חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פונדקאות בישראל

 

פונדקאות היא נשיאת עובר על ידי אישה, הנקראת האם הנושאת, עד ללידת התינוק, הנמסר להריו המיועדים. איך מתבצע הליך פונדקאות בישראל? הליך הפונדקאות בארץ מוסדר במסגרת חוק הסכמים לנשיאת עוברים, הקובע מהם התנאים בהם יכולים הצדדים להתקשר בהסכם פונדקאות ומפרט את תנאיו. שוקלים הליך פונדקאות בישראל? פנו לייעוץ של עורך דין המתמחה בהליך זה לקבלת כל המידע וליווי מקצועי מלא.

 

סוגי פונדקאות
בישראל ובחו"ל ישנם שני סוגים של הליכי פונדקאות, מלאה וחלקית. פונדקאות מלאה משמעותה כי תרומתה של האישה הנושאת היא בהליך ההיריון בלבד ואין לה כל קשר גנטי לתינוק. לעומת זאת, פונדקאות חלקית היא תהליך שבו תורמת האישה גם את הביצית ועל כן הילד אותו היא נושאת ומוסרת להורים המיועדים, לאחר ההיריון הוא הילד שלה מבחינה גנטית. פונדקאות בארץ היא אך ורק  פונדקאות מלאה ויחד עם תנאי הסף הלא פשוטים שקובע החוק, כפי שנפרט להלן, מצב זה מוביל זוגות רבים לעבור את הליך הפונדקאות בחו"ל ולא בישראל.

 

הליך הפונדקאות: מהי פונדקאות? המדריך

 

הסכם פונדקאות בארץ
הצדדים, האם הנושאת מחד וההורים המיועדים מאידך, חותמים על הסכם פונדקאות. במסגרתו, מסכימה האם הנושאת להתעבר באמצעות הפרייה, לשאת את ההיריון ולמסור את התינוק להוריו לאחר הלידה. בתמורה, מתחייבים ההורים למתן פיצוי כספי לפונדקאית וכן נושאים בכל הוצאותיה בכל תקופת ההיריון והלידה. מדובר בדרך כלל בסכום כולל של סביב 200-300 אלף שקלים ומקובל להפקידו בחשבון נאמנות. חשוב לציין, כי פונדקאות בארץ מותנית בקבלת אישור של הועדה לנשיאת עוברים מטעם משרד הבריאות ובלעדי אישורה, לא יוכלו הצדדים להתחיל הליך הפריה.

 

תנאי סף להורים
החוק בישראל קובע שורה של קריטריונים אשר רק בהתקיימם, יוכלו הצדדים להתקשר בהסכם פונדקאות. להלן חלק מתנאי הסף שנקבעו להורים: מדובר באיש ואישה שהם בני זוג, אשר אין להם יותר משני ילדים משותפים, או באישה ללא בן זוג אשר אין לה יותר משני ילדים גנטיים שלה.  בהליך פונדקאות בארץ גילה של האם המיועדת הנו עד 53 וקיימת חוות דעת רפואית, הקובעת כי היא אינה יכולה לשאת היריון, או שזה עלול לסכן את בריאותה באופן משמעותי. כמו כן, קיימת הערכה פסיכולוגית על התאמתם של ההורים המיועדים לתהליך הפונדקאות.

 

פונדקאות בישראל: קריטריונים לאם הנושאת
על מנת לעבור פונדקאות בארץ, חייבים להתקיים גם תנאי סף לאם הנושאת, נמנה את המרכזיים שבהם: האם הנושאת אינה קרובת משפחה של אחד מן ההורים המיועדים,  גילה הוא בין 22 שנה ועד 38 שנה, האם הנושאת היא בת דתה של האם המיועדת, הרתה וגידלה ילד אחד לפחות אך לא ילדה מעל 4 פעמים ולא עברה מעל לידה אחת בניתוח קיסרי. כמו כן, קובע החוק בישראל תנאי סף על פיו, האם הנושאת לא עברה יותר משני הליכי נשיאת עוברים גם אם אלו לא הסתיימו בלידה. בדומה להורים המיועדים, גם כאן תהיינה חוות דעת רפואיות, המעידות על התאמה לתהליך, פיזית ונפשית כאחד.

 

עורך דין פונדקאות בישראל
ההחלטה לעבור הליך פונדקאות בישראל היא בראש ובראשונה החלטה רגשית ואליה מצטרף הפן המשפטי והבירוקרטי המורכב שאת חלקו הקטן פירטנו לעיל. על מנת לעבור הליך זה בצורה הטובה ביותר, זקוקים הצדדים לעורך דין המתמחה בהליכי פונדקאות, אשר יעניק מעטפת משפטית מלאה מתחילת התהליך ועד סופו. ראשית כל, על פי נסיבות המקרה, יחווה עורך הדין את דעתו המקצועית האם הצדדים יוכלו לקבל את אישורה של הועדה לנשיאת עוברים, הנדרש לשם קיום התהליך. במידה שכן, ינחה עורך הדין את הצדדים בדבר כל הבדיקות והמסמכים הדרושים, ינסח את הסכם הפונדקאות ויעמוד לרשותם לאורך ההליך כולו.

 

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

פנו אלינו לקבלת מידע נוסף בנושא פונדקאות בישראל

 

*
*
טען קובץ

 

 

פונדקאות בחו"ל - כל מה שצריך לדעת

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד