En

צור קשר

checked

עורך דין לענייני משפחה

 

 

שוקלים לערוך הסכם ממון או עומדים בפני גירושין? מעוניינים לערוך צוואה או למנות אפוטרופוס? בכל אלו ועוד מטפל עורך דין לענייני משפחה.

 

על מנת להעניק ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בתחום זה, נדרשת לא רק מומחיות משפטית, אלא גם יכולת הכלה ורגישות רבה. זאת משום שדיני משפחה עוסקים בהיבטים האישיים והחשובים ביותר של האדם ואין המדובר בעניין כלכלי או משפטי גרידא.

 

ייצוג בהליכי גירושין
בשל הכעס והאכזבה המלווים את ההחלטה להתגרש, במקרים רבים, האינסטינקט הראשוני של בני הזוג הוא לצאת למלחמה. אולם למעשה, גירושין בהסכמה הם הדרך הנכונה להתמודד עם הפרידה. פירוש הדבר הוא, כי בני הזוג מנסים להידבר זה עם זו באמצעות מגשר, על מנת להגיע להסכמות בסוגיות המשפטיות ולחתום על הסכם גירושין.

 

כך, יוכלו הצדדים להתגרש תוך זמן קצר יחסית ולחסוך באופן משמעותי בעלויות ההליך המשפטי. עורך דין לענייני משפחה המייצג בתיק גירושין, מטפל בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות, החל מסידור הגט וחלוקת הרכוש וכלה במשמורת ובמזונות הילדים.

 

עורך דין לענייני משפחה 

 

עריכת הסכמי ממון
אין ספק כי המחשבה על הסכם ממון איננה רומנטית במיוחד. כמו כן, כאשר אחד מבני הזוג מעלה את הרצון לכך, נתפס הדבר לעיתים בעיני הצד השני כחוסר אמון. אולם ניתן להסתכל על הדברים גם מן הזווית ההפוכה ולראות בעריכת הסכם ממון דווקא כצעד בונה אמון.

 

לאחר הסדרת יחסי הממון שני בני הזוג יודעים כי הם חיים יחד מתוך אהבה אמיתית ומערכת היחסים שלהם נטולת אינטרסים פיננסיים או אחרים. בהסכם ממון, קובעים בני הזוג כיצד תתבצע חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה וזאת כדי למנוע בעתיד אם ייפרדו, את היווצרותו של סכסוך כלכלי.

 

במסגרת ההסכם, יש להתייחס הן לרכוש הקיים והן לרכוש עתידי, כאשר יש לתת את הדעת לכל סוגי הרכוש באשר הם: נכסי נדל"ן, מטלטלין, ירושות, מתנות ועוד. ניתן להכניס בהסכם גם התייחסות לנושאים נוספים כדוגמת, מזונות אישה, כתובה ומזונות ילדים, המהווים למעשה חלק אינטגרלי בפן הכלכלי של הקשר.

 

עריכת צוואה
דיני הירושה מאפשרים לכל אדם לקבוע מי יהיו היורשים שלו וכך לספק ביטחון כלכלי לאנשים הקרובים לו. ניתן לערוך צוואה בכל שלב בחיים, אולם ישנן סיטואציות ספציפיות בהן יש לצוואה חשיבות גדולה במיוחד, למשל, בעת גירושין. זאת משום שכל עוד ההליך המשפטי לא הסתיים, בן הזוג יירש אותנו, אלא אם ישנה צוואה הקובעת אחרת.

 

למרות העובדה כי אין חובה בחוק לפנות לעורך דין על מנת לחתום על צוואה, כדי לעשות כן. זאת משום שהניסיון מלמד כי עריכת צוואה באופן עצמאי מותירה פתח רב לפסילת הצוואה, למשל, בשל נוסח לא ברור, פגמים טכניים ומהותיים בצוואה שאדם ללא ידע משפטי אינו מודע להם.

 

פסילת צוואה משמעותה כי רצון המצווה באשר לרכושו לא ייצא אל הפועל והיורשים שלו יהיו על פי דין ולא על פי בחירתו האישית.

 

מינוי אפוטרופוס
אדם אשר אינו יכול לנהל את ענייניו ולדאוג לרווחתו, יש להגיש בשמו לבית המשפט, בקשה למינוי אפוטרופוס. בשל משמעותה של פעולה זו, הנוטלת מאותו אדם את שיקול הדעת לקבל החלטות עבור עצמו, בית המשפט יאשר את המינוי רק אם שוכנע כי יש הצדקה לכך. כלומר, כי אותו אדם אינו בעל כשרות משפטית לטפל בעניין שלשמו הוגשה בקשת המינוי.

 

בית המשפט הוא הקובע את זהות האפוטרופוס ואת היקף הסמכויות שלו, כאשר ישנו אפוטרופוס לגוף, אפוטרופוס לרכוש ובית המשפט יכול למנות גם מספר אפוטרופוסים, כאשר כל אחד מופקד על תחום אחר.

 

הליך זה הוא מורכב מאוד ולכן חשוב להסתייע בעורך דין מומחה לדיני משפחה אשר יכין את הבקשה, ידאג לצירוף המסמכים הרלוונטיים וייצג את המבקש בבית המשפט.

 

 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד