advocate עורכי דין

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

עורך דין

עורך דין

 

עורך דין (בראשי תיבות: עו"ד)

כמעט בכל סיטואציה בחיינו נוכל להיעזר בעצתו של עורך דין. זהו אדם הרשאי לעסוק במקצוע עריכת הדין, לאחר שסיים לימודי משפטים, עבר תקופת התמחות ועמד בבחינות לשכת עורכי הדין. במאמר זה נסביר בפרוטרוט מיהו עורך דין, מהם תחומי ההתמחות השונים שלו וכיצד בוחרים עורך דין לייצוג משפטי?

מיהו עורך דין?
מעוניינים לערוך צוואה? להקים עסק? אולי לקנות או להשכיר דירה? בכל אחד מאלו ועוד רבים אחרים, אתם צריכים עורך דין. בישראל, מותנה העיסוק במקצוע זה בקבלת רישיון וזה יינתן למי שעומד בשלושה תנאים. האחד, סיום לימודי תואר ראשון במשפטים במוסד אקדמי מוכר, השני, סיום תקופת סטאז' ושלישי, ציון עובר בבחינות הלשכה. ידוע כי עריכת דין הוא אחד מהמקצועות המבוקשים בישראל, מדוע? ניתן להצביע על שלוש סיבות עיקריות לכך:

1. מגוון תחומים: כפי שמיד נראה, עורך דין יכול להתמחות במגוון רחב מאוד של נושאים, דבר המאפשר לכל אחד למצוא את הנישה המקצועית שמעניינת אותו ולעסוק בה.

2. שפע של מסגרות: עורך דין יכול לעבוד במשרד של עורכי דין, להיות יועץ משפטי בחברה או עמותה, לעבוד בבית משפט, במשרדים ממשלתיים וישנן עוד אופציות נוספות.

3. פוטנציאל השתכרות: מדובר במקצוע שפוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה ובנוסף לכך, יכול עורך הדין לבחור האם לעבוד כעצמאי או כשכיר.

4. פותח דלתות: למדת משפטים והחלטת שאינך רוצה להיות עורך דין? אין הכרח ללמוד תואר חדש, ההשכלה המשפטית תאפשר לך להשתלב במקצועות רבים אחרים. 

התמחויות שונות של עורך דין
עורך דין יכול לעסוק בענפים שונים של המקצוע, בהתאם לבחירתו האישית. כך למשל, ישנם מי שבוחרים לייצג עובדים ומעסיקים ומתמחים אפוא בדיני עבודה. יש עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ומייצגים לקוחות בהליכי גירושין, עורכים הסכמי ממון, צוואות וכיו"ב. תחום הנזיקין גם הוא ענף מרכזי בעריכת דין, במסגרתו מטפלים בקשת רחבה של מקרים, החל מנזקי גוף ורכוש עקב תאונת דרכים וכלה ברשלנות רפואית ותביעות נגד ביטוח לאומי. נפגעתם מלשון הרע או הפרת פרטיותכם? עורך דין לנזיקין יעזור לכם גם בזאת. אתם חייבים כסף או חייבים לכם? עורך דין להוצאה לפועל יסייע לכם.

החלטתם להקים עסק? אתם זקוקים לעורך דין מסחרי, אשר ייעץ לכם האם להתאגד כחברה בע"מ או עוסק מורשה, יטפל בהסכמים ובחוזים שלכם ועוד. מי מכם שרכש או השכיר דירה, בוודאי מכיר את עורכי הדין העוסקים במקרקעין, המטפלים גם בנושאים כגון תמ"א 38, עסקאות קומבינציה ועוד. עורך דין העוסק בדיני תעבורה כבר פגשתם? הוא זה שייצג אתכם אם נתפסתם על מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות וכיו"ב. ולבסוף נזכיר את עורכי הדין הפליליים, המייצגים חשודים, עצורים ונאשמים.


כיצד בוחרים עורך דין לייצוג משפטי?
מספר עורכי הדין בארץ הוא רב, אם כן, איך תדעו כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לכם? כפי שראינו, רשת התחומים של המקצוע היא רחבה מאוד ואף עורך דין לא יכול להתמקצע בכולם. לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא למקד את החיפוש שלכם בעורכי דין המתמחים בענף המשפטי הרלוונטי. אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, פנו אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה. אם נפגעתם בתאונת דרכים או מטיפול רפואי רשלני, עורך דין לנזיקין הוא הכתובת שלכם.  שנית, עורך דין טוב הוא לא רק מומחה בתחום המשפטי הספציפי, אלא גם מי שיודע לתת שירות אדיב וסבלני ללקוחותיו. יחס אנושי ואכפתי הוא לא פחות חשוב מבקיאות משפטית, לכן, כדאי לפנות לעורך דין אשר משתף אתכם באסטרטגיה המשפטית, מעדכן לאורך שלבי הטיפול וזמין לשאלות ובקשות. שלישית, כמובן כי יש לפנות אל עורך דין הגובה שכר טרחה ראוי והוגן, התואם את מומחיותו ושנות הוותק.

 

 

עו"ד גירושין -  כיצד לבחור עורך דין לענייני משפחה וגירושין?

..

 

..

 עו"ד באנגלית advocate

..

מגזין עורכי דין

דרג את הכתבהדירוג כתבה מגזין עורכי דין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א ­1961

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק  לשכת  עורכי  הדין, תשכ"א ­1961: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
עבור לתוכן העמוד