חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גישור הסכם ממון לפני נישואין

יתרונות הגישור לפני הנישואין
כשזוג עומד להתחתן ואחד מהם מציע הסכם טרום נישואין, משמע חתימה על הסכם ממון לפני הנישואין, ההצעה כמעט תמיד מעוררת סדרה של אינטראקציות שליליות ביותר. כאשר האהבה שולטת בסדר היום, הדבר האחרון שעולה בראש הוא "מי יקבל מה ביום הפרידה". באופן כללי, חוזים לפני נישואין עצמם מכילים לרוב הוראות הפוגעות בקשר הנישואין לפני החתונה ואחריה.

 

אחד היתרונות החשובים בצעד זה הוא שבמהלך פגישת גישור לפני חתימה על הסכם טרום נישואין, המגשר כגורם ניטרלי יכול להעלות ולפתור דאגות וסימני שאלה של בן/בת הזוג שמצבו הכלכלי כביכול נחות מהצד השני להסכם בסביבה בטוחה ואינפורמציה אמינה.

 

מה חשוב יותר: הסיכון בחוסר וודאות כלכלית או בריאות הנישואין?
משא ומתן בין שני עורכי הדין המתווכים בהסכם ממון לפני הנישואין עלול להיות  מאוד לא נעים עבור בני הזוג. אחרי הכל, המטרה הבסיסית של כמעט כל ההסכמים הכלכליים לפני הנישואין היא להגביל את זכויות הנישואין מבני זוג הפחות "עשירים" ולהותיר את בני זוג העשירים יותר עם ממונם ללא פגע (אם כי מרבית ההסכמים לפני הנישואין אכן שומרים על הגנה מסוימת על בני זוג "פחות עשירים"). באופן כללי, מטרתם של הסכמים אלו: להסדיר מצב בו נישואין מסתיימים בגירושין, הסיבות לכך הן "הגנה על הון שנצבר" ו"הפחתת סיכונים".

 

 

בנישואים שניים, בני זוג מבינים היטב מדוע חתימה על הסכם הממון כה חשובה והחשש לשבר ביחסים קטן. לעומת זאת, בנישואין ראשונים, חתימה על הסכם לפני הנישואין, לא חשובה ונכונה אך הדינמיקה בין בני הזוג היא הרבה יותר רגישה ונפיצה.

 

למרבה הצער, רוב עורכי הדין אינם שמים במרכז את ההשפעה על הקשר של  בני הזוג בעת עריכת הסכם לפני הנישואין עם לקוחות.

 

שמירה על מערכת יחסים תקינה

משא ומתן חסר רגישות, יכול לפגוע במערכות יחסים בין בני זוג עוד לפני החתונה וגם לאחריה. סגנון המשא ומתן, ההתנסחות, אופן ההצעה, וטון הדיבור כלפי בן/בת הזוג לפני הנישואין ייזכרו לשנים רבות, תוכן הסכם הממון המנוסח עשוי להכיל מונחים כספיים המובילים לחוסר איזון עוד בתחילת הנישואין.

 

בני זוג עתידיים בעלי ממון ושכר גבוה יותר נותנים לעורכי דין לטפל בחוזה לפני הנישואין ועורכי הדין לעיתים קרובות יוצרים סכסוכים כשהם מגנים על לקוחותיהם כלכלית מבלי לקבל את תשומת ליבם - הצלחת נישואיהם הקרובים.

 

עריכת הסכם ממון עם מגשר/ת

ניסוח הסכם ממון על ידי עורך דין שאינו מגשר, ואינו מנוסה בתחום דיני המשפחה וההסכמים הבין אישיים, לפני הנישואין עשוי להפוך להכניס את בני הזוג למסלול שיעלה את הסיכוי לגירושין.

 

הסכמי הנישואין בדרך כלל אינם דורשים תמורה כלשהי חלק מהסיכון בהסכם הממון לפני הנישואין הוא שבניגוד לחוזה מסחרי, בכדי שיהיה חוזה לפני הנישואין, אין צורך בהצעה וקיבול רשמיים, הגיון עסקי כלכלי או סטנדרטים המוכתבים על ידי שוק. זה אולי נשמע מוזר שזוגות מקבלים פחות הגנה כשהם מתחתנים מאשר כאשר הם חותמים על חוזים מסחריים רגילים.

 

הליך גישור לפני הסכם נישואים
גישור לפני הנישואין (אפשרי גם בני זוג ידועים בציבור) הוא תהליך שבאמצעותו נפגשים שני בני זוג העומדים למסד את הקשר עם מתווך ניטרלי כדי לדון ולהסדיר תנאים כספיים לנישואין הקרובים. זהו תהליך בן שלושה שלבים בו המגשר שהוא עורך דין לענייני משפחה, מקבל את הנתונים והמסמכים (בעיקר את המסמכים הנוגעים לממון ורכוש) ומאפשר דיונים בין הצדדים על תנאים עליהם יסכימו שני הצדדים.

מגשר להסכם ממון מנוסה ביצירת שיח פרקטי בין הצדדים באווירה שוויונית. כשמדובר בהסכם ממון לפני נישואין זה אומר, בין היתר, העלאת השקפותיהם ודאגותיהם של בני זוג בעלי הכנסה נמוכה בסביבה בטוחה בה ניתן לטפל בסוגיות אלה. מגשר מנוסה להסכמי קדם-נישואים יכול להדריך את בני הזוג בחיפוש אחר פתרונות שהם אולי לא חשבו עליהם עד כה. באופן זה, התוצאה יכולה להיות משהו שאינו משחק "סכום אפס", בהליך זה ניתן  לתת את לבן/בת זוג עם פחות כסף ביטוי לרצונותיו.

גישור הסכם לפני הנישואין: מהם השלבים?

במהלך ישיבת הגישור יתקיים דיון נרחב על נכסים, הכנסות, ירושה וציפיות של בני הזוג  לנישואין. כל התנאים יידונו תוך הסתכלות עתידית, בהנחה שהם עשויים להיות בתוקף משך נישואים ארוכים.

אחד הנושאים שעליהם מומלץ לדון במהלך הגישור להסכם טרום נישואין הוא מושג "תרומה" לנישואין: כלכלי ולא כלכלי. עבור זוגות רבים, גם זוגות נשואים "ותיקים", אחד מבני הזוג נאלץ להוריד הילוך בקריירה  כדי לתמוך בתא המשפחתי ובטיפול בילדים, הזכויות עבור פעילות זו צריכות להיות מוכרות על ידי הצד השני.

"התרומה" לנישואים הופכת לנושא חשוב במיוחד שיש לקחת בחשבון כאשר אחד הצדדים עוסק בפיתוח עסקיו מלפני הנישואים. יש נטייה לנכס לעצמך בכל העלייה בערך העסקי מבלי להתחשב בתרומת הצד השני. ללא הסכם נכון זה יכול לגרום לחוסר איזון שלילי על הנישואין, מכיוון שבן זוג הדואג לחיי הנישואין חש שהוא עלול להיוותר ללא הכרה בתרומתו אם בעתיד הקשר יתערער.

בניית ההסכם

המגשר יוצר מסמך הסכמות המבוסס על דיונים אלה. בני הזוג בודקים ומספקים משוב על התנאים להסכם תוך התכתבות ובמהלך הפגישות שלאחר מכן.

 

רשימת התנאים בהסכם יכולה להכיל הוראות להתנהלות משפטית בגירושין אפשריים, ניתן לקבוע הסדרת נכסים במקרה של פטירה של אחד מבני הזוג. הסכם הממון עשוי לכלול גם הוראות הקשורות להתנהלות פיננסית ולהחלטות במהלך הנישואין.

 

 

 

לאחר כתיבה והסכמה לתנאים, אם המגשר אינו עורך דין לענייני משפחה, השלב הבא הוא למצוא עורך דין לבדיקה ללקוח הגישור שלפני הנישואין.

 

מומלץ מאוד כי עורך הדין לבדיקת ההסכם צריך להיות עורך דין לענייני משפחה, כי הרבה סעיפים בהסכם נוגעים גם להליכי גירושין. מומלץ שהמגשר יהיהבעל השכלה משפטית לפחות.

 

היתרון בעורך דין מגשר

אם המגשר הוא עורך דין הוא יכול ליצור טיוטה ראשונה להסכם הנישואין במהלך הגישור. לעיתים קרובות זה חוסך זמן, הוצאות ומונע ויכוחים וחשדנות בבחירת העורך דין. כמו כן, הצדדים לגישור יכולים להציג הסתייגויות ולשנות את הטיוטה כך שתתאים למטרות של שני הצדדים ללא הזדקקות לייעוץ חיצוני.

 

אם המגשר אינו עו"ד לענייני משפחה, טיוטת ההסכם תשלח לבדיקת עורכי דין לצורך עריכת ביקורות עבור לקוחותיהם. הצדדים לגישור יכולים לנהל משא ומתן דרך עורכי  בכל עת במהלך הגישור.

יתרונו של הגישור הוא חתימה על הסכם טרום נישואין בריא המקובל על שני הצדדים בנישואין, בסיס ההסכמה יתרום לחיים משותפים יציבים ושלמים.

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג, בעלת נסיון רב שנים בניסוח הסכמי ממון תלווה אתכם בהליך החתימה להסכם ממון לפני נישואין. ניסיונה הרב של עו"ד מאיה רוטנברג בגישור ובעולם דיני המשפחה יבטיחו עריכת הסכם מקצועי ונכון תוך התחשבות ברגשות הצדדים.

 

ליצירת קשר:

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב :

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

 Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

 

 

*
*

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד