חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עילות גירושין – התנאי לגירושין

עילות גירושין

 

 

לכל זוג המחליט להתגרש יש את סיבותיו שלו כגון: הבדלי אופי מהותיים, מחלוקות כספיות או בגידה, אולם עילות לגירושין הן דבר שונה לגמרי. בית הדין הרבני, אשר לו סמכות בלעדית בענייני נישואין וגירושין, לא יעניק גט לבני הזוג אלא אם הוכחה לו אחת מעילות הגירושין. מהן? בכך יעסוק המאמר שלפניכם.

 

מהי עילת גירושין?

ההגדרה של עילת גירושין:  עילת גירושין היא סיבה המצדיקה את סיומם של חיי הנישואין. מדוע יש צורך לספק עילה לגירושין? הסיבה לדרישת "עילת גירושין" בבית הדין הרבני היא כדי למנוע גירושין פזיזים ללא נסיון לשלום בית וכדי להגן על האישה שאינה יכולה להתפרנס לבדה.

 

ריבוי עילות גירושין

 

עילות גירושין בבית הדין הרבני


עילות גירושין אישה


עילות גירושין לפי ההלכה


עילת גירושין כתובה


עילת גירושין לגבר


עילות לתביעת גירושין

 

טענות בדבר מומים

 

עקרות ואי קיום יחסי אישות

 

עילות גירושין הקשורות לפרנסה

 

התנהגות בניגוד לדין ישראל או לדין תורה

 

כיעור ובגידה

 
אינטגרציה בין עילות גירושין שונות

 

עילות שבית הדין הרבני יכול לדון בהן:

עילות גירושין על רקע גופני: אם מתגלה כי לבן/בת הזוג  מומים או מחלות (פיזיות או נפשיות), חוסר אונות, בעיית עקרות מתמשכת של הבעל, מומים קשים המונעים תפקוד מיני תקין.

 

עילות על רקע התנהגותי: הבעל מסרב לזון את האישה,  אינו עובד לפרנסת אשתו למרות שהוא יכול לעבוד, אלימות פיזית ומילולית מתמשכת, סרבנות יחסי אישות, התנהגות אלימה ופוגענית של הבעל כלפי אישתו, התעללות פיזית או מילולית, בגידה בבן הזוג, התמכרות לסמים, אישה שגורמת לבעלה לעבור על מצוות הדת, אישה שמכשילה את בעלה וגורמת לו לעבור על המצוות, אישה העוברת על דת משה, החטאה מכוונת של בן זוג המקפיד במצוות.

 

עילות גירושין רגשיות בלבד כגון מאיסה של אחד הצדדים בחיים המשותפים, פרידה ממושכת, ניסיון לא מוצלח לשלום בית- לא תמיד ישמשו כעילה מספקת לבית הדין לכפות גירושין.

 

 

הוכחת עילה לגט
כאשר אחד מבני הזוג מגיש תביעת גט לבית הדין הרבני, זה ידרוש ממנו להוכיח כי קיימת עילה לגירושין. כלומר, אין די בכך כי אישה אינה רוצה לחיות עוד עם בעלה ומבקשת להתגרש ממנו או כי הבעל חדל לאהוב את אשתו ומעוניין להיפרד ממנה, אלא יש להוכיח עילה לגט.

 

החריג לכך הוא מצב שבו בני הזוג מתגרשים בהסכמה, כלומר כאשר שניהם מעוניינים בגירושין, אז בית הדין הרבני לוב לא יערים קושי וייתן להם גט ללא צורך בפרוצדורה זו. אולם, בחלק ניכר מן המקרים, תביעת הגט אינה מוגשת בהסכמה, אלא רק על ידי אחד מבני הזוג. אז, כאשר הצד השני מביע את התנגדותו לגט, ידרוש בית הדין הרבני מהצד שהגיש את תביעת הגירושין, להוכיח כי מתקיימת עילה לגט. לבעל ולאישה עילות גט שונות, נציג את העיקריות שבהן להלן.

עילות לגירושין לבעל
המשפט העברי מבחין בין עילות לגירושין לבעל לבין עילות לגירושין לאישה. להלן מספר דוגמאות לעילות לגירושין לבעל:

• מום או מחלה פיזית/נפשית: כאשר לאישה יש מום או מחלה משמעותית הפוגעת בקיום חיים משותפים ועליהם לא ידע הבעל לפני שנישא, מתקיימת עילה לגירושין, הבעל יוכל לקבל גט על בסיס זה.


• עקרות: בעל אשר נשוי לאישה עקרה, רשאי לקבל גט ובתנאי כי חלפו עשר שנות נישואין ולבני הזוג אין ילדים עקב עקרות האישה.

 
• עבירות הלכתיות: על פי עילת גירושין זו, אישה העוברת עבירות הלכתיות או גורמת לבעלה לעבור אותן, מעשה זה מקים לבעל עילה לגט,.


• ניאוף: אם יוכיח הבעל כי אשתו בגדה זו, או כאשר האישה מודה בבגידה, זוהי עילה לגירושין.


עילות גירושין של האישה
דין תורה מונה עילות גירושין לאישה המבקשת להתגרש מבעלה, להלן מספר עילות לדוגמא:
• אין אונות: בעל אשר אינו יכול לקיים יחסים עם אשתו, תוכל האישה לבקש גט על בסיס זה.


• סירוב לקיום יחסי מין: עילת גירושין על פי דין תורה, בעל חייב לספק את צרכי אשתו בכל המובנים. על כן אם הוא מסרב לשכב עמה, יהווה לה הדבר עילה לגט.


• אי תשלום מזונות: עילת גירושין נפוצה, על פי ההלכה כאשר הבעל מסרב לפרנס את האישה ו/או הילדים, תוכל האישה לתבוע גט על בסיס זה.


• התעללות: על פי דין תורה עילת הגירושין במקרה שבו הבעל פוגע באשתו, פיזית או נפשית, לאישה קמה הזכות לעזוב את הבית ולתבוע גט.

 

עילת אישה מורדת: כאשר אישה מסרבת לקיים יחסי אישות עם בעלה למעלה מחצי שנה.

 

למידע נוסף: המדריך המלא לגירושין

 

ביסוס עובדתי לעילות גירושין


פנייה אל עורך דין גירושין
אם קיבלתם החלטה להיפרד מבן/בת הזוג שלכם, או אם הנכם שוקלים זאת, חשוב לפנות ליעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין. עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל הליך הגירושין, החל מהוכחת עילה בבית הדין הרבני וקבלת הגט וכלה בשמירה על זכויותיכם בגירושין בענייני הרכוש, משמורת הילדים ודמי המזונות.

 

כאמור לעיל, ככל והגירושין הם בהסכמת שני בני הזוג, אין צורך בהוכחת עילה לגט ובית הדין הרבני יכבד את הסכמת הצדדים להיפרד. אולם, אם ישנה התנגדות מצד הבעל או האישה להתגרש, אזי יידרש הצד שהגיש את תביעת הגט להוכיח את קיומה של עילת גירושין ועל כן זקוק הוא לייצוג משפטי מקצועי. הדבר נכון עוד יותר עת שמדובר על סרבנות גט, תופעה שבה הבעל או האישה עומדים בסירובם למתן גט ואז יש לנקוט בהליכים שונים על מנת להתמודד עם מצב דברים זה.


הליך הגירושין אינו עניין פשוט והנכם זקוקים לצדכם עורך דין גירושין מקצועי ומנוסה. משרדנו מתמחה בדיני משפחה וגירושין מזה שנים רבות ומעניק מעטפת משפטית מלאה לצד יחס אישי לכל לקוח.

 

פנו אלינו בכל שאלה בנושא עילות גירושין ונשמח לענות

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*

..
 
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד