En

צור קשר

checked

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש

במהלך חיי הנישואין נצברים נכסים ורכוש, בפני בני זוג המבקשים להתגרש עומדת, בין היתר, המשימה הלא פשוטה של חלוקת רכושם, הרכוש המשותף שצברו במהלך החיים המשותפים וזכויות שונות.

 

להחלטה על גירושין השפעה מרחיקת לכת על בני הזוג מבחינות רבות ובין היתר בפן הכלכלי, ההפרדה הרכושית שיש לבצע בין הצדדים בעקבות הפרידה מובילה לטלטלה ותשפיע על חיי בני הזוג לאחר הגירושין. כיצד מתבצעת חלוקת רכוש בהליך הגירושין? בכך יעסוק המאמר שלפניכם.

 

כאשר בני זוג עוברים גירושין או ידועים בציבור נפרדים, עליהם לחלק את הנכסים שחלקו פעם. חלק זה של הפרידה מביא לעיתים קרובות לוויכוחים קטנוניים על מי ישמור על סט החרסינה או על אלבומי תמונות.
 
עבור רכוש מסוים, כגון ירושה של בית הבעלות נותרת באופן טבעי על בן/בת הזוג שירש. חלוקת נכסים מורכבת אחרת וחלוקת רכוש מצריכים משא ומתן מורכב או התדיינות משפטית. בגלל מורכבות הנושא ורגישותו במקרה של הסדר חלוקת רכוש, מומלץ לפנות לעורך דין גירושין המוסמך כמגשר, מנוסה ומוביל בתחום דיני המשפחה לקבלת עזרה משפטית ותשובות.

 

עקרון איזון המשאבים בחלוקת רכוש
העקרון המנחה בחלוקת הרכוש בגירושין הוא איזון משאבים, כלומר, הרכוש מתחלק בין בני הזוג שווה בשווה. אולם כפי שנראה להלן, התמונה בסופו של יום הרבה יותר מורכבת. החלוקה תיעשה ככלל, רק באשר לרכוש המשותף, שהנו כל הרכוש שנצבר במהלך תקופת הנישואין.

 

 • חישוב חלוקת רכוש בגירושין
 • חלוקת רכוש במקרה של בגידה
 • חלוקת מטלטלין בגירושין
 • הסכם חלוקת רכוש דוגמא 2023
 • חלוקת רכוש ללא גירושין
 • חלוקת רכוש בגירושין מתנה
 • חלוקת דירה רכוש הסכם גירושין ויחסי ממון
 • חלוקת פנסיה בגירושין
 • חלוקת רכוש עורך דין גירושין
 • מה מגיע לאישה בגירושין

נכסים שנצברו לפני החתונה אינם נכללים באיזון המשאבים, אלא אם הוכחה בהם כוונת שיתוף. נדגיש כי הסדר זה יחול כל עוד לא נחתם בין בני הזוג הסכם ממון אשר קבע חלוקה אחרת של הרכוש. לחלוקת הרכוש נדבכים שונים, נציג להלן את המרכזיים שבהם, על מנת להבין הלכה למעשה כיצד מתבצעת חלוקת רכוש בגירושין.

 

חלוקת דירת המגורים המשותפת בגירושין
עבור מרבית הזוגות המתגרשים, דירת המגורים היא הנכס היקר ביותר שבבעלותם. משכך, נושא זה מעורר בדרך כלל את המחלוקת המרכזית והעמוקה ביותר בסוגיית הרכוש. חלוקת דירת המגורים היא למעשה פעולה של פירוק שיתוף במקרקעין והיא יכולה להתבצע באחת משתי דרכים: חלוקת רכוש בגירושין

 

1. אחד מבני הזוג יכול לרכוש את חלקו של האחר בנכס .

 

2. לחילופין, יוכלו בני הזוג למכור את הדירה לצד ג' ולהתחלק ברווחי המכירה.

 

ההחלטה על אופן הפירוק צריכה להתקבל הן מתוך שיקול של כדאיות כלכלית והן מתוך צורך רגשי של מי מהצדדים להתנתק מדירת המגורים המשותפת.

 

חלוקת זכויות סוציאליות
לכל אחד מבני הזוג יש זכות לקבלת מחצית מהזכויות הסוציאליות של הצד השני אשר צבר הוא במקום העבודה בתקופת הנישואין (למשל זכויות פנסיה וקרן השתלמות). היות שבמועד הגירושין טרם הגיע בדרך כלל מועד הפירעון של הזכויות הללו, אזי חלוקתן תתבצע הלכה למעשה רק בעתיד, כאשר הזכויות יהפכו לנזילות.

 

חלוקת רכוש בגירושין

 

לחילופין, כאשר בני הזוג מבקשים לסיים את ההתחשבנות הכלכלית ביניהם כבר עתה, ניתן לבצע בהסכמת שני הצדדים, היוון של הזכויות.

 

כלומר, לערוך חישוב של שוויין העתידי של הזכויות ולהעביר את התשלום לבן/בת הזוג כבר בעת הגירושין, יחד עם ביצוע חלוקת הרכוש כולו בין הצדדים.

סרטון הדרכה: כיצד מתבצעת חלוקת הרכוש בהליך גירושין או פרידה?

 

נכסי מוניטין וקריירה
בקרב חלק לא קטן מן הזוגות, ישנו פער כלכלי גדול בכושר ההשתכרות, הנובע מהקרבה של בן זוג אחר למען האחר. לרוב, מדובר בבת הזוג המגדלת את הילדים ומאפשרת לבן זוגה את הזמן לפתח קריירה משגשגת ולטפס בעולם השכר, בעוד היא נשארת מבחינה זו מאחור. בעת גירושין, תהיה האישה אפוא זכאית לחלק מנכסי המוניטין והקריירה של בן הזוג, שיתורגמו לערך כספי.

 

 בהקשר זה נדגיש כי אין המדובר בהכרח בחלוקה שווה בין הצדדים וזו תהיה תלויה במידת ההקשר שבין הוויתור של בת הזוג להצלחתו של בן הזוג, בגילה של האישה, באפשרות שלה לצמצמם את פער ההשתכרות בין הצדדים לאחר הפרידה וכיו"ב.

 

חשיבותו של הייצוג המשפטי
מן האמור לעיל אנו רואים כי חלוקת רכוש בגירושין כוללת נדבכים שונים ומאמר זה סקר רק את חלקם. מדובר בעניין מורכב, אשר משפיע רבות על המשך חייהם של כל אחד מבני הזוג ולכן, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייצוג משפטי בהליך הגירושין כולו, לרבות בסוגיה זו.

 

עורך דין גירושין מומלץ 

תפקידו של עורך הדין המייצג הוא להגן על כל האינטרסים הכלכליים של הלקוח באופן המיטבי בכל היבט והיבט, תוך מאמץ לנהל משא ומתן לגיבוש הסכם חלוקת רכוש. עריכת הסכם תייתר את הצורך לנהל תביעת רכוש בערכאות שאין לדעת מה תהיה תוצאתה והיא מותירה את שיקול הדעת בסוגיה כה מהותית בידם של בני הזוג ותעניק להם וודאות כלכלית.


עו"ד מאיה רוטנברג

עומדים בפני גירושין וחוששים מההשלכות הכלכליות? עורכת הדין מאיה רוטנברג, מומחית בדיני משפחה,תייצג אתכם במסירות ובמקצועיות ותפעל לשמירה מיטבית של זכויותיכם הכספיות בגירושין.

חלוקת רכוש הנישואין

 

גירושין וחלוקת רכוש

חלוקת רכוש בגירושין הוא ללא ספק אחד הנושאים המורכבים ביותר ומעוררי המחלוקת בהליך הגירושין. זאת בשל ההשלכות הכלכליות של מהלך זה. על מנת לוודא חלוקה הוגנת של הרכוש ולשמור על זכויות הצדדים בהליך הגירושין כולו, חשוב מאוד לפנות לעורך דין מקצועי, המומחה בדיני גירושין.


הלכת השיתוף וחוק יחסי ממון

אופן חלוקת הרכוש בהליך הגירושין, תלוי בין היתר, בשאלה מתי נישאו בני הזוג. זוגות אשר נישאו טרם 1/1/1974, חלה עליהם הלכת השיתוף, בעוד שזוגות אשר באו בברית הנישואין לאחר מועד זה, חל עליהם חוק יחסי ממון.

 

בעבר, ההבדלים בין שני אלו היו ברורים וחד משמעיים, אך כיום המצב הוא מורכב הרבה יותר. הפסיקה הובילה לשינויים רבים בנושא חלוקת רכוש ועל כן, ישנה חשיבות רבה לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי בעניין זה. אחד השינויים החשובים מתייחס לחלוקת נכסים אשר נתקבלו במתנה, לנכסים שנתקבלו בירושה ולנכסים אשר נצברו טרם הנישואין.

 

מתנות וירושות

בעבר, תחולתו של חוק יחסי ממון על בני זוג, משמעה הייתה כי לאיזון המשאבים נכנס הרכוש אשר נצבר בתקופת הנישואין בלבד וכל נכס אחר לא היה נכלל. לעומת זאת, חלוקת רכוש אשר נעשתה בהתאם להלכת השיתוף, הייתה יכולה לכלול גם נכסים שנתקבלו במתנה, נכסים שנתקבלו בירושה ונכסים אשר נצברו טרם הנישואין, זאת כל עוד הוכחה בהם כוונת שיתוף.

 

הפסיקה שינתה במהלך השנים את המצב החד משמעי הזה וכיום, גם כאשר חל על בני הזוג חוק יחסי ממון, יכול כל צד לטעון לזכויות בנכסים הנ"ל. זאת בתנאי כי הציג ראיות לכוונת שיתוף בנכס הספציפי לגביו הוא טוען לזכויות. העדר היציבות המשפטית מבהירה את החשיבות שבפנייה אל עורך דין גירושין מומחה, אשר ידאג לזכויות הכספיות של הלקוח במסגרת חלוקת רכוש בפרט והליך הגירושין בכלל.

 

חלוקת דירת נישואין

עבור מרבית הזוגות, דירת המגורים היא הנכס היקר ביותר שברשותם ועל כן, לאופן חלוקתה בעת גירושין, ישנה משמעות כלכלית אדירה. לאור זאת, על בני הזוג לקבל ייעוץ משפטי מקצועי בעניין זה, במסגרתו יישקלו היטב כל ההיבטים של פירוק שיתוף בדירת המגורים וייעשה מאמץ להגיע להסכמה. במקרים בהם בני הזוג אינם מגיעים להסכמה, יכריע בעניין בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני.

 

חשוב לומר, כי בית המשפט לא יורה על פירוק שיתוף בדירת המגורים, אלא לאחר שווידא כי קיימים מגורים חלופיים לילדים ולהורה המשמורן. כמו כן, בית המשפט אינו מתייחס לסוגיה זו במנותק מיתר הרכוש של בני הזוג, על מנת למנוע קיפוח עתידי של מי מהצדדים.

 

כיצד מתבצעת חלוקת אופציות ומניות בגירושין?

 

חלוקת רכוש – הסכם גירושין

המורכבות המשפטית של חלוקת רכוש וההשלכות הכלכליות של נושא זה על בני הזוג, מבהירים ראשית כל, את הצורך בקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה. שנית, הם ממחישים את החשיבות שבחתימה על הסכם גירושין, במסגרתו יגיעו בני הזוג להסכמות באשר לנושא חלוקת רכוש ולא יותירו את העניין להחלטת בית המשפט, אשר לעיתים קרובות, יכולה להיות בלתי צפויה.

 

מומלץ כי עריכת הסכם גירושין תיעשה על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה, אשר ידאג לפירוט ברור ומדויק של כל הנכסים ויבהיר את אופן חלוקתם. ההסכם יותאם אישית לבני הזוג ויכלול כל סוגיה רלוונטית העולה מן הגירושין, כגון משמורת וילדים ודמי מזונות.

 

עושים סדר

המושגים חלוקת רכוש, חלוקת נכסים, רכוש משותף, חלוקה חצי חצי של רכוש, גירושין, עסק, יחסי ממון, וכן,  החוקים השונים שסובבים את הליך הגירושין יוצרים חוסר וודאות לגבי חלקו של כל אחד מבני הזוג ברכוש המשותף בגירושין, או פרידה של ידועים בציבור.


שאלות ותשובות בנושא חלוקת רכוש
 

מתי יש לבצע חלוקת רכוש?

חלוקת רכוש מתבצעת בדרך כלל במסגרת הליך הגירושין. כאשר בני הזוג נפרדים, יש צורך לבצע הפרדה רכושית ביניהם.

 

האם ניתן לבצע חלוקת רכוש ללא גט?

בהחלט. מצב זה נועד למנוע שימוש של הבעל במתן גט כקלף מיקוח כנגד האישה, על מנת לקבל יתרון כלכלי בגירושין.

 

כיצד נקבעת חלוקת הרכוש בין בני זוג?

בני הזוג יכולים לערוך הסכם חלוקת רכוש, היה וישנה ביניהם הסכמה בסוגיה זו. בהעדר הסכמה, יש להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, אשר יכריע בעניין.

 

מידע נוסף:

 • הסכם חלוקת רכוש דוגמא
 • חלוקת רכוש בגירושין בית דין רבני
 • חוק חלוקת רכוש בין בני זוג
 • חישוב חלוקת רכוש בגירושין
 • חלוקת רכוש ללא גירושין
 • חלוקת רכוש ללא הסכם ממון
 • חלוקת רכוש בגירושין ירושה
 • עלויות גירושין
 • חלוקת דירה בגירושין
 • רכוש שנצבר בנישואין
 • הסכם ממון בין בני זוג נשואים
 • איך למנוע חלוקת רכוש לא שוויונית
 •  מהו רכוש משותף

כיצד מתבצעת חלוקת הרכוש כאשר בני הזוג חתמו על הסכם ממון?

חלוקת הרכוש תתבצע על פי הקבוע בהסכם, שהרי זוהי מטרתו של הסכם ממון - לקבוע מבעוד מועד את ההפרדה הרכושית במקרה של פרידה.

 

האם כדאי לחתום על הסכם חלוקת רכוש (הסכם גירושין)?

בהחלט! כאשר בני הזוג מנהלים משא ומתן ביניהם ומגבשים הסכמות באשר לחלוקת הרכוש, הם חוסכים זמן וכסף בהתדיינות משפטית ולכן צעד זה מומלץ מאוד.

 

מה בין חלוקת רכוש וחובות?

היה ובמהלך חיי הנישואים, צברו בני הזוג חובות, אלו יתחלקו ביניהם שווה בשווה, אלא אם ניתן להוכיח כי אין המדובר בחובות משותפים.

 

מה באשר לחלוקת רכוש שנצבר לפני הנישואין?

ככלל, רכוש אשר נקנה טרם נישואיהם של בני הזוג, יחזור לבעליו עם הפרידה. החריג לכך הוא כאשר הצד השני הוכיח כוונת שיתוף, אז הופך הנכס לרכוש משותף.

 

חלוקת רכוש וחובות 

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין ויש לכם חובות במסגרת חלוקת הרכוש יחולקו לא רק הנכסים והכספים בין בני הזוג, אלא  גם החובות המשותפים שנצברו. 

 

כאשר אנו חושבים על חלוקת רכוש בגירושין, הנטייה היא להתמקד בכל הנכסים שבבעלות בני הזוג, אולם במקרים רבים, צברו בני הזוג גם חובות במהלך חיי הנישואין. מהו דינם של אלו במסגרת חלוקת הרכוש? האם ישנה חשיבות לסוג החוב, או שמא כל החובות מתחלקים שווה בשווה בין הצדדים? בכך יעסוק במאמר שלפניכם. 

 

הדין בישראל קובע כי בעת גירושין, כל הרכוש המשותף יחולק בין הצדדים שווה בשווה. המונח רכוש משותף כולל נכסים מסוגים שונים, החל מדירת המגורים של בני הזוג, הכספים שבחשבון העו"ש ובקופות הגמל וכלה בנכסי המטלטלין ונכסי קריירה ומוניטין.

 

מדובר, ככלל, על רכוש אשר נקנה ונצבר לאחר הנישואין כאשר נכסים שנרכשו טרם הנישואין חוזרים לבעלותם הבלעדית של בן/בת הזוג. זאת למעט רכוש אשר ניתן להוכיח לגביו כוונת שיתוף ובמקרה כזה גם הוא ייחשב לרכוש משותף ויחולק בין הצדדים.  הסדר זה של חלוקת הרכוש נקרא איזון משאבים והוא חל על כל זוג נשוי אשר נישא לאחר 1974. 

 

החריג לכלל זה הוא מצב שבו ערכו בני הזוג הסכם ממון אשר קובע חלוקה שונה של הרכוש במקרה של פרידה. בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במספר הזוגות אשר פונים אל עורך דין מומחה לדיני משפחה לשם עריכת הסכם ממון לפני או לאחר הנישואין. זאת במטרה למנוע בעת גירושין, את היווצרותו של סכסוך משפטי בין הצדדים  בדבר חלוקת הרכוש והנכסים. 

 

מה יעלה בגורל החובות?

כפי שבמסגרת הגירושין, רכושם של בני הזוג מחולק ביניהם שווה בשווה, כך ייעשה גם לגבי חובותיהם, זאת מתוך ההנחה כי הצדדים שותפים לא רק לרווחים ולנכסים שהצטברו בשנות הנישואין, אלא שותפים גם להפסדים ולחובות שנוצרו במהלך הנישואין. חלוקת החובות תיעשה כאמור באופן שווה אלא אם כן קיים הסכם ממון הקובע אחרת, או מצב שבו בני הזוג גיבשו הסדר אחר במסגרת הסכם גירושין. 

 

האם כלל זה הוא גורף וחל על כל חוב באשר הוא? התשובה היא בשלילה. כאשר החוב נוגע לחיי המשפחה, לצרכיה, לניהול משק הבית זהו חוב משותף, למשל, חובות משכנתא, תשלומים של נכסי מטלטלין שנרכשו לבית, חובות ארנונה/חברת חשמל, תשלומים למסגרות הילדים וכיו"ב. אולם, כאשר החוב אינו קשור לחיי המשפחה, רואים בו כחוב אישי של בן הזוג שיצר אותו ולפיכך, פרעונו יוטל עליו בלבד. 

 

מתי חוב איננו חוב משותף?

הפרדת חובות בין בני הזוג: חובות אשר נוצרו ללא ידיעת בן/בת הזוג ובניתוק מחיי המשפחה, רואים בו כחוב אישי של מי שיצר אותו ולא כחוב משותף. ל

להלן מספר דוגמאות: חוב אשר נוצר בשל הוצאת כספים עבור מאהב/ת, חובות הימורים, חוב בגין הלוואה וכיו"ב. לעניין זה חשוב לציין כי אם בן/בת הזוג ידעו על הפעילות, היו שותפים לה או נהנו מרווחיה, סביר להניח כי החוב יוכר כחוב משותף ולא ניתן יהיה לטעון שמדובר בחוב אישי. 

 

בהקשר זה עולה השאלה מהו דינו של חוב אשר נוצר לאחר שבני הזוג נפרדו, אך הליך הגירושין טרם הושלם. הכלל האמור חל גם כאן וכאשר מדובר על הוצאה כספית משמעותית חד צדדית, כלומר שהצד השני לא הסכים לה ו/או לא היה מודע לה, יראו בחוב הזה כחוב אישי של מי שיצר אותו ולא תוטל כל אחריות לחוב זה על הצד השני. 

 

פנייה לייעוץ משפטי

הסוגיה של חלוקת החובות בגירושין היא סוגיה סבוכה. על פניו, נדמה כי מדובר במצב פשוט: חוב הנוגע למשק הבית הוא חוב משותף וחובות אחרים נחשבים לחוב אישי. אולם התמונה מורכבת הרבה יותר, בין היתר משום שישנה חשיבות רבה לשאלה האם בן/בת הזוג היו מודעים לקיומה של הפעילות שיצרה את החוב והאם נהנו מרווחי הפעילות או היו שותפים לה באופן כלשהו.

 

לסוגיה זו משמעות כלכלית רבה על שני הצדדים ועל כן, הדבר דורש בדיקה פרטנית מדוקדקת ומעמיקה על מנת לבחון היטב את מעמדו של כל חוב ולקטלג אותו כחוב משותף, החל על שני בני הזוג, או כחוב אישי החל על הצד שיצר אותו בלבד. לשם כך, יש צורך בפנייה לייעוץ משפטי של עו"ד גירושין מנוסה, אשר יבחן את נסיבות המקרה, יחווה דעתו באשר לסוגיה זו ויעשה את המיטב כדי להגן על האינטרסים הכלכליים של הלקוח.


החשיבות שלחלוקת רכוש הנישואים בהליך הגירושין
אחד הנושאים החשובים והמורכבים ביותר בעת גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש.

תחום חלוקת רכוש בגירושין הינו תחום מורכב הדורש ידע מקצועי רחב ורב שנים,התנהלות חכמה בתחום זה הינה קריטית להצלחת תהליך הגירושין.

כמו כן, בתחום זה נדרשת היכרות רבה עם מערכת המשפט ובתי הדין הרבניים וניסיון בניהול מגוון של תיקים. מחלקת דיני משפחה וירושה במשרד עורכי דין רוטנברג, אשר בראשה עומדת עו"ד מאיה רוטנברג, מספקת ניסיון מקצועי עשיר וידע משפטי המבטיחים ניהול איכותי ונכון של תחום חלוקת רכוש בגירושין, כך שלא תפסיד/י את מה ששייך לך.
 

כאשר את/אתה נכנס/ת לתהליך חלוקת רכוש בגירושין, קיימים מספר מושגים שחשוב שתכיר/י
 

ההבדל בין הלכת שיתוף וחוק יחסי מימון
שני המושגים הללו מתייחסים לחלוקת רכוש בגירושין. הלכת שיתוף הינה הלכה משפטית שהייתה תקפה עד 01/01/1974 ולפיה הרכוש אשר צברו בני הזוג בחייהם המשותפים שייך לשניהם, שווה בשווה. הלכה זו תקפה כל עוד לא הוכח בבית המשפט כי הייתה בין בני הזוג כוונת שיתוף אחרת.
 

לעומת זאת חוק יחסי ממון שנכנס לתוקף בתאריך 01/01/1974  מתייחס לזוגות שהתחתנו מרגע כניסת החוק לתוקף ומחליף את הלכת השיתוף שהייתה תקפה עד אז.
 

חוק יחסי ממון מגדיר הסדר איזון משאבים לפיו בעת חלוקת הרכוש יוצרים הפרדה בין הנכסים של כל  אחד מבני הזוג בזמן הנישואין עד פקיעת הנישואין. אם על פי הפרדת הנכסים לא קיים איזון בערך הנכסים, על בן הזוג בעל הנכסים עם הערך הגבוה יותר לשלם לבן זוג השני את ההפרש בכסף או בשווה כסף.
 

מעבר לדרך חלוקת הרכוש בין בני הזוג, קיימים עוד שני הבדלים מהותיים בין הלכת שיתוף לחוק יחסי מימון:

 

 • מועד חלוקת הרכוש – בעוד בהלכת שיתוף ניתן לחלק את הנכסים בין בני הזוג בזמן הנישואין, בחוק יחסי ממון איזון הנכסים מותנה בפקיעת הנישואין.

 • נכסים – בהלכת שיתוף קיימים מצבים בהם נלקחים בחשבון גם נכסים שהיו בידי אחד מבני הזוג לפני הנישואים. לעומת זאת בחוק יחסי ממון הנכסים עליהם חל איזון נכסים הם אך ורק הנכסים שנצברו בזמן הנישואין. נכסים שהיו לבני הזוג לפני הנישואין, או שהתקבלו במסגרת מתנה או ירושה אינם נכנסים לרשימת הנכסים. בנוסף, לא יחולקו כספים המגיעים לאחד מבני הזוג על פי חוק, לדוגמא קצבאות ביטוח לאומי וכדומה.

 

אז מה כל כך חשוב בעו"ד המתמחה בתחום חלוקת רכוש?
על פי הכתוב למעלה, נראה כי כל נושא חלוקת הרכוש ברור ונהיר על פי החוק, אך לא כך הוא הדבר. החוק העוסק בחלוקת רכוש הוא עמום ומשאיר פתח לפרשנויות שונות שמאפשרות למומחה בתחום להטות אותן לטובת צד זה או אחר.

כאשר עולות שאלות של כוונת שיתוף או האם הנכס שימש את שני בני הזוג או לא, חשוב שיהיה לצדך עו"ד מעולה שידע להשתמש במידע בצורה שתתאים לצרכיך, ובסופו של דבר תאפשר לך לצאת מתהליך חלוקת הרכוש כאשר את/ה מרוצה, וכאשר הנכסים בהם רצית הם שלך על פי חוק.
 

זכרו – עו"ד מומחה בתחום חלוקת רכוש בגירושין יכול להיות ההבדל בין עתיד פיננסי בטוח לבין חלל פיננסי המעמיד אותך מול מציאות שלא צפית, ומשפיע עליך ועל משפחתך. החיים אחרי הגירושים יכולים להיות חיים טובים אם תגיע/י אליהם בצורה מאורגנת ובטוחה מבחינה כלכלית.
 

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג –אנו נתכנן עבורך חלוקת רכוש שתשמר את רמת החיים המגיעה לך.

כאשר מגיעים לנושא חלוקת רכוש בגירושין חשוב שכבר בהתחלה יהיה לצדכם צוות עורכי דין שלא יתפשר על הדברים שחשובים לכם. למחלקת דיני משפחה וירושה בראשותה של עו"ד מאיה רוטנברג ניסיון במגוון תיקים העוסקים בחלוקת רכוש בגירושין, כאשר כל תיק במשרד מנוהל על ידי עורכי דין מומחים, תוך הקפדה על בניית אסטרטגיה ייחודית על פי צרכי הלקוח והתיק.

 

 • עורך דין גירושין מומלץ

 

 התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

במשרד עורכי דין רוטנברג אנו מעמידים לרשותך ניסיון עשיר וידע מקצועי רחב המאפשרים לעורכי הדין שלנו לבנות אסטרטגיה לניהול חלוקת הרכוש שתאפשר לך לצאת מהתהליך כאשר ידך על העליונה.   

 פסקי דין גירושין חלוקת רכוש

 הסכם חלוקת רכוש דוגמא

דוגמא לחלוקת רכוש בני זוג הורדה

מחשבון חלוקת רכוש גירושין חינם

חלוקת רכוש בגירושין כל זכות

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים

חישוב חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש ללא הסכם ממון

חלוקת רכוש בין בני זוג

תביעה לחלוקת רכוש בין בני זוג

שמאי חלוקת רכוש גירושין

הסכם ממון חלוקה לא שוויונית רכוש בני זוג

מומחה חלוקת רכוש דיני משפחה 2024


חלוקת נכסים בגירושין: ירושה, שיתוף ופינוי
חלוקת נכסים בגירושין: ירושה, שיתוף ופינוי
31/01/2024
דרג את הכתבהדירוג כתבה פסק דין חלוקת נכסים בגירושין: ירושה, שיתוף ופינוי: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד