חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תביעת גירושין

תביעת גירושין
 

כאשר בני זוג מקבלים החלטה להתגרש, עליהם לעבור הליך משפטי הכולל את סידור הגט וחלוקת הרכוש המשותף. היה ולבני הזוג יש ילדים, עומד על הפרק גם נושא המשמורת והמזונות. במאמר זה נסביר אודות הסוגיות השונות המרכיבות את תביעת הגירושין וכן נסביר מתי תוגש תביעת גירושין.

 

סידור הגט

על מנת להתיר את ברית הנישואין, על בני הזוג לפנות אל בית הדין הרבני לצורך סידור הגט. לעניין זה נדגיש כי גם זוגות אשר נישאו בטקס אזרחי ולא ברבנות, מתגרשים בבית הדין הרבני. היה וישנה הסכמה לגירושין, הליך סידור הגט יסתיים תוך זמן קצר ובני הזוג יקבלו פסק דין כמבוקש. הקושי טמון במצב שבו אחד מבני הזוג מתנגד למתן גט, זאת מן הטעם כי על פי ההלכה, חייב הגט להיות בהסכמה של שני הצדדים. ישנן מספר דרכים להתמודד עם סרבנות גט, כאשר עורך הדין המייצג את הצד המסורב, יפעל באפיקים המתאימים ביותר, בהתאם לנסיבות המקרה.

 

חלוקת הרכוש

הרכוש המשותף אשר צברו בני הזוג בתקופת נישואיהם, יעמוד עתה לחלוקה, במסגרת הליך הגירושין. המונח רכוש משותף מתייחס קודם כל לרכוש אשר נקנה לאחר שבני הזוג נישאו. אולם, חשוב לדעת כי גם רכוש אשר אחד מן הצדדים קיבל או רכש טרם החתונה, יכול להיחשב לרכוש משותף אם תוכח בו כוונת שיתוף. מטבע הדברים, סוגיה זו מהווה מקור למחלוקת רבה בין הצדדים בשל השלכותיה על אורח חייהם של בני הזוג לאחר הפרידה ומכאן גם חשיבותו של הייצוג המשפטי בתביעת גירושין על מנת שכל אחד מן הצדדים יוכל לשמור על האינטרס הכלכלי שלו.

 

משמורת הילדים

אצל מרבית הזוגות המתגרשים, יעברו הילדים עם הפרידה, אל חזקתה של האם ולאב נקבעים הסדרי ראייה, מועדים קבועים בהם יפגוש את ילדיו.  מצב זה אינו נובע בהכרח מאי רצונו של האב לשמש כהורה משמורן, אלא בשל חזקת הגיל הרך הקובעת כי ילדים עד גיל 6 יעברו באופן אוטומטי לחזקת האם בעת גירושין, אלא אם הושגה הסכמה אחרת בין ההורים. אפשרות אחרת של הסדר משמורת אשר הופך לנפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, הוא משמורת משותפת, אז אין הורה אחד משמורן, אלא ההורים חולקים את החזקה על הילדים שווה בשווה.

 

מזונות

כאשר לבני הזוג יש ילדים, אזי מלבד שאלת המשמורת, תביעת גירושין תכלול גם את סוגיית המזונות. במקרה של משמורת מלאה, ישלם האב לאם את דמי המזונות, כאשר אלו צריכים לשקף את צרכי הילדים אך בד בבד להתאים לרמת הכנסתו של האב על מנת שלא לגרום לו לקריסה כלכלית. במקרה של משמורת משותפת, יחלקו ההורים את חובת המזונות, בהתאם ליכולתם הכלכלית וחובה זו אינה מוטלת על האב באופן בלעדי.

 

גישור לפני תביעה

מאז חודש יולי 2016, אז נכנס לתוקפו חוק הגישור (ובשמו המלא חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ה – 2014) כל הליך גירושין בישראל נפתח בהליך של גישור. כלומר, בני הזוג מנועים מלהגיש תביעת גירושין בסוגיות שמנינו לעיל, אלא לאחר שקיימו מספר פגישות גישור באמצעות יחידות הסיוע של בתי המשפט. המטרה הנה להביא את בני הזוג לכדי הסכמות בסוגיות הגירושין השונות ולהימנע מניהול מאבק משפטי המהווה עול כלכלי ורגשי על בני הזוג. על כן, רק כאשר ניסיונות הגישור לא צלחו, נפתחת בפני הצדדים האפשרות לפנות לערכאות להגשת תביעות הגירושין.
 
 
תביעת גירושין של אישה מקימה לבעל טענת פטור מן הכתובה אך אינה מבטלת את חזקת החיוב ואינה מטילה את מלוא נטל הראיה על האישה .

תביעת האישה לגירושין אינה מבטלת את החיוב בכתובה אלא מאפשרת לבעל לטעון לפטור אותו מכתובה, לאור העובדה שהגירושין יוצאים ממנה. לכן במקרה שהאישה טענה לעילת גירושין המצדיקה את חיוב הבעל בגירושין ובתשלום כתובתה, אבל האישה לא הצליחה להוכיח את טענתה, בהוכחה שהיא מעבר לכל ספק, בשל העדר יכולת להוכיח אותה, ייתכן לומר שהחיוב בכתובה בעינו עומד ככל שבית הדין מתרשם שיש ממש בטענותיהקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעת האישה לגירושין : הטוענת לעילות גירושין המביאות גם למאיסות– דין הכתובה ונטל הראיה | תיק ‏1113045/1: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד