En

צור קשר

checked

פרידה לפני גירושין


פרידה לא רשמית מתרחשת כאשר בני זוג בנישואין או ידועים בציבור מפסיקים לחיות יחד מבלי להתגרש. זוגות נשואים עשויים להיפרד כצעד ראשוני בתהליך הגירושין או כדי לקבל נקודת מבט השוואתית על הנישואין ולקבוע אם יש צורך בגירושין.

 

פרידה למטרה כלכלית: זוגות עשויים להיפרד כאלטרנטיבה לגירושין מסיבות כלכליות או דתיות, לצרכי מס, או כדי להבטיח הטבות פרישה ו / או ביטוח בריאות המשך לשני בני הזוג.

 

בין ידועים בציבור, מקובל להתחיל פרידה באופן לא פורמלי, או לבצע הפרדה משפטית עם הסכם פרידה משפטי שנערך על ידי עורך דין. באשר לגירושין של בני הזוג, שלב זה עשוי לכלול פסיקה למזונות בין אם להחזיק במשמורת בלעדית ובין אםהורות משותפת של כל ילד וסכום המזונות .

 

האם פרידה היא גירושין מבחינה משפטית?
פרידה אינה זהה לגירושין . פירוד פירושו שאתה גר בנפרד מבן / בת הזוג שלך, אך אתה עדיין נשוי באופן חוקי עד שתקבל פסק דין של גירושין מבית משפט.

עם זאת, בדרך כלל פרידה משפיעה על חלוקת האחריות הכספית בינך לבין בן/בת הזוג שלך לפני שהגירושין הם סופיים.


משמעות משפטית
פרידה לנסיון- בני זוג הזקוקים להפסקה מהקשר, יכולים לבחור לחיות בנפרד בזמן התלבטות בין גירושין או שלום בית ופיוס, חלק מהזוגות בוחרים לחיות בנפרד באותו בית. מבחינת יחסי הממון, בזמן שבני זוג נפרדים, חלים אותם כללים משפטיים כמו זוגות נשואים, מבחינת בעלות על רכוש. לדוגמא, כסף שאחד מבני הזוג מרוויח ורכוש שנרכש בתקופת הפרידה עדיין עשויים להיחשב בבעלות משותפת שלך ושל בן/בת הזוג שלך.

 

בהנחה שאין לכם עדיין הסכם ממון או הסכם חיים משותפים לידועים בציבור, אם אתם כבני הזוג עדיין מקווים להתפייס, גם אם מדובר בנסיון לחיות בנפרד, מומלץ לכתוב הסכם לא רשמי, (הסכם פרידה זמנית) על כמה נושאים שבוודאי על הפרק מבחינת שייכות הרכוש. 

 

לדוגמה, יהיה עליכם להחליט אם תמשיכו לחלוק חשבון בנק משותף או כרטיסי אשראי וכיצד תתקצבו את ההוצאות שלכם, מי מכם יישאר בבית המשפחה ומי יעזוב את הבית, כיצד יחולקו ההוצאות וכד'. אם יש לכם ילדים, תצטרכו להחליט איך ומתי כל אחד מכם יבלה איתם. אם שניכם מחליטים שאין דרך חזרה, הפרידה הזמנית הופכת להיות קבועה. על זה נדון בהמשך. 

 

הפרדה זמנית לשיפור הנישואין
למרות שההשפעה הרגשית של פרידה דומה לזו של גירושין,  יש הטוענים כי פרידה זמנית עשויה להתרחש גם כדי להעצים את הנישואין ככלי להישאר יחד. יש מומחים שמתייחסים להפרדה של שישה חודשים כפרק זמן רב להפרדה זמנית, מכיוון שהיא ארוכה מספיק כדי להקים משק בית שני ולקבל פרספקטיבה, אך לא מספיק זמן כדי להראות קבועה.

 

עילת גירושין
פרידה עשויה להיות מוכרעת באופן חד צדדי על ידי אחד מבני הזוג שמתרחק. הפרדה לתקופה מסוימת יכולה להיות עילה לגירושין.

 


אנחנו בהחלט מתגרשים. האם עלינו לחכות עוד עם תקופת הפירוד בכדי להתחיל בתהליך הגירושין?


לא! אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים היא שהם מחכים. בתקופת ההפרדה , כל כך הרבה יכול להשתנות מבחינה כלכלית שעורך הדין אינו יכול לבטל את ההשלכות, וזה יכול להיות פשוט יותר ולעיתים פחות יקר לפתור את הבעיות האלה מראש.

 

כמה דוגמאות לדברים שיכולים להשתבש כלכלית במהלך הפרידה: מגפת הקורונה מתפשטת והעסק בצרות, חשבונות הבנק הולכים ומתרוקנים, בן /בת הזוג לקח הלוואה וכד'.

 

כעת נוצר מצב שצריך להוכיח דברים אלה בבית המשפט כדי לקבוע מי אחראי, והתהליך הזה יכול להיות יקר ודורש מומחים וחוקרים. 

 

בני זוג יכולים להפתיע כשהחבילה מתפרקת. זכרו: אנשים משתנים, במיוחד בעיתות פרידה ומשבר, האנשים שאיתם אנחנו מתחתנים הם לא בהכרח האנשים שאנחנו מתגרשים מהם.הסכם פרדה בין בני זוג נשואים או ידועים בציבור

יש לברך על כל אלה שמנסים לתקן את נישואיהם. להתגרש דורש מחיר גבוהה לטיפול משפטי, כלכלי, חברתי ורגשי, וזה לא דבר שיש להחליט כלאחר יד אלא אם כן אתם בטוחים לחלוטין שאין אפשרויות ברות קיימא אחרות. אבל בזמן שאתם עובדים על הנישואין שלכם, אתם צריכים להיפרד פיזית?

הפרדה פיזית יכולה בהחלט לתת לכל אחד מבני הזוג זמן ומרחב להחליט האם ניתן או צריך להציל את הנישואין.

לא משנה מה הסיבות לתקופת ההפרדה שלכם, הדאגה שלי כעו"ד מייעצת לגירושין היא שכל פרידה של יותר מכמה חודשים יכולה להכניס אתכם למצב פגיע מאוד מבחינה כלכלית. כדי להגן על עצמכם, אני קוראת לכם לעקוב אחר כללי ה"אסור ואל תעשה" בתקופות פרידה.

אם אתם שוקלים להיפרד יותר מכמה חודשים, נסו טיפול זוגי לפני פרידה.

אם אתם רואים שזה לא עובד, עליכם:

 • להתעדכן במצב הכלכלי הזוגי: אם בן/בת הזוג טיפל/ה בכספים בנישואין שלכם, אתם יכולים למצוא את עצמכם לגמרי מנותקים מהמידע הפיננסי אם ​​אתם נפרדים. לא תדעו מה הוא מרוויח, מוציא, משקיע, קונה או מוכר. הימנע מהמצב המסוכן הזה!

 • השיגו כרטיסי אשראי על שמכם: אשראי טוב הוא היסוד לרווחתכם הכלכלית כרווק/ה. אם אין לך אשראי על שמך בלבד, עשה/י זאת בהקדם האפשרי.

 • סגרו את כל חשבונות כרטיסי האשראי המשותפים: במהלך הפרידה, אתם עדיין יכולים להיות אחראים על חובות שבן/בת הזוג גרם, במיוחד אם אין לכם הסכם משפטי המציין אחרת. אם בן/בת הזוג נוטל/ת הלוואה בכרטיס שאתם מחזיקים במשותף, הוא עשוי להכניס אותך למצב שעלול להיות הרסני.

 • התייעצו עם עורך דין לגירושין וערכו הסכם פרידה מחייב מבחינה משפטית. אם יש מקום לדבר אחד בלבד ברשימת המטלות שלך, זה אמור להיות זה!

הסכם פרידה מפרט את התנאים לפיהם תחיו בנפרד בעודכם נשואים כחוק. זה קריטי בהחלט להגנה על עצמך כלכלית במהלך הפרדה בכל אורך ניכר.
בין היתר, ההסכם אמור לכסות:

 • אחריות בגין חובות שנוצרו במהלך הפרידה;

 • כיצד תחלקו נכסים זוגיים, כולל גישה לנכסים נזילים לתשלום חשבונות;

 • מזונות ילדים ו / או בני זוג;
 • חלוקת זמני שהות ואחריות הורים;
 • זכויות סוציאליות, ביטוחים בריאותיים, חיים ואחרים;
 • חלוקת חיסכון לפנסיה ;
 • ויתור על ירושה, אם ברצונכם לוותר על תביעות לעיזבונות זה של זה.
 • בנוסף, ההסכם יכול לשרת מטרות אחרות. כגון תזמון הגירושין מכיוון שהוא משפיע על מיסים, הטבות סוציאליות ו / או צבאיות, כיסוי ביטוח בריאות או עניינים כספיים אחרים.

פרידה לעומת גירושין יתרונות וחסרונות

 

הפרדה עשויה להיות בדיוק מה שאתם זקוקים לתקן את הנישואין. לחלופין, זה יכול להיות השלב הבא של ניכור קבוע. גם אם אתם מקווים להתפייס, שימו לב שבן הזוג עשוי להתכונן לגירושין.

עם זאת, יש כמה כללי "אל תעשה" שחשוב להקפיד בתקופת הפרידה:

 • אל תיכנסו למערכת יחסים חדשה: זוגיות חדשה בזמן שאתם עדיין נשואים מבחינה חוקית לא יעזור לכם במשא ומתן להסדר גירושין, ובוודאי לא בבית הדין הרבני.

 • אל תבזבזו יותר מדי: מפתה ככל שיכול להיות לפנק את עצמכם במשהו נחמד בזמן שאתם לבד, זה לא הזמן לרכישות גדולות או לנסיעות יוקרה. אם הפרידה שלכם מובילה לגירושין, אינכם רוצים להיות בחוסר אחריות כלכלית ופזרנות.

 • אל תשתפו ברשתות החברתיות: הפרידה היא נושא מצוין לשקט מוחלט בפייסבוק, בטוויטר וכו '.


אל תנוחו על זרי דפנה. אם הבנתם שהנישואין שלכם הסתיימו, אל תתעכבו בסטאטוס של פרידה. עד כמה שזה יכול להיות עצוב, להמשיך עם הגירושין פירושו להמשיך בחיים שלכם.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד