הסכם ממון לפני הנישואין
En

צור קשר

checked

הסכם ממון לפני נישואין

before marriage prenup

 

מהו הסכם ממון לפני נישואין?

הסכם ממון לפני נישואין (המכונה גם: הסכם טרום נישואין/ הסכם נישואין/ הסכם קדם נישואין/ חוזה נישואין) הוא חוזה משפטי כתוב הנחתם בין שני אנשים לפני הנישואין. הסכם הממון סטנדרטי מסדיר את הנכסים השייכים לכל בן זוג (והחובות)  לפני נישואים ומה יהיו הזכויות והחובות לאחר הנישואין. במילים אחרות, הסכם הממון לפני נישואין  מסדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין הצדדים העומדים להתחתן ומה תהיה חלוקת הנכסים והחובות במקרה של פרידה.  

 

הסכם ממון לפני נישואין באנגלית:  (Premarital agreement/ ante nuptial agreement/ prenuptial agreement).

 

הסכם טרום נישואין

הסכם ממון שנחתם בין בני זוג בטרם הנישואים הוא חוזה בין אישי בעל חשיבות רבה שמומלץ לחתום עליו לפני החתונה. מדוע כדאי לחתום על מסמך זה? הסכם טרום הנישואין מיועד להגן על זכויותיהם של בני הזוג אם וכאשר ייפרדו. הסכם זה מומלץ גם לבני זוג בחיים משותפים ובני זוג בתקופת קדם נישואין - הסכם הממון יכול למנוע מחלוקות עתידיות בין בני זוג שחיים יחד לפני חתונה והקשר ביניהם מתהדק.

 

עקרונית ניתן לחתום על הסכם ממון לפני הנישואין או לאחריהם, אולם זוגות רבים בוחרים לערוך את ההסכם לפני החתונה בכדי להסדיר את יחסי הממון ביניהם בהסכם. הסכם לכבוד הדדי- לאחר חתימת הסכם הנישואין בני הזוג יכולים להיות חופשיים להשקיע את זמנם בקשר מבלי להיות מוטרדים מגורלם הכלכלי היה וייפרדו.

  

חשיבותו של הסכם ממון טרום הנישואין

עריכת הסכם ממון טרום נישואין אצל עורך דין המתמחה בדיני משפחה, הוא אחד הצעדים החשובים ביותר שבני זוג יכולים לעשות למען עצמם ולמען עתיד הקשר. אמנם, כאשר האהבה פורחת, קשה לחשוב על פרידה, אולם שכיחות מקרי הגירושין כיום אינה מאפשרת להתעלם מן העובדה כי בני הזוג עלולים להיפרד בעתיד. במצב שכזה, כאשר הוחלט על גירושין, מערכת היחסים בין הצדדים רוויה במתחים ובכעסים והדרך לתביעות משפטיות קצרה מאוד.  

 

הסכם ממון - מתי זה נכון?

חשוב לעשות הסכם ממון כשהקשר מתהדק. כיום בשנת 2019,  גם ידועים בציבור שחיים יחד הרבה זמן צריכים לדאוג לחלוקת הרכוש בניהם בהסכם ממון צופה פני עתיד. בני זוג שהקשר בניהם מתחיל להיות מחייב, צריכים להעלות את נושא הסכם הממון לא ברגע האחרון לפני החתונה, שכן פעולה כזו יכולה להתפרש כניסיון מחטף או הפעלת לחץ לחתום על הסכם. יש לקחת בחשבון את תהליך אישור הסכם ממון, ולכן מומלץ להעלות את נושא הסכם ממון טרום נישואין כמה חודשים לפני החתונה, ולפחות חודש טרם מועד הנישואין, שכן, טרם החתימה על הסכם הממון  מתקיים משא ומתן, ובני הזוג ירצו להתייעץ בנפרד עם עו"ד הסכם ממון.

 

כיצד להציג את נושא הסכם ממון לפני נישואים בפני הצד השני?

עצם המחשבה על הסכם טרם מועד הנישואין עלול לבשר על תחילת מתיחות בין בני הזוג שיכולה להיגמר בצורה לא צפויה, בשל החשש לאי-אמון בין הצדדים, לכן מומלץ לפנות לעו"ד בעל יכולת גישור וניהול מו"מ ברגישות.

 

 לחץ כאן למידע על:

הסכם ממון לאחר נישואין

 

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור 

או קרא את:

המדריך המלא להסכמי ממון של משרד עורכי דין רוטנברג

 

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין להורדה

 

מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון טרם הנישואין?

חתימה על הסכם ממון לפני נישואין, מונעת מבני הזוג להגיע למאבק משפטי על רקע כלכלי, משחלוקת הרכוש ביניהם הוסדרה מבעוד מועד. עוד נאמר, כי חתימה על הסכם טרום הנישואין, בעיקרון, מנטרלת את החשש כי בני הזוג חיים יחד בשל אינטרס כלכלי, שהרי הפן הכספי של מערכת היחסים מוסדר מראש בהסכם. כך, המשך קיומו של הקשר, תלוי אך ורק בטיבה של הזוגיות בין בני הזוג ולא באינטרס כלכלי. דירה טרום נישואין- במקרים רבים אחד מבני הזוג מעוניין בהסכם ממון על דירה לפני הנישואין, על מנת להגן על רכוש שנצבר לפני החתונה, הסכם זה יש לנסח בצורה מדויקת וחשוב לבצע את נוסח הסכם הממון על הדירה ולא לערב את הרכוש שנצבר קדם הנישואין בממון בני הזוג וניהול משק הבית המשותף. אי קיום הסכם הממון על הנכס כלשונו עלול ליצור מצג של שיתוף ספציפי לנכס ולהוות בסיס לטענת חלוקת רכוש בפרידה או גירושין.

 

הסכם ממון טרום נישואין – דגשים 

 בעת עריכת הסכם ממון, יש לשים לב למספר דגשים חשובים, על מנת שההסכם יגשים את מטרותיו:  

  1.      פניה לייעוץ משפטי: משנתקבלה החלטה לערוך הסכם ממון, בין אם מדובר על הסכם ממון לפני נישואין ובין אם לאחר הנישואין, מוטב לפנות אך ורק אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה ועדיף שיהיה מגשר מוסמך. מדוע?

    ראשית, משום שעריכת הסכם ממון מוצלח מחייבת מומחיות משפטית ענפה בתחום דיני המשפחה. אם את/אתה צד להסכם ממון לפני חתונה עליו נתבקשת לחתום ואינך מיוצג על ידי עורך דין מטעמך, ייתכן ואינך מודע/ת להשלכות המשפטיות המלאות של ההסכם ומוטב כי תתייעץ או תתייעצי עם עו"ד אשר ידאג גם לאינטרסים שלך. 

    שנית, רק עורך דין דיני משפחה מקצועי ומנוסה (מומלץ שיהיה עו"ד מגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה), יוכל לבנות לבני הזוג, הסכם ממון המותאם ספציפית להם אשר יגן על זכויותיהם בצורה הטובה ביותר.

  2.      הנושאים הרלוונטיים: הסכם ממון לפני נישואין, יכול להתמקד רק בפן הכספי של מערכת היחסים, אך הוא יכול בהחלט לכלול גם נושאים נוספים רלוונטיים. בעת עריכת הסכם ממון, יש להחליט האם ההסכם יתייחס באופן בלעדי רק לחלוקת הרכוש, או שמא בני הזוג מעוניינים לכלול במסגרת הסכם ממון נושאים נוספים כגון משמורת ילדים ומזונות.

  3.      אישור הסכם ממון : בשל משמעותו הרבה של הסכם ממון, הדין מחייב קבלת אישור על ההסכם, על מנת שיהיה לו תוקף משפטי. במקרה של הסכם ממון לפני נישואין, ניתן לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה, רושם נישואין, או בפני נוטריון. עורך דין המנסח את הסכם הממון ידאג לקבלת האישור, אם על ידי פנייה לנוטריון ואם על ידי הגשת בקשה לאישור הסכם ממון  על ידי עורך הדין באחת הערכאות. כך מקבל הסכם ממון תוקף משפטי ויחייב את הצדדים באופן מלא.

מחיר עלות, שכר טרחה, מחירון הסכם ממון - מה העלות של הסכם ממון טרום נישואין?

כמה עולה הסכם ממון? שכר טרחה עבור הסכם ממון תלוי מטבע הדברים, בנסיבות המקרה, למשל, מהו היקף הנושאים שיש להסדיר בהסכם ומורכבותם. עורך דין הסכם ממון יכול לערוך הסכם הנוגע בעיקר לפן הכספי, היקף הרכוש הנכלל בהסכם ומורכבות הסדרתו, גם כן ישפיעו על היקף העבודה והמו"מ המשפיעים על מחיר הסכם הממון. יש מקרים בהם עורך הדין מתבקש לנסח הסכם טרום נישואין, הכולל גם נושאים נוספים ,כגון מזונות, מגורים, הסדרי ראיה, חינוך וכד'. ככלל, ניתן לומר כי שכר טרחה משתנה בהתאם למורכבות החוזה, אך כאמור, כל מקרה נבחן לגופו, על פי נסיבותיו.

 

הסכם ממון - מה המחיר?

האם ניתן לעשות את הסכם טרום הנישואין ללא עורך דין? עקרונית ניתן להוריד דוגמא להסכם ממון בחינם (הסכם ממון טרום נישואין דוגמא) ואולי אף להתייעץ עם עו"ד שאינו מתמחה בהסכמי ממון, אך בשל מורכבותם וחשיבותם של ההסכמי קדם הנישואין, לא כל עו"ד יכול לנסח הסכם שיעמוד במבחן המציאות המורכבת הייחודית לתחום דיני המשפחה בישראל. על כן, לצורך עריכת הסכם ממון לפני נישואין, מומלץ לפנות אל עורך דין דיני משפחה המתמחה בהסכמי ממון.

 

מחיר הסכם ממון לפני נישואין

עלויות הסכם ממון לפני נישואין משתנות בהתאם למורכבות ההסכם ודרישות בני הזוג, בנוסף כל עו"ד הסכם ממון קובע מחיר הסכם ממון באופן שונה, כאשר מדובר בחוזה טרום נישואין מחירון מומלץ של לשכת עורכי הדין אינו מחייב את עורך הדין.

 

מידע כללי על מחירים ועלות הסכם ממון.

אז מה המחירים המקובלים בין עורכי הדין לפי שכר טרחה (שכ"ט) של עורך דין לניסוח הסכם ממון עלות, ומחיר?

יש לזכור כי שכ"ט של עורך דין הסכם ממון מנוסה עם ידע נצבר של שנים ומאות הסכמים, מומחה ברמת פרטי הפרטים בחוזים מסוג זה, אינו מקביל לשכר טרחה של עורך דין שאינו עוסק ישירות בתחום וכך גם התוצר - תקפותו וחוקיותו של חוזה הסכם הממון יהיו בהתאם. איכותו של ההסכם תיבדק לא רק ביום אישורו אלא אם וכאשר בעתיד יזדקקו בני הזוג או באי כוחם להסכם, לעיתים אף לאחר מותו של בן זוג,  או כאשר אחד מבני הזוג ינסה לערער על תקפותו של ההסכם בגירושין או פרידה.

 

המחירים המובאים להלן הם למידע כללי בלבד, על הנהוג והמקובל בקרב עורכי הדין המתמחים בתחום זה. באפשרותכם ליצור קשר עם משרדי עו"ד ולבצע השוואת מחירים , אך זכרו כי לא כל עורך דין שמוריד מחירים ייתן לכם תוצר איכותי שמבוסס על נסיון. המחירים הנפוצים כיום להסכם ממון הם בין 3,000 ש"ח ועד ל 8,000 ש"ח לניסוח הסכם ממון סטנדרטי, הכוונה להסכם בין בני זוג בתחילת הדרך שאין להם רכוש משמעותי ונכסים הדורשים טיפול מורכב.


כאשר מדובר על הסדרת הסכם ממון בעל מורכבות משפטית גבוהה יותר, הסכם שבו היקפי רכוש הם גבוהים ונדרש מו"מ מורכב, מחיר הסכם הממון תהיה בהתאם לשעות העבודה הנדרשות להשלמת ההסכם. המחיר להסכם ממון בין בני זוג לפני נישואין / לאחר נישואין/ ידועים בציבור/ הסכם חיים משותפים - ינוע בין 4,000 ש"ח ועד 10,000 ש"ח. במקרים בהם נדרשת הסדרת רכוש הכולל נכסים בחו"ל, עסקים ו/או סטארטפים, אופציות ומניות, ו/או פעילות המצריכה נסיעות לחו"ל, והשכר עבור ההסכם  יהיה אף גבוה יותר.


כאמור, הנתונים לעיל הם כלליים, ואין מחירון הסכם ממון מחייב.

 

אגרה על פתיחת תיק הסכם ממון בבית משפט לענייני משפחה במידה ותאשרו את הסכם הממון בבית המשפט, ולא בבית דין רבני : תשלום של 450 ש"ח.


מחיר אישור נוטריוני:  מחיר לעותק ראשון 368 ש"ח, בניגוד לאגרת בית משפט, יש לשלם  מע"מ,  מחיר עותק נוסף של הסכם הממון- 68 ש"ח בתוספת מע"מ.

 

מהו היתרון באישור הסכם ממון טרום נישואין באמצעות ביהמ"ש למשפחה?
ניתן לאשר הסכם טרום נישואין ביהמ"ש לענייני משפחה, ברבנות-רושם נישואין ועל ידי נוטריון. היתרון באישור הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים באמצעות בית המשפט לענייני משפחה הוא שביהמ"ש למשפחה נותן להסכם הממון שנחתם לפני חתונת בני הזוג תוקף של פסק דין כלפי כל העולם. בנוסף, בהליך אישור הסכם טרום נישואין, שופט בית המשפט מתרשם שהצדדים – בני הזוג מבינים את תוכנו ואת משמעויותיו של ההסכם וכן חתמו מרצון חופשי.

 

כיצד לנסח הסכם טרום נישואין שיאושר על ידי בית משפט?
הסכם ממון טרום נישואין או הסכם לחיים משותפים: אם נוסח ההסכם יהיה לא הוגן וחד צדדי, בית המשפט לענייני משפחה ייטה לבחון את ההסכם באופן קפדני ויוודא כי החותמים עליו יבינו את משמעותו. הסכם טרום נישואין המנוסח באופן חד צדדי או "לא הוגן" מגביר את הסיכוי בעתיד לטעון נגד תוקפו ולנסות לבטלו. בהליך אישור הסכם טרום נישואין, בית המשפט יעיר לצדדים אם למראית עין הסכם אינו עומד בעקרונות דיני החוזים או שנראה שיש בו בעיה מוסרית / פגמים שונים שפוגעים בחוקיותו.

 

במקרה כזה, הצדדים מתקנים או מבטלים את נוסח ההסכם או מאשרים סעיפים בהסכם בכפוף לאישור מפורש של הצדדים כי הבינו את משמעות הסעיפים הרלוונטיים. חשוב לציין כי בהתאם לעקרון חופש החוזים, בית המשפט אינו יכול למנוע מהצדדים לחתום על חוזה גם אם אינו "הגיוני" או מקפח, כל עוד הצדדים מודעים להשלכות החוזה וחותמים מרצונם החופשי.

 

אם בן/בת זוג מעוניין בהפרדה רכושית מוחלטת, בהסכם טרום נישואים ניתן להכניס להסכם מנגנון של מעין פיצוי בן/בת הזוג בנקודות זמן שונות, לדוגמא ניתן לקבוע כי במקרה שבני הזוג נפרדים לאחר 10 שנים, בן או בת הזוג יקבל פיצוי כספי וכד'.

 

הסכמים לפני הנישואין:  כיצד לחתום על הסכם נישואין

 אם את/ה שוקל/ת  הסכם טרום נישואין או לפני הנישואין. אתה זקוק לעזרה מקצועית של עורך דין לענייני משפחה.  ישנן סוגיות מיוחדות בדיני המשפחה בישראל הדורשות ידע משפטי נרחב, ומוטב לא לחתום על הסכם זה ללא עורך דין.  הסכם ממון לפני הנישואין ("קדם-נישואים") הוא חוזה כתוב שנוצר על ידי שני אנשים לפני נישואיהם אך אינו חוזה רגיל  שעו"ד שאינו מומחה בהסכמי ממון  יכול לערוך.  יש לבצע הליך של קדם חתימה- בו הלקוח  מפרט בדרך כלל את כל הרכוש שיש לכל אחד מבני הזוג (כמו גם את כל החובות) ללפרט מהן זכויות הקניין העתידיות כל אחד מבני הזוג לאחר הנישואין. 

 

עורך דין להסכם ממון לפני נישואין
משרדנו מספק שירות ללקוחות מכל הארץ ונחשב למוביל בתחום, וצבר ידע רב בניסוח הסכמי ממון, ייעוץ להסכמי ממון, ייצוג במשא ומתן וגישור, וכן בייצוג תיקי הסכם ממון בבתי המשפט. נשמח אם תצרו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר סופית לעריכת הסכם ממון ללא התחייבות מצדכם.

 

ההסכם ייערך על ידי עורכת דין ומגשרת מוסמכת מאיה רוטנברג, באופן אישי, משרדנו ממוקם בתל אביב - רמת החייל.  עו"ד מאיה רוטנברג מומחית בדיני משפחה ועוסקת שנים רבות בתחום יחסי הממון בין בני זוג ועריכת הסכמי נישואין מסוגים שונים: הסכמי ממון לפני נישואין, הסכמי ממון אחרי נישואין, הסכמי חיים משותפים, הסכמי ידועים בציבור,  הסכמי זוגיות, הסכמי גירושין משרדנו מתמחה גם בצוואות משלימות להסכמי ממון.

 

אם אתם מתלבטים צרו קשר לקבלת ייעוץ לעריכת הסכם ממון על ידי עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה.

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון רב במו"מ והרכבת הסכמי טרום נישואין, לרשותה צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

 

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג

 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

 

נשמח לקבל כל תגובה או שאלה
*
*
טען קובץ
checked

 

                             

 

 

   

 

כיצד להציג הסכם ממון לבן/בת הזוג

 

 

לקריאה נוספת חפשו באתר:

 מהו הסכם זוגיות?

הסכם טרום נישואין לדוגמא

הסכם טרום נישואין באנגלית

הסכם טרום נישואין מזונות


הסכם טרום נישואין מחיר


הסכם טרום נישואין ילדים


אישור הסכם ממון טרום נישואין

 

הסכם ממון לפני נישואין נוטריון


הסכם קדם נישואין הלכתי


הסכם קדם נישואין לכבוד הדדי

הסכם ממון דירה לפני נישואין: קיבלתי דירה מההורים לפני הנישואין, בן/בת זוגי ואני מתחתנים בקרוב מה עליי לעשות כדי לשמור על זכויותיי הבלעדיות ברכוש ?

שאלה: אני מתחתן עוד שלשה חודשים עם בת זוגתי. קיבלתי דירה מההורים במתנה אני רוצה לשמור אותה כרכוש נפרד . אשמח שתייעצי לי מה לעשות על מנת שהדירה תישאר בבעלותי הבלעדית.

תשובה: יש מספר דרכים שעליך לנהוג ולנקוט על מנת לשמור על הדירה כרכוש נפרד. על פי חוק יחסי ממון נכסים שהיו קודם לנישואין אינם חלק מן הרכוש המשותף, ואולם דירת מגורים לעיתים מתערבבת עם הרכוש המשותף - לדוגמא במגורים משותפים - ועל כן הצעד הראשון שעליך לעשות כדי למנוע מצב זה הוא חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין. הסכם ממון לפני הנישואין ניתן לאשר בפני רשם הנישואין או נוטריון או בית המשפט לענייני משפחה. ישנם צעדים נוספים להבטחת שמירת הרכוש, ואני מציעה לך לפנות לעו״ד מומחה בדיני המשפחה להתייעצות. בהצלחה.

 

מאמרים נוספים באתר:

הסכם ממון ללא עורך דין

הסכם ממון נוטריון או בית משפט?

הסכם יחסי ממון טרום נישואין

הסכם ממון לפני נישואין ירושה

מהם היתרונות של הסכם קדם הנישואין?

הסכם קדם נישואין למניעת עגינות

מדוע כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה לענייני משפחה בטרם חותמים על הסכם ממון לפני נישואין?

 

 טיפים להסכם ממון לפני חתונה

 

מהם ההבדלים בין הסכם ממון לפני הנישואין (הסכם טרום נישואין) לבין הסכם ממון לאחר נישואין?

 

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין בני זוג, המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית של הסכם זה, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ינסח הסכם המותאם באופן אישי לבני הזוג. כיום ניתן לערוך הסכם ממון און ליין – בשיחת וידאו עם עורך הדין.

הסכם ממון כללי

הסכם ממון אינו מבטיח את זכויותיך ו/או של בת/בן זוגך/תך אלא כל מי שחולק עמך אינטרסים כגון זכויות בחברה ובעסקים או נכסים של שותפים ויורשים. היכנס כדי לקרא עוד.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם טרום נישואין – מהו? מדוע כדאי לחתום עליו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ בעניין זה ועריכת הסכם ממון מקצועי ומקיף.

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון, המכונה בפי רבים גם כהסכם נישואין או הסכם טרום נישואין הינו מסמך מקובל ונפוץ ברחבי העולם כולו שתפקידו הוא להסדיר את מערך הזכויות בין בני זוג במידה ויחליטו לפרק את המסגרת המשפחתית ביום מן הימים. הסכם הממון הינו למעשה חוזה בכתב אשר מסדיר מראש את החלוקה הממונית וקובע מהו הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג אשר מבקרה בו יגמרו אומר להיפרד יישאר ברשות בעליו ואילו מהו הרכוש המשותף אשר יחולק בין בני הזוג במקרה של פרידה. המסוכם בין הצדדים בהסכם הממון גובר על הוראות חוק יחסי הממון.

טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

על פי החוק בישראל הסכם קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין בין בני זוג הינו תקף, כאשר הוא מאושר ע"י בית משפט למשפחה או חתום בפני נוטריון. במידה וההסכם לא אושר באחת משתי הדרכים הנ"ל, לא ניתן לאוכפו בבית המשפט. כדי לקבל אישור להסכם ממוני קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין על בני הזוג לחתום על ההסכם בנוכחותו של נוטריון או לאשרו בבית משפט לענייני משפחה כאשר מומלץ להיות מלווה בעורך דין מומחה לדיני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – מהו הסכם ממון? מהי מטרתו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לעריכת הסכם ממון המותאם לכם אישית.

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה. יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים.

טופס הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכם ממון לפני נישואין /הסכם טרום נישואין/הסכם קדם נישואין שנחתם בין בני זוג בישראל צריך להיות מאושר ע"י בית משפט לענייני משפחה. לרשותך טופס דוגמא להורדה , אין לעשות שימוש בטופס ללא ייעוץ משפטי ע"י עו"ד מומחה בדיני משפחה.

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

הסכם חיים משותפים – מהו והאם כדאי לחתום עליו? הסכם ממון בין ידועים בציבור נועד כדי להסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג. פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ משפטי בעניין זה.

הסכם חיים משותפים בעברית

הסכם חיים משותפים גרסה בעברית Cohabitation agreement Israel Hebrew version

הסכם חיים משותפים באנגלית

הסכם חיים משותפים גרסה אנגלית Cohabitation agreement Israel English version

לקריאה נוספת:

הסכ ממון לפני נישואין - קדם הישואין

 

הסכם ממון לפני נישואין דוגמא


דירה שנקנתה לפני הנישואין


דירה לפני הנישואין גירושין


הסכם לפני ואחרי נישואים


רכישת דירה לפני הנישואין


הסכם רכוש שנצבר לפני הנישואין


רכוש לפני הנישואין

 

דוגמא להסכם ממון הפרדה רכושית מוחלטת


קניית דירה לפני הנישואין -הסכם ממון


חובות שנוצרו לפני הנישואין


לפני הצעת נישואין

 

מהו הסכם קדם נישואין?
להסכם ממון לפני נישואין כמה שמות שהם למעשה הסכם זהה המסדיר יחסי ממון בין בני הזוג לפני חתונתם, הסכם קדם נישואין והסכם טרום נישואין שמות נרדפים המשויכים  להסכם שעורכים בני זוג שייעודו הסדרת עניינים שונים בחייהם המשותפים בזמן הנישואין הסכם זה נחתם לפני הנישואין.

הסכם לפני נישואין


הסכם ממון לפני נישואין מחירים


הסכמי ממון לפני נישואין


הסכם ממון לפני נישואין נוטריון

 

בני הזוג לא חתמו לפני נישואיהם על הסכם קדם נישואין, האם יוכלו לחתום על הסכם לאחר מועד חתונתם?

הסכם קדם נישואין כשמו כן הוא הוא הסכם שנחתם טרם הנישואין, חוזה משפטי שעורכים בני זוג לפני מיסוד הקשר ביניהם, מטרתו הסדרת ממוניים אך גם היבטים שונים בחיי הזוגיות. הסכם זה יכול להיחתם גם לאחר הנישואין. אם כן מה ההבדל בין הסכם ממון לפני הנישואין להסכם ממון לאחר נישואים?  הסכם קדם נישואין ייעודו להקטין את הסיכון של כל אחד מבני הזוג להיפגע במקרה של סיום הקשר ולכן קיימים בו תנאים הנוגעים לענייני כספים ורכוש כדי לקבל תוקף משפטי חובה לאשר את ההסכם על ידי גורם מוסמך, נוטריון, בית משפט לענייני משפחה או רושם נישואים בבית דין רבני.

 

יותר ויותר זוגות צעירים עושים כיום הסכם ממון לפני החתונה. בניגוד למה שמקובל לחשוב, בני זוג לא חייבים להיות בעלי נכסים מרובים או בסיטואציה שצד אחד מביא לנישואים כסף רב בעוד בן /בת הזוג השני חלש כלכלית. במאמר זה נסביר מדוע חשוב לחתום על הסכם ממון לפני חתונה, איך מגיעים להסכמה על נוסח ההסכם טרום הנישואין, איך מציגים את ההסכם בפני בן הזוג? והאם הסכם הממון הוא נותן מענה משפטי לשמירה על זכויות בני הזוג אם וכאשר יזדקקו לו?קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם ממון לפני החתונה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
הסכם טרום נישואים יהיה תקף גם אם הוא אומת אחרי הנישואין (ע"י נוטריון) ובלבד שהוא נכרת לפני הנישואין | תמ"ש  417-11-15 ר.ה. נגד ט.ה.
סעיף 2 (ג 1) לחוק חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג – 1973 אינו דורש כי הסכם ממון יאומת לפני הנישואין. הסעיף דורש כי הסכם הממון ייכרת לפני הנישואין.

עסקינן במלאכה דו שלבית, כאשר בשלב הראשון ההסכם נערך על ידי עוה"ד– לפני הנישואין – ובשלב השני אומת על ידי הנוטריון – ימים ספורים לאחר הנישואין כך שעסקינן בהסכם שאומת כדין והוא הסכם תקף.
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם טרום נישואים יהיה תקף גם אם הוא אומת אחרי הנישואין (ע"י נוטריון) ובלבד שהוא נכרת לפני הנישואין | תמ"ש  417-11-15 ר.ה. נגד ט.ה.: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד