עורך דין

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

עו"ד

 
עורך דין

 

עורך דין (בראשי תיבות: עו"ד)

בוודאי שמתם לב למספר עורכי הדין הרב שיש בישראל, משרדי עורכי דין תוכלו למצוא כמעט בכל בניין משרדים בתל אביב או עיר גדולה אחרת בישראל. כמעט בכל סיטואציה בחיינו נוכל להיעזר בעצתו של עורך דין. זהו אדם הרשאי לעסוק במקצוע עריכת הדין, לאחר שסיים לימודי משפטים, עבר תקופת התמחות ועמד בבחינות לשכת עורכי הדין. במאמר זה נסביר בפרוטרוט מיהו עורך דין, מהם תחומי ההתמחות השונים שלו וכיצד בוחרים עורך דין לייצוג משפטי?

 

מה תפקידו של עורך דין?

מה עושה עורך הדין? מדוע צריך עורכי דין? עורכי דין ממלאים תפקיד חשוב, מכיוון שהחוק מעורב בכל תחומי החברה.

תפקידו של עורך דין הוא להקשיב לבעיה שלך, לתת לך ייעוץ משפטי, לדון באפשרויות שלך במסגרת החוק, לקבל הוראות לגבי מה שאתה רוצה לבצע ולעזור לך להבין כיצד החוק חל על המקרה שלך. עורך הדין שלך יכול גם  לייצג אותך אם אתה הולך לבית המשפט או צריך ייצוג בפני רשויות כגון: משרדי ממשלה, רשויות מוניציפליות, וועדות וכדומה.

 

מה לצפות מעו"ד ברמה המקצועית? כאשר עורכי דין עובדים עבור לקוח, יש להם מספר מחויבויות. הם חייבים:

 • למלא אחר ההנחיות שלך .
 • לשמור על סודיות.
 • להימנע מניגודי אינטרסים.
 • לתקשר ביעילות ובצורה מתוזמנת.
 • לפעול בכנות ובטובתך.

עורך הדין או משרד עורכי דין אשר את שרותיו אתה שוכר, צריך לעמוד בסטנדרטים מקצועיים גבוהים, עורך הדין אותו שכרת צריך לפעול במיומנות ובשקדנות ולעקוב אחר הוראות שאישרת בפניו. עורך הדין שלך צריך להקשיב לך, להבין את הבעיה המשפטית שלך ואז לבצע את ההוראות. על עורך הדין שלך חובה לתקשר עמך בזהירות וביעילות ולכבד אותך כלקוח. על עורך הדין שלך לתת לך עדכונים שוטפים לגבי התקדמות העניין שלך.    

 

מה זה עורך דין?

עורך דין או בקיצור עו"ד הוא אדם בוגר לימודי משפטים המורשה לעסוק בעריכת דין ובמתן ייעוץ משפטי, משפטים הם תחום העוסק בחקר תבניות מחשבה של החוק ודרכי אכיפתו. במדינות  בהן שיטת המשפט שאובה מהמשפט האנגלי, מקובלת הפרדה בין barrister עורך דין שמומחיותו ייצוג בבית המשפט והופעה מול דרג שיפוטי לבין עו"ד  solicitor שהוא עורך דין העוסק בפעילות משפטית אחרת כגון ייעוץ , עבודת ניירת, והכנת תיקים לבית משפט.  בישראל כל עורך דין רשאי לעסוק בשני סוגי הפעילות, לא קיימת הפרדה פרקטית בין מומחיות להופעות בבית משפט  (הופעה בבית המשפט מוגדרת "ליטיגציה") לבין עבודת ייעוץ משפטי.

 

מיהו עורך דין? ישנם תחומי התמחות שונים בעריכת דין - מחפשים עורך דין בתחום האזרחי, הפלילי, או המנהלי? מעוניינים לערוך צוואה? להקים עסק? אולי לקנות או להשכיר דירה? בכל אחד מאלו ועוד רבים אחרים, אתם צריכים עורך דין. בישראל, מותנה העיסוק במקצוע זה בקבלת רישיון וזה יינתן למי שעומד בשלושה תנאים. האחד, סיום לימודי תואר ראשון במשפטים במוסד אקדמי מוכר, השני, סיום תקופת סטאז' ושלישי, ציון עובר בבחינות הלשכה. ידוע כי עריכת דין הוא אחד מהמקצועות המבוקשים בישראל, מדוע? ניתן להצביע על שלוש סיבות עיקריות לכך:

1. מגוון תחומים: כפי שמיד נראה, עורך דין יכול להתמחות במגוון רחב מאוד של נושאים, דבר המאפשר לכל אחד למצוא את הנישה המקצועית שמעניינת אותו ולעסוק בה.

2. שפע של מסגרות: עורך דין יכול לעבוד במשרד של עורכי דין, להיות יועץ משפטי בחברה או עמותה, לעבוד בבית משפט, במשרדים ממשלתיים וישנן עוד אופציות נוספות.

3. פוטנציאל השתכרות: מדובר במקצוע שפוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה ובנוסף לכך, יכול עורך הדין לבחור האם לעבוד כעצמאי או כשכיר.

4. פותח דלתות: למדת משפטים והחלטת שאינך רוצה להיות עורך דין? אין הכרח ללמוד תואר חדש, ההשכלה המשפטית תאפשר לך להשתלב במקצועות רבים אחרים. 

 

עורך דין

 

חסיון עורך דין-לקוח וחובת הסודיות
חסיון עורך דין-לקוח הנו אחד המאפיינים הייחודיים למקצוע עריכת הדין. חסיון עורך דין-לקוח קבוע בסעיף 48 לפקודת הראיות. לפי  החוק, עורך דין מחויב לשמור על סודיות בכל הקשור במידע שהובא לידיעתו על ידי הלקוח. חובת הסודיות ועקרון חסיון עו"ד לקוח  חלה גם לגבי עובדי משרד עורכי הדין אליו משתייך עורך הדין  והכפופים לו. החיסיון נועד לאפשר ללקוח את זכותו להיות מיוצג על ידי עו"ד בכנות וגילוי לב מלא, מבלי לחשוש  מהפללה עצמית ולחשוש כי דברים שאמר יוכלו לשמש כנגדו ביום מן הימים. חסיון עו"ד הנו זכות של הלקוח ולא של עורך הדין, עורך הדין ראשי לחשוף את המידע החסוי רק בעקבות הרשאה מפורשת של הלקוח לעשות כן.

 

סודיות עורך דין לקוח- חריגים

כאשר מדובר בסכסוך משפטי בגין שכר טרחה שעו"ד זכאי לו בעניין שבו טיפל עבור הלקוח, קיים חריג לכלל -  במקרה זה חסיון עו"ד לקו  אינו חל בתביעת עורך הדין לשכר טרחתו. חריג נוסף, כאשר החיסיון נוגד את תקנת הציבור כאשר לקוח מגלה לעורך הדין על כוונתו לבצע עבירה בעתיד, במקרה זה, קיימת חובה על עורך הדין לחשוף את המידע על מנת למנוע ביצוע העבירה.

 

התמחויות שונות של עורך דין
עורך דין יכול לעסוק בענפים שונים של המקצוע, בהתאם לבחירתו האישית. כך למשל, ישנם מי שבוחרים לייצג עובדים ומעסיקים ומתמחים אפוא בדיני עבודה. יש עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ומייצגים לקוחות בהליכי גירושין, עורכים הסכמי ממון, צוואות וכיו"ב. תחום הנזיקין גם הוא ענף מרכזי בעריכת דין, במסגרתו מטפלים בקשת רחבה של מקרים, החל מנזקי גוף ורכוש עקב תאונת דרכים וכלה ברשלנות רפואית ותביעות נגד ביטוח לאומי. נפגעתם מלשון הרע או הפרת פרטיותכם? עורך דין לנזיקין יעזור לכם גם בזאת. אתם חייבים כסף או חייבים לכם? עורך דין להוצאה לפועל יסייע לכם.

החלטתם להקים עסק? אתם זקוקים לעורך דין מסחרי, אשר ייעץ לכם האם להתאגד כחברה בע"מ או עוסק מורשה, יטפל בהסכמים ובחוזים שלכם ועוד. מי מכם שרכש או השכיר דירה, בוודאי מכיר את עורכי הדין העוסקים במקרקעין, המטפלים גם בנושאים כגון תמ"א 38, עסקאות קומבינציה ועוד. עורך דין העוסק בדיני תעבורה כבר פגשתם? הוא זה שייצג אתכם אם נתפסתם על מהירות מופרזת, נהיגה בשכרות וכיו"ב. ולבסוף נזכיר את עורכי הדין הפליליים, המייצגים חשודים, עצורים ונאשמים.


כיצד בוחרים עורך דין לייצוג משפטי?
מספר עורכי הדין בארץ הוא רב, אם כן, איך תדעו כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לכם? כפי שראינו, רשת התחומים של המקצוע היא רחבה מאוד ואף עורך דין לא יכול להתמקצע בכולם. לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא למקד את החיפוש שלכם בעורכי דין המתמחים בענף המשפטי הרלוונטי. אם אתם עומדים בפני הליך גירושין, פנו אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה. אם נפגעתם בתאונת דרכים או מטיפול רפואי רשלני, עורך דין לנזיקין הוא הכתובת שלכם.  שנית, עורך דין טוב הוא לא רק מומחה בתחום המשפטי הספציפי, אלא גם מי שיודע לתת שירות אדיב וסבלני ללקוחותיו. יחס אנושי ואכפתי הוא לא פחות חשוב מבקיאות משפטית, לכן, כדאי לפנות לעורך דין אשר משתף אתכם באסטרטגיה המשפטית, מעדכן לאורך שלבי הטיפול וזמין לשאלות ובקשות. שלישית, כמובן כי יש לפנות אל עורך דין הגובה שכר טרחה ראוי והוגן, התואם את מומחיותו ושנות הוותק.

 

 

עו"ד גירושין -  כיצד לבחור עורך דין לענייני משפחה וגירושין?

..

 

..

 עו"ד באנגלית advocate

..

 

נושאים נוספים:

 

עורך דין גירושין במרכז

 

עורך דין גירושין בת"א

 

עורך דין גירושין ברמת גן

 

עורך דין לענייני משפחה

 

עורך דין לענייני משפחה במרכז

 

עורך דין ומגשר דיני משפחה

 

עורך דין דיני עבודה דיני משפחה

 

 

מה זה עו"ד? קיצורים וראשי תיבות בעברית  עו"ד =  עורך דין עורך דין במקצוע משפטים.

 

ייצוג על ידי עורך דין -  יתרונות וחסרונות.

 

 

האם אדם יכול לייצג את עצמו בבית משפט ללא עורך דין?

 

בישראל אדם יכול לבחור לייצג את עצמו בבית המשפט.  לא קיימת חובה חקוקה להשתמש בשירותיו של עורך דין בניהול הליכים משפטיים בבתי המשפט וברשויות החוק השונות.

 

אם אדם מחליט לייצג את עצמו בהליך משפטי, קיימת לו זכות מלאה לעשות כך. בית המשפט חייב להתייחס לטענות הענייניות של הצד לסכסוך, ולעשות מאמץ להתאים את עצמו גם אם קיים קושי לנהל הליך בשפה שאינה משפטית כאשר אדם בחר לנהל הליך משפטי ללא עורך דין.

 

החיסרון בניהול משפט ללא עו"ד: חשוב לזכור כי על האדם הלא מיוצג לעמוד בכללי הפרוצדורה של בית המשפט, ולא יינתנו לו הקלות בגלל חוסר הידע שלו בכללי הדיון. לבחירה שלא להיות מיוצג על ידי עו"ד יש מחירים, כאשר טענות אשר לא ייטענו במסגרת הזמן המוקצב לכך, בית משפט אינו מחויב לתת הזדמנות לתקן, וכך גם אם טענותיו של אדם מוצדקות ייתכן כי יתקיים השתק דיוני שימנע ממנו להעלותם.

 

בקשות שאינן מוצדקות אשר יובילו לבזבוז זמנו של בית המשפט, עלולות לעלות במחיר של הטלת הוצאות משפט.  הבחירה לא להיות מיוצג אינה פוטרת מעמידה בכללי הדיון ויש יתרונות וחסרונות לבחירה זו.

 

האם ניתן לפתוח תיק בבימ"ש ללא עורך דין? אפשר להגיש תביעה ללא עורך דין. לאחר שתברר לאיזה סוג הליך  התיק שלך משתייך, תצטרך להכין את הטפסים (ניתן להוריד טפסים באתר) ואת המסמכים שלך ולהגיש את התביעה שלך במזכירות בית המשפט, לאחר תשלום האגרה כמובן.  ניתן להשיג טפסים לתביעה  מפקיד בית המשפט או מספריות החוק באתר rotenberglaw.co.il מומלץ להיוועץ בעו"ד  בטרם פתיחת הליכים בבית משפט.

 

ישנן כמה סיבות לכך שאנשים מייצגים את עצמם ללא עורך דין:

 

במקרים פליליים, אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין, בית המשפט ימנה עבורך עורך דין, כמו סניגור ציבורי.

 

במקרים אזרחיים אין לך את הזכות לעורך דין שמונה בית משפט ולכן אם אינך יכול להרשות לעצמך עורך דין משלך ולא זכאי לסיוע משפטי חינם, אתה נאלץ לייצג את עצמך.

 

אנשים מסוימים בוחרים לייצג את עצמם גם אם הם יכולים לשלם לעורך דין מכיוון שהם מרגישים שהם יכולים לטפל בתיק בכוחות עצמם.

 

בתיקים של תביעות קטנות אסור לך להיות  מוצג על ידי עורך דין, ולכן  בבתי המשפט לתביעות קטנות כל צד מייצג את עצמו.

 

יש לך את הזכות לייצג את עצמך, להיות עורך הדין שלך בכל המקרים. אבל רק בגלל שאתה יכול לייצג את עצמך זה לא אומר שאתה צריך. חשוב מאוד שתלמד את כללי הדיון,  מה עומד על כף המאזניים בעניינך, ומה צפוי בעקבות בקשות מבית משפט, ותדע על מנת להתמודד עם התוצאות. לא תמיד ניתנת הזדמנות שניה ולא תמיד בקשה לערעור על החלטה תתקבל.

 

 

מה לקחת בחשבון בשיקול אם אתה זקוק לעורך דין? באופן כללי כדאי מאוד לשכור שרותי  עורך דין שייצג אותך. אבל זה לא תמיד הכרחי או אפשרי.

 

יתכן שתזדקק לעורך דין במקרים הבאים: 

יש לך מקרה מורכב או מקרה שעלול להסתבך (אך קח בחשבון שאתה לא תמיד מבין שמקרה הוא או יכול להיות מסובך בלי לדבר עם עורך דין).

 

 • את/ה רוצה ייעוץ משפטי. אתה רוצה לדון באסטרטגיות למקרה שלך, כמו היכן להגיש את התביעה שלך, האם להגיש תגובה, האם לבקש צווי ביניים, והחלטות רבות נוספות שיעלו במהלך התיק.
 • את/ה רוצה להתייעץ  ולקבל ייעוץ  מוגן במסגרת חסיון  עורך דין ולקוח.
 • את/ה חושש שהצד השני לא "ישחק הוגן" (סביר יותר שעורך דין יבחין בכך ויודע מה לעשות).
 • את/ה עומד לנהל משפט ארוך ויש החלטות מורכבות לקבל, החל בבחירת הראיות שכדאי וצריך להציג ומעוניין לדעת כיצד להציג תיק בפני בית המשפט בצורה היעילה ביותר.
 • את/ה קרוב רגשית מדי למקרה ומתקשה לראות את הדברים באופן אובייקטיבי.

האם עו"ד יכול להעיד כנגד לקוח? תמ"ש 21303-03-18

דרג את הכתבהדירוג כתבה האם עו"ד יכול להעיד כנגד לקוח? תמ"ש 21303-03-18: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א - 1961

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א - 1961: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

חסיון עורך דין-לקוח אינו חל על זהות הלקוח ועל תוצרי עבודתו של עורך הדין

דרג את הכתבהדירוג כתבה חסיון עורך דין-לקוח אינו חל על זהות הלקוח ועל תוצרי עבודתו של עורך הדין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

תצהיר עו"ד להסכם השיתוף

דרג את הכתבהדירוג כתבה תצהיר עו"ד להסכם השיתוף: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

ENGLISH LEGAL GLOSSARY מונחים משפטיים

דרג את הכתבהדירוג כתבה ENGLISH LEGAL GLOSSARY מונחים משפטיים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

Basic Principles on the Role of Lawyers

דרג את הכתבהדירוג כתבה Basic Principles on the Role of Lawyers: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

מהו מאגר משרדי עורכי דין - לשכת עורכי הדין

דרג את הכתבהדירוג כתבה מהו מאגר משרדי עורכי דין - לשכת עורכי הדין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

טפסים עו"ד ארה"ב Attorney Forms

דרג את הכתבהדירוג כתבה טפסים עו"ד ארה"ב Attorney Forms: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

פסילת עורכי דין בגלל הפרעה בוטה בקיום הליך תקין

הפרעה למהלך הדיון: בפרוטוקול הדיון מתועדת הפרעה של עו"ד לענייני משפחה תוך כדי זלזול בית הדין:

יצירת קשר עם קטינה שיש לה אפוטרופוס לדין:
ב"כ האישה, עו"ד משפחה, הודה בדיון כי בת הצדדים הקטינה, א', יצרה איתו קשר טלפוני והוא הציע לה לכתוב מכתב לביה"ד, וביקש לזמן אותה להעיד בדיון. יצוין שא' מיוצגת ע"י אפטרופוס לדין, עו"ד משפחה של האב, ועו"ד של האישה שוחח עם א' בלא ידיעתה של עורך הדין המייצג את האב.
התנהלות זו מנוגדת לאמור בסעיף 25 לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין:
מגע עם אדם מיוצג
25. (א)דין היודע כי הצד שכנגד מיוצג בענין פלוני בידי עורך דין –
(1) לא יפנה אל הצד שכנגד אלא באמצעות עורך הדין המייצגו באותו ענין;
(2) לא ייפגש עם הצד שכנגד לצורך דיון באותו ענין אלא בנוכחות עורך דינו.
דרג את הכתבהדירוג כתבה פסילת עורכי דין בגלל הפרעה בוטה בקיום הליך תקין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

כמה מרוויח עורך דין?

דרג את הכתבהדירוג כתבה כמה מרוויח עורך דין?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

מגזין עורכי דין

דרג את הכתבהדירוג כתבה מגזין עורכי דין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א ­1961

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק לשכת עורכי הדין, תשכ"א ­1961: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

שאלון למילוי על-ידי עורך הדין | פרטים שיש לכלול בבקשה להעסקת יועץ משפטי

• שם משרד עורכי הדין, מענו וכן שם השותף הבכיר, השכלתו, הוותק והניסיון המקצועי שלו; שמות השותפים והפרטים האמורים גם לגביהם.
פרוט עורכי הדין האחרים המועסקים במשרד ופירוט לגבי צוות מקצועי נוסף המועסק במשרד,תוך הבחנה בין עובדים קבועים לעובדים זמניים או עונתיים.
• היות עורך הדין, או היות אחד משותפיו, יועץ משפטי של חברה עירונית אחרת.
• נתונים על חברות עיקריות המקבלות ייעוץ ממשרד עורכי הדין, גודלן, עיקרי פעילותן והתמחויות
ביקורת הנדרשות לגביהן.
• עדיפות להעסקת המשרד בידי חברה עירונית, מבחינת ענפים כלכליים בהם מתמחה המשרד או אחד משותפיו.
דרג את הכתבהדירוג כתבה שאלון למילוי על-ידי עורך הדין | פרטים שיש לכלול בבקשה להעסקת יועץ משפטי: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין