חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טעויות נפוצות בעריכת צוואה

טעויות בצוואה

 

כאשר אנו עורכים צוואה, אנו עושים זאת כדי לוודא כי לאחר פטירתנו, רכושנו יעבור למי שבחרנו שיהיו יורשנו ועל פי אופן החלוקה שקבענו בצוואה. אולם, טעויות שונות באופן עריכת הצוואה יכולות להביא לפסילתה ואז רצוננו לא ימומש. על מנת להימנע מתרחיש שכזה, ריכזנו עבורכם את הטעויות הנפוצות בעריכת צוואה.  

 

המדריך המלא לעריכת צוואה נכונה

 

 

טעות 1: ניסוח מעורפל בכתיבת הצוואה
מטרתה של הצוואה היא לקבוע למי יעבור רכושנו לאחר מותנו ועל כן, עליה להיות ברורה מאוד ולהבהיר מיהם היורשים שלנו ומהם חלקם בעזבון. אחת הטעויות הנפוצות בעריכת צוואה, היא ניסוח מעורפל ו/או העדר פירוט של המצווה: סוג הרכוש, פרטיו, זהות היורשים וחלקו של כל אחד מהם ברכוש. אי בהירות שכזו, עשויה להביא לפסילתה של הצוואה והמשמעות היא כי רצון המצווה לא ייצא אל הפועל משלא ניתן היה להבין מהו. תחת זאת, יחול הסדר הירושה שבחוק שאיננו משקף את רצון המצווה וחבל.

טעות 2: פגם טכני בצוואה
ניסוח לא ברור של הצוואה הוא פגם מהותי משהוא יורד לשורש העניין. אולם, שימו לב כי גם פגם טכני יכול להביא לבטלותה של הצוואה. כך למשל כתיבת צוואה ללא ציון תאריך, או תאריך שגוי. על פניו ניתן היה לחשוב כי ליקוי שכזה אין בו כדי לפסול את המסמך כולו, אולם פגמים מעין אלו מעוררים ספק בדבר האותנטיות של הצוואה, שכן אין בית המשפט יודע מתי היא נערכה. על כן יכול מאוד כי אם תוגש לפניו בקשה להתנגדות למתן צו קיום צוואה בנימוק זה, הוא ייעתר לה.

טעות 3: אי צירוף חוות דעת רפואית לצוואה
טעות נוספת ונפוצה מאוד בעת עריכת צוואה היא אי צירוף חוות דעת רפואית. אחת העילות המרכזיות שבגינן ניתן לבטל צוואה, היא הטענה כי עושה הצוואה לא היה כשיר משפטית בעת מועד עריכתה. על כן, בכל מקרה שבו המצווה הוא אדם מבוגר ו/או חולה ו/או בעל מוגבלות נפשית או קוגניטיבית, מומלץ לצרף לצוואה חוות דעת רפואית המעידה על מצבו של המצווה ומבהירה כי הוא צלול בדעתו וער לחשיבותה ומשמעותה של הצוואה. כאשר לא מצורפת חוות דעת רפואית כאמור ומוגשת בקשה לבית המשפט לפסילת הצוואה, המבקשים לקיימה, יידרשו להוכיח כי עושה הצוואה היה צלול וכשיר במועד עריכתה.

טעות 4: תנאים בלתי סבירים בקיום הצוואה
באופן עקרוני, עושה הצוואה חופשי לקבוע את תנאי הצוואה על פי רצונו ושיקול דעתו. מנגד, הדבר חייב להיות בגבול ההיגיון והסבירות. כלומר, אם יציב המצווה תנאי בלתי סביר וקשה ליישום או אכיפה, אשר היורש מחויב לקיימו על מנת לקבל את הירושה, בית המשפט יכול להורות על ביטולו של אותו תנאי. לעיתים יש גם במצב שכזה כדי להביא לבטלות הצוואה ועל כן, יש להימנע מהצבת תנאים קשים ובלתי סבירים במסגרת הצוואה.

טעות 5: עריכת צוואה ללא עו"ד
הצוואה היא מסמך משפטי ומעצם כך, חשוב להסתייע בעו"ד, קל חומר, כאשר מדובר על מסמך בעל חשיבות רבה כל כך, כלכלית ואישית, הן למצווה והן ליורשים. לא אחת, אנשים עורכים צוואה ללא שהיוועצו לפני כן עם עו"ד, כך שהם אינם מודעים לכך כי קיימים כללים ברורים לעריכת המסמך אשר אי קיומם יכול להביא לבטלותה של הצוואה. על מנת להבטיח כי רצונו של המצווה אכן יתממש לאחר מותו, יש לפנות לעו"ד לצורך עריכת צוואה אשר ידאג לניסוח בהיר של המסמך, על פי כל הכללים שבחוק ויצמצם משמעותית את הסיכוי לסכסוך ירושה בעתיד.

 

כיצד בוחרים עורך דין לעריכת צוואה?

 

מעוניינים לערוך צוואה? הנכם מוזמנים לפנות אלי ואשמח לערוך עבורכם צוואה מסודרת, מפורטת ומקיפה, במסגרתה תבטיחו את עתיד הקרובים לכם.

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

 

 

*
*
טען קובץ

המדריך: כל מה שצריך לדעת על צוואות

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד