חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מזונות לאחר קביעת אבהות

מזונות ותביעת אבהות

 

אחת ההשלכות המרכזיות של קביעת אבהות, היא הטלת חובת מזונות על האב. עד הגיעו של הילד לגיל 6, יישא האב לבדו בתשלום זה ולאחר מכן, יחלקו ההורים את חובת המזונות. מהו ההליך של קביעת אבהות? האם סירוב לבדיקת אבהות יכול למנוע קביעת אבהות וכיצד נקבע גובה המזונות?


תביעת אבהות

הדרך לקבוע כי גבר מסוים הנו האב הביולוגי של קטין, היא באמצעות בדיקה גנטית, בדיקת אבהות. בישראל, בדיקה זו מתבצעת בצו בית משפט בלבד, במסגרת תביעת אבהות. מדובר בתביעה הצהרתית אשר בסיומה יינתן פסק דין המצהיר האם הגבר הנתבע הוא אביו של הקטין או אם לאו.

 

מי רשאי להגיש תביעת אבהות? כל אחד מן ההורים, הקטין באמצעות אפוטרופוס שמונה לו על ידי בית המשפט או הקטין עצמו לאחר שבגר.לקביעת אבהות יש השלכות רבות ובראשן, חבות האב במזונות הילד, עניין הכרוך בהוצאה חודשית קבועה לשנים רבות, דבר אשר ישפיע מאוד על מצבו הכלכלי של הגבר. לצדה של חובה זו, ניתנת לאב גם זכות משמורת: אם ירצה בכך, ייקבעו לוזמני שהות עם הילד וכן תינתן לו הזכות להיות מעורב בהחלטות הנוגעות לגידולו. כמו כן, עם הצהרת האבהות, מקבל הקטין זכויות בירושה של אביו, אלא אם זה יקבע אחרת בצוואה.

 

מהי המשמעות של סירוב לבדיקה?
כאמור, קביעת אבהות מתבצעת על בסיס בדיקת רקמות, במסגרתה נלקחת דגימה מהילד, מהאמא ומהגבר הנטען על ידה כי הוא האב. כלל והתוצאה תהיה חיובית, בית המשפט יצהיר על אבהותו של הנתבע והוא יהיה מחויב כאמור בתשלום עבור מזונות הילד. אם קביעת אבהות מתבססת על הבדיקה הגנטית, עולה השאלה,

 

מה קורה כאשר הגבר מסרב לבצע את הבדיקה. האם כך יכול הוא למנוע את קביעת אבהותו ומכאן את חבותו במזונות? ובכן, לאב יש הזכות לסרב לעבור את בדיקת הרקמות, בשל עקרון שלמות הגוף. אולם סירוב זה יכול לפעול לרעתו. הטעם לכך הוא כיללא סיבה מוצדקת לסירוב, בית המשפט יכול לקבוע שזה מהווה ראיה מכרעת לכך שאותו אדם הוא אכן אביו של הקטין, על אף שלא שבוצעה בדיקה גנטית. כמו כן, ביהמ"ש מוסמך לכפות בדיקת אבהות (לא פולשנית) על הגבר כאשר שוכנע כי יש סיכוי סביר לנכונות טענות התובעת בדבר קשרי משפחה הנטענים וכאשר ניתנה לגבר הזדמנות להשמיע את התנגדותו למתן הצו לביצוע הבדיקה.

 

כיצד נקבע גובה המזונות?
מאז יולי 2017, אבות נושאים בחובת מזונות הילדים לבדם עד גיל 6 בלבד. לאחר מכן, נושאים ההורים יחד בחובה זו. כך נקבע במסגרת בע"מ 919/15 אשר לקחה בו חלק עורכת מאיה רוטנברג, אשר טיעוניה הם בין היתר אלו שהובילו את ביהמ"ש העליון לקבוע שוויון בנטל בין אבות לאימהות בחובת המזונות. משמעותה של הלכה זו היא כי דמי המזונות נקבעים בשתי פעימות.


בשלב הראשון, סכום התשלום נקבע בהתאם להיקף צרכי הילדים ולרמת הכנסתו של האב. בהמשך, כאשר הילד הגיע לגיל 6, יחלקו ההורים כאמור את חובת המזונות. חלקו של כל אחד מהם ייקבע בהתאם לזמני השהות שלו עם הילד ובהתאם ליחס ההכנסות שלהם.

 

ככל והילד יהיה במשמורת משותפת והכנסת ההורים הנה זהה או דומה, לא יהיה כלל חיוב במזונות. תחת זאת, כל הורה יישא בהוצאות הילד כאשר הוא עמם וההורים יחלקו בהוצאות חריגות.

 

מעוניינת להגיש תביעת אבהות? הוגשה נגדך תביעה? הנכם זקוקים לייצוג משפטי מקצועי. עורכת הדין מאיה רוטנברג, עו"ד גירושין מומחית בעלת שם בתחום דיני המשפחה, תשמח לעמוד לשירותכם ותפעל נמרצות לשמירה על זכויותיכם באופן המיטבי.

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד