חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אמנה משפחתית

יש לכם עסק משפחתי? חברה משפחתית?  על מנת לנהל אותו בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על המרקם המשפחתי והערכים החברתיים מומלץ לערוך אמנה משפחתית. האמנה - מערכת חוקים משפחתית זו תהווה מעין הסכם מסגרת, במסגרתו, תוכלו לקבוע את העקרונות הבסיסיים לניהול העסק ובראשם, היבטים הנוגעים לייחודיות שבניהול עסקים בתוך המשפחה.

עסק משפחתי- נהדר אך מורכב

היתרונות שבניהול עסק משפחתי הם רבים ובראשם, המחויבות המובהקת שחשים בני המשפחה לעסק שבנו במו ידם ומפרנס לא רק אותם, אלא גם את בני המשפחה כולה. אולם לצד הרצון הברור בהצלחתו ושגשגו של העסק המשפחתי, ישנה גם מורכבות לא פשוטה. בעולם העסקים נדרשת לא פעם חשיבה "קרה" המצריכה קבלת החלטות עסקיות הנקיות משיקולים אחרים. כאשר מדובר על עסק משפחתי, יש צורך אפוא להפריד בין האישי לעסקי וזוהי משימה לא קלה.

אמנה משפחתית היא אחד הכלים היעילים למטרה זו משהיא יכולה לסייע לחברה משפחתית להתנהל בצורה יעילה וכלכלית, תוך שמירה על יחסי משפחה טובים ושימור ערכים חברתיים.

אמנה משפחתית

מסמך זה נועד ליצור בסיס איתן להתנהלותו של העסק המשפחתי, על ידי קביעת העקרונות על פיהם יפעל העסק, תוך מתן דגש לסוגיות ייחודיות אשר אינן קיימות בעסק רגיל. היקפה של האמנה, מהם הנושאים אליהם היא תתייחס ומידת הפירוט בה תלוי בכם, אולם נוכל להצביע על שני נושאים עיקריים שכדאי שיופיעו בה. במסגרת אמנה משפחית תקבעו בין היתר, מהו החזון של העסק ומהן מטרותיו, כך תוכלו לראות האם ישנם פערים בין בני המשפחה בכלל ופער בין דורי בפרט. כמו כן, יש לקבוע את הקריטריונים להעסקת בני משפחה בעסק ומהו מעמדם של בני המשפחה האחרים שאינם עובדים בו.

 

 חזון העסק ומטרותיו

זהו החלק הראשון של האמנה המשפחתית ולצורך כתיבתו, על בני המשפחה המעורבים לשבת יחד ולחשוב מה גרם להם להחליט על הקמת העסק, מה ראו לנגד עיניהם, איזה מוצר או שירות הם מבקשים לתת וכיו"ב. שימו לב, האמנה המשפחתית לא באה להחליף תכנית עסקית, אך היא מבקשת לתת מסגרת ברורה למטרות העסק, על מנת לתת בסיס רעיוני ומשם תפעולי, כיצד להניע נכון את התהליכים ולקיים עסק מצליח ויעיל. בשלב כתיבת החזון מתגלים לא אחת פערים משמעותיים בין דור המייסדים לבין דור העתיד וזהו המקום לגשר על פערים אלו, על מנת שאלו לא יהוו מקור לחילוקי דעות וחיכוכים במהלך הפעילות השוטפת בכלל ובעת קבלת החלטות מהותיות על עתיד העסק בפרט. 

 

קריטריונים להעסקת בני משפחה

מטבע הדברים זהו מאפיין ייחודי לעסקים משפחתיים, שהרי בעסק רגיל, כאשר שוכרים עובדים, נעשה הדבר מתוך שיקולים עסקים ענייניים. בעסק משפחתי, יש צורך לקבוע כללים מסודרים לעניין זה, כדי ליצור הפרדה ברורהבין היחסים המשפחתיים לבין העסק. המטרה: לוודא כי בני משפחה שיעבדו בעסק יהיו מועסקים בו בשל התאמתם לתפקיד, כישוריהם וניסיונם המקצועי ולא פשוט בשל כך שהם בני משפחה. בהיבט זה יש גם להתייחס לאופן הפרישה מהעסק וכן למעמדם של בני המשפחה שאינם עובדים בעסק: האם יוכלו הם להביע את עמדתם, באיזה אופן, באלו סוגיות, מה יהיה משקל דעותיהם בהליך קבלת ההחלטות וכדומה.

 

רוצים לעבוד יחד טוב יותר? לקחת את העסק המשפחתי קדימה? עורכת הדין מאיה רוטנברג, מומחית לדיני משפחה, בעלת וותק של מעל 15 שנה,תבנה עבורכם אמנה משפחתית, אשר תסלול לכם את הדרך להצלחה עסקית, תוך שמירה על המרקם המשפחתי.

 

 יצירת קשר עם עו"ד מאיה רוטנברג

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

 

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד