חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם משמורת משותפת

הסכם משמורת משותפת

 

מהו הסכם משמורת משותפת?

בני זוג אשר להם ילדים משותפים החליטו להיפרד. ככל ושניהם מעוניינים להישאר חלק אינטגרלי ומעורב בחיי הילדים לאחר הגירושין, יוכלו הם לחתום על הסכם משמורת משותפת. הסכם זה הוא למעשה הסכם גירושין עם הסדר משמורת ילדים משותפת במסגרתו יקבעו בני הזוג זמני שהות זהים או דומים יתחייבו לקיים שיתוף פעולה זה עם זו ולקבל החלטות משותפת בכל הנוגע לגידול הילדים.

 

מהי משמורת משותפת?
בכל מקרה של גירושין עם ילדים, או פרידת בני זוג ידועים בציבור אשר להם ילדים משותפים, עומדת על הפרק סוגיית המשמורת. משמעותה היא כי כעת יש להחליט על זמני השהות של כל אחד מההורים עם הילדים, כאשר ישנן למעשה שתי אפשרויות:

 

משמורת מלאה: הסדר משמורת שמשמעותו כי  לאחד מבני הזוג נקבע היקף גדול יותר באופן משמעותי של זמני שהות עם הילדים ולהורה האחר, נקבעים הסדרי ראייה.

 

הסדר משמורת משותפת: האפשרות השנייה היא זמני שהות שווים או דומים ואלו נקראים בעצם משמורת משותפת. בהסדר זה, בניגוד למשמורת מלאה, אין הורה משמורן אחד שהוא המחליט העיקרי לגבי הילדים, אלא לשני ההורים חזקה על הילדים ועליהם לקבל יחד את ההחלטות לגביהם. יש הסכמה בין ההורים? יכולים הם לחתום על הסכם משמורת משותפת. בהעדר הסכמה, יוכלו לפנות להליך של גישור גירושין או להגיש תביעה לביהמ"ש אשר יכריע ביניהם.

 

כל מה שצריך לדעת על משמורת משותפת- המדריך המלא: מהי משמורת משותפת?

 

למי מתאים הסכם משמורת משותפת?
אין ספק כי רצון הדדי וכנה של שני ההורים למשמורת משותפת הוא חשוב מאוד, אולם יש לזכור כי על מנת שהסכם זה אכן יצליח, צריכים להתקיים עוד מספר תנאים חשובים לא פחות.

 

ראשית, בין ההורים חייב להיות קשר טוב ובריא למרות הפרידה ויכולת להבחין בין הקשר הזוגי שהסתיים לבין הקשר ההורי שממשיך להתקיים.

 

שנית, לשני ההורים חייבת להיות מסוגלות הורית גבוהה מאוד ואורח חיים המאפשר להם לקיים את היקף זמני השהות.

 

שלישית, על בני הזוג לגור יחסית קרוב זה לזו על מנת שהילדים לא יידרשו לנסיעות ארוכות מביתו של האב לביתה של האםומביתם של מי מהם למסגרות החינוכיות, לחברים וכיו"ב.

 

כאשר אחד או יותר מהתנאים הללו אינו מתקיים, משמורת משותפת איננה הפתרון הנכון עבור המשפחה. תחת זאת, כדאי לקבוע משמורת מלאה לאחד מן ההורים, כאשר להורה השני ייקבעו הסדרי ראייה.

 

הסכם משמורת משותפת 
כשמו כן הוא, זהו הסכם הנחתם בין בני הזוג כאשר יש ביניהם הסכמה באשר למשמורת משותפת. על ההסכם להתייחס לכל ההיבטים של הסדר זה, לרבות: לקבוע בברור את זמני השהות של כל אחד מן ההורים עם הילדים, תוך התייחסות מפורשת לחופשות וחגים.

 

לצד חלוקת זמנים ברורה בין ההורים, חשוב גם להותיר מקום לגמישות מסוימת למקרה הצורך כמו למשל נסיעת עבודה של אחד מההורים. כמו כן, הסכם משמורת משותפת יכלול  התחייבות הצדדים להתגורר בסמוך זה לזו ולמסגרות החינוכיות.

 

האם ישנו תשלום מזונות במשמורת משותפת? ככל ולבני הזוג שכר זהה או דומה, כל צד יישא בעלויות הילדים כאשר הם עמו וההורים יתחלקו בהוצאות חריגות. במידה שיש פערי שכר, יש לבצע חישוב מזונות בהתאם לזמני השהות וליחס ההכנסות בין הצדדים.

 

הסכם משמורת משותפת, חשוב לציין, טעון את אישורה של אחת מן הערכאות המשפטיות, כאשר במרביתם המכריע של המקרים ההסכם יאושר. החריג לכך הוא מצב שבו ביהמ"ש סבר כי משמורת משותפת לא תשרת את טובת הילדים. למותר לציין, כי הסכם זה רלוונטי הן לזוגות נשואים העומדים בפני גירושין והן לידועים בציבור אשר נפרדו ולהם ילדים משותפים.

 

נפרדים ומעוניינים במשמורת משותפת על הילדים? משרדנו אשר קבע את התקדים המשפטי החשוב של שוויון במזונות במשמורת משותפת בבית המשפט העליון ינסח עבורכם הסכם משמורת משותפת מקיף ומפורט, אשר ישמור על זכויותיכם ויסייע לכם לקיים מערכת יחסים הורית תקינה ובריאה.

 

ליצירת קשר:

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*

..
 
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד