צוואה מחיר
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עלות צוואה

קיבלתם החלטה לערוך צוואה? אתם בוודאי שואלים מהי ההוצאה הכרוכה בכך. ובכן, עלות צוואה, בדומה למסמכים משפטיים אחרים, תלויה במורכבות המקרה. מהי צוואה ומדוע היא דרושה לנו? מהי עלות צוואה והאם אנחנו חייבים עורך דין לצורך עריכתה?

הקדמה
לפני שנתייחס למחיר צוואה, נסביר בקצרה מהי צוואה: צוואה היא הצהרה משפטית בכתב, המסדירה את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. באמצעותה, אנו בוחרים מי יהיו היורשים שלנו וכיצד יחולק העזבון ביניהם. מה קורה אם לא נערוך צוואה? אז יחול הסדר הירושה שבדין. עבור רובנו, זה אינו משקף את רצוננו המלא הן לגבי זהות היורשים והן לגבי חלקם בעזבון ולכן אנו צריכים לערוך צוואה.

 

מהי הבעייתיות בהסדר ברירת המחדל שבחוק? נביא להלן דוגמא: חוק הירושה קובע כי בהעדר צוואה, היורשים הם בן הזוג והילדים. הורים ואחים נכללים בעזבון רק בהעדר בן זוג וילדים ועל כן אם ברצוננו להוריש ולו מעט מהרכוש שצברנו בחיינו, להורינו או אחינו, נהיה חייבים לערוך צוואה. בבוא העת, לצורך מימוש הצוואה וחלוקת העזבון, יש להגיש בקשה לקבלת צו קיום צוואה מן הרשם לענייני ירושה או מבית הדין הרבני. כעת נפנה לשאול מהי עלותה של צוואה והאם אנו חייבים עורך דין כדי לערוך צוואה. 

 

עלות צוואה
כאשר אנו רוצים לערוך צוואה, חשוב לנו מטבע הדברים לדעת מהי העלות הכרוכה בכך. ראשית חשוב לומר, כי כל עורך דין רשאי לתמחר צוואה על פי שיקול דעתו. על כן, לפני שמקבלים החלטה, כדאי לבצע השוואת מחירים, לקבל כמה הצעות מחיר ולקבל אינדיקציה למחיר המקובל וההוגן. כיצד יתמחר עורך הדין עלות צוואה? בהתאם למורכבות שלה. אם מדובר בצוואה בסיסית מאוד, זו תעלה בממוצע כ2,000 ₪.

 

ככל שמלאכת הצוואה מסובכת יותר, כך יעלה מחירה וזה יכול להגיע לעלות גבוהה פי 2 או 3. למשל, כאשר מדובר בצוואה מרובת נכסים ו/או יורשים, כאשר ישנם סוגים שונים של רכוש, כאשר אחד היורשים אינו אדם פרטי אלא חברה או קרן, בכל אלו יש לייקר את עלותה של הצוואה. כעת עולה השאלה האם ניתן לחסוך עלות זו ולערוך את הצוואה באופן עצמאי. מבחינה חוקית, רשאי אדם לערוך צוואה לבדו, אך כדי להבטיח את מימושה בבוא העת, כדאי שנפקיד את הכנתו של מסמך כה חשוב בידי בעל מקצוע מיומן. עורך הדין ינסח צוואה המקיפה את כלל רכושנו ומשקפת באופן מדויק וברור את הרצון שלנו באשר לחלוקת העזבון.

האם חייבים עורך דין?
הצוואה היא מסמך משפטי ויש לה משמעות כלכלית רבה מאוד, היות שבאמצעותה אנו מורישים את הרכוש שלנו לאנשים היקרים לנו. על מנת לוודא כי רצוננו בעניין זה אכן ייצא לפועל וכי הצוואה לא תיפסל על ידי בית המשפט, עליה להיות מנוסחת באופן ברור מאוד, ללא כל פרטים חסרים וכן, עליה לענות על הכללים הצורניים של הצוואה. מטבע הדברים, כאשר המצווה איננו משפטן, אין בידיו את הידע והניסיון הנדרשים ועל כן אין זה מומלץ לערוך צוואה ללא עורך דין. יתרה מזאת, עריכת צוואה בדרך כלל אינה פעולה חד פעמית מפני שלאורך השנים יש צורך לעדכנה, למשל עקב פטירתו של אחד היורשים, עקב גירושין, רכוש שהתווסף וכיו"ב. ביצוע שינויים בצוואה דורש גם הוא את סיועו של עורך דין צוואות וירושות, על מנת לשמור על ניסוח נהיר וצוואה תקפה משפטית.

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד