חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיבות לגירושין

בחור ובחורה נפגשים, מתאהבים, נישאים ומקימים משפחה. מה גורם להם להחליט לפרק את החבילה ולהתגרש? ניתן למנות סיבות רבות לגירושין, ביניהן: כסף, ילדים, בגידה, פער גילאים והמשפחה המורחבת.

גירושין : המדריך המלא לגירושין, מאמרים והמלצות 

 

כסף
אין זה חדש, "כסף מסובב את העולם" על כן זה לא מפתיע כי חלק ניכר מהזוגות מתגרשים על הרקע הזה. לעיתים הדבר יכול לנבוע מכך כי יש פער כלכלי משמעותי בין בני הזוג. אז, הצד שמרוויח יותר מרגיש כי הוא זה שצריך לקבל את ההחלטות בעניינים הכלכליים ומותיר את בן/בת הזוג שלו בתחושה של נחיתות.

 

סכסוך בענייני כספים יכול לבוא לידי ביטוי גם באופנים אחרים: אחד מבני הזוג אינו שקול כלכלית ויוצר חובות מיותרים לבני הזוג, דבר היוצר מתח ולחץ בבית, בן/בת הזוג נוהגים להלוות כספים לבני משפחה ללא הסכמת הצד השני וכיו"ב.

 

בשל מרכזיותו של הכסף בחיינו, זוגות רבים מוצאים את עצמם במשבר עמוק על הרקע הזה וכאשר הם אינם מצליחים ליישר את ההדורים, הם נפגשים במדרגות הרבנות.

 

גיל צעיר

נישואין בגיל צעיר מאוד מגדילים את הסיכוי להתגרש, במיוחד בשנות הנישואין הראשונות.

 

ילדים
כמאמר השיר "ילדים זה שמחה", אולם הם מהווים במקרים רבים מוקד למחלוקת עמוקה בין בני הזוג המובילה לגירושין. ראשית, לעיתים ישנה אי הסכמה בעניין הבאת ילדים לעולם. האישה מרגישה בשלה וחשה כי השעון הביולוגי מתקתק ומנסה אפוא ללחוץ על הבעל להקים משפחה.

 

הבעל מצידו מבקש להמתין כמה שנים כדי להתבסס יותר כלכלית. במקרים אחרים, דווקא הבעל הוא זה שמרגיש מוכן לילדים והאישה רוצה לחכות כדי להתקדם בקריירה.

 

בנושא הילדים יכול להתגלע סכסוך בין הצדדים גם לעניין אופן גידולם וחינוכם. כך למשל, האישה מעוניינת כי יקבלו חינוך חילוני והבעל המגיע מבית דתי, מבקש כי ילמדו במסגרת דתית.

 

לידה והריון לפני הנישואין

לידה והריון לפני הנישואין מגדילים משמעותית את הסיכוי להתגרש עתידי.

 

בגידה
כאשר אנו רואים בני זוג שגירושיהם קשים במיוחד, יש סיכוי גדול כי הסיבה לפרידתם היא בגידה. לעיתים מדובר במעידה חד פעמית של בן/בת הזוג ולעיתים ברומן מתמשך מחוץ לנישואין.

 

הבעייתיות הגדולה במצבים אלו היא לאו דווקא מעשה הבגידה הפיזי, אלא אובדן האמון, משום שלא פעם, הבגידה מתגלה לצד השני במקרה. במצב שכזה, אף אם בן הזוג הבוגד מתחרט ומבטיח שהדבר לא יישנה, הקושי לשקם את קשר הנישואין הוא גדול וחלק מבני הזוג הנבגדים אינם רוצים להישאר או אינם מצליחים להתגבר על כאב הבגידה. לעניין זה נציין כי בגידה מהווה גם עילה לגירושין על פי דין תורה.

 

 

פער גילאים
בשונה מבעבר, אז בני זוג נישאו לאנשים בני גילם, אותם הכירו בתיכון, בצבא או באוניברסיטה, בעידן של היום, ישנם זוגות רבים אשר יש ביניהם פער גילאים גדול. זאת בזכות אתרי ההיכרויות והרשתות החברתיות אשר מחברות בין אנשים ממקומות שונים בארץ ובעולם.

 

כאשר הלב מתאהב, יש תחושה אמיתית שהגיל אינו משנה, אולם כאשר חיים יחד לאורך זמן, לעיתים מתגלים הבדלים שבני הזוג אינם מצליחים לגשר עליהם ועל כן הם מחליטים להתגרש. כך למשל, פער גילאים גדול יכול ליצור הבדל בנושא הקמת משפחה, הדבר נכון בפרט כאשר לאחד מבני הזוג יש ילדים מקשר קודם ובזוגיות הזו של פרק ב', היה רוצה ליהנות מקשר הנישואין ללא ילדים.

 

פער גילאים יכול ליצור גם הבדלים בתחביבים ובתחומי העניין של בני הזוג, כאשר האחד רוצה לטייל ולישון בשטח בכל הזדמנות והשני רק חולם על חופשת בטן גב.

 

השכלה 

מחקרים מראים שלאנשים עם פחות השכלה גבוהה (לעומת תיכון או לא מסיימים תיכון) יש סיכוי נמוך יותר להתגרש. 

החמה והגיסה
לא פעם, בן הזוג אינו מסתדר עם המשפחה של בת זוגו או להפך  ודבר שכזה יכול ליצור מתחים גדולים מאוד על הנישואין. כאשר בן/בת הזוג אינם יודעים לעשות את ההפרדה בין הזוגיות לבין המשפחה המורחבת וזוהי אכן משימה קשה, הסיכוי שבני הזוג יוכלו להמשיך לחיות יחד הוא קטן מאוד.

 

הסיבה לכך היא הלחץ הרב בו שרויים בן/בת הזוג הרוצים מחד לשמור על חיי הנישואין שלהם אך במקביל, רוצים לשמר את הקשר שלהם עם ההורים והמשפחה המורחבת. במצבים חריפים במיוחד, המשפחה של בני הזוג אף מנסה לשכנע את בנם או בתם להיפרד מהבעל או האישה וככל שאלו אינם חזקים דיים לעמוד מולם, הדרך לגירושין קצרה.

 


חוסר שייכות דתית

חוקרים מצאו כי אנשים עם שייכות דתית בהשוואה לאלו שאינם שייכים לאף קבוצה דתית נוטים פחות להתגרש.

 

גירושי ההורים
התנסות בגירושין של הורים מעלה את הסיכון לגירושין.

 

החלטתם להתגרש? עורכת הדין ומגשרת מאיה רוטנברג, בעלת ניסיון של מעל 15 שנה בתחום המשפחה והגירושין, תייצג אתכם במקצועיות ובמסירות ותילחם עבור מה שחשוב לכם.

 

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד