חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כמה עולה הליך פונדקאות?

אחד השיקולים המרכזיים אשר עולים מטבע הדברים, בעת ההחלטה על הליך פונדקאות הוא נושא העלות. אז כמה עולה הליך פונדקאות? טווח העלויות יכול להיות שונה מהותית ממקרה למקרה, אולם ניתן להצביע על כמה גורמים משפיעים כגון האם מדובר על פונדקאות בארץ או בחו"ל, האם יש צורך בתרומת ביציות, האם מדובר בלידת תאומים או ניתוח קיסרי ועוד.

הליך פונדקאות – מהו?
במסגרת הליך זה, בוחרים בני זוג או אדם יחיד, אם פונדקאית אשר תישא את העובר ובעת לידתו תמסור אותו להורה/ההורים המיועדים. תמורת זאת, תקבל האם הפונדקאית תשלום כספי וכן החזר הוצאות ההיריון והלידה. בישראל, הליך פונדקאות מותר לבני זוג שהם גבר ואישה בלבד ולנשים יחידות. זוגות חד מיניים וגברים יחידים, אינם רשאים לעבור בארץ הליך זה ונדרשים לבצעו בחו"ל, דבר המשפיע באופן ישיר על עלות ההליך. כמו כן, פונדקאות בחו"ל היא מאוד נפוצה גם בשל כך כי בישראל מותרת פונדקאות מלאה בלבד ואין אפשרות לפונדקאות חלקית, במסגרתה תורמת האישה הפונדקאית גם תרומת ביצית.

פונדקאות בארץ או בחו"ל
הפרמטר הראשון והמכריע ביותר לעניין עלותו של הליך פונדקאות, הוא השאלה אם זה מתבצע בארץ או בחו"ל. ההבדל בין העלויות יכול להיות מהותי מאוד, בין היתר בשל הוצאות הנסיעה לחו"ל, לרבות טיסה ושהייה, הצורך שעולה לעיתים בחוות דעת של רופא ישראלי בנוסף לזו של הרופא המטפל במדינה הזרה, לרבות הטסתו של מומחה ישראלי לחו"ל ועוד. בעוד שעלותו של הליך פונדקאות בארץ נעה בדרך כלל בין 200 ל300 אלף שקלים, הליך פונדקאות בחו"ל יהיה בדרך כלל יקר יותר לפחות פי 1.5.

מה כוללת העלות?
בין אם ההליך מבוצע בישראל ובין אם הוא מבוצע בחו"ל, השירותים הנדרשים הם די זהים והעלות אמורה לכלול בין היתר את הרכיבים הבאים: איתור פונדקאית מתאימה, אבחונים רפואיים ופסיכולוגיים בדיקות רפואיות, עריכת הסכם התקשרות בין הצדדים, פיצוי לפונדקאית והחזר הוצאות, ביטוח ועוד. ככל שמדובר על פונדקאות בארץ, יש צורך בשלב מקדמי של אישור הועדה לנשיאת עוברים וכאשר זו מבוצעת בחו"ל, יש צורך בהליך של הסדרת מעמדו המשפטי של התינוק על מנת שיהיה ניתן להביאו ארצה.

עלויות נוספות
השאלה כמה עולה הליך פונדקאות מתייחסת גם לעלויות נוספות מלבד האמור לעיל, אשר תלויות מאוד בנסיבות המקרה. כך למשל, תרומת ביצית, אשר אינה נדרשת בכל הליך פונדקאות אך כאשר יש בה צורך, היא כרוכה בתוספת תשלום של עשרות אלפי שקלים.  אם יהיה מדובר בלידת תאומים, או בניתוח קיסרי, יכול הדבר גם הוא להביא לתוספת תשלום ניכרת. אם עולה הצורך בליווי פסיכולוגי של ההורה/ההורים המיועדים ו/או של הפונדקאית לאורך הליך הפונדקאות, גם זוהי עלות נוספת שאינה כלולה בחישוב הסטנדרטי אך יש לקחת אותה בחשבון וישנן עוד דוגמאות רבות.

עורך דין פונדקאות
אם החלטתם על הליך פונדקאות, הנכם זקוקים לייצוג משפטי מקצועי של עו"ד המתמחה בתחום זה. עורך הדין יטפל בכל ההליך הבירוקרטי והמשפטי המורכב, ינחה אתכם אלו מסמכים עליכם להציג, אלו בדיקות יש לבצע וייתן מענה לכל בעיה אשר עולה במסגרת ההליך. מלבד הניסיון והמומחיות המשפטית, חשוב לבחור בעורך דין שאתם מתחברים אליו גם ברמה האישית ושהנו בעל יכולת אמפתיה. הטעם לכך הוא כי מדובר בתקופה רגשית לא פשוטה בכלל ולעיתים מטלטלת מאוד ועל כן מומלץ מאוד כי עורך הדין המייצג ומלווה לאורך התהליך, יידע לתת גם ייצוג משפטי טוב וממוקד וגם כתף תומכת ויחס סבלני.

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד