חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

גירושין זכויות האישה

זכויות נשים בגירושין

מהן זכויות האישה במהלך תהליך הגירושין?

חשוב לדעת כי קיימות זכויות לאישה המתגרשת. למעשה, כאישה בהליך גירושין יש לך זכויות וגם חובות בגירושין, אז לפני קבלת החלטה, חשוב שאישה תדע מהם זכויותיה במסגרת הליך הגירושין. כך תוכלי להיערך כראוי לקראת הבאות ולשמור על האינטרסים שלך בצורה הטובה ביותר. במאמר זה ריכזנו את הזכויות העיקריות של האישה בהליך הגירושין וכמובן יש לזכור כי מימושן מחייב ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין גירושין.

חלוקת הרכוש

בהעדר הסכם ממון בין בני זוג, חלוקת הרכוש תיעשה באופן שוויוני בין האישה לבעל. בדרך כלל מדובר על הרכוש המשותף בלבד, אשר נצבר לאחר שבני הזוג נישאו. אולם, גם רכוש אשר נקנה לפני הנישואין, יכול להיחשב כרכוש משותף אם הייתה בו כוונת שיתוף . כך למשל, אם בן זוגך רכש דירה לפני שנישאתם, תהיי זכאית לזכויות בדירה אם התגוררתם בה יחד, או אם הדירה הושכרה ושכר הדירה ממנה היה למקור הכנסה עבורכם.

בשל המשמעות הכלכלית של חלוקת הרכוש, יכולה סוגיה זו לעורר מחלוקת רבה בין הצדדים. אולם, על מנת להימנע מניהול הסכסוך בין כותלי בית המשפט, כאשר אין לדעת מה תהיה הכרעתו, כדאי לנסות ולנהל משא ומתן ולהגיע להסכמות הוגנות. לעניין זה נקודה חשובה נוספת: ישנם מקרים בהם עולה חשש כי הצד השני מסתיר נכסים או מנסה להבריח רכוש, כדי לקבל יתרון כלכלי. אם זהו המקרה אצלך, יש ליידע את עורך הדין באופן מיידי על מנת שינקוט בפעולות המתאימות כדי להגן על חלקך ברכוש.

משמורת הילדים

לנשים בהליך הגירושין יש יתרון מובהק על פני הבעל בסוגיית המשמורת. ראשית בשל חזקת הגיל הרך הקובעת כי בעת גירושין, ילדים עד גיל 6 יעברו באופן אוטומטי לחזקת האם. שנית, בשל הגישה הרווחת כי האם הנה ההורה העיקרי ועל כן, אף כאשר הילדים גדולים יותר, כאשר האם חפצה במשמורת מלאה על הילדים, במרבית המקרים, בית המשפט ייעתר לה. במקרה של משמורת מלאה, יש לקבוע לאב הסדרי ראייה ולעניין זה חשוב לוודא כי מועדים אלו גם נוחים לך, מבחינת ימי השבוע שנבחרים ושעות המפגשים .

ומה באשר למשמורת משותפת? כאשר האב מעורב מאוד בחיי הילדים ובין בני הזוג ישנם עדיין יחסי אמון וכבוד הדדי למרות הגירושין, כדאי לשקול הסדר של משמורת משותפת . הסדר זה יכול להטיב מאוד עם הילדים משהוא מאפשר לשמר קשר קרוב ויציב עם שני ההורים, על אף הפרידה. קיבלתם החלטה על משמורת משותפת? יש לערוך הסכם מסודר ומקיף אשר יכלול את חלוקת הזמנים, יתייחס לשהות הילדים אצל כל אחד מההורים בחופשות ובחגים וכיו"ב.

תשלום מזונות ילדים

סכום התשלום של דמי מזונות הילדים תלוי בשלושה גורמים. מצבו הכלכלי של האב, צרכיהם של הילדים והסדר המשמורת:

  1. יכולתו הכלכלית של האב : רמת הכנסתו מעבודה של האב, לצד קיומם של נכסים מניבים אחרים קובעים את היכולת הכספית שלו. בחינה זו נועדה לוודא כי האב יוכל לעמוד בתשלום המזונות וזה לא יהווה נטל כלכלי שהנו מעבר ליכולתו.

  1. היקף צרכי הילדים : יש לבחון מהם הצרכים של הילדים כאשר סכום המזונות שייקבע חייב לספק קודם כל את הצרכים ההכרחיים ואם מתאפשר הדבר על פי יכולת האב, יסופקו גם הצרכים הנוספים כגון חוגים, חופשות וכדומה.

  1. הסדר המשמורת : כאשר הילדים יהיו במשמורת מלאה אצל האם, סכום המזונות ישולם על ידי האב, אולם במקרה של משמורת משותפת, נטל המזונות מתחלק בין הצדדים, בהתאם ליכולתם הכלכלית.


טיפים למתגרשת

טיפ: חשוב לציין כי סכום מזונות הילדים איננו אבסולוטי והוא יכול להשתנות היה ויש שינוי משמעותי בנסיבות, אם כאלו הנוגעות להורה (כגון פיטורין) ואם כאלו הנוגעות לילדים (כגון צרכי חינוך או צרכים רפואיים).

נשים אחרי גירושין


סעדים זמניים


מזונות זמניים

את ובן הזוג חלוקים בדעתכם בעניין גובה מזונות הילדים? אינך יכולה לספק את צרכיהם עד אשר תגיעו להסכמה או שהעניין יוכרע בבית המשפט? אינך צריכה להיאבק כלכלית ובאפשרותך להגיש בקשה לקביעת מזונות זמניים. במסגרת בקשה זו, בית המשפט אינו נכנס לעומקן של הנסיבות, אלא מבצע בדיקה כללית של היכולת הכלכלית של הצדדים וקובע תשלום מזונות זמניים אשר יעמוד בתוקפו עד אשר יגיעו הצדדים להסכמה בעניין או עד אשר יכריע בית המשפט בתביעת המזונות.

לעניין זה חשוב לציין, כי בית המשפט נעתר לבקשה למזונות זמניים, רק כאשר שוכנע כי האם אינה יכולה לדאוג לצרכי הילדים עד אשר תתקבל החלטה סופית בעניין . זאת משום שסעד זמני הוא פגיעה מסוימת באינטרס של הצד השני הנמצא במחלוקת שטרם הוכרעה עם מבקש הסעד ועל כן בית המשפט פוסק סעד זמני רק כאשר יש צורך ממשי בכך.

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

יצירת קשר עם עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל

מיקוד : 6971915

טלפון : 03-6161535

פקס : 03-6161913

נייד : 0544-705733

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

Zip Code : 6971915

Tel : +972-3-6161535

Fax: +972-3-6161913


Mobile : +972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

*
*
טען קובץ

לקריאה נוספת באתר:

זכויות האישה בגירושין ללא ילדים

..

זכויות פנסיוניות וסוציאליות במהלך ולאחר הליך גירושין

..

מעמד האישה בגירושין

גירושין זכויות הגבר

זכויות אישה פרודה

זכויות לאישה המתגרשת

זכויות אישה גרושה עם ילד

מזונות אישה גרושה

מזונות אישה לאחר גירושין

חוק עבודת נשים - היעדרות בשל טיפולי פוריותקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה חוק עבודת נשים (תיקון מס' 61), התשע"ט-2019: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הצעת חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי (תיקון – זכאות לאימהות יחידניות המקבלות מזונות ילדים), התשע"ח–2017קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה זכאות לאימהות יחידניות המקבלות מזונות ילדים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
אודות מקוצר רוחביעו"ד גירושין אודות מקוצר רוחבי
רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של מעל 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין, מזונות, הסכמי ממון וגירושין, צוואות וירושות ובענייני משפחה נוספים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
  

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בבתי המשפט, גישור גירושין וגירושין בהסכמה, הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין מוביל בתחומו בישראל.

 

סניפי המשרד במיקומים נוחים בתל אבי וברחבי הארץ, צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין ומתמחים, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט ובבתי הדין השונים ובגישור. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.

 

  

 עורכת דין מאיה רוטנברג

 

תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג , עו"ד מובילה בעלת הישגים חסרי תקדים בחשיבותם ומדורגת במדריכי הדירוג הרשמיים, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים.

 

 

יצירת קשר עם עורך דין גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :     03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park,   Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :         +972-3-6161535

 

Fax:     +972-3-6161913


Mobile :  
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

*
*

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד