הפחתת מזונות בעקבות תקדים בית משפט עליון מזונות משמורת משותפת בתיק שנסגר
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תמ"ש 4542-03-16 חישוב מזונות רטרואקטיבי בעקבות התקדים בעליון 919/15

הפחתת מזונות בתיק סגור בהסתמך על תקדים בית המשפט העליון 

השופט עובד אליאס הפחית בדיעבד מזונות גבר כי שכר ההורים דומה וזמני השהות שווים (משמורת משותפת).

בפסיקה שחורגת מקו הפסיקה בדיני המשפחה לאחרונה, החיל בית המשפט לענייני משפחה את החלטת העליון בע"מ 919/15 (עורכת דין מאיה רוטנברג ייצגה את האב)  מדובר על תיק גירושין שהסתיים לפני שנים . הפסיקה זו יכולה להשפיע על אבות גרושים רבים שפסיקת המזונות בתיק שלהם אינה ניתנת לערעור אלא בעילה של שינוי נסיבות מהותי.

 

קרא/י על התיק שהחל בבית משפט לענייני משפחה בייצוגה של עו"ד מאיה רוטנברג הגיע לבית המשפט העליון ושינה את חייהם של אבות גרושים רבים : תקדים במזונות ילדים - משמורת משותפת וחבות במזונות


 

פסק דין חדש שמקצץ רטרואקטיבית בדמי המזונות

פסק הדין שניתן על ידי כבוד השופט עובד אליאס בבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה, קובע כי פסיקת בית המשפט העליון מיום 19/07/2017 (הלכת 919) אשר שינתה את ההסתמכות על הדין העברי וקבעה באופן תקדימי כי המזונות לא יוטלו בלעדית על הגבר - תחול באופן רטרואקטיבי - המשמעות היא שניתן יהיה להפחית את המזונות שמשלמים אבות גם לאחר שתיק הגירושין נסגר.

 

 

 

 להורדת פסק הדין תמ"ש 4542-03-16 לחצ/י על התמונה ↓

 

 

חישוב מזונות לפי בע"מ 919 בתיק סגור

 

 השפעת התקדים בעליון רטרואקטיבית על סכומי מזונות

בית המשפט העליון לא הכריע באופן חד משמעי אם הלכת 919-15  תחול רטרואקטיבית על תיקים שנסגרו, ולא רק על תיקים חדשים או תיקים שעדיין מתנהלים בבית המשפט. אי הוודאות יצרה חילוקי דעות בין בתי המשפט בשאלת הרטרואקטיביות כאשר שופטים שונים אימצו פרשנות שונה לגבי היקף תחולת השינוי ההלכתי על ילדים מתחת לגיל 6 ועל ההשפעה על תיקים שהדין בהם חלוט בפסק דין.

 

תמ"ש 68210-01-18 פלוני נ' אלמונית

פס''ד בנושא הפחתת מזונות בעקבות ההלכה החדשה בעליון בע''מ 91915. הפחתת מזונות ילדים רטרואקטיבית כשפסק הדין חלוט על פי הסכם גירושין.

21/01/2019 ביהמ''ש לענייני משפחה בראשון לציון, שופט עובד אליאס.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הפחתת מזונות בעקבות בע"מ 919/15 - פתיחת הסכם גירושין - האם בהסכם הגירושין  נקשרו בענייני המזונות ויתורים רכושיים?: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
בשאלה האם בע"מ 919/15 (בו ייצגה את האב עו"ד מאיה רוטנברג) כשלעצמו, מהווה שינוי נסיבות, זו שאלה שנדונה בהרחבה לאחרונה - כאשר מדובר בתביעה להפחתת מזונות או תביעה לביטול מזונות שהוסכמו במסגרת הסכם גירושין כולל שמשמעו כפסק דין ולמעשה תיק סגור, מטעמים של שינוי נסיבות, לא תשמש הלכת בע"מ 919/15 כעילה יחידה לשינוי הנסיבות אלא אך ורק באם יוכח כי קיים בנוסף שינוי נסיבות עובדתי משמעותי אשר בית המשפט יסבור כי יש בו להצדיק את שינוי שיעור המזונות הוא יוסיף ויבחן לצורך אומדנם גם את השפעת הלכת בע"מ 919/15 על שיעור המזונות. בחינת שינוי הנסיבות העובדתי תעשה, מחד, באופן קפדני פחות, ומאידך, תוך הקפדה על דרישת תום ליבו של המבקש.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם גירושין משמורת משותפת - עתירה לביטול מזונות שינוי נסיבות בעקבות שינוי הלכת המזונות בבע"מ 919/15: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
פסיקת מזונות לעולם אינה סופית, והיא תלויה בשינויים בנסיבות החיים. בית המשפט העליון עצמו לא קבע, במסגרת פסק הדין בעניין בע"מ 919/15 ובפסקי דין אחרים בעניין, האם בהלכה שיצאה תחת ידו יש משום שינוי נסיבות המצדיק כשלעצמו התערבות בפסק דין או הסכמות באשר לשיעור המזונות שניתנו קודם הלכת 919/15, ולמעשה הותיר שאלה זו לבחינה ולפסיקה של הערכאות הנמוכות.

בכל הקשור לשינוי שיעור מזונות אשר הוסכם בהסכם גירושין כול, הובהר בפסיקה, כאמור, כי נדרשת מידה רבה של זהירות קודם שיתערב בית המשפט בשיעור המזונות המוסכם וזאת גם אם הוכח לכאורה שינוי נסיבות כזה או אחר. קביעה זו הורתה בייחודו של הסכם הגירושין ככזה המשקלל ומאזן בין הסכמות שונות של בני הזוג בעניינים שונים, כאשר חלקם אף אינם נזכרים מפורשות בהסכם דוגמת עצם ההיעתרות לגירושין, אך השפיעו על המארג הכולל של הסכמות הצדדים כפי שמצאו לנכון לקובען בגדר הסכם הגירושין ביניהם. כך מצאנו את דברי בית המשפט.

אין מנוס מהחזרת התיק לבית משפט קמא על מנת שיוסיף ויתייחס לכלל טענות המשיב באשר לשינוי הנסיבות, לבד מהטענות הנוגעות להשתכרותו או כושר השתכרותו, על מנת שיבחן האם יש בשינוי נסיבות אלו על מנת להוות עילה לשינוי שיעור המזונות. ככל שימצא בית המשפט כי מתקיים שינוי נסיבות עובדתי שהורתו בהפחתה ניכרת בצרכי הקטינים, יוסיף ויבחן אף את השלכת הלכת 919/15 על שיעורם.
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה עמש 62263-10-17 האם הלכת העליון בע"מ 919/15 מהווה עילה להפחתת מזונות שנקבעו במסגרת הסכם גירושין כולל?: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד