חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חוקר פרטי גירושין

חקירת גירושין

בתיקי גירושין רבים, נעזר עורך הדין בשירותיו של חוקר פרטי, אשר ממצאיו יכולים לבסס את טענות בן/בת הזוג בהליך הגירושין ולסייע בקבלת התוצאה המשפטית הרצויה. הצורך בחוקר פרטי עולה בשלושה מצבים עיקריים: חקירה כלכלית, אלימות והזנחה ובמקרה של בגידה.

 

חוקר פרטי בתיקי גירושין

במסגרת הטיפול המשפטי של עורך הדין בתיקי גירושין, עולה לא אחת הצורך בפנייה לחוקר פרטי. זאת לשם איסוף ראיות אשר יבססו את טענות הלקוח/ה. תפקידו של החוקר הפרטי הוא לבצע בדיקות שונות במאגרי מידע, בירורים ומעקבים בעת הצורך, אשר יניבו את הראיות הדרושות ללקוח/ה. על מנת לחסוך בעלויות הליך הגירושין, ישנה לעיתים התנגדות מצד הלקוח/ה כי עורך הדין יפנה לחוקר פרטי. אולם, זו נובעת בדרך כלל מהעדר הבנה בדבר חשיבותו של החוקר הפרטי בהליך המשפטי. תיק גירושין קם ונופל על ראיות אשר הדרך היעילה ביותר לאתר אותן הוא באמצעות חוקר פרטי, אשר לו הידע המקצועי והניסיון המתאימים. על כן, חסכון בעלויות שירותיו של החוקר הפרטי יכול לעלות ללקוח/ה בהפסד התיק משאין בידיו את הראיות הדרושות לביסוס טענותיו. בשל השלכותיו של הליך הגירושין, חשוב מאוד לבסס באופן הטוב ביותר את הטענות כדי לשמור על מלוא הזכויות.

 

הוכחת בגידה

זוגות רבים נפרדים על רקע של בגידה ולצד הפגיעה האישית הרבה, לזו יכולה להיות גם השלכה כלכלית מהותית בהליך הגירושין. על כן, שירותיו של חוקר פרטי נדרשים במקרים אלו על מנת להוכיח את מעשה הבגידה. מהי המשמעות הכלכלית של בגידה?כאשר אישה בגדה בבעלה, הצגת ראיות על בגידה על ידי הבעל, יכולה להביא לכך כי בית הדין הרבני ישלול מן האישה את כתובתה ובכלל זה את זכותה למזונות אישה. כאשר המקרה הוא הפוך, אם תציג האישה עדות לבגידת בעלה, יכול בית הדין הרבני לפסוק לה את הכתובה. בן הזוג הנבגד יכול כמובן גם הוא לאסוף עדויות לבגידה כגון תכתובת ווצטאפ או מיילים, אך בכל הנוגע לביצוע מעקב אחר בן/בת הזוג, כדאי שהדבר יבוצע על ידי חוקר פרטי מנוסה ומיומן על מנת שהראיות יהיו מהימנות וקבילות בכל הליך משפטי.

 

חקירה כלכלית

בקרב זוגות רבים, אחד מבני הזוג הוא זה אשר אחראי על הפן הכספי ואילו בן הזוג האחר אינו מעורב ואינו מודע תמיד להיקף הרכוש. מצב זה מהווה בעיה בעת גירושין והצד שאינו מעורב בניהול הכלכלי עלול למצוא עצמומקופח במסגרת חלוקת הרכוש. לשם מניעת מצב זה ומימוש כל זכויותיו הכספיות של בן/בת הזוג,פונה עורך הדין המייצג לחוקר פרטי, אשר מבצע חקירה כלכלית מקיפה, על מנת לאתר את כל מלוא הרכוש שבבעלות בני הזוג. צורך זה מתחדד עוד יותר כאשר עולה חשד להברחה או הסתרת נכסים, פעולה שכיחה מאוד בהליכי גירושין, במסגרתה מנסה אחד מהצדדים להשיג יתרון כלכלי על פני האחר. יש לציין כי חקירה כלכלית יכול ותידרש גם לאחר שהסתיים הליך הגירושין, למשל, במסגרת תביעה להקטנה או הגדלת מזונות ילדים, אז תפקידו של החוקר הפרטי יהיה לברר אם אכן חל השינוי הכלכלי הנטען שבגינו מתבקשת הפחתה או הגדלה של דמי המזונות וכך יוכל הצד הנתבע להגיע אל הדיון מוכן.

 

 

אלימות והזנחה

למרבה הצער, ישנם זוגות אשר מתגרשים על רקע של אלימות ו/או הזנחה מצד אחד הצדדים כלפי בן/בת הזוג ואף כלפי הילדים. במצב זה, על בן הזוג הנפגע לדאוג לביטחונו האישי ולביטחון הילדים. כיצד עושים זאת? עורך הדין המייצג את הצד הנפגעידאגלקבלת צווי הגנה מתאימים אשר ירחיקו את הצד הפוגע מבן הזוג והילדים. שנית על ידי טיפול נכון בתביעת המשמורת כך שתישללנה מבן הזוג הפוגע זכויות משמורת או ייקבעו ביקורים בפיקוח, עד לשינוי המצב. בכדי להשיג מטרות אלו, צריך להוכיח לבית המשפט את האלימות וההזנחה ולשם כך ייעזר עורך הדין בשירותיו של חוקר פרטי אשר יאגד את כל הראיות והעדויות להתעללות.

 

 

  חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, תשל"ב 1972
  חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, תשל"ב 1972 - להורדה (מקור)
  תקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (רישיונות) (תיקון), תשע"ז - 2017
  רשימת חוקרים פרטיים פעילים
בקשת הבעל להוציא צו לגילוי מידע כנגד הנטען [אלמוני] מאחר שמדובר בצד ג'.
הצווים המבוקשים הם שניים:
האחד, למשרד הפנים על מועדי יציאותיו וכניסותיו לארץ של מאהב במקרה בגידה וכן לחברות התעופה.
והשני, ל'חדרי אירוח דיסקרטיים' בשאלה אם המאהב שהה בהםקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה פגיעה בפרטיות – מתי היא מוצדקת? איסור, רשות או חובה – כללים, סייגים ויישום  | תיק 1175940/1: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
חוק המחשבים, התשנ"ה-1995 (החוק המקורי)

חוק המחשבים (תיקון), התשע"ב-2012 קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק המחשבים להורדה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
גירושין ובגידה: בעל ואשה חיים בפירוד. הבעל הגיש תביעת גירושין נגד האשה בבית דין רבני. האשה מתנגדת לגירושין. להוכחת עילתו, מציג הבעל תמונות בהן נראית אשתו מקיימת יחסי מין עם אחר. את התמונות הוא צילם שעה שהוא נכנס עם שני אחרים לדירה המשותפת בה התגוררה האשה בלבד, בלא ידיעתה והסכמתה.

סעיף 32 לחוק הגנת הפרטיות, התשל"א-1981 ,קובע:
"חומר שהושג תוך פגיעה בפרטיות יהיה פסול לשמש ראיה בבית משפט, ללא הסכמת הנפגע,
זולת אם בית המשפט התיר מטעמים שיירשמו להשתמש בחומר, או אם היו לפוגע, שהוא צד
להליך, הגנה או פטור לפי חוק זה".

האם חלה הוראה זו "כלל הפסילה" בבתי הדין הרבניים? האם הראיה הושגה תוך פגיעה בפרטיות האשה? האם יש לבעל הגנה טובה? האם יש מקום להתיר את הראיה? – אלה השאלות הניצבות בפנינו בעתירה זו.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה בג"ץ 6650/04 פלונית נ' בית הדין הרבני האזורי בנתניה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד