תביעת נזיקין גירושין
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תביעת נזק גירושין

תביעת נזק  גירושין

 

עורך דין גירושין עוסק בענייני גירושין ומשפחה הכוללים כידוע סוגיות כגון חלוקת הרכוש, משמורת ומזונות ילדים, אולם ישנם מקרים בהם עולה עניין משפטי נוסף בין בני הזוג: תביעות נזיקין. עוולת הנזיקין כשמה, הוא מצב שבו אדם אחד גרם לנזק לאחר, המקים לו זכות לפיצוי כספי. מתי יוכלו בני זוג להגיש זה כנגד זו תביעת נזיקין בגירושין?

תביעת פיצויים על סרבנות גט בגירושין
על פי הדין הדתי, מתן גט מחייב את הסכמתם של שני בני הזוג. אי לכך, כאשר צד אחד מתנגד לגירושין, הצד השני יהיה ככלל, כבול בנישואים עד אשר סרבן הגט ישנה את דעתו. אין צורך להכביר במילים על הפגיעה שנגרמת בשל סרבנות גט ובפרט כאשר הסרבן הוא הבעל. לכך יש השלכות מרחיקות לכת על האישה בשל כללי ההלכה, על פיהם, אם האישה תקיים קשר עם גבר אחר, היא יכולה לאבד את זכותה למזונות. כמו כן, אם תיכנס להיריון מגבר אחר, זה עלול להיות מורכז כממזר. לאור שכיחותה של תופעת סרבנות הגט ולאור הנזקים הנפשיים והכלכליים שהיא גורמת, היא הוכרה לאורך השנים על ידי בית המשפט כעוולה נזיקית ברת פיצוי. מטבע הדברים, ככל שנסיבות המקרה חמורות יותר, כך לרוב, ניתן יהיה לקבל פיצוי כספי משמעותי יותר.

תביעת לשון הרע בגירושין
דוגמא נוספת של תביעות נזיקין בגירושין היא לשון הרע. מדובר בעוולה נזיקית אשר ניתן לקבל בגינה פיצוי כספי ללא הוכחת נזק. לעניין זה יש להבחין בין לשון הרע אשר התרחשה במסגרת הדיונים המשפטיים של ענייני הגירושין לבין כל מקרה אחר, מדוע? חוק איסור לשון הרע קובע כי האמור במהלכו של דיון משפטי לא יכול לשמש עילת תביעה בגין לשון הרע. קביעה זו נועדה לאפשר ניהול הליכים בבית משפט באופן חופשי תוך חתירה לחקר האמת, ללא חשש מפני תביעה של הוצאת דיבה. לעומת זאת, כאשר מי מבני הזוג מפרסם לשון הרע בנסיבות אחרות, לא תעמוד לו הגנה זו ובהעדר הגנה אחרת בחוק, ניתן יהיה להגיש נגדו תביעה לפיצויים. כך למשל כאשר בן או בת הזוג מגישים תלונת שווא במשטרה על בן/בת הזוג, או במקרה של אמירת דברים פוגעניים על האחר בפני חברים בני משפחה, שכנים וכיו"ב.

אלימות פיזית ומילולית בגירושין
למרבה הצער ישנם מקרים של התעללות פיזית ו/או מילולית של אחד מבני הזוג כלפי האחר וככל ומדובר במצב שיטתי ששרר לאורך תקופת זמן, ייתכן ויש מקום להגשת תביעה נזיקית נגד בן הזוג הפוגעני. ראשי הנזק בתביעה מסוג זה יכולים להיות שונים, בהתאם לנסיבות המקרה, החל מפיצוי בגין הוצאות רפואיות בשל פגיעות פיזיות וכלה בנזק נפשי שנגרם עקב ההתעללות הממושכת. אלו יכולים להוביל גם לאובדן כושר עבודה, הפסדי השתכרות, פגיעה ביכולת לקיים קשרים חברתיים וכיו"ב. גובה הפיצוי הכספי בתביעות שכאלו תלוי במידה רבה בנסיבות העניין, בחומרתה של האלימות, בטיב הנזקים שהיא גרמה ועוד.

כיצד מוכיחים תביעת נזיקין בגירושין?
ראינו אפוא כי ישנם סוגים שונים של תביעות נזיקין בגירושין. במאמר זה עמדנו על שלוש מהן: סרבנות גט, לשון הרע ואלימות נגד בן/בת הזוג. עתה נשאלת השאלה כיצד מוכיחים את התביעה. מטבע הדברים, הדבר תלוי בנסיבות המקרה, אולם בכל תביעה, יש להציג ראיות לקיומו של הנזק, היקפו וחומרתו וכן להוכיח את הקשר הסיבתי בין הנזק לבין המעשה של הנתבע, על מנת שניתן יהיה להטיל עליו אחריות בגינו. אחת הראיות בהן עושים שימוש בתביעות נזיקין, היא חוות דעת מומחה, אשר יעיד על טיבו של הנזק נשוא התביעה. כך למשל, יפנה עורך הדין המייצג לפסיכיאטר מומחה שיעיד על הנזק הנפשי שנגרם לתובע/ת עקב התנהגותו של בן הזוג.

 

לעורכת הדין מאיה רוטנברג ניסיון רב שנים בייצוג בהליכי גירושין, לרבות בתביעות נזיקין בין בני זוג. למימוש זכויותיכם באופן מלא בהליך המשפטי, הנכם מוזמנים לפנות אלינו.

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*

 

    
..
 
 
לקריאה נוספת:
 
תביעות נזיקין במשפחה
 
תביעת נזיקין נגד גרוש
 
תביעת נזיקין נגד מאהבת
 
כתב תביעה בגין עוגמת נפש
 
תביעות בין בני זוג
 
תביעה נזיקית בין בני זוג
 
תביעת לשון הרע בין בני זוג
 
דמי שימוש ראויים בין בני זוג
 
האזנת סתר בין בני זוג
 
דמי שימוש בדירה בהליך גירושין
פס"ד בשלוש תביעות לשון הרע (תמ"ש 11171-09-15)
מספר תיק: 11171-09-15
סוג ההליך: משפחה
שופט/ראש הרכב: כבוד השופט מרדכי לוי
ערכאה: ערעור | בית המשפט המחוזי
מחוז: מחוז תל-אביב
מועד החלטה: 15.12.2019
חוקים רלוונטיים: חוק איסור לשון הרע תשכ"ה – 1965קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעת לשון הרע של אב כנגד בת מנישואים קודמים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד