מידע משפטי חינם גישור וגירושין
En

צור קשר

checked

שיטת גישור הגירושין גישור בשתיים

כולנו מכירים את הקשיים שבחיי זוגיות. לפעמים יש רצון ומקום לשקם את הקשר ולפעמים בני הזוג חשים שהגיעה השעה להיפרד ולעבור הלאה. בשני המקרים, פנייה להליך של גישור זוגי יכולה מאוד לסייע, הכיצד ולמי פונים?

מהו הליך הגישור?
גישור היא מסגרת המאפשרת לפתור מחלוקות וסכסוכים בדרך של הידברות וכך להימנע ממאבק משפטי. הדבר נעשה באמצעות מגשר שאינו בעל עניין בסכסוך ותפקידו הוא להביא את הצדדים לפתרון מסוכם.

 

כיצד הוא עושה זאת? בשלב ראשון הוא מאפשר לכל צד להציג את טענותיו כלפי האחר ולומר מהי התוצאה הרצויה וההוגנת מבחינתו.

 

בשלב השני, כאשר נקודות המחלוקות ברורות, יפעל המגשר לקרב בין עמדות הצדדים ולהציע פתרונות שונים לפשרה.

 

הליך הגישור מתאים למגוון רחב מאוד של סכסוכים, למשל, בין עובד למעביד, בין ספק ללקוח, בין יורשים וכן, בין בני זוג. כאשר אנו מדברים על גישור זוגי, הכוונה היא לאחד משניים: זוגות המצויים במשבר ורוצים להשתקם ממנו ולהישאר יחד או זוגות אשר רוצים להתגרש, אך מבקשים לעשות זאת בדרכי שלום ולא בהתכתשות בבתי משפט.

 

2021 גישור בשתיים הליך גישור גירושין יעיל ומהיר


רצון להקשיב ולהידבר
הצלחתו של הליך גישור, מכל סוג שהוא, תלויה בשני פרמטרים. האחד, כי הצדדים לסכסוך באמת נכונים להידבר ולהגיע לפתרון הוגן אשר יתאים לשניהם. השני הוא מגשר בעל הניסיון והידע המתאים לסוג הסכסוך, על מנת שיוכל להציע לצדדים פתרונות רלוונטיים. הדברים נכונים כמובן גם באשר להליך של גישור זוגי, בין אם מטרתם של בני הזוג היא להישאר יחד ובין אם להיפרד בצורה טובה.

שני בני הזוג חייבים להגיע אל פגישות הגישור בראש פתוח ועם סבלנות להקשיב לצד השני, גם כאשר הוא יגיד דברים שיכעיסו אותם. עליהם להיות נכונים להתפשר מעט על רצונותיהם, גם אם לא תמיד זה קל, אך מתוך הבנה כי הם עושים כן במטרה לסיים את הסכסוך בהסכמה.

מיהו המגשר המתאים?
כאמור לעיל, גישור מוצלח תלוי בנכונותם של בני הזוג להידברות ובטיבו של המגשר. כל הכוונות הטובות בעולם לא יקדמו את הצדדים לפתרון אם המגשר לא יכיר את עולמות התוכן עליהם מדובר.

 

על כן, ראשית, על המגשר להיות מוסמך, כלומר, בעל הכשרה מקצועית כמגשר. שנית, עליו להיות בעל הידע המקצועי הרלוונטי לתחום הסכסוך. לפיכך, לצורך הליך של גישור זוגי יש לפנות למטפל זוגי או לעורך דין מגשר המתמחה בדיני משפחה, זאת בהתאם למטרת ההליך.


אם מדובר בבני זוג המצויים במשבר ביחסיהם והם רוצים לנסות ולהתגבר עליו כדי להמשיך את חייהם יחד, הכתובת המתאימה היא מטפל זוגי. אולם, אם בני הזוג מבקשים להיפרד, עליהם לפנות לעורך דין אשר עוסק באופן שוטף בתחום זה ובעל ניסיון כמגשר בסכסוכי גירושין.

 

גישור לשיקום הזוגיות
אין זוג שלא חווה תקופות קשות בקשר הזוגי שלו, זה חלק מהחיים ואצל כולנו יש עליות ומורדות. אולם, ישנם מצבים רבים בהם נוצר בין הצדדים משבר שהם מתקשים להתגבר עליו לבד והם זקוקים לעזרה. גישור זוגי יכול מאוד לסייע לבני הזוג לנהל דיאלוג "מפוקח" ביניהם, באמצעותו יוכלו להבין טוב יותר את תחושותיו ורצונותיו של האחר.

כך יוכלו הם להגיע לפתרון שיתאים לשניהם ולהמשיך את חייהם יחד באהבה. המגשר, חשוב לציין, הוא ניטרלי ואינו לוקח צד במחלוקת של בני הזוג. הוא שם כדי לדאוג שהשיח בין בני הזוג יישאר ממוקד וברוח טובה ומניסיונו המקצועי, יוכל הוא להציע לבני הזוג פתרונות יצירתיים שייתכן מאוד והם לא חשבו עליהם. 

מתגרשים? פנו לגישור זוגי
אם הגעתם למסקנה שאינכם רוצים עוד לחיות יחד וברצונכם להתגרש, גישור זוגי היא הדרך הטובה ביותר לגירושין קלים יותר, רגשית וכלכלית, מדוע? ובכן, מאבק משפטי מגביר את הכעסים של בני הזוג האחד על השנייה, מחמיר את המשבר האישי שכל אחד מהם עובר בעקבות הפרידה ומקשה עליהם להמשיך ולשתף פעולה כהורים.

תחת זאת, במסגרת הליך גישור ינהלו הצדדים שיח ומשא ומתן הוגנים אשר בסיומם יהיה בידם הסכם גירושין טוב ומקיף. זה יהיה בנוי מהסכמות שהם הגיעו אליהם ולא מהכרעותיה של ערכאה משפטית. גם בפן הכלכלי דרך הגישור מטיבה עם זוגות מתגרשים, משום שעלויותיו של גישור זוגי נמוכות משמעותית מניהול הליך משפטי שלם.

שאלות נפוצות

 

מדוע לפנות להליך גישור זוגי?
הליך גישור זוגי הנו דרך אמפתית ורגישה להתמודד עם אתגרי מערכת היחסים. מטרתו להביא לריפוי ותקשורת מכבדת בין אם זוגות ממשיכים לחיות יחד ובין אם לאו. הגישור הזוגי, בנוסף, יותר פרטי והרבה יותר זול מאשר לשכור עורכי דין.

 

הגישה המשפטית יכולה לגבות מחיר יקר מאוד הן ברמה הרגשית והן מבחינה כספית ולעתים קרובות סכסוכים קלים יוצאים משליטתם של בני הזוג הנוגעים בדבר, זה תרחיש שהגישור מבקש למנוע.

 

הגישה המשפטית נוטה לחתור לפירוק היחסים בעזרת עורכי דין משני הצדדים בגישה של יריבות תוך צפי לפרידה או גירושין. מצב זה הנוטה להגביר את הלחץ ולהעמיק רגשות שליליים בין בני הזוג. משא ומתן בעזרת עורכי דין שאינם בתפקיד מגשרים יכול להוביל לדיונים מתוחים סביב משמורת ילדים וחלוקת זמני שהות, מעבר מבית המשפחה וחלוקת רכוש.


במה גישור זוגי שונה מטיפול זוגי?
הטיפול הזוגי נוטה להתעמק בעבר ונוטה לקחת זמן רב, במטרה לחקור נושאים בעייתיים. גישור זוגי לעומת זאת, עוסק בפיתוח מיומנויות אשר יעצימו בני זוג למצוא פתרונות. זה הרבה יותר מהיר ובדרך כלל ייקח מספר מפגשים לאורך זמן קצר.


במהלך כל המפגשים הללו נלמדים מיומנויות תקשורת המוסיפות למיומנויות שבני הזוג כבר רכשו.

 

מה מצופה מהלקוחות?
להפגין בגרות אישית, לקחת חלק בתהליך שכולל הערכה מחודשת של תפיסות ערכיות וגישות שיפוטיות, ונכונות להקשיב לאחר ולכבד את צרכיו.

 

מהם היתרונות של גישור זוגי?
היתרונות שתהליך זה מציע הם:

 • דרך לטפל ברגשות הבסיסיים של קונפליקט בסביבה חיובית, מלאת תקווה ופרטית.
 • דרך לרכוש מחדש תקשורת, הקשבה טובה, שיתוף פעולה, אחריות והבנה של דאגות וצרכים של הצד השני.
 • מגשרת ניטרלית, מנוסה שתבטיח הגינות והקשבה.
 • הזדמנות להתמודד ולפתור עם נושאים רגשיים קשים, משקעים רגשיים הגורמים לסכסוך ולחוסר הסכמה.
 • ניהול משא ומתן בכבוד רב יותר.
 • הזדמנות להציל את חיי הנישואין ולהימנע מהליכי גירושין קשים.
 • מנתב את בני הזוג גירושין בהסכמה במידה ומגיעים להחלטה סופית, והתחלת מתווה להסכם רשמי. 
 • יעיל מאוד לפני הליכי פרידה של ידועים בציבור.
 • אחוזי הצלחה גבוהים ביצירת תכנית הורות יעילה, משמורת ילדים והסכמה על מזונות.
 • אפשרות לחתימה על הסכם שלום בית או הסכם ממון בין בני הזוג הנשואים עם תנאים מיוחדים, וכך להימנע מגירושין בפזיזות.

 

 
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד