חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שינוי משמורת ילדים

שינוי הסדרי משמורת

 

כל החלטה הנוגעת לילדים ובראשה, שאלת המשמורת, לעולם איננה סופית ופתוחה לשינויים אם חל שינוי מהותי בנסיבות. במאמר זה נציג מספר דוגמאות לשינויים שכאלו ונבחן את הקשר שבין שינוי משמורת לבין דמי המזונות והפחתת מזונות ילדים.

 

משמורת ילדים
כאשר בני זוג נפרדים ויש להם ילדים משותפים, לצד סידור הגט בבית הדין הרבני וחלוקת הרכוש, יש לקבל החלטה בדבר משמורת הילדים.  במקרים רבים, זוהי הסוגיה הקשה ביותר עבור בני הזוג, בפרט כאשר אין ביניהם הסכמה בעניין זה והם נקלעים לסכסוך משפטי. הסדר המשמורת יהיה אחד משניים: משמורת מלאה או משמורת משותפת, כאשר זמני השהות אינם חייבים להיות שווים.

 

כיצד נקבע הסדר המשמורת? בדומה לכל סוגיה אחרת בהליך הגירושין, ישנן שתי אפשרויות לקביעת הסדר משמורת הילדים: האחת, כי ההורים הם אלו שיקבעו, היה ושוררת ביניהם הסכמה בעניין זה. זוהי כמובן הדרך האידיאלית עבורם ועבור הילדים. אולם, היה וישנה מחלוקת בין בני הזוג והם אינם מצליחים לגבש הסכמה, אזי בית המשפט לענייני משפחה הוא זה אשר יחליט, לאחר שמי מהצדדים יגיש לו תביעת משמורת ילדים.

 

מה זה משמורת משותפת? 

שינוי הסדר משמורת הילדים
כל החלטה הנוגעת לילדים לעולם אינה סופית וכפופה לשינויים במקרה של שינוי בנסיבות. זאת על מנת לשמור על טובת הילד. כך הדבר לגבי סוגיית משמורת הילדים וכן לגבי דמי המזונות. האפשרות לשנות את הסדר המשמורת קיימת בין אם זה נקבע על ידי ההורים בהסכמה ובין אם על ידי בית המשפט. להלן מספר דוגמאות לשינוי נסיבות אשר יכול להוביל לשינוי בהסדר המשמורת שנקבע:

1. הזנחה של הילדים: במקרה שבו אחד ההורים מזניח את הילדים, לא דואג לצרכיהם, לא מטפל בהם כראוי ו/או נוהג באלימות פיזית ו/או מילולית.

2. הסתה: כאשר מדובר על הסתה של ממש מצד הורה אחד כלפי ההורה השני, פוגע הדבר בטובת הילדים ויש עילה לשינוי המשמורת. 

3. הפרת הסדרי הראייה: אב אשר אינו מקיים את הסדרי הראייה, יכול ויצומצמו זמני השהות שלו עם הילדים. אם המסכלת הסדרי ראייה, יכול שיורחבו זמני השהות של האב עם הילדים.

האם לעמדת הילד יש השפעה?
אחת השאלות אשר עולות בהקשר זה, היא האם דעתו של הילד יכולה להביא לשינוי בהסדר המשמורת. ובכן, כאשר מי מההורים פונה אל בית המשפט לענייני משפחה ומבקש לשנות את הסדר המשמורת שנקבע, בית המשפט יתחשב בעמדתו של הילד לצורך קבלת החלטה. זאת בתנאי כי מדובר בילד בוגר דיו המסוגל להביע היטב את רצונו וכי בית המשפט התרשם כי דעתו אינה תוצאה של הסתה מצד מי מההורים, אלא היא כנה וניתנה מתוך בחירה ורצון חופשי. במידה שמדובר בילד אשר יכול להביא את עמדתו, כיצד בית המשפט למד מהי? באמצעות עובד סוציאלי ופסיכולוג מיחידת הסיוע של בית המשפט אשר משוחחים עם הילד וכותבים חוות דעת בדבר התרשמותם לגבי מידת בגרותו ועד כמה הרצון שהביע, לדעתם, הוא עצמאי וכנה.

 

הקשר בין משמורת למזונות
לסיום, אין דיון על הסדר משמורת יהיה שלם ללא התייחסות לסוגיית מזונות הילדים, בשל הקשר ההדוק בין השניים. מאז יולי 2017, ישנו שוויון בנטל המזונות בין ההורים. משמעות הדבר היא כי האב והאם גם יחד נושאים בחובת המזונות, בהתאם לזמני השהות שלהם עם הילדים ובהתאם ליחס ההכנסות שלהם. על כן, כאשר מי מהצדדים מבקש לשנות את הסדר המשמורת שנקבע, עליו לזכור כי הוא גם יכול לפתוח בכך את הדיון על דמי המזונות. שהרי, כאשר זמני השהות משתנים, ישתנה גם חלקו של כל אחד מההורים במזונות. כמובן שאין בכל שינוי קטן במשמורת, כדי להביא לשינוי בגובה המזונות בהם נושא כל אחד מהצדדים, אך ככל ומדובר בשינוי משמורת מהותי, יש בדבר כדי להשפיע על סוגיית המזונות.

 

מדריך הפחתת מזונות ילדים.

 


עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, מומחית לנושא מזונות ילדים, הסדרי משמורת. קבעה את התקדים המשמעותי ביותר בשנים האחרונות שהוביל למהפכה בתחום מזונות הילדים (פס"ד בע"מ 919/15 בבית המשפט העליון).  משרד עורכי דין רוטנברג נחשב למשרד מהמובילים בתחום דיני המשפחה וגירושין בישראל.

 

לכל שאלה, אנא פנו אלינו ונשמח לעזור:

 

 משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד