En

צור קשר

checked

הסכם משמורת משותפת

מהו הסכם משמורת משותפת?

בני זוג אשר להם ילדים משותפים החליטו להיפרד. ככל ושניהם מעוניינים להישאר חלק אינטגרלי ומעורב בחיי הילדים לאחר הגירושין, יוכלו הם לחתום על הסכם משמורת משותפת. הסכם זה הוא למעשה הסכם גירושין עם הסדר משמורת ילדים משותפת במסגרתו יקבעו בני הזוג זמני שהות זהים או דומים יתחייבו לקיים שיתוף פעולה זה עם זו ולקבל החלטות משותפת בכל הנוגע לגידול הילדים.

 

מהי משמורת משותפת?
בכל מקרה של גירושין עם ילדים, או פרידת בני זוג ידועים בציבור אשר להם ילדים משותפים, עומדת על הפרק סוגיית המשמורת. משמעותה היא כי כעת יש להחליט על זמני השהות של כל אחד מההורים עם הילדים, כאשר ישנן למעשה שתי אפשרויות:

 

משמורת מלאה: הסדר משמורת שמשמעותו כי  לאחד מבני הזוג נקבע היקף גדול יותר באופן משמעותי של זמני שהות עם הילדים ולהורה האחר, נקבעים הסדרי ראייה.

 

הסדר משמורת משותפת: האפשרות השנייה היא זמני שהות שווים או דומים ואלו נקראים בעצם משמורת משותפת. בהסדר זה, בניגוד למשמורת מלאה, אין הורה משמורן אחד שהוא המחליט העיקרי לגבי הילדים, אלא לשני ההורים חזקה על הילדים ועליהם לקבל יחד את ההחלטות לגביהם. יש הסכמה בין ההורים? יכולים הם לחתום על הסכם משמורת משותפת. בהעדר הסכמה, יוכלו לפנות להליך של גישור גירושין או להגיש תביעה לביהמ"ש אשר יכריע ביניהם.

 

כל מה שצריך לדעת על משמורת משותפת- המדריך המלא: מהי משמורת משותפת?

 

למי מתאים הסכם משמורת משותפת?
אין ספק כי רצון הדדי וכנה של שני ההורים למשמורת משותפת הוא חשוב מאוד, אולם יש לזכור כי על מנת שהסכם זה אכן יצליח, צריכים להתקיים עוד מספר תנאים חשובים לא פחות.

 

ראשית, בין ההורים חייב להיות קשר טוב ובריא למרות הפרידה ויכולת להבחין בין הקשר הזוגי שהסתיים לבין הקשר ההורי שממשיך להתקיים.

 

שנית, לשני ההורים חייבת להיות מסוגלות הורית גבוהה מאוד ואורח חיים המאפשר להם לקיים את היקף זמני השהות.

 

שלישית, על בני הזוג לגור יחסית קרוב זה לזו על מנת שהילדים לא יידרשו לנסיעות ארוכות מביתו של האב לביתה של האםומביתם של מי מהם למסגרות החינוכיות, לחברים וכיו"ב.

 

כאשר אחד או יותר מהתנאים הללו אינו מתקיים, משמורת משותפת איננה הפתרון הנכון עבור המשפחה. תחת זאת, כדאי לקבוע משמורת מלאה לאחד מן ההורים, כאשר להורה השני ייקבעו הסדרי ראייה.

 

הסכם משמורת משותפת 
כשמו כן הוא, זהו הסכם הנחתם בין בני הזוג כאשר יש ביניהם הסכמה באשר למשמורת משותפת. על ההסכם להתייחס לכל ההיבטים של הסדר זה, לרבות: לקבוע בברור את זמני השהות של כל אחד מן ההורים עם הילדים, תוך התייחסות מפורשת לחופשות וחגים.

 

לצד חלוקת זמנים ברורה בין ההורים, חשוב גם להותיר מקום לגמישות מסוימת למקרה הצורך כמו למשל נסיעת עבודה של אחד מההורים. כמו כן, הסכם משמורת משותפת יכלול  התחייבות הצדדים להתגורר בסמוך זה לזו ולמסגרות החינוכיות.

 

האם ישנו תשלום מזונות במשמורת משותפת? ככל ולבני הזוג שכר זהה או דומה, כל צד יישא בעלויות הילדים כאשר הם עמו וההורים יתחלקו בהוצאות חריגות. במידה שיש פערי שכר, יש לבצע חישוב מזונות בהתאם לזמני השהות וליחס ההכנסות בין הצדדים.

 

הסכם משמורת משותפת, חשוב לציין, טעון את אישורה של אחת מן הערכאות המשפטיות, כאשר במרביתם המכריע של המקרים ההסכם יאושר. החריג לכך הוא מצב שבו ביהמ"ש סבר כי משמורת משותפת לא תשרת את טובת הילדים. למותר לציין, כי הסכם זה רלוונטי הן לזוגות נשואים העומדים בפני גירושין והן לידועים בציבור אשר נפרדו ולהם ילדים משותפים.

 

נפרדים ומעוניינים במשמורת משותפת על הילדים? משרדנו אשר קבע את התקדים המשפטי החשוב של שוויון במזונות במשמורת משותפת בבית המשפט העליון ינסח עבורכם הסכם משמורת משותפת מקיף ומפורט, אשר ישמור על זכויותיכם ויסייע לכם לקיים מערכת יחסים הורית תקינה ובריאה.

 

ליצירת קשר:

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*

 
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד