכמי ממון יודע כיצד לבצע את המו"מ בצורה נכונה, וידאג ששני הצדדים יבינו היטב על מה הם חותמים יאשר את ההסכם בבית משפט כך שהפרטים יירשמו ולא ניתן יהיה לטעון כנגד ההסכם בעתיד.

 

הסכם ממון- מה הוא כולל בעצם?

מטרתו של הסכם ממון היא להסדיר את סוגיית הרכוש בין בני זוג, בהתאם להעדפות האישיות שלהם, כאשר ההסכם צופה פני עתיד ותהיה לו נפקות רק אם בני הזוג נפרדו או שמי מהם הלך לעולמו. עו"ד הסכם ממון יכלול התייחסות לרכוש הקיים, קרי, הרכוש שצבר כל אחד מן הצדדים עד למועד עריכת ההסכם ולרכוש עתידי אשר ייצבר על ידי בני הזוג יחד, או מי מהם במהלך החיים המשותפים.

 

 כמה עולה הסכם ממון ?

עורך דין

הסדרת רכוש בהסכם ממון

באשר לכל סוג של רכוש, יקבעו הצדדים האם הוא רכוש אישי אשר יישאר בבעלות מי מהם בעת פרידה, או שמא הרכוש יחולק שווה בשווה או באופן אחר (למשל על פי היקף ההשקעה בנכס) בין בני הזוג. הסכם ממון חייב להיות מקיף מאוד ולהתייחס לכל סוגי הרכוש, החל מדירת המגורים וכלה במתנות וירושות שיקבל מי מהצדדים, זכויות סוציאליות ונכסי קריירה. רק הסכם ממון מפורט ומקיף, יגשים את מטרתו וימנע סכסוך בעניין חלוקת הרכוש במקרה של פרידה. לשם כך יעשו נכון בני הזוג אם יפנו אל עו"ד הסכם ממון אשר ינסח עבורם הסכם בהתאמה אישית.

 

אילו סוגים של הסכמי ממון מטופלים על ידי עורכי הדין במשרדנו?

הסכם ממון סטנדרטי,  הסכם ממון נישואים שניים,    אישור הסכם ממון, על ידי עורך דין    הסכם ממון על מתנות, הסכם ממון על עסק, הסכם הפרדה רכושית מלאה ומוחלטת, ייצוג עו"ד הסכם ממון על ירושות מהמשפחה, הסכם ממון ומזונות ילדים, הסכם ממון וחלוקת רכוש,     טיפול עורך דין הסכם ממון ומשכנתא,  הסכם ממון וכתובה,  עו"ד הסדרת הסכם ממון ופטירה, צוואה וירושה,     שינוי הסכם ממון על ידי עורך דין,  עו"ד ביטול הסכם ממון, מו"מ וייצוג יעו"ד הסכם ממון דירה בבעלות אחד מבני הזוג, יעוץ וניסוח עורך דין- הסכם ממון פנסיה,     עדכון הסכם ממון בייצוג עו"ד.  

 

מי זקוק לעורך דין הסכם ממון?

בשונה מהדעה הרווחת, כל זוג זקוק להסכם ממון וזה לא נועד רק לאנשים עשירים. לא פעם, בני זוג מתחילים את חייהם יחד ללא רכוש משמעותי, אך צריך לזכור כי מדובר בהסכם הצופה פני עתיד. מומלץ להתחחיץ עם עורך דין הסכם ממון לפני הנישואין או תוך כדי נישואין,  בני הזוג יכולים לצבור יחד או לחוד רכוש רב, בין אם בשל קריירה משגשגת, עסק עצמאי, ירושה או כל מקור אחר. במצב דברים זה, אם בני הזוג יעמדו בפני גירושין, עלול להיווצר ביניהם סכסוך כספי, אשר המציאות מלמדת כי יש בו כדי להאריך ולהקשות מאוד על סיומו של הליך הגירושין.

 

פניה לעו"ד הסכם ממון בזמן תהיה בחירה נכונה להסדיר את הנכסים ולשמור על ההון, גם אם לא עשיתם הסכם ממון לפני הנישואין, הסדרת הממון והרכוש תביא שקט וביטחון בהמשך הדרך, ותוריד את רמת המתחים בחיי הנישואין.

 

לחצ/י כאן למדריך בנושא: הסכם ממון לפני הנישואין 

 

הסכם ממון מבקש למנוע תרחיש זה משהוא קובע מראש את אופן החלוקה של הרכוש בעת פרידה. על מנת להגשים את מטרת ההסכם, בעת מלאכת בנייתו, מקפיד עו"ד הסכם הממון על ניסוח נהיר ומדויק, אשר יהווה מתווה ברור לחלוקת הרכוש ויסייע לבני הזוג להיפרד בצורה טובה, ללא סכסוך כלכלי.

 

איך מעלים את נושא הסכם הממון?

גם בנושא זה מומלץ שעו"ד הסכם ממון ידריך אותך. עבור אנשים רבים, המחשבה על הסכם ממון מתקשרת לחוסר אמון בבן/בת הזוג ובחוזקו של הקשר הזוגי, שהרי אם בני הזוג אינם יכולים לדמיין כי ירצו להיפרד, לשם מה זקוקים הם להסכם ממון.

 

על כן, לא פעם, בן/בת הזוג נמנעים מלהעלות את נושא מחשש לפגוע בצד השני וליצור משבר. עו"ד הסכם הממון יסביר לבני הזוג כי אפשר וכדאי להסתכל על התמונה מזוית אחרת ולטעון כי עריכת הסכם ממון למעשה מחזקת את הקשר בין בני הזוג משהיא מותירה את הפן הכספי מחוץ לקשר הזוגי ומשמעותה כי בני הזוג רוצים לחיות יחד ללא אינטרס כלכלי.

 

חתימה על הסכם זה אין פירושה כי בני הזוג אינם מאמינים בקשר, אלא היא פשוט מהווה מעין רשת ביטחון כי היה והדברים לא יסתדרו ומערכת היחסים תעלה על שרטון, אזי בני הזוג לא יידרשו להתחיל לדון בסוגיית הרכוש, בלבו של המשבר, משזו כבר נפתרה מראש ומוסדרת בהסכם יחסי הממון.

 

פניה לעו"ד הסכם ממון

כאמור מעלה, מטרתו של הסכם ממון היא להבטיח וודאות כלכלית לבני הזוג במקרה של פרידה. משכך, על ההסכם להיות מותאם באופן אישי לצדדים, עליו להיות מנוסח בבהירות ובדייקנות ולמנוע פתח לחילוקי דעות בין הצדדים בעתיד ולכן מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי כדי לנסח את ההסכם - בין אם מדובר בהסכם ממון לפני נישואין, קדם נישואין, טרום נישואין הסכם ממון שלאחר נישואין  הסכם ידועים בציבור, הסכם חיים משותפים הסכמי זוגיות וגם הסכם ממון שלאחר נישואין. בהסכמים אלו התייחסות לענייני כספים ורכוש וחייבים לקבל תוקף משפטי מחייב כדי שיוכלו לשמש את בני הזוג במקרה של סיום הקשר.

 

מדוע חשוב מאוד לפנות אל עו"ד הסכם ממון לצורך עריכת ההסכם? עורך הדין ייקח בחשבון את מכלול הנתונים והצרכים של בני הזוג בהווה ובעתיד ובשל ניסיונו המקצועי הייחודי בענף זה, יוכל לבנות עבור בני הזוג הסכם ממון טוב אשר יעניק להם את השקט הנפשי לחיים מאושרים ויבטיח כי היה ומערכת היחסים תסתיים, יוכלו בני הזוג להיפרד בצורה טובה ומכבדת, ללא סכסוך כספי על חלוקת הרכוש.

 

מדוע כדאי לך לשכור עורך דין להסכם ממון? אחת הסיבות הטובות ביותר להעסיק עורך דין הסכם ממון היא להימנע קביעת בית משפט שהסכם הממון אינו קביל . למעשה, רצוי לשכור שני עורכי דין, אחד לכל אחד מהצדדים.

 

 אף על פי שאף אחד מבני הזוג שחותמים על הסכם הממון אינו נדרש לייצוג משפטי, בתי משפט נוטים להיות זהירים יותר באכיפת הסכם ממון לפני נישואין (בפרט) שנחתם על ידי צד שלא היה לו ייצוג משפטי עצמאי. במצב זה, במיוחד אם הסכם הממון נראה לא הוגן  לצד שאינו מיוצג משפטית או אם יש חששות מכפייה או הטעיה, בית משפט עשוי לפסול את הסכם הממון על הסף. 

 

יתכן שהצגת ההסכם מספר ימים לפני החתונה, ללא מתן זמן מספק לאחד הצדדים לבדוק את ההסכם  לפני חתימה יערער על תקפותו של הסכם הממון. שכירת עורך דין הסכם ממון מקלה  על תהליך זה מאחר ועורך דין יכול להבטיח כי מתקיימות כל הדרישות הדיוניות.

דחיית תביעה לביטול הסכם ממון

דרג את הכתבהדירוג כתבה דחיית תביעה לביטול הסכם ממון: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

פיצוי מוסכם בהסכם ממון

דרג את הכתבהדירוג כתבה פיצוי מוסכם בהסכם ממון: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

ביטול הסכם ממון | תביעת אישה לביטול הסכם ממון בין בני זוג כנגד בעלה אשר מונה לו אפוטרופוס | תמ"ש 1365-05-18

דרג את הכתבהדירוג כתבה ביטול הסכם ממון | תביעת אישה לביטול הסכם ממון בין בני זוג כנגד בעלה אשר מונה לו אפוטרופוס | תמ"ש 1365-05-18: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

רע"א 6810/97 בן שושן נ' בן שושן

דרג את הכתבהדירוג כתבה רע"א 6810/97 בן שושן נ' בן שושן: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

הזכות לייצוג עו"ד ולהליך הוגן

דרג את הכתבהדירוג כתבה הזכות לייצוג עו"ד ולהליך הוגן: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

האם חתימה על הסכם ממון ללא עורך דין מהווה עילה לביטול הסכם ממון? תלה"מ 30276-07-17 א. פ. נ' פ.

בת הזוג לא הייתה מיוצגת על ידי עורך דין הסכם ממון אך את אישור ההסכם הממון בבית המשפט עשתה האישה התובעת בחירה מדעת, המחייבת אותה בתוצאות ההסכם. האישה אשר חתמה על הסכם ממון ללא עורך דין מומחה להסכמי ממון היתה מודעת למעשיה, ובחרה מרצונה שלה, שלא לקבל ייעוץ משפטי בזמן החתימה על הסכם הממון, הובהר לה שעלול להיות שזכויותיה קופחו, ובכל זאת בחרה לחתום על הסכם הממון.

גם אם שופט במעמד אישור הסכם הממון בבית המשפט רמז כי אין הצדדים אומרים את כל האמת לגבי המניעים לחתימת הסכם הממון, השאלה אם בת הזוג התובעת בחרה מרצונה לחתום על ההסכם ממון ויש לכבד רצונה, ועל התובעת לשאת בתוצאות מעשייה על אף שלא הייתה מיוצגת על ידי עורך דין לחתימת הסכם הממון.
דרג את הכתבהדירוג כתבה האם חתימה על הסכם ממון ללא עורך דין מהווה עילה לביטול הסכם ממון? תלה"מ 30276-07-17 א. פ. נ' פ.: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין