חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

העברת משמורת מאם לאב

העברת משמורת מאם לאב

 

העברת משמורת מהורה אחד לאחר

האם ניתן להעביר משמורת מאם לאב? הכלל הבסיסי במשמורת ילדים הוא חזקת הגיל הרך, הקובעת כי משמורת ילדים עד גיל 6, יהיו בחזקתה של האם, בעת פרידת ההורים. אולם, חשוב לדעת כי ישנם מקרים של העברת משמורת מהאם לאב וזאת כאשר האם אינה מספקת סביבה חמה ויציבה לילד. אז מתי יחליט בית המשפט על העברת משמורת לאבא? העברת משמורת בהסכמה או לא בהסכמה, הגשת תביעת משמורת, מהי העברת משמורת זמנית, ההבדל משמורת משותפת למשמורת מחולקת, הסדרי ראייה, מתי מחליטים על מסוגלות הורית ועוד. התשובות לכל כל השאלות האלו מצויות בסדרת המאמרים בתחום משמורת הילדים שתמצאו באתר ומאמר זה יעסוק בפרט במקרה בו אב מבקש לשנות את הסדר משמורת הילדים ולהעבירם למשמרתו.

 

משמורת ילדים
סוגיה זו היא ללא ספק הרגישה ביותר בעת גירושין, כאשר הכלל המנחה במשמורת ילדים הוא חזקת הגיל הרך. על פיה, כל ילד עד גיל 6, יעבור עם פרידת ההורים, באופן אוטומטי, לחזקת האם. כלומר, זמני השהות במצב זה של משמורת מלאה, מתחלקים בדרך כלל כ70% לאם ו30% לאב. אולם, לכלל זה יש חריגים, ראשית, חזקת הגיל הרך לא תחול היכן שיש הסכמה בין ההורים על הסדר משמורת אחר.

 

עקרון טובת הילד מול חזקת הגיל הרך

חזקת הגיל הרך יכולה להתבטל כאשר הילד אינו מקבל את היחס החם, הרגישות ותשומת הלב הראויה מצד האם. במצב שכזה, רשאי האב לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בתביעה לשינוי משמורת-  תביעה של העברת משמורת מהאם לאב. זאת משום שטובת הילד היא העיקרון המנחה וכאשר זו אינה מתקיימת, יש לשנות את המצב הקיים. כך היה בפסק הדין שאותו נציג להלן, בו הוכח כי האם מזניחה את הילדה המשותפת ולאור זאת קבע בית המשפט מעבר ממשמורת מלאה למשמורת משותפת, בה יחלקו ההורים את זמני השהות (הסדרי ראיה).

 

העברת משמורת מהאם לאב
חשוב לעקוב אחר התפתחויות הפסיקה בתחום שינוי משמורת - פסקי דין האחרונים בתחום העברת משמורת מאם לאב מגלים מגמה חדשה של גישה של הורות משותפת ושוויון. מגמה זו התעצמה בעקבות פסק הדין התקדימי שקבע הלכה חדשה במזונות, פס"ד שמשרדנו קבע בבית המשפט העליון תוכלו לקרא רבות על פס"ד בע"מ 919/15 בו ייצגה עו"ד מאיה רוטנברג את האב.

 

בפסק דין שניתן לאחרונה ( תלה"מ 62029-01-19)  תבע אב משמורת על בתו בת ה3 אשר הייתה במשמורת מלאה אצל האם. בית המשפט נעתר לתביעתו והורה על משמורת משותפת של הילדה. בנימוקיו, הסביר ביהמ"ש כי חזקת הגיל הרך נותנת עדיפות למשמורת על קטינים לאם, אך זוהי חזקה הניתנת לסתירה כאשר מצב זה אינו מטיב עם הילד. כך היה במקרה זה, שבו התרשם בית המשפט מתסקירי שירותי הרווחה כי האם מזניחה את הילדה, עוברת ממקום מגורים אחד למשנהו ואינה מספקת לה יחס חם ורגיש כפי שראוי שאם תעניק לילדיה. כמו כן, האם לקחה את הילדה לחו"ל ללא ידיעת האב וכן לקחה אותה לעבור חיסונים רפואיים ללא הסכמתו.

לאור התנהגותה של האם, עולה השאלה מדוע לא קבע בית המשפט העברת משמורת מאם לאב באופן כזה שהאב יהיה ההורה המשמורן, אלא בחר לפסוק שינוי משמורת למשמורת משותפת. ובכן, בית המשפט התרשם כי התנהגות האם אינה נובעת מרצון להרע, אלא מחוסר מיומנות הורית ועל כן אין להעניש אותה ולנתק אותה מהילדה. יש לקוות כי עם הזמן התנהגותה תשתפר ובפרט כאשר האב יהיה מעורב כעת בחיי הילדה במידה שווה אליה.

 

שינוי משמורת חשיבות הייצוג המשפטי
בעת גירושין עם ילדים, חלה חזקת הגיל הרך, המעניקה את המשמורת לאם באופן אוטומטי. זאת כאשר הילדים קטנים וגילם הוא עד 6 שנים. אולם, יש לזכור כי חזקה זו אינה אבסולוטית והיא ניתנת לסתירה: בעזרת ייצוג משפטי מקצועי של מומחה לדיני משפחה, ניתן להביא את בית המשפט להורות על העברת משמורת מהאם לאב.

 

בדוגמא שהצגנו במאמר זה (תוכלו למצוא פסקי דין רבים העוסקים בסוגיית העברת משמורת באתר זה) קבע בית המשפט כי הילדה בת ה3 בלבד תהיה עתה במשמורת משותפת של ההורים ולא עוד במשמורת מלאה של האם. זאת לאחר שהוכח כי האם באותו המקרה, מזניחה את הילדה, אינה מעניקה לה תשומת לב ויחס חם והנה נעדרת מיומנות הורית.

 

על כן, אם הנך הורה גרוש/ה עם ילדים ולדעתך יש מקום לשינוי הסדר המשמורת, פנה/י לקבלת ייעוץ משפטי, במסגרתו יבחן עורך הדין האם יש מקום לפנייה לבית המשפט ויפעל למימוש זכויותיך.

עו"ד משמורת

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

..

 

נושאים  ומאמרים באתר לקריאה נוספת בתחום העברת משמורת:

 

משמורת ילדים לאב

 

משמורת מלאה לאב

 

משמורת ילדים עד גיל 6

 

תביעת משמורת

 

משמורת אב

 

שינוי משמורת ילדים

 

מזונות ילדים משמורת אב

 

משמורת זמנית

 

תביעת משמורת אב

 

קביעת משמורת

 

משמורת זמנית לאב

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד