חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדריך גירושין מחוץ לישראל

גירושין מחוץ לישראל - חו""ל

 

אתם חיים בחו"ל או ברילוקיישן והחלטתם להתגרש? על מנת שהגירושין שלכם יהיו תקפים גם בישראל, יש לפנות לבית דין רבני במדינה הזרה, המוכר על ידי הרבנות בישראל. גירושין בחו"ל - איך עושים את זה נכון?

 

גירושין בחו"ל- היכן הבעיה?

ברחבי העולם ישנן קהילות יהודיות רבות, אשר ניתן למצוא בהן בתי כנסת ובתי דין רבניים. משכך, כאשר זוגות נשואים החיים בחו"ל מקבלים החלטה להתגרש, פונים הם מטבע הדברים לאותו בית דין רבני הנמצא באזור מגוריהם. משניתן פסק דין של גט, מניחים בני הזוג ובצדק כי הם גרושים כדת ודין ופנויים להינשא לאחר/ת בבוא העת. אולם, לא אחת, כאשר מי מהצדדים או שניהם, חוזר להתגורר בישראל, הוא מגלה לתדהמתו כי הרבנות בארץ אינה מכירה בגירושין ורואה בבני הזוג כנשואים. למצב זה השלכות מרחיקות לכת: ראשית, בני הזוג יידרשו להתגרש פעם נוספת ושנית, היה והאישה הנה בזוגיות חדשה והביאה ילד מבן זוגה, עלול הוא להיות מוגדר כממזר, על פי כללי ההלכה.

 

כיצד לעשות זאת נכון?

על מנת להימנע מהתרחיש הלא נעים שתואר לעיל שבו מתגלה כי גירושין בחו"ל שעברו בני הזוג אינם תקפים, יש לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ידריך את בני הזוג כיצד לפעול ויסייע להם בכל הבירורים הנדרשים. כך למשל יש לפנות אל הרבנות הראשית בישראל המנהלת רשימה של בתי דין רבניים ברחבי העולם המוכרים על ידה ולברר עמה האם בית הדין הרבני שבאזור מגוריהם של בני הזוג, נכלל ברשימה זו או אם לאו. כאשר בני הזוג התגרשו בבית דין בו מכירה הרבנות בישראל, לאחר קבלת הגט, יש לפנות לבית הדין הרבני בארץ לשם קבלת אישור הגט. עורך הדין יעמוד לרשות בני הזוג בטיפול בפרוצדורה המורכבת הזו ולעניין זה נציין כי הפנייה תהיה אל בית הדין הנמצא באזור מגוריהם הקבוע של בני הזוג בישראל ואם הם אינם מתגוררים בארץ בדרך קבע, יש לפנות אל בית הדין הרבני בירושלים.

 

מהם גירושי הייטק?

 

ומה בדבר גירושין אזרחיים?

כידוע, זוגות אשר נישאו בטקס אזרחי, נדרשים גם הם להתגרש ברבנות וההליך שתואר לעיל באשר לגירושין בחו"ל רלוונטי גם עבורם. כלומר, עליהם לוודא כי בית הדין הרבני באזורם מוכר על ידי הרבנות בישראל ולאחר קבלת גט, לפנות לבית הדין הרבני בארץ לקבלת אישור גט. כאמור מעלה, רצוי מאוד להסתייע בעורך דין מומחה בהליך מורכב זה. כמו כן, כאשר מדובר על זוגות שנישאו בטקס אזרחי וחיים בחו"ל, מומלץ לברר האם אין צורך להתגרש גם בגירושין אזרחיים, בנוסף לגירושין ברבנות. זאת על מנת שלא להפר את חוקי המדינה בה חיים בני הזוג. כאן עולה שוב חשיבותו של הייעוץ המשפטי, אשר במסגרתו יברר עורך הדין עבור בני הזוג האם יש צורך בהליך זה ואם כן, ידריכם כיצד לפעול ויעמוד לרשותכם בכל שאלה.

 

גט באמצעות שליח

כאשר אנו מדברים על גירושין בחו"ל, מונח זה יכול להתייחס גם למצב של גט באמצעות שליח. זוהי סיטואציה שבה אחד מבני הזוג חי בישראל והשני גר במדינה אחרת, או עומד לצאת מן הארץ. ככלל, על שני בני הזוג להיות נוכחים בטקס הגט, אולם, כאשר מי מהצדדים אינו מוכן או אינו יכול להתייצב, ניתן בנסיבות מסוימות, לבצע את הליך הגירושין באמצעות גט עם שליח. כך למשל, כאשר יש חשש כי הבעל יברח לחו"ל ויותיר את אשתו עגונה. דוגמא נוספת הוא מצב שבו אחד מבני הזוג חי בחו"ל ובשל אילוצים בריאותיים לא יכול הוא להגיע לארץ ולהתייצב לטקס הגט. מיהו השליח לסידור הגט? ככלל, ימונה שליח שהוא מעובדי הרבנות המקבל מינוי מבן/בת הזוג לצורך קבלת הגט והוא יסע אל המדינה בה הוא/היא מתגוררים ויחתימו על הגט. ויובהר, מדובר בהליך גירושין לכל דבר, על כל השלכותיו ולכן, רצוי מאוד לקבל ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה Partners, divorce and dissolution: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
דרג את הכתבהדירוג כתבה Divorce Abroad: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד