הסכם ממון לאחר הנישואין
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון לאחר נישואין

בימינו, זוגות רבים בוחרים לחתום על הסכם ממון לאחר נישואין. הסכם ממון מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני זוג, במקרה של גירושין והסדרה זו מבעוד מועד, מטרתה למנוע מאבק משפטי בעתיד, היה ובני הזוג יחליטו להיפרד. לשם עריכת הסכם ממון לאחר נישואין, יש לפנות אל עורך דין דיני משפחה, אשר ינסח הסכם מקיף וברור וידאג להגשת טופס בקשה לאישור הסכם ממון.  

 

פנייה אל עורך דין דיני משפחה 

משנתקבלה החלטה על עריכת הסכם ממון לאחר נישואין, יש לפנות אל עורך דין דיני משפחה, על מנת שינסח הסכם ברור, מדויק ומפורט, המתאים באופן ספציפי לבני הזוג. עורך הדין יסביר לצדדים על משמעויות ההסכם, ישיב על כל שאלה ויסייע בפתרון התלבטויות שונות של בני הזוג, אשר עולות לא פעם בעת עריכת הסכם ממון לאחר נישואין. למשל, מה יעלה בגורל דירת המגורים של בני הזוג במקרה של גירושין.  

 

הסכם ממון לאחר נישואין, אשר אינו מנוסח על ידי עורך דין דיני משפחה מקצועי, לא יגן על זכויות הצדדים באופן אפקטיבי ולא יוכל למנוע חילוקי דעות עתידיים בין הצדדים במקרה של גירושין. כך למעשה יחטיא את המטרה שבעריכת הסכם ממון לאחר נישואין. עוד נאמר כי כאשר בוחרים עורך דין דיני משפחה לכתיבת הסכם ממון, יש לוודא כי עורך הדין הוא מומחה בתחום ובעל ניסיון עשיר בכתיבת הסכמי ממון.  

 

אישור הסכם ממון לאחר נישואין 

הסכם ממון יהיה בעל תוקף משפטי מחייב, רק לאחר קבלת אישור של בית המשפט לענייני משפחה, או בית הדין הרבני. קבלת אישורה של ערכאה משפטית, מטרתה לוודא את גמירות הדעת של בני הזוג לגבי ההסכם ולמנוע מצב שבו אחד הצדדים חתם על ההסכם שלא מרצון חופשי. ככלל, לשם אישור ההסכם, שני בני הזוג צריכים להופיע בבית המשפט, אולם במקרה של היעדרות מוצדקת, ניתן לקבל אישור על הסכם ממון לאחר נישואין, גם במעמד צד אחד.  

 

כאשר פונים אל עורך דין דיני משפחה, לעריכת הסכם ממון, עורך הדין ידאג גם למילוי טופס בקשה לאישור הסכם ממון ויגישו אל בית המשפט. עורך הדין ילווה את בני הזוג בדיון, עד לקבלת אישור על ההסכם. בעניין זה נציין, כי כאשר הסכם ממון נחתם לפני הנישואין, ניתן לאשרו גם אצל נוטריון ואין חובה בפנייה אל בית המשפט לשם קבלת האישור. 

 

ביטול הסכם ממון – האם אפשרי?  

אחת השאלות אשר עולות לא פעם, בהקשר של הסכם ממון לאחר נישואין, היא האם ניתן לבטל את ההסכם. ככלל, משנחתם הסכם ממון לאחר נישואין ואושר על ידי בית המשפט, רואים בכך את סיום ההתדיינות לגבי הנושא, שהרי בני הזוג חתמו על ההסכם והביעו את גמירות הדעת בפני בית המשפט. עם זאת, על הסכם ממון חל הכלל הבסיסי בדיני חוזים הקובע כי משנפל פגם בחוזה יכול וניתן יהיה לבטלו. כאשר עולה רצון לביטול הסכם ממון לאחר נישואין, פונים אל עורך דין דיני משפחה, אשר יבחן את נסיבות המקרה ויחווה דעתו, האם מתקיימת עילה חוזית לביטול ההסכם. 

 

 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון רב במו"מ והרכבת הסכמי ממון, לרשותה משרד עם צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג

 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ
checked

 


  

 

 

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין בני זוג, המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית של הסכם זה, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ינסח הסכם המותאם באופן אישי לבני הזוג. כיום ניתן לערוך הסכם ממון און ליין – בשיחת וידאו עם עורך הדין.

הסכם ממון כללי

הסכם ממון אינו מבטיח את זכויותיך ו/או של בת/בן זוגך/תך אלא כל מי שחולק עמך אינטרסים כגון זכויות בחברה ובעסקים או נכסים של שותפים ויורשים. היכנס כדי לקרא עוד.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם טרום נישואין – מהו? מדוע כדאי לחתום עליו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ בעניין זה ועריכת הסכם ממון מקצועי ומקיף.

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון, המכונה בפי רבים גם כהסכם נישואין או הסכם טרום נישואין הינו מסמך מקובל ונפוץ ברחבי העולם כולו שתפקידו הוא להסדיר את מערך הזכויות בין בני זוג במידה ויחליטו לפרק את המסגרת המשפחתית ביום מן הימים. הסכם הממון הינו למעשה חוזה בכתב אשר מסדיר מראש את החלוקה הממונית וקובע מהו הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג אשר מבקרה בו יגמרו אומר להיפרד יישאר ברשות בעליו ואילו מהו הרכוש המשותף אשר יחולק בין בני הזוג במקרה של פרידה. המסוכם בין הצדדים בהסכם הממון גובר על הוראות חוק יחסי הממון.

טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

על פי החוק בישראל הסכם קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין בין בני זוג הינו תקף, כאשר הוא מאושר ע"י בית משפט למשפחה או חתום בפני נוטריון. במידה וההסכם לא אושר באחת משתי הדרכים הנ"ל, לא ניתן לאוכפו בבית המשפט. כדי לקבל אישור להסכם ממוני קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין על בני הזוג לחתום על ההסכם בנוכחותו של נוטריון או לאשרו בבית משפט לענייני משפחה כאשר מומלץ להיות מלווה בעורך דין מומחה לדיני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – מהו הסכם ממון? מהי מטרתו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לעריכת הסכם ממון המותאם לכם אישית.

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה. יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים.

טופס הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכם ממון לפני נישואין /הסכם טרום נישואין/הסכם קדם נישואין שנחתם בין בני זוג בישראל צריך להיות מאושר ע"י בית משפט לענייני משפחה. לרשותך טופס דוגמא להורדה , אין לעשות שימוש בטופס ללא ייעוץ משפטי ע"י עו"ד מומחה בדיני משפחה.

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

הסכם חיים משותפים – מהו והאם כדאי לחתום עליו? הסכם ממון בין ידועים בציבור נועד כדי להסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג. פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ משפטי בעניין זה.

הסכם חיים משותפים בעברית

הסכם חיים משותפים גרסה בעברית Cohabitation agreement Israel Hebrew version

הסכם חיים משותפים באנגלית

הסכם חיים משותפים גרסה אנגלית Cohabitation agreement Israel English version

 

לקריאה נוספת באתר:


נוסח הסכם ממון לאחר נישואין


כיצד מבצעים אישור הסכם ממון לאחר נישואין ?


הורדת טופס הסכם ממון לאחר נישואין


עריכת הסכם ממון לאחר נישואין האם כדאי ?


האם ניתן לעשות הסכם ממון לאחר נישואין ?


מהו הסכם יחסי ממון לאחר נישואין ?


תוקף הסכם ממון לאחר נישואין

 

בני זוג נשואים גרים בדירה השייכת להורים, האם ניתן להגן על הנכס על ידי חתימה על הסכם ממון גם לאחר הנישואין?

 

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד