En

צור קשר

checked

הסכם מזונות

מזונות בהסכמה

 

מהו הסכם מזונות? קביעת סכום דמי מזונות בגירושין ומזונות ילדים בפרט, הוא אחד הנושאים מעוררי המחלוקת במסגרת הליך הגירושין. ההסכמה על מזונות היא חשובה, שכן, נושא המזונות בגירושין גורם לא פעם למתח רב בין הצדדים ומוביל אותם לעיתים קרובות, למאבק משפטי ארוך ויקר. האם הסכם מזונות מביא לחיסכון בהליך גירושין? כדי להימנע מעלויות מיותרות ומעוגמת הנפש המלווה בהליך משפטי ארוך, כדאי לחתום על הסכם מזונות, במסגרתו יגיעו בני הזוג להסכמות בכל נושא המזונות וכך יוכלו לייעל את הליך הגירושין כולו. בשל חשיבותו הכלכלית של הסכם מזונות, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

 

מה יש לכלול בהסכם מזונות? 

הסכם מזונות חייב להיות מותאם באופן אישי לכל מקרה, על פי נסיבותיו, אולם ניתן להצביע על מספר נושאים מרכזיים, אשר יופיעו בכל הסכם מזונות:  

 

  1. סכום תשלום המזונות החודשי: מהו סכום מזונות הילדים אשר ישולם בכל חודש.  
  2. מועד ואופן העברת תשלום המזונות: באיזה תאריך בכל חודש יועבר תשלום דמי המזונות ובאיזה אופן, קרי, האם האב יעביר לאם שיק בנקאי, האם יבצע את התשלום בהעברה בנקאית ואם כן, יש לציין בהסכם את פרטי החשבון.  
  3. שינוי סכום המזונות: נושא זה, הוא פתח למחלוקת קשה בין הצדדים ועל כן, עורך הדין ייתן דגש רב על פרק זה בהסכם, על מנת למנוע את היווצרותו של סכסוך. בעת ניסוח חלק זה בהסכם המזונות, יש לקחת בחשבון כי הפסיקה מאפשרת שינוי גובה דמי המזונות, כאשר חל שינוי מהותי בנסיבות ועל כן, לא יהיה מקום לקבוע כי לא ניתן יהיה לשנות את סכום המזונות, אלא יש לקבוע תנאים אשר בהתקיימם, יופחת או יוגדל גובה התשלום.  
  4. מנגנון ליישוב סכסוכים: הסכם מזונות אמור לתת מענה למרבית המחלוקות אשר יכולות לצוץ בעתיד, אולם מטבע הדברים, ייתכן מצב שבו תיווצר מחלוקת בלתי צפויה. לפיכך, חשוב מאוד כי הסכם מזונות יכלול מנגנון ליישוב סכסוכים, אליו יפנו הצדדים במקרה של אי הסכמה. הצדדים יכולים לקבוע למשל כי בעת מחלוקת, יפנו להליך של גישור או בוררות.  

מזונות ילדים – כללי 

דמי מזונות ילדים, נועדו לספק את צרכי הילדים וסוגיה זו עולה בדרך כלל בעת גירושין. גובה מזונות ילדים צריך לשקף את צרכי הילדים, אך להתאים גם ליכולת הכלכלית של האב, עליו מוטלת עיקר חובת המזונות. זאת על מנת שהאב יוכל לעמוד בתשלום המזונות מבלי שהדבר יביאו לקריסה כלכלית. סכום דמי המזונות יכול להיקבע על ידי ההורים בהסכמה, במסגרת הסכם מזונות, או על ידי אחת מן הערכאות המשפטיות: בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. למותר לציין, כי הדרך הטובה ביותר לנהל את הליך הגירושין בכלל ולטפל בסוגיית המזונות בפרט, היא בהסכמה. בני הזוג מנהלים משא ומתן, מגיעים להסכמות, חותמים על הסכם מסודר ומגישים אותו לאישור בית המשפט. כך ניתן לסיים בצורה מהירה את הליך הגירושין, ללא עלויות גבוהות ותחושת מתח וכעס, הכרוכים בניהול ההליך בבית המשפט.  

 

לחצ/י כאן למדריך מלא על מזונות 

 

פנייה להליך של גישור בנושא מזונות  

כאמור, מומלץ לעשות הסכם מזונות, כדי להקל על הליך הגירושין. במקרים רבים, בני הזוג מעוניינים לחתום על הסכם מזונות, אך מתקשים להגיע להסכמות.

בסיטואציה כזו, ניתן להיעזר בהליך הגישור, הליך וולונטרי בלתי מחייב, המאפשר לצדדים לשוחח בחופשיות, באווירה רגועה ובלתי מחייבת וכך לאט לאט לגשר על הפערים ביניהם ולהגיע להסכמה בסוגיית המזונות. חשוב לציין, כי המגשר הוא דמות ניטרלית, שכל תפקידה הוא לסייע לצדדים להגיע להסכמה. כאשר המגשר הוא עורך דין המומחה בדיני משפחה, יש לו את הידע והיכולת להציע פתרונות משפטיים אשר יהיו גם בעלי תוקף חוקי וגם יתאימו באופן אישי לצדדים. 

 

שאלות נפוצות ותשובות בנושא הסכם מזונות ילדים

 

ש: כיצד עורכים הסכם זה? 

ת: יש לפנות לעורך דין מומחה אשר יבנה הסכם המותאם באופן איש להורים וישמור בצורה טובה על זכויותיהם.  

 

ש: מה חשוב לכלול בהסכם מזונות ילדים? 

ת: בהסכם זה חייב להופיע בין היתר סכום המזונות, מועד העברת התשלום, אמצעי התשלום, שינוי גובה דמי המזונות וכיו"ב.  

 

ש: מה קורה בהעדר הסכמה על גובה מזונות הילדים? 

ת: הורים המעוניינים לערוך הסכם מזונות ילדים, אך מתקשים להגיע להסכמה, יכולים להיעזר במגשר, אשר יסייע להם להגיע לעמק השווה ולחתום על הסכם הוגן.  

 

ש: תביעת מזונות ילדים – אימתי? 

ת: כאשר ההורים אינם מצליחים להגיע להסכמות ולגבש הסכם מזונות ילדים, יש להגיש תביעה אל בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני.  

 

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון עשיר בניהול תיקים של גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.


יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג

ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

כתובת: רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2, רמת החייל, תל-אביב.
מיקוד: 6971915
טלפון: 03-6161535
פקס: 03-6161913
נייד: 0544-705733
מייל: office@rotenberglaw.co.il


*
*
*
*

 

 

 

 

   

מזונות אישה

מזונות אישה – מהו תשלום זה ומתי האישה זכאית לו? האם אישה עובדת מאבדת את זכותה למזונות גירושין? כל המידע על מזונות אישה בגירושין.

מזונות ילדים

המדריך למזונות ילדים בגירושין, משרד עורכי דין דיני משפחה רוטנברג

הפחתה או הגדלה של מזונות ילדים

מזונות ילדים – האם ניתן להפחית או להגדיל את דמי המזונות? כיצד נקבעים מזונות ילדים ? היכנסו לאתר למדריך מפורט על ידי עורך דין

הסכם מזונות

הסכם מזונות ילדים – דואג לרווחת הילדים ומונע מחלוקות עתידיות בין ההורים. הסכם זה מאפשר לשני הצדדים להיות בראש שקט ולנהל בצורה יעילה וטובה את הליך הגירושין, שינוי הסכם מזונות כיצד ? מה נכלל בהסכם מזונות ילדים ?.

מזונות ילדים- סקירת פסקי דין

מזונות ילדים – סקירת פסקי דין בנושא: הפחתת מזונות, מהי השפעתה של משמורת משותפת על גובה מזונות ילדים. child alimony in israel
                                           

לחצ/י כאן להתקשרות מנייד

עו"ד מאיה רוטנברג

0544705733


יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד