חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכמי ממון 5 עובדות שלא ידעתם

 

אחד ההסכמים הנפוצים ביותר כיום הוא הסכם ממון, אשר מעגן את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של פרידה. בין אם אתם עומדים להינשא, או כבר התחתנתם ובין אם הנכם חיים יחד כידועים בציבור, חתימה על הסכם ממון חשובה לעתידכם.

 

הסכם ממון סטנדרטי

זוגות רבים אשר מבקשים לערוך הסכם ממון, מחפשים הסכם ממון סטנדרטי באינטרנט. שימו לב, הסכמים שכאלו מהווים גרסה פשוטה ומקוצרת שיכולה לתת לכם מושג כללי אודות המבנה של הסכם ממון. אולם, הסכם ממון סטנדרטי לא יכול להחליף בשום אופן עריכת הסכם בהתאמה אישית על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה. מדוע? על מנת שהסכם ממון באמת ישמש אתכם בעת הצורך בעתיד וימנע מאבק כלכלי במקרה של פרידה, הוא חייב להיות מותאם לנתונים שלכם באופן ספציפי, לאופי שלכם, לנסיבות חייכם, לרצונות ולהעדפות שלכם. יתרה מזאת, יש לזכור כי הסכם ממון יהיה תקף רק באישור נוטריוני או באישורו של בית המשפט וגם במישור הזה, זקוקים בני הזוג לעורך דין מומחה. משכך, הסכם ממון סטנדרטי יכול לתת לכם מושג כללי במה מדובר, אך הוא אינו יכול להחליף ייעוץ וייצוג משפטי אישי.

 

בין אם חתמו על הסכם ממון או לא, חלק גדול מהזוגות נפרדים בשלב כזה או אחר, לעתים מעורבים בפרידה רגשות קשים והתוצאה עלולה להיות קונפליקטים וסכסוכים של ממש. על-מנת להבטיח שגם אם הנישואין יסתיימו לא ייגרם לשני הצדדים נזק חמור, ובעיקר כדי למנוע מהם עוגמת נפש והגעה להליכים משפטיים מורכבים שעלותם גבוהה (הן מבחינה כספית והן מבחינת זמן), מומלץ לחתום על הסכם ממון.

 

למי מומלץ הסכם ממון

 

הסכמי ממון הם חוזים מחייבים, שמנוסחים ונחתמים בעזרת עורך דין הסכמי ממון מנוסה. עוד כדאי להדגיש כי אמנם הסכם ממון נקרא גם הסכם קדם נישואין, וזאת משום שנהוג לערוך אותו לפני שבאים בברית הנישואין, אולם ניתן לחתום על הסכם שכזה גם לאחר החתונה, ולמעשה גם למי שהחליטו לחיות יחדיו בלי חתונה פורמלית שמורה הזכות לחתום על חוזה שיסדיר את הסוגיות השונות בחייהם, ובפרט אלה הכלכליות (באמצעות הסכם חיים משותפים, שדומה במהותו להסכם הממון).

 

הסכם ממון מדוע?

 

מדוע חשוב לערוך הסכם ממון בעזרת עו"ד הסכם ממון מנוסה?

חיים משותפים עשויים ליצור מגוון רחב של מצבים מורכבים. בנוסף ייתכנו לא מעט שינויים לאורך הזוגיות, וגם לאחר פרידה צצות שלל סוגיות. רק עורך דין שתחום התמחותו הוא דיני משפחה, ובפרט צבר ניסיון בעריכת הסכמי ממון, ידע לספק מענה משפטי יעיל לכל מצב ולכל התפתחות אפשרית, וזאת על סמך הבנה מעמיקה של הרצונות האמיתיים של בני הזוג. עוד ניתן לומר שמבחינת עו"ד הסכם ממון איכותי הוא כזה שמבטיח את מלוא האינטרסים של שני בני הזוג וכן מהווה מנגנון אפקטיבי לשימור מערכת היחסים ולנטרול מוקשים שעלולים לחבל בה. בכדי לעשות זאת הוא נזקק לא רק לידע מקצועי רחב היקף, אלא גם לאישיות מתאימה שמפשרת בחוכמה וברגישות בין הצדדים בכל מקום שבו צצים חילוקי דעות.

 

חתימת הסכם ממון

 

אילו נושאים עשויים להיכלל בהסכם הממון?

הסכם ממון מזוהה בעיקר עם נושאים כלכליים ועם אופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, כשחלוקת הרכוש מושפעת מהמצב ההתחלתי, כלומר ההון שהביא איתו לזוגיות כל אחד מבני הזוג – אבל כדאי לדעת שהסכמי הממון עשויים לכלול התייחסות מפורטת גם לנושאים נוספים. בפרט ניתן להחליט במסגרת הסכם הממון כיצד תיראה המשמורת על הילדים (אם כמובן יהיו ילדים משותפים), או לחילופין לקבוע מנגנונים מוסכמים לפתרון חילוקי דעות שעשויים לצוץ לאחר הפרידה (למשל חינוך הילדים, במקרים שבהם ישנם הבדלים בתפישת העולם של שני ההורים).

 

האם נדרש אישור להסכם קדם נישואין?

על-פי החוק, הסכם ממון הופך לתקף רק לאחר שקיבל אישור מטעם בית משפט לענייני משפחה. חלופות אפשריות אחרות הן אישור של בית דין רבני או של נוטריון.

 

 

הסכם ממון - עובדות שלא ידעתם: במקרים נדירים בלבד, קיבלו בתי המשפט, תביעות לביטול הסכמי – ממון, שקיבלו תוקף של פסק דין, ובכל אחד מהמקרים שנדונו בפסיקה לביטול הסכם ממון היו טעמים כבדי משקל: כמו, עושק, קיפוח שנבע מהיעדר ייצוג, מרמה.

ההלכה המשפטית על ביטול הסכם ממון שאושר כפסק דין : פסק דין המאשר הסכם ממון או פשרה אליה הגיעו הצדדים שונה מבחינות רבות מפסק דין רגיל של בית משפט, שכן הוא מורכב משני חלקים: החלק ההסכמי – הסכם הממון שבין בעלי הדין- בני הזוג. החלק השיפוטי – החלטת בית המשפט אשר נתן להסכם הממון תוקף של פסק דין.

עניינו של פסק הדין :
1. תביעת האיש לבטל הסכם ממון, שנחתם על ידי הצדדים ואושר על ידי בית המשפט .
2. תביעה רכושית של האישה לאיזון משאבים, בהסתמך על הסכם ממון בין הצדדים.
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעה לבטל הסכם ממון שנחתם על ידי  הצדדים ואושר על ידי  בית המשפט  | תמ"ש 12542-03-16: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד