עורך דין הסכם ממון

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

הסכם חיים משותפים- הסכם זוגיות

הסכם זוגיות

 

הסכם חיים משותפים המכונה גם הסכם זוגיות או הסכם ממון, הינו הסכם שתכליתו להסדיר את מערכת היחסים שבין בני זוג החיים בזוגיות, ללא נישואין. ההסכם שבין הצדדים מסדיר את הנושאים הכרוכים בקשר הזוגי ביניהם לרבות ענייני רכוש, מזונות ועוד. הסכם חיים משותפים למעשה מסדיר את הסטטוס של הצדדים אם כידועים בציבור ואם לא כידועים בציבור.

הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור

להבדיל מזוגות נשואים, זוגות ידועים בציבור החותמים על הסכם חיים משותפים אינם נדרשים לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה, על מנת שלהסכם יהיה תוקף משפטי מחייב. ואולם, ככל שצדדים ידועים בציבור המקיימים משק בית משותף רוצים לתת להסכם שביניהם גושפנקא משפטית הם רשאים לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה או אצל נוטריון. הליך אישור ההסכם מוודא ובוחן שבני הזוג הבינו את ההסכם משמעותו והתוצאות הנובעות הימנו. 

בהסכם חיים משותפים ראשית הצדדים צריכים להכריז על עצמם כידועים בציבור המנהלים משק בית משותף, וזאת על מנת שלבית המשפט לענייני משפחה תהא את הסמכות לאשר את ההסכם שבין הצדדים. זהו פרק דקלטרבי המסדיר את המחויבות של הצדדים על אף שלא נישאו זה לזו.  

הצדדים צריכים להסדיר ביניהם את ענייני הרכוש שביניהם, וזאת כיון שחוק יחסי ממון אינו חל על זוגות שאינם נשואים/ ידועים בציבור. על זוגות אלה בית המשפט מחיל את הלכת השיתוף שהינה יציר פסיקה והיא לעיתים יוצרת עמימות. 

הצדדים יסדירו בהסכם שביניהם את ענייני הרכוש שביניהם לרבות רכוש שנצבר טרם תחילת החיים המשותפים והן בנוגע לממון ולרכוש שייצבר במהלך חייהם המשותפים. ההסכם ייתן מענה לסוגיית , הכלכלה, הילדים ככל שיהיו. 

כמו כן, בהסכם זה הצדדים יסדירו את ענייני הפירוד שביניהם וייקבעו מנגנון ליישוב הסכסוך שביניהם ודרכי הפרידה. 

הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור אשר קיבל תוקף של פסק דין מלפני בית המשפט לענייני משפחה מהווה הוכחה רשמית עבור הרשויות (ביטוח לאומי, מקומות עבודה) שדורשות מבני הזוג אסמכתא לגבי זוגיות במשק בית משותף. 

עריכת הסכם הינה חשובה ומשמעותית לצדדים ויש חשיבות רבה לאופן ניסוחו, ועל כן חשוב והכרחי לקבל שירותי עורך דין מומחה בתחום דיני המשפחה. 

עורכת דין מאיה רוטנברג הינה בעלת ניסיון רב שנים בעריכת הסכמי חיים משותפים  והסכמי זוגיות והיתה מהחלוצות שאישרו בבית המשפט לענייני משפחה הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור.

ניסיונה רב השנים של עורכת דין מאיה רוטנברג מאפשר לה לצפות בעיות עתידיות שיכולות להופיע ולהסדיר את פתרונן בהסכם שבין הצדדים, ובכך למנוע הליכים מיותרים בין צדדים במקרים של פירוד (חס וחלילה). 

לטופס יצירת קשר עם המשרד לחץ/י  כאן

אנו זמינים לשירותכם באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ

הצעת חוק ברית הזוגיות האזרחית, התשע"ד-2013

דרג את הכתבהדירוג כתבה הצעת חוק ברית הזוגיות האזרחית, התשע"ד-2013: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים

חוק ברית הזוגיות לחסרי דת, התש"ע-2010

דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק ברית הזוגיות לחסרי דת, התש"ע-2010: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים

הצעת חוק ברית הזוגיות, התשע"ה-2015

בענייני נישואין מפנה הדין הישראלי לדין הדתי. אין לכפות על אדם הליכים וטקסים דתיים בניגוד לאמונתו; רבים מאזרחי המדינה אינם יכולים או אינם רוצים להינשא בנישואין הדתיים; במציאות המשפטית הנהוגה בישראל ישנו מספר גדול של אזרחים ותושבים - במיוחד בקרב עולים חדשים וילדיהם ובני זוג מאותו המין - שאין ביכולתם לממש, הלכה למעשה, זכויות יסוד אלה.

תוצאה נוספת של המצב המשפטי הקיים היא שבני זוג רבים אשר יכולים להינשא בישראל, בוחרים לחיות יחדיו כמשפחה ומנהלים משק בית משותף כידועים בציבור בלי להסדיר את מערכת היחסים שביניהם במסגרת חוקית המספקת יציבות משפחתית; מעמד הידועים בציבור אינו מאפשר לבני הזוג ליהנות מכל ההטבות וההגנות שנישואין מקנים.

החוק המוצע מייצר חלופה אזרחית ומאפשר לזוגות אשר אינם מעוניינים או אינם יכולים למסד את חיי משפחתם על פי הדין הדתי ליצור תא משפחתי שיקנה להם זכויות בדומה לבני זוג נשואים, אך זאת, בלי לפגוע במעמדם או באופיים של הנישואין והגירושין הדתיים.

החוק יוצר מסלול מקביל ושווה זכויות וחובות שבאמצעותו יכולים אזרחי המדינה החפצים בכך להקים משפחה שלא באמצעות המסלול הדתי; דין "ברית הזוגיות" כדין הנישואין לכל דבר ועניין.

דרג את הכתבהדירוג כתבה הצעת חוק ברית הזוגיות, התשע"ה-2015: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
7 מדרגים

הצעת חוק לקביעת מעמדם של בני זוג שבאו בברית הזוגיות, התשע"ה-2015

הנישואין בישראל הם דתיים בלבד; אין לכפות על אדם הליכים וטקסים דתיים בניגוד לאמונתו; רבים מאזרחי המדינה אינם יכולים או אינם רוצים להינשא בנישואין הדתיים.

החוק המוצע יוצר מסלול מקביל ושווה זכויות וחובות שבאמצעותו יכולים איש ואישה אזרחי המדינה החפצים בכך ליצור הסכם זוגי שאינו יוצר נישואין על פי הדין הדתי.

החוק המוצע מפרט את מכלול רכיבי ברית הזוגיות - ממינוי רשמי ברית הזוגיות ועד להליכי התרת הברית על ידי הרשם או בית המשפט
דרג את הכתבהדירוג כתבה הצעת חוק לקביעת מעמדם של בני זוג שבאו בברית הזוגיות, התשע"ה-2015: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
8 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין