En

צור קשר

checked

עורך דין לענייני משפחה

שוקלים לערוך הסכם ממון או עומדים בפני גירושין? מעוניינים לערוך צוואה או למנות אפוטרופוס? בכל אלו ועוד מטפל עורך דין לענייני משפחה.

 


עו"ד לענייני משפחה

על מנת להעניק ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בתחום זה, נדרשת לא רק מומחיות משפטית, אלא גם יכולת הכלה ורגישות רבה. זאת משום שדיני משפחה עוסקים בהיבטים האישיים והחשובים ביותר של האדם ואין המדובר בעניין כלכלי או משפטי גרידא.

 

ייצוג בהליכי גירושין
בשל הכעס והאכזבה המלווים את ההחלטה להתגרש, במקרים רבים, האינסטינקט הראשוני של בני הזוג הוא לצאת למלחמה. אולם למעשה, גירושין בהסכמה הם הדרך הנכונה להתמודד עם הפרידה. פירוש הדבר הוא, כי בני הזוג מנסים להידבר זה עם זו באמצעות מגשר, על מנת להגיע להסכמות בסוגיות המשפטיות ולחתום על הסכם גירושין.

 

כך, יוכלו הצדדים להתגרש תוך זמן קצר יחסית ולחסוך באופן משמעותי בעלויות ההליך המשפטי. עורך דין לענייני משפחה המייצג בתיק גירושין, מטפל בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות, החל מסידור הגט וחלוקת הרכוש וכלה במשמורת ובמזונות הילדים.

 

עורך דין לענייני משפחה 

 

עריכת הסכמי ממון
אין ספק כי המחשבה על הסכם ממון איננה רומנטית במיוחד. כמו כן, כאשר אחד מבני הזוג מעלה את הרצון לכך, נתפס הדבר לעיתים בעיני הצד השני כחוסר אמון. אולם ניתן להסתכל על הדברים גם מן הזווית ההפוכה ולראות בעריכת הסכם ממון דווקא כצעד בונה אמון.

 

לאחר הסדרת יחסי הממון שני בני הזוג יודעים כי הם חיים יחד מתוך אהבה אמיתית ומערכת היחסים שלהם נטולת אינטרסים פיננסיים או אחרים. בהסכם ממון לדוגמא, קובעים בני הזוג כיצד תתבצע חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה וזאת כדי למנוע בעתיד אם ייפרדו, את היווצרותו של סכסוך כלכלי.

 

במסגרת הסכם יחסי הממון בין בני הזוג, יש להתייחס הן לרכוש הקיים והן לרכוש עתידי, כאשר יש לתת את הדעת לכל סוגי הרכוש באשר הם: נכסי נדל"ן, מטלטלין, ירושות, מתנות ועוד. ניתן להכניס בהסכם ממוני גם התייחסות לנושאים נוספים כדוגמת, מזונות אישה, כתובה ומזונות ילדים, המהווים למעשה חלק אינטגרלי בפן הכלכלי של הקשר.

 

עריכת צוואה
דיני הירושה מאפשרים לכל אדם לקבוע מי יהיו היורשים שלו וכך לספק ביטחון כלכלי לאנשים הקרובים לו. ניתן לערוך צוואה בכל שלב בחיים, אולם ישנן סיטואציות ספציפיות בהן יש לצוואה חשיבות גדולה במיוחד, למשל, בעת גירושין. זאת משום שכל עוד ההליך המשפטי לא הסתיים, בן הזוג יירש אותנו, אלא אם ישנה צוואה הקובעת אחרת.

 

למרות העובדה כי אין חובה בחוק לפנות לעורך דין על מנת לחתום על צוואה, כדי לעשות כן. זאת משום שהניסיון מלמד כי עריכת צוואה באופן עצמאי מותירה פתח רב לפסילת הצוואה, למשל, בשל נוסח לא ברור, פגמים טכניים ומהותיים בצוואה שאדם ללא ידע משפטי אינו מודע להם.

 

פסילת צוואה משמעותה כי רצון המצווה באשר לרכושו לא ייצא אל הפועל והיורשים שלו יהיו על פי דין ולא על פי בחירתו האישית.

 

מינוי אפוטרופוס
אדם אשר אינו יכול לנהל את ענייניו ולדאוג לרווחתו, יש להגיש בשמו לבית המשפט, בקשה למינוי אפוטרופוס. בשל משמעותה של פעולה זו, הנוטלת מאותו אדם את שיקול הדעת לקבל החלטות עבור עצמו, בית המשפט יאשר את המינוי רק אם שוכנע כי יש הצדקה לכך. כלומר, כי אותו אדם אינו בעל כשרות משפטית לטפל בעניין שלשמו הוגשה בקשת המינוי.

 

בית המשפט הוא הקובע את זהות האפוטרופוס ואת היקף הסמכויות שלו, כאשר ישנו אפוטרופוס לגוף, אפוטרופוס לרכוש ובית המשפט יכול למנות גם מספר אפוטרופוסים, כאשר כל אחד מופקד על תחום אחר.

 

הליך זה הוא מורכב מאוד ולכן חשוב להסתייע בעורך דין מומחה לדיני משפחה אשר יכין את הבקשה, ידאג לצירוף המסמכים הרלוונטיים וייצג את המבקש בבית המשפט.

 

 

7 תכונות חשובות של עורכי הדין הטובים ביותר לדיני משפחה

קשה לבחור את עורך הדין המתאים לדיני משפחה עבור המקרה הספציפי שלך. התהליך יכול להיות מאתגר ומלחיץ, במיוחד כאשר אינך בטוח מה אתה מחפש..

 

צוות משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושין של עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג, משתדל לספק מידע שימושי שיעזור לאנשים ללמוד את החוק והפסיקה בישראל ללא תשלום.

 

במאמר זה ננסה לעזור לבחור את עורך הדין לענייני משפחה הטוב ביותר עבור אדם הנמצא בסכסוך הקשור למשפחה, כגון: גירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים, הסכמים ממוניים, צוואות וירושות וכד'.

 

הנה כמה מהתכונות שלדעתנו חשובות וצריכות להיות חלק מעורך הדין המתאים לענייני משפחה וגירושין.

 

 

1. יושרה של עורך הדין
יושרה היא עניין גדול ואולי להפתעתכם, חלק הכרחי בכל עורך דין משפחה שאתם שוכרים. למה אנחנו מתכוונים ביושרהשל עו"ד? פשוט. עורך דין גירושין מומחה לדיני משפחה צריך להיות כנה איתכם לגבי החוזקות והחולשות של תיק הגירושין שלכם.

 

עורכי דין לענייני משפחה לפעמים מנסים ליצור אווירה אופטימית במשרד שלהם. ונוטים לעודד לקוחות, רק כדי לשדר חוזק, זה חשוב אך להותיר לקוח באופרוריה מבלי לעדכן בסיכונים יכול להיות מסוכן.

 

תארו לעצמכם התייעצות עם רופא. הרופא לא אומר לכם מה לא בסדר איתכם מבחינה רפואית אלא אומר לך שהכל בסדר...האם תרגישו טוב יותר באותו הרגע? בטוח. האם זה לטובתכם? לא בטוח.

 

זה לא כל כך שונה בבחירת עורך הדין הנכון. איך תדעו מה הכיוון והאסטרטגיה הנכונים בתיק דיני המשפחה שלכם אם עורך הדין נותן רק חלק מהמידע על ההשלכות? בתחום המשפחה עדיף ל

  

2. חריצות עורך הדין לענייני משפחה
אתם יכולים להתרשם לגבי החריצות של עורך הדין מהרגע שאתה מתקשרים אליו. עורך הדין קיבל את השיחה שלכם או שוחחתם עם מזכירה? האם עורך הדין לקח את הזמן לשוחח אתכם על הנושאים בטלפון או פשוט הבהירו כמה כסף הוא או היא יגבו? האם קיבלתם ייעוץ אישי? האם עורך הדין עבר על העובדות, החוק והפסיקה האחרונה?

 

כאשר אתם בוחרים את עורך הדין המתאים לענייני משפחה, קחו בחשבון את הדברים האלה. הם מהווים "תצוגה מקדימה" של סוג החריצות שאתם יכולים לצפות בהמשך. לא קיבלתם חריצות בשיחה הראשונה? תמשיכו הלאה.

 

3. כישורי התקשורת של עורך הדין לענייני משפחה
לעורכי דין, כמקצוע, יש מוניטין לא הטוב ביותר לגבי כישורי התקשורת שלהם. עורך הדין לדיני משפחה צריך להיות נגיש הלקוחות. כאשר אתם מתקשרים, הוא או היא צריכים לקבל את השיחה. אתם לא צריכים לדבר עם מזכירתו או עורך הדין המתמחה במשרד עורכי הדין יותר מאשר אתם מדברים עם עורך הדין אליו פניתם. ייעוץ משפטי צריך להגיע מעורך הדין המומחה בתחום. עורך הדין צריך לשלוח לכם דוא"ל. עורך הדין צריך להיות בקשר שוטף לגבי מצב התיק שלכם.

 

4. אובייקטיביות עורך הדין למשפחה
אובייקטיביות היא יותר מאשר לתת לכם את החוזקות והחולשות של התיק המשפטי. זה גם לוודא שניתוח התרחישים כולל את האפשרויות הסבירות להכרעות בית המשפט לענייני משפחה.

 

עורכי הדין הטובים ביותר לגירושין לדוגמא לא יסתכלו באופן חד צדדי על תיק הגירושין שלכם וסוגיותיו. במקום זאת, הם יבינו שלבית המשפט יש "שיקול דעת" בנושאים מסוימים ולעיתים נדירות יש סוגיה שההכרעה בה מובטחת לכאן או לכאן בדיני המשפחה. שיקול דעת זה אומר אפשרויות וחשוב שעורך הדין שלך ייתן לך להבין את החלופות.

 

האם זה אומר שהם יכולים לחזות תוצאות? ברור שלא. אף אחד לא יכול ואף אחד לא צריך. אבל זה כן אומר שמבט אובייקטיבי על העובדות, הראיות ופסיקה עדכנית יכולים להכין אתכם לתרחישים שונים ולאפשר לכם ולעורך הדין לתכנן בהתאם.

 

5. סבלנות של עורך הדין לענייני משפחה
אם קורה שעורך הדין שמאבד את סבלנותו, צועק על הלקוח, צועק על עורך הדין השני, צועק בבית המשפט, זכרו שמגיע לכם גם סבלנות ורגישות כלקוחות.
 

 

בסכסוכי משפחה עוברים תקופה קשה, יכול להיות שאתם רגשניים, מותר לכם.  אתם צריכים שעורך הדין שלכם יהיה רגיש רגוע וסבלני.

 

זה לא אומר שאתם יכולים פשוט לתת לרגשות שלכם להשתלט עליכם ולתת לעורך הדין להתמודד עם כל משבר בנוסף לעבודה המשפטית. עורכי הדין הטובים ביותר לדיני משפחה עוזרים ללקוחות לנהל את הרגשות עם עצות ונסיון, צריך לאפשר להם.


הסכם גירושין 

 

הסכם ממון

 

הסכם ידועים בציבור

 

צוואה

 

תביעת גירושין

 

כמה עולה להתגרש

 

 

6. עורך דין דיני משפחה: מיומנויות הכנת מסמכים
לפני שמתיצבים לדיונים בבית המשפט, עורך הדין או משרד עורכי הדין שלכם צריכים להכין את כל הניירת. האם ידעתם שהרבה פעמים שופט דיני המשפחה קיבל את החלטתו בתיק עוד לפני שנכנסתם לדיון? האם ידעתם שההחלטה מתקבלת לרוב על סמך כתבי טענות והניירת המוגשת?

 

אל תזלזלו בחשיבות הכנת המסמכים בתיק הגירושין שלכם...ואם אתם שוכרים עורך דין שמזכירתו או עו"ד מטעמו יעשו את כל העבודה והוא אפילו לא יקרא את כל החומר המשפטי בעיון ויוודא שהוא מדויק, ולהכניס את המומחיות והנסיון לתיק, כדאי לשקול להחליף עורך דין.

 

7. מיומנות וניסיון עורך דין דיני משפחה בתוך אולם בית המשפט
להלן שלוש דרכים לדעת אם אתם מיוצגים בבית משפט או בית דין רבני על ידי עורך דין גירושין מומלץ.

 

א. בדקו מה הלקוחות באמת אומרים על עורך הדין ;

 

ב. תסתכלו על הצלחות בתיקים שעורך הדין משיג ;

 

ג. בקשו לראות את עורך הדין בבית המשפט (כמובן בדיונים לא בדלתיים סגורות).

 

עו"ד גירושין 

זקוקים לייעוץ ראשוני עם עורך דין דיני משפחה מנוסה ומיומן?

אם כן, עורכי הדין המומחים בדיני משפחה וירושה שלנו מוכנים לעזור לכם. פנו עוד היום למשרד עורכי הדין מאיה רוטנברג לייעוץ גירושין. אנו נדאג להעלות את הטיפול בסכסוך המשפטי שלכם על המסלול הנכון.

 

 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד