En

צור קשר

checked

גירושין: עו"ד גירושין

הליך הגירושין הוא הליך משפטי ייחודי מאוד, ראשית בשל העובדה כי הצדדים לו הם בני זוג ושנית בשל מורכבות הסוגיות בהן הוא עוסק. תפקידו של עו”ד גירושין הוא לנהל את התיק בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח הן מבחינה משפטית והן מבחינה אישית ורגשית. 

 

גירושין: לווי משפטי וייעוץ  עו"ד גירושין

במדינת ישראל הליך גירושין הוא מורכב מאד, במיוחד כאשר מדובר בבני זוג יהודים. עו"ד גירושין, בדרך כלל עובר דרך ארוכה בלימוד דיני המשפחה, עד שיוכל לקחת על עצמו בבטחה את האחריות לייצג נאמנה לקוחות בשעתם הקשה, וללוות אותם בהכרעות שיקבעו את עתידם.

 

מסלול ההכשרה של עו"ד גירושין טוב, עובר דרך לימודים אינטנסיביים וסקרנות וצבירת ידע בתחום דיני המשפחה, הדין הדתי, המקור לחוקים ולהלכות. חובה על עורך הדין לצבור נסיון רב בייצוג בתי משפט ובבתי הדין הרבניים, קריאת פסקי דין רבים (אזרחיים של בית משפט למשפחה ורבניים), אין ספור ומאמרים לעקוב אחר ההלכות המשתנות. כן, ידע זה כוח, ובתחום זה בפרט.

 עו ד גירושין

הסדרת הסוגיות המשפטיות

ישנה נטייה לחשוב כי הליך הגירושין מסתכם בהגשת תביעה לגט בבית הדין הרבני. אולם זה כולל עוד מספר נושאים כבדי משקל, בעלי השפעה רבה על חייהם של בני הזוג. להלן פירוט קצר אודות כל הסוגיות הגירושין:

  1. סידור הגט: ככל שיש הסכמה בין הצדדים בדבר הרצון להתגרש והוכחה עילה לגט, מדובר בהליך פשוט. הקושי מתחיל במקרה שאחד מבני הזוג מתנגד לגירושין, אז על עורך הדין יהיה לנקוט בפעולות שונות על מנת להתמודד עם סרבנות הגט.

  1. חלוקת הרכוש: יש לחלק בין בני הזוג את הרכוש המשותף. אם בני הזוג ערכו בשעתו הסכם ממון, תתבצע חלוקת הרכוש על פי מה שנקבע בהסכם. לחילופין, תבוצע הפרדה רכושית בהתאם להסדר איזון משאבים שבחוק.

  1. משמורת ילדים ומזונות: יש להסדיר את זמני השהות של כל הורה עם הילדים ובהתאם לכך, תיקבע חבות דמי המזונות. בהקשר זה נציין שתי נקודות חשובות. האחת היא כי על ילדים עד גיל 6, תחול ככלל, חזקת הגיל הרך והשנייה היא כי מאז יולי 2017, על פי בע"מ 919/15, חולקים ההורים את החובה לתשלום מזונות ילדים, החל מגיל 6.

תיק גירושין

כל תיק גירושין מכיל הרבה מרכיבים ומשתנים שיש צורך להתייחס אליהם בכובד ראש, כאמור, הליך הגירושין בארץ מסובך יותר מהליכים מקבילים בעולם, בגלל שיש שתי מערכות משפטיות שונות בארץ המוסמכות לדון בגירושין (בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה).

 

טיפים:

 

עצה 1 עו"ד גירושין: לעולם אין להקל ראש בהליך גירושין.

עצה 2 של עו"ד גירושין: לא להסתמך על ניסיון של חברים/מכרים אשר במהלך גירושין או חוו גירושין. השתדלו לא לקבל עצות הנשלפות מהמותן וליישם אותן על הגירושין שלכם, גם אם נראה לכם שאתם עוברים בדיוק את אותו הליך.

 

פנו לעו"ד גירושין וקבלו ייעוץ מקצועי ויסודי, עם מסמכי הגירושין הרלוונטיים, ותגלו שהפרטים הקטנים יכולים לשנות את דרכי הפעולה הנכונים בתיק שלכם מקצה לקצה. לא תצטערו שעשיתם זאת לאחר שעורך הדין יסביר לכם את מצבכם העובדתי והמשפטי בגירושין.

 

בניית אסטרטגיה לתיק הגירושין

ייצוג בתיק גירושין מצריך בניית אסטרטגיה מתאימה, כאשר זו צריכה לתת מענה אופטימאלי גם לפן המשפטי וגם לפן הרגשי של הלקוח. זאת משום שלסוגיות הנדונות, יש השפעה קודם כל אישית על חייהם של בני הזוג ולאחר מכן, משפטית וכלכלית. במקביל לבניית אסטרטגיה בתיק, עו"ד גירושין יבחן היטב האם יש מקום להידברות עם הצד השני, במטרה לגבש הסכם גירושין. זאת כדי להימנע מניהול הליך משפטי מורכב ויקר ולאפשר לבני הזוג להתגרש בצורה קלה ויעילה יותר.

 

ניסיונות לפשרה יעשו במסגרת בקשה ליישוב סכסוך, אותה ממילא מחויבים הצדדים להגיש טרם יוכלו לפנות לערכאות משפטיות ו/או במסגרת הליך גישור אצל עורך דין מגשר. ככל שאין נכונות הדדית לפשרה, או שניסיונות הגישור לא נשאו פרי, עו”ד גירושין ייצג את הלקוח בפני הערכאות המשפטיות ויפעל להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר בכל סוגיה.

 

גירושין אזרחיים

בני זוג אשר נישאו אזרחית ולא בבית הדין הרבני ומחליטים עתה להתגרש, נדרשים לאותן סוגיות משפטיות שהזכרנו לעיל, קרי, חלוקת הרכוש, משמורת ומזונות. באפשרותם להסדיר את הענייניים הללו בהסכמה או בערכאות המשפטיות. השוני היחיד למעשה נוגע לתביעת הגירושין עצמה. אם מדובר בבני זוג יהודים, עליהם יהיה להתגרש בבית הדין הרבני, על אף שלא נישאו בו.

 

הליך קבלת הגט עבור זוגות אלו הוא קל יותר לעומת זוגות שנישאו כדת משה וישראל, הנדרשים להוכיח עילה לגירושין. אם מדובר בזוג מעורב, כלומר שאחד מבני הזוג אינו יהודי, יש להגיש בקשה להתרת נישואין בבית המשפט לענייניי משפחה. כך גם הדין לגבי זוגות חד מיניים אשר נישאו בחו"ל, נרשמו בארץ כזוג נשוי ומבקשים עתה להתגרש.

 

טיפים לגירושין קלים יותר

תהיינה נסיבות הפרידה אשר תהיינה, להתגרש זו חוויה לא פשוטה, הדורשת תעצומות נפש רבות מצד בני הזוג והילדים. אולם חשוב לזכור כי כפי שבני הזוג החליטו להתגרש, באפשרותם להחליט איך הליך הגירושין שלהם ייראה: האם תהיה זו מלחמת התשה או פרידה בדרכי שלום.

 

שמירה על כבוד הדדי למרות רגשות הכעס זה כלפי זו, הקפדה שלא לערב את הילדים בסכסוך ולפעול תמיד לשמירה על טובתם, להתנהל באופן הוגן מבחינה משפטית ולהימנע מצעדים קטנוניים אחד כלפי השנייה, כל אלו יהפכו את הליך הגירושין לקל יותר ויעיל יותר.

משרד עורכי דין גירושין מהמובילים בישראל

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג הנו מוביל בידע בתחום דיני המשפחה וגירושין בארץ ונבחר על ידי מדריכי הדירוג של עורכי הדין. עורכת דין מאיה רוטנברג קבעה הלכה חשובה ביותר בתחום דיני המשפחה והגירושין בישראל, למעשה פס"ד בע"מ 919/15, שנקבע בבית המשפט העליון בו ייצגה עו"ד מאיה רוטנברג את האב בהליך הגירושין. שינה את גישת הפסיקה בכל תיק גירושין ובייחוד תיקים הקשורים למזונות ילדים.

פניה לעורך דין גירושין - קביעת פגישת ייעוץ לגירושין

עו"ד מגשרת מאיה רוטנברג

 משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב


ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

*
*

 

כאשר כותבים עו"ד הכוונה היא לעורך דין, הוספת הגרשיים במילה עו"ד מטרתה כתיבה בדרך הקיצור - ראשי תיבות. צירוף המילים עו"ד גירושין ועורך דין גירושין, משמעותם זהה, אך לא לכל עורך דין / עו"ד גירושין יש את אותן יכולות מקצועיות... תוכלו לקרא באתר עו"ד מאיה רוטנברג מאמרים רבים בנושא בחירת עו"ד גירושין (עורך דין גירושין) נבונה ונכונה למקרה שלך.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה מה זה עו"ד - קיצורים וראשי תיבות בעברית | עו"ד גירושין או עורך דין גירושין - איך כותבים?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד